Jack se chystá vyplout

• USA Jack Goes Boating (více)

Jack (Philip Seymour Hoffman) je řidičem limuzíny, jenž sní o práci v newyorské hromadné dopravě a miluje reggae. Většinu času tráví se svým spolupracovníkem a nejlepším přítelem Clydem a jeho ženou Lucy. Ti Jacka seznámí s Connie (Amy Ryan), která s Lucy pracuje v brooklynském pohřebním ústavu. Connie má na na svého nového přítele dobrý vliv – Jack se učí vařit, jde za novou kariérou a učí se plavat, aby v létě mohl vzít Connie na její vysněnou projížďku na lodičce. Zatímco však Jack a Connie pomalu propadají své lásce, manželství Clyda a Lucy se začíná otřásat v základech. Sledujeme, kterak se oba páry musí vyrovnat s nevyhnutelným osudem svých vztahů. (oficiální text distributora)

Pete

Trochu jako film Woodyho Allena, kde mají všechny postavy nižší IQ. Takže jsou dialogy málo vtipné, a vůbec nijak sofistikované. Je to poměrně nudné, a ke konci dojde i na nějaké to teatrální přehrávání. ()

blondboss

No nechcem nikomu brať ilúzie o tomto filme, ale väčšiu nudu som už dlhšie nezažil....ten film bol na mňa neskutočne "pomalý" a kým ste sa tam dopracovali k niečomu zmysluplnému, tak ste medzitým zaspali....hudba medzi niektorými scénami jednoducho otrasná, nič horšie som ako kombináciu zvuku a obrazu nevidel a nepočul.....dve hviezdičky snáď dávam len za niektoré herecké výkony, najmä v podaní Johna Ortiza....inak pre mňa hlboký podpriemer - 30 % ()

lobo87

Po hereckej stránke výborný film, ktorému dominuje ústredné duo Hoffman - Ryan. Prvý menovaný si strihol režijný debut a myslím si, že celkom uspokojivo. Hlavné postavy sú trošku uletené a neurotické, ale sympatie si získajú. Celý film je o emóciách ukrytých pod povrchom a ktoré nám herci svojim majstrovstvom jemne odhaľujú. Ako celok je to však u mňa na 60%. ()

pafka

Herec Hoffman tady aspon o jednu konskou delku predbehl rezisera Hoffmana. A urcite scenaristu. Ono totiz, polkud bych mel vypichnout nejakou chybu, tak je to reozhodne dej. Ne, neni spatny, jen bych rekl, ze dostatecne nepokryva celych 89minut filmu. Coz je skoda. A skoda je predevsim hlavniho prestavitele a rezisera, ktery nam bohuzel uz vic neukaze. Jo, a konecne dobry dabing. Od nasi spicky - od pana Taborskeho. ()

ostre_pero

Tak dlho som čakal na tento Hoffmanov debut, a oplatilo sa! Som nadmieru spokojný. Môj najobľúbenejší herec odviedol skvelú prácu, tentoraz nielen hereckú, ale aj režisérsku. Ako jednohubku som prehltol celý film, a to už trikrát. Výkonmi nezaostávali ani ostatní, no pred Hoffmanom skladám pomyselný klobúk a na záver odporúčam každému pozrieť si tento nevšedný zážitok.... ()

Xgeno

Jedná nervózní láska začíná, jiná se pomalu rozpadá. Hoffman se zhostil režisérské stolice důstojně i exceloval v roli nervózního čtyřicátníka, který snad našel lásku. Ostatní osazenstvo bylo též výborné. Tak sledujte a učte se novým věcem. Nikdy není pozdě. ()

pee-jay

Amíci sobě aneb plácání o tom, že je čím dál méně, o čem plácat a jak jsou někteří rádi pokaždé, když v sobě objeví nové nedostatky, protože rázem je co zlepšovat. První režisérský počin P. S. Hoffmana, kde on a pár béček převádí divadlo do filmu, ale furt je to hodně spíš divadlo. 50%. ()

Montmorency

Freak je sám, hledá lásku, najde lásku, naučí se kvůli ní plavat a vařit (no díky bohu, že umí číst a psát:-).....a nakonec jsou oba rádi, že jsou freaci a nemají takové starosti jako normální lidi......Takových filmů už bylo natočeno mraky, tento patří mezi ty horší, scény jsou tak nějak moc nafouknuté a přehnané, P.S.Hoffman hraje tak nějak afektovaně - někdy je prostě méně více.... ()

MiroSmith

U filmu je psáno že jde o žánr komedie/romantický. Mě to tak ale vůbec nepřipadalo, zařadil bych ho spíše do psychologického drama. Je v tom sice pár úsměvných momentů, ale převážně se jedná o vztahy dvou párů, kdy jeden prožívá krizi a ten druhý svůj počátek. V průběhu filmu se vyskytuje pár dlouhých trapných chvilek ticha, což na mě působilo dost rozporuplným dojmem. Je to celé takové nevšední a originálně pojaté. ()

rhodos

Velmi povedený režisérský debut herce Philipa Seymoura Hoffmana, který si zde také zahrál hlavní roli, vznikl podle divadelní hry. Film, pojednávající o vznikající lásce mezi dvěma loosery a paralelně pojednávajícím o odcizujícím manželském páru se mne velmi líbil, ať už netradičním příběhem či vynikajícími hereckými výkony všech představitelů v čele s Philipem Seymourem Hoffmanem či přesně pasující hudbou. Tento malý velký film je však spíše nežli romantickou komedií dramatem. ()