Zeda, experta na bankové krádeže a trezory, práve prepustili z väzenia. Prichádza do Paríža, aby sa podieľal na krádeži, ktorú plánuje jeho priateľ Eric. Ešte predtým si však chce dopriať trochu rozptýlenia s oslnivou prostitútkou Zoe. Idylická noc plná alkoholu, drog a zvrhlostí sa pre Zeda a jeho priateľov končí na druhý deň, keď majú vykradnúť banku. Pre Zeda sa akcia skomplikuje, keď v banke stretáva Zoe. Prostitútka, s ktorou strávil minulú noc, tu pracuje ako pokladníčka. Pre Zeda sa táto situácia stáva morálnou dilemou... (oficiální text distributora)

Visáč

Skvostný debut. Niečo podobné by pokojne mohol nakrútiť Besson po Nikite, keby mal menej prachov a školenie vo Video Archives... Avary vsadil na chytrý casting a vyplatilo sa – čo na tom, že scenár nič prevratné do žánru heist film neprináša. Koho to zaujíma, keď nám servíruje krvavú jazdu vyfeteného psychouša Angladeho s partou rovnako vyfetených (a psychoušských) kumpánov? Eric Stoltz a Julie Delpy (v najlepších rokoch) sú výborná dvojka, pôsobia civilnejším dojmom ako napr. Clarence s Alabamou v Pravdivej romanci... Hviezdou filmu však zostáva Avary, ktorý podobne ako QT pred ním, spravil za málo prachov veľa muziky. ()

BlackTom

Čo na tom, že inak výborný Eric Stoltz je v tieni odporne dokonalého Jeana-Hugues Angladea... Čo na tom, že zdrogované scény sa dali vykresliť ešte o kvapku lepšie... Čo na tom, že Zoe má kozy po otcovi... Ono sa mi to tak či tak páčilo. Veď som na ten film vyčkával priam roky, kým som sa k nemu dostal. Čo na tom, že scenár je deravý a predvídateľný? Ja som sa skvele pobavil. A to bolo určite Avaryho cieľom. Tarantino to nie je, ale vplyv je citeľný. Dáme si repete? Určite. ()

LaciLC

To, že Avary dlhé roky spolupracoval s Quentinom Tarantinom v tomto filme zúročil len tak na päťdesiat percent. Natočil vcelku nudný film, hoci pomerne zaujímavým zhúleným štýlom, ale aj akcia je priemerná... No, herecké výkony na tom nie sú o nič lepšie (šéf bandy Jean-Hughes Anglade vyčnieva, Julie Delpy známa napr. z Linklaterovej snímky Pred súmrakom pre mňa nebola veľmi príťažlivá a hlavný hrdina Zed v podaní Erica Stoltza bol štandart). S hodne prižmúrenými očami priemer... ()

farmnf

Tento film jsem viděl v roce 2004. Tápám, vzpomínám si, že mě nenadchnul. Dnes jsem z něj odsledoval 21 min. Stojí za hovno. Je to jak z kečupem. Obsahuje škrob a potravinářské barvivo. Subinkredience E001-E999. Tarantino je spoluproducent. No a to je vše. Rajčata nečekejte. Stejně jako umění, spád nebo zábavu. ()

tom88

Veľké sklamanie. Nie že by som sa na film zvlášť tešil, ale Quentinova produkcia ma zlákala. Bohužial je film slabý, podpriemerný a navyše nudný. Neviem, čo sa Tarantinovy páčilo na námete, verím že on by z toho urobil aspoň pozeratelný film, no Avaryho réžia na to nemala. Dej nebol zaujímavý, dlhý rozbeh, veľké očakávanie a zrazu nevýrazná akcia a suchý záver. Nič, čo by stálo za povšimnutie. Réžia, scenár aj herci nie sú ťaháky filmu a ostatné aspekty taktiež. K filmu sa už nevrátim, možno až Tarantino spraví svoj vlastný remake o čom ale úprimne pochybujem. Navyše, prečo sa to do prdele volá Zabiť Zoe ? P.S. Moje 2* dávam iba z úcty k Tarantinovi. 35% ()

• V istej chvíli prípravy projektu si vo filme chcel zahrať aj Quentin Tarantino, a to postavu Erica. Roger Avary si ho však nevedel predstaviť ako Francúza, a tak túto ponuku odmietol. (beso74)
  • Režisér Roger Avary chcel natáčať vo francúzskom McDonalde, nedostal však povolenie. (beso74)