Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Ne dokonalá,ale stejně parádní oldschoolovka,která mě po všech těch sterilních hnusech hrozně moc potěšila.Stačí stará ostrá vojna Mel (toho druhého fandu klidně beru-mi je totálně fuck,že ze sebe dělá doma cypa) a slušný příběh (aspon' tu vůbec nějaký je!).Melův Eastwood luxusní!4,5 ()

dawe787

Tak s Melem jsem dlouho neviděl nic nového a Pana bobra jsem si klidně nechal ujít. Toto byla dobrá jízda, hned od začátku akce, zápletka, nové prostředí a teď jak z teď sraček ven, zachránit si triko a ještě získat peníze zpátky. Kdo to zkusí, uvidí, jak to celé dopadne. ()

jandula00

Tak u tohohle snímku jsem se nenudila. Líbila se mi zápletka a nápad s uzavřenou věznicí jako samostatnou jednotkou..Myslím, že by se v našich zeměpisných šířkách docela dobře uplatnila a to nejen pro odsouzené zločince (...). Mel je pořád kus a už jen ten pohled na něj stál za to..Soundtrack hodnotím také nadprůměrně a celkově se mi film docela líbil, i když jsou v něm prvky westernu, který nemám ráda..už se těšim, až se na něj kouknu znovu... ()

zahadum

Neberte film smrteľne vážne a budete sa kráľovský baviť...Mel je správne ironicky drsný .. prostredie mexickej väznice je reálne špinavé v ktorom ale našinci majú hierarchiu.....a prosím..nezabudnite si vziať dáždnik ....nikdy totižto neviete kedy bude pršať :) ()

heihatchi

Stejně jak ostatní to můžu přirovnat k Odplatě. Nicméně na ni to nedosahuje soundtrackem, uvěřitelností ani hláškama. I tak se ale jedná o povedený film, u kterého jsem se bavil. Za mě slabší čtyři. ()

Jeremiah

Noo - při posuzování tohoto filmu jsem trochu na rozpacích :_( Nejdříve název filmu, který naznačuje, že zase půjde o nějaký us rodinný cajdák, a ono ne ? Po jeho dokoukání to člověka nutí si myslet, že třebas i ten nejdrsnější lapák může být docela sranda, že ?? Občas nějakej mrtvej grázl, uřezané prstíky, el. šoky a takové další sradničky - důležité je hlavně si potom dobře pokouřit :( A nakonec geniální plán hlavního hrdiny, který se svojí vysokou inteligencí zbaví všech svých nepřátel a ještě si příjde na parádní balík prachů, který si bude užívat s nějakou babou na své soukromé plážičce. Dle mého názoru druhořadý film s druhořadými herci, kteří se vezou na ex-slávě Mela G. Nee - více než dvě * nee. ()

mala_kea

Mel si na stará kolena ještě hraje na drsňáka. A vše mu kupodivu vychází. Pointa filmu je bezcílená, ale způsob provedení zahřeje nejen akční fanoušky, ale i rafinované gangstery. Ve výsledku film odsýpá, nemá zbytečně moc hluchých míst a sem tam se objeví i nějaký motherfucking, což určitě ocení nejen moje ucho. Gibsonovi sebeukájení je pak důsledkem právě oněch vysokých otáček, které zpříjemní jedno nudné odpoledne. ()

Raziel_cz

Tvůrci se očividně do poslední chvíle nemohli rozhodnout, co vlastně chtějí natočit. Na jednu stranu z tohohle filmu mohl být polodokument o fungování poněkud jiné věznice, na druhou nahláškovaná akční gangsterka ala Payback. Nakonec z How I Spent My Summer Vacation vznikl podivný hybrid dvou nesourodých žánrů a je tedy víceméně haluz, že výsledek funguje. I když kdyby se vypustilo dobrých sedmdesát minut stopáže a zůstalo jen to podstatné s Gibsonem, nikdo by o nic nepřišel, spíše naopak. Mimochodem střídání normální a dokumentární kamery je tragédie. Ruční digitál nikdy nefungoval v souvislosti s akčními scénami. Ty jsou tu sice jen asi čtyři, ale tři jsou právě kvůli kameře naprosto hrozivé a nestravitelné. Na druhou stranu, pakliže je na scéně Mel (alias pan bezejmenný, přesto očividný Porter, respektive Parker), má snímek vtip a spád a dialogy jsou prostě luxusní, takže kvalita strmou čarou vzrůstá a já si od těch čtyř hvězd nemůžu pomoct, přestože bych si to strašně přál. ()

