Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Drom

Na film s Melem Gibsónem to nebylo špatný, taková jedna jednoduchá jednohubka. Hodně tomu taky pomohl fakt, že to není na jedno brdo a jakoby se tam střídají témata. Začíná to honičkou, pak se přes Melovo vtipné seznamování se s hotelovým pobytem dostaneme k nějaké té drsnější kulišárně, přijde ždibec klíčící romanťyky, trochu si zaakčníme a vracíme se k velký hře o velký prachy, Frank Abagnale hadr, nu a nakonec trochu drámatu, obligátní hepáč a poučení pro předškoláky, aby tohle doma nezkoušeli. Trochu mě rozčiloval ten malej vyjímečnej smrad no a samozřejmě je to přitažený za chlupy na zadku. Ale jinak docela dobrý. Hlavně když si nevšimnete nějakých těch kiksů a blbě naanimovaných cákanců krve. Takový průměrný béčko, jehož stopáž utekla dříve, než mě to stihlo nějak hluboce urazit. ()

Acrobat

Ak niekto z vás vydrží sedieť pri záverečných titulkoch, tak v istom dávnom filme Payback na konci uvádzali All rights reserved. Kruger so svojím „Gringom“ vykradol čo sa dá, a akoby toho nebolo veľa, dal do toho Gibsonovo déja vu. Ten už je starý, no aj tak stačí vytŕčať z priemerného mexického davu, klaