Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Seti

Velmi sympatická snaha stárnoucího holywoodského vyvrhela Mela Gibsona znovu se vyšvihnout do akčního sedla. Je vidět, že i přes nadávání Židům a mlácení přítelkyň se nasranostní pohled a střelba z beretty nezapomíná...a to ani v mexickym lágru. ()

jondoe

Prekvapenie. Zo zaciatku som bol z tej basy trsku zmeteny rovnako ako Mel Gibson. Ono ma to vsak hned po chvilke v tiahlo do deja a az do sameho konca nepustilo. Gibson na seba strhava vsetku pozornost a som rad, ze som ho po dlhom case videl v takomto dobrom filme. Prave take postavy aku hral tu mu sedia najlepsie. A aj ked je film mierne pritiahnuty za vlasy, tak nemoze zapriet originalitu a to ja najvacsmi odcenujem a preto sa si zasluzi chvlaitebne styri hviezdicky. Melovi zelam vela podobnych uloch. Toto sa podarilo. ()

KoRner

Mel je stále vo forme! Škoda tej nudnejšej prvej hodinky kde sa to zauzľuje naozaj pomaly, ale záverečné vyúčtovanie nemalo chybu. A asi to bude tým špinavým mexickým prostredím, ale vôbec mi ten digitál nevadil a vlastne som si ho ani nevšimol. ()

klukluka

Rozhodně to nebyl žádný propadák, aspirovalo to u mě možná i na vyšší hodnocení, ale to bych tomu musel trochu víc věřit. Bohužel jsem ale trochu skeptický, co se týče Melových reálných schopností zmáknout to, co se v tomhle filmu podařilo jím představovanému hrdinovi. Podle mě už na to je ale předně trochu moc starý. Pokud si odmyslím ten fakt, že za největšího bouráka je tu chlápek těsně před důchodem, chce se po něm opravdu zhola nemožné. Nemluvě o tom, že do auta, ve kterém odkudsi zběsile prchal, stačil zavařit půlku lupu. Kdy asi? Prostě mi tu pár věcí těžce neštimovalo. Jinak to šlapalo slušně, neříkám že ne. ()

Michelle75

Moje letní prázniny nejsou filmem pro každého. Komu však postačí hlavní hrdina se svými obličeji a očima,které jsou tak výrazné a hrají mnohdy více,než celá tvář,příjdou si možná na své. No možná trošku kecám, ono zápletka a děj cekově nejsou nic moc originálního,přesto to pojetí vězení jako takového mini města,kde vládne "mafie" a všichni ostatní si své místo horko těžko prosazují je občas velmi zábavné a své. No a o to zábavné se stará hlavně Mel,který je naprosto charismatický a to i přes ty stovky vrásek,které zdobí jeho tvář....možná o to více. ()

charlie_ando

Sen o mexických prázdninách s velkým balíkem zelených bankovek se Melu Gibsonovi rychle rozplynul před jeho modrýma očima a nakonec se musí smířit se skromným ubytováním ve svérázné mexické věznici, kde se dá za peníze koupit vše. Jediná věc, co tu není na prodej je svoboda. Hrdina ze začátku vcelku otloukánek dělá co umí, aby přežil v gringům nepřátelském prostředí a tak krade a snaží se zjistit jak to v tomhle zablešeném lapáku chodí. Mezi vysokými vězeňskými zdmi si najde malého kamaráda, který cítí velkou zášť k místnímu kápovi. El Javi (Daniel Giménez Cacho) je místní nepsaný vůdce a v El Pueblitu ví o všem. Mel není takoví gumák jak jsem se bál a dává vzpomenout na svoje lepší kusy. Někdy mi přišlo, že film a sním i hrdina nevěděl, na kterou žánrovou strunu zahrát. Jestli na tu dramaticky vážnou nebo na tu odlehčeně svěží, ale přestřelka s volejbalovým granátovým číslem se opravdu vydařila. Ačkoli příběh neoplývá nijak závratným tempem vyprávění, nenudí. Dá se mluvit o vcelku napínavé podívané s několika povedenými úsměvnými scénami. Akční oddychovka v hlavní roli se stárnoucím podivínem, jenž ještě nezapomněl hrát. ()

