Will Gerard pracuje v New Orleans jako učitel literatury na střední škole. Ředitelem školy je jeho dlouholetý přítel Jimmy. Willova manželka Laura je hudebnicí v místním orchestru. Mají s Willem láskyplný vztah. Jednoho večera je Laura po večerním koncertu přepadena a brutálně zbita a znásilněna neznámým mužem. Zoufalého Willa v nemocnici kontaktuje muž jménem Simon a nabízí mu pomoc. Podle jeho slov nyní traumatizovanou Lauru čekají další traumatizující výslechy, při nichž si bude muset celou situaci znovu a znovu připomínat a policie útočníka možná vůbec nenajde. Simon ví, kdo to udělal, jde o muže, kterého pustili z vězení za stejné činy pouhé tři týdny předtím, než napadl Lauru. Simon zastupuje organizaci, která takzvaně řeší osoby, které ubližují druhým. Nemají žádné finanční nároky, mohou ale Willa požádat o pomoc – někoho sledovat, rozbít bezpečnostní kameru, někomu zavolat. Will zpočátku odmítá, ale pak si to rozmyslí a pomoc přijímá. Během velmi krátké doby obdrží fotografii mrtvého zločince a řetízek, který Lauře ukradl. Lauře o dohodě neřekne ani slovo, aby ji ještě více nestresoval. Laura se po propuštění doma bojí, chce vyměnit zámky a pořídit si zbraň. Se zbraní Will nesouhlasí, ale Laura potají dochází na kurzy střílení a pořídí si pistoli a pepřový sprej. Postupně se dává dohromady. Šest měsíců od události Simon kontaktuje Willa. Will má za úkol sledovat ženu se dvěma dětmi do zoo a hledat muže, který ji sleduje. Jedná se o jistého Alana Marshe, pedofila. Will se domnívá, že tím splatil svůj dluh za Lauru. To je však omyl. Simon Willa znovu kontaktuje a chce, aby Simona Marshe zabil tak, že do něj strčí, on přepadne přes nízké zábradlí na velmi frekventovanou několikaproudou silnici. Bude to vypadat jako sebevražda. Na místě jsou kamery, ale budou vyřazeny z provozu. Až to udělá, má zavolat na jisté telefonní číslo a říct heslo „vyhládlý rejsek skočí“. Will to napoprvé nedokáže, a když to zkusí další den, Marsh ho napadne a pokusí se Willa zbavit. Přitom spadne přes zábradlí a zabije se. Netrvá dlouho a Will je zatčen. Jeden z policistů jménem Durgan ho nechá utéct, varuje ho, že pokud neuteče, druzí ho zabijí. Je jisté, že i v řadách policie jsou muži ze Simonovy organizace... (TV Prima)

JADIM

Pán Gerard urobil chybu vďaka ktorej sa dostal do problémov. Začiatok som moc nechápal, po zápletke to bolo už o čosi zaujímavejšie, hlavne to, ako si musel kupovať žuvačky aby bol nenápadný, ale asi celá druhá polovica bolo už iba naťahovanie s nejakými akčnými scénami, ktoré však film nezachraňovali. Existuje viac takýchto filmov a tento bol jeden z tých nudnejších. 3,5/10 ()

Lukoboss

Že leze N. Cage do sračkoidních filmů, na to už jsme si zvykli, to je takovej jeho folklór. Ale když už tam vleze i G. Pearce, je něco špatně. Asi dostali pěkně zaplaceno, protože jinak si to neumím vysvětlit. Scénář je úděsnej, myšlenka tajné organizace je nějaká nedopracovaná, pořádně se ani nedozvím, co, proč, jak... A o herecké prkennosti N. Cage je zbytečný se rozepisovat, to už všichni dávno víme. ()

Castorr

Můj oblíbený herec (Cage) v dalším bečkovém filmu. Tentokrát bych řekl, že film nebyl tak strašnej a docela mě to i bavilo. Konec se mi moc nelíbil, čekal jsem víc napětí. Když to shrnu mám tu další průměrný béčko, na podívání dobrý, ale lehce se zapomene. ()

ti88na

Takých filmov tu už bolo, ale o to viac mi je divné, kde sa stratili tie peniaze? Rozpočet vo filme nie je totiž vôbec poznať, jediná možnosť je, že si to rozdelili herci. Ale za čo? Lebo ich výkony boli priemerné ako celý film, na ktorý zabudnem ešte skôr ako skončia titulky. Škoda, Nicolasa mám rada a jeho úpadok ma veľmi mrzí. ()

ondrula

Solidní kravina, kterou jsem svým hodnocením s gustem poslal do modrých čísel. A potvrzuje se mi teorie, že Nicolas Cage poslední dobou hraje v čím dál větších sračkách. ()

Xavi6

Nepříliš povedený akční film. Pokud jde o ten zlomek akce co tam byl, tak to taky nebylo k pokukání, ale musím říct, že minimálně děj mě zaujal, a tak z toho vychází průměr. Nevím proč Cage spolupracuje na takových projektech, když má mnohem navíc. ()