Zajdo

Po Melovom návrate na filmové plátna je to jeho zatiaľ najlepší film. Celkový dojem filmu kazí jeho kamera, prišlo mi to, ako keby som sa pozeral na lacný seriál z podivného vezenia, ale kvôli Melovi a príbehu som si dokázal zvyknúť. Milé prekvapenie, čakal som niečo horšie. ()

Adm.Nelson

Odplata je o niečo zábavnejšia a cynickejšia, Gringo zase o niečo nekorektnejší a jednoduchší, no obe spája ten fešáčisko, ktorý po svojej, pre mňa nepochopenej hereckej prestávke konečne natočil niečo, čo mu naozaj sedí. Možno je len škoda minimálneho priestoru pre Petera Stormara a tiež vidno, že režisér je začiatočník, ale celkovo je to dosť dobré a vďaka tomu filmu som zabudol na problémy z dneška, takže dávam 8/10. ()

Rokle

Jako kdyby se Gibson pokoušel o Odplatu 2. Má to spád, sarkasmus a ironii působící na první signální, jenže je to vše "pouze" efektní. Odplata měla hloubku, do které se dalo ponořit. Tady jsem to hledal marně. Nicméně Gibson po delší době konečně za pořádnýho tvrďáka a to se počítá. ()

sadlokan

Gibson si strčí vajgly do uší,protože v mexickym krimu brousí celej den "mariachi".A Mexicanos se mu taky nějak extra nepozdávají....Pěkný imitování Eastwooda a absence happy endu.Teda pokud nefandíte typovi co sundá pár občanů a pak se válí na pláži. ()

Hapretor

To srovnání s "Odplatou" zcela nechápu. Dyť toto je úplně jiné. Začátek vypadá velmi slibně. Jen ta hudba je velmi chytlavá. Ale pak to sklouzne na naprosto přímou debilitu, kde Mel jasně ví, co dělat a všechny ochčije takovým způsobem, že ani já vlastně nevím, co se vlastně dělo. Mel Gibson v roli génia, co vidí do budoucnosti, a tudíž jeho plán, který si připravil nejspíš ještě v matčině lůně, mu vyšel do posledního detailu. Chybí vtip, chybí poutavý děj, je tam vlastně je Mel. Je sice dobrej, ale mně nestačí. ()

strikeman

Ále jo, celkem příjemně se na to koukalo a Mel se zase jednou vrátil k typu postavy, která mu padne asi nejvíc. Nebýt toho vězení, kde podmínky byly fakt až moc přitažené za vlasy, a nezvyklého a tím pádem trochu rušivého hlasu Gibsona v českém dabingu, možná bych šel i na 4 hvězdy... Mimochodem by mě zajímalo, který dement zase vymyslel ten stupidní český ekvivalent názvu filmu. Něco ve stylu "Sejměte Gringa" by aspoň trochu odpovídalo:-/ (možná se pak taky film Sejměte Cartera mohl jmenovat Carterovy prázdniny, no ne?) - PS: Po nějaké době zde přibyl neoficiální název filmu, tak se překladatelům omlouvám - teď už to dává smysl, i když Get the Gringo je teda údernější varianta ... ()

WillyMarks

V podstatě je to nenáročný oddychový "akční" snímek s několika krásnými momentkami, jako bylo citování Clinta Eastwooda, scéna s deštníkem a eso v rukávu. Prakticky je to těžko definovatelný snímek. Prvky různých komentářů, živá kamera a někdy trošku heroické scény hodné klasické akčňárně... Není to snímek, který by trhal rekordy či utkvěl v paměti nějak dlouho, ale každopádně se Gibson ukázal opět v kondici a pro jeho filmový návrat na vrchol je to určitě dobrý krok...čili podejme si otázku, kdy si teda sedne s Dannym Gloverem a zahrají si spolu ve Smrtonosné zbrani 5??? 65% ()

FilmWave

Gibsonův "Král Krysa" v Mexiku. Žánrově to až moc skáče mezi komedií, vězeňským dramatem a tarantinovkou. Ale na současné poměry velmi originální prostředí a ani na chvíli nenudí. ()

MickeyStuma

Mel Gibson se konečně objevil v povedeném snímku, který se odehrává v Mexiku a který svou drsností až zaráží. Žánrově je těžko zařaditelný. Chvílemi vypadá jako western, chvílemi jako gangsterka, chvílemi jako tvrdý akčňák. Mexiko bylo vždy prezentováno jako drsná země a tady to platí dvojnásob. Styl vyprávění je krapet těžko uchopitelný, ale ve spoustě akčních scén se to nějak ztrácí. Každopádně se nám vrátil starý dobrý Gibson, přesně tak, jak ho známe. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)