666Carnage

Drama a Thriller? To bych neřekl pro mě to byla akční komedie, která mě fakt bavila :) Ani si nepamatuju kdy naposled jsme si takhle užil film s Melem Gibsonem. Hrál perfektně, byl vtipný, vynalézavý a prolhaný Gringo. Skvělý scénář a zajímává zápletka. Všechno do sebe krásně zapadalo a film odsejpá raz dva. Prostě velmi milé překvapení s Cáklým Maxem. 75% ()

Earl10

Příjemné překvapení! Na každý další Melův snímek se moc těším a v tomto případě mě trailery vůbec nepřesvědčovali o kvalitě, ale tím víc jsem byl překvapen. Celý film stojí jen a jen na Melovi a ten řádí ve velkém. Atraktivní prostředí má nemalý podíl na výsledném dojmu. Akce slušně zvládnutá, připomíná zlaté osmdesátky. Jedna hodně cool přestřelka, brutální se slušným množstvím krve, ostatně celý film je překvapivě brutální. Neskutečně charismatický padesátník si zaslouží víc takovejch rolí. Já se bavil báječně, víc takových filmů! [80%] [viděl v kině] ()

dopita

Pár světlých chvilek by se ve filmu našlo, ale spolehlivě je utlumí všudypřítomná podprůměrnost. Film mě nudil, působil na mě zmateným a z postu režiséra neukočírovaným dojmem. Digitál filmu taky nepomoh. Mel Gibson je hodně slabej, filmem se potácí jak mátoha. Zklámání. ()

HArna

Mel opět nezklamal,jeho charisma srší od začátku do konce. Ten film je skvělej,promyšlenej,někdy poněkuď ostřejší,někdy se máte chuť zasmát. Co víc si můžete od akčního filmu přát?? ()

Litvicek

Výborný návrat. Tento film je dobrá srdcová záležitost, neboť je to samá akce, vynikající humor a neokoukaný děj. Moc se mi to líbilo a místní hodnocení nechápu, protože originál s titulema je vážně výborný a i sám Mel vypadá, že si celé natáčení moc užíval. Parádně mu to sedlo. Tahle akční jednohubka je sice krátká ale možná i to tomu přidává na kráse, že si nechtěl špinit ruce s nudnými scénami a radši přešel na akční rychlost. Povedlo se a do budoucna má Mel Gibson mé hluboké sympatie, akorat doufám, že se vyvaruje filmům jako Machette zabijí, kde vyloženě šlápl vedle. ()

Hanys_

Melovy prázdniny v zavšiveném mexickém vězení, kde přežije jen ten nejvychcanější. Na debut hodně svižné a nebýt toho televizního looku, tak není moc co vytknout. Co by za takovýhle film dal např. JCVD nebo Lundgren. 7.5/10 ()

bloodline

Návrat pána Gibsona do prvej ligy? Minimálne do undergroundovej určite. Ušetrite očakávania od veľkovýpravnej a kvalitou nehynúcej klasiky. Mal som dočinenia s maximálnej odviazaným, na nič sa nehrajúcim a nadhľadom prekypujúcim dielom. Podchytené mačetou obrúseným scenárom, pálivou výpravou odrody jalapeños a sem tam vykukujúcimi Rodriguez tortilla chips s Desperado salsou... Jednoducho chcem tým povedať, že tento výlet do ríše Aztékov som si cez môj letný prázdninový víkend maximálne užil a nudu som obtiahol minimálne o štyri milióny dôvodov ako ma uspať. Navyše to celé rozseká novodobé Rodriguezove paškvily s nonšalantnosťou sebe vlastnou ako narko mafia mexického investigatívneho novinára. ()

Disease

Jasně že je to "pokračování" Odplaty, trochu střižené Desperadem (holt to Mexiko...), akorat to není až tak dobré. Ale zábavné vcelku jo. Pokud nic nečekáte, nebudete zklamáni. ()

Harapes

Pro mne zajímavý zážitek při pohledu na vězení,kde s vězni žije celá rodina.Možná i terochu překombinováno,i přehnáno v závěrečném finále.Tak i tak dobrý film,který mě zaujal. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)