Harapes

Já Vám nevím,Nicolas Cage je výborný herec,jen prostě není v kurzu a hraje v průměrných filmech,v béčkách.Ale i tak se mi jeho filmy nadále líbí a i tady jsem byl v napětí až do konce.Jasně,finále filmu bylo slabší,ale i tak mě film nezklamal. ()

vander19

Aj keď nám Nicky už neprináša také pecky ako tomu bolo v minulosti tento thriller je z toho lepšieho cesta. Will alias Nick Cage sa dostáva do prúšvihu hneď na začiatku, kedy kývne na ponuku tajomného Simona. Simon alias Guy Pearce mu ponúkne pomoc, ktorú na Nickovom mieste by z nás asi prijal každý. Prejde pol roka Will sa snaží pomáhať svojej žene, ktorá prežila hrozný zážitok z prepadnutia a násilia a pak to príde. Prvá úloha, druhá, tretia a tak ďalej. Až sa nám príbeh, ktorý mi prišiel zo začiatku príšerne nudný (už som to chcel vypnúť) pekne rozbehne. Začnú sa striedať napínavé scény, hrá dramatická hudba, proste všetko čo ma má mať pohodový film, takže v pohode dávam 75%. ()

prezdivaka

Ten příběh s motivem Doktora Fausta je už od počátku taková konstrukce, že to nezachrání ani paranoidní konec. Od začátku jednají postavy nesmyslně a vrší jednu nevěrohodnost na druhou. Will uvěřil, že recidivista dostane za brutální napadení a znásilnění jen 11 měsíců, když několik set mil odtud letos dostala učitelka za sex se svými žáky 15 let? Jak věděl vrah toho, co znásilnil Lauru vědět, že má z bytu vzít náhrdelník? Proč ho Will, když ho nechtěl Lauře vrátit s nějakou pohádkou např. že ho našla policie, vozil půl roku v autě a nezbavil se ho? Ve své šatní skříňce ve škole má připravené mobily jako zkušený mafián a ne učitel. Ukradené auto má vestavěný počítač, pracovní stůl zabitého novináře nikdo z policie neprohledal a neodvezl materiály. Americké filmy jsou nabité obyčejnými lidmi, kteří najednou začnou chladnokrevně likvidovat zkušené zabiáky. Stalo se z toho odporné klišé. Přitom je to tak, jak řekl farmář v Sedmi statečných: "My jsme jen venkovani, neumíme zabíjet". To že Laura nakonec Simona trefí na dvacet metrů poté, co si byla párkrát zastřílet, mě už ani nepřekvapilo. Spíš mě překvapuje, že to lidi žerou a na normální filmy hází špínu ve smyslu: Byla to děsná nuda. No jo, lidé se tam asi chovali uvěřitelně. ()

Ollie235

Poměrně dobrý a zajímavý příběh, ale něco podstatného tomu chybí. Cage byl výjimečně celkem fajn, natočené je to prazvláštně, ale zvyknout se na to dá a napětí a tajemnost drží diváka v pozoru, akorát tu není nic, co by film posunulo někam výš a co by se vrylo do paměti. Nevýrazné 3*. ()

Hepy13

Nápad a zápletka není vůbec špatná, bohužel jako celek je film úplně marný, a to včetně Nicolase. Ten stojí až po hlavu v pohyblivém písku, a pokud mu někdo nehodí záchrané lano, utopí se uplně. ()

KOZEL84

Na Nica je to v klidu a ze začátku to vypadá i zajímavě.Scénáristé ale zas dokazujou,že ta jejich stávka nejenže neskončila (to rozhodně není problém jen tohoto filmu-to je kurva sračka za sračkou!),ale naopak řádí na vrcholu.Akorát to ted' odsrává divák mnohem víc.Stačilo přidat víc a dobrou akci a byl to Nicův nejlepší film za posledních pár let.Já ho mám stejně furt rád.I když je to chůj.2aPůl ()

dawe787

No Cage je Cage a svým výkonem nezklamal, dokonce se mi zdálo, že má více vlasů než jindy. Příběh se brzo začne rozvíjet tak, jak byste to vůbec nečekali, ale celkově to byl pro mě takový oddechový thriller, který bych si nepouštěl 2x ročně. Pokud někoho takové téma zajímá, tak vřele doporučuji film Touha po pomstě, který toto strčí do kapsy! P.S. Líná ryba neskáče... ()

Bozvav

Nebyl to marný film. Nechyběl náboj, akce i napětí a bohužel i sranda (ta určitě nebyla v plánu). Cage se zapotil, my nasmáli. Scénář slušný, dialogy dávaly smysl. Za mne 60%. ()

drankeryth

Pekne sa vyvijajuci pribeh o kope zahadnych situacii, ktore ma postretli pocas tohoto thrileru. Vobec som sa pri nom nenudil a urcite tento film patri medzi to lepsie, co obnasa dobry a zahadny thriler. Vo filme aj vyuzili par akcnych scen, ktore tiez nevyzerali najhorsie. Ale videl som uz aj lepsie, ake som mal prilezitost vidiet v tomto filme. Taketo filmy su dobre na jedno pozretie, druhykrat by ma to uz nelakalo, pretoze uz by som vedel, ako sa to bude vyvijat dalej a to uz neni ono. ()

Anduril

Veľmi dobre natočený filmársky kúsok. Dobrá myšlienka, plynulý akčný príbeh bez zbytočných prešľapov, pekne zvládnuté a zahraté úlohy. Dosť sa mi to páčilo. Síce tento film nepriniesol nič nové, ale aj tak sa divým že má tak nízke hodnotenia. Určite odporúčam pozrieť. ()

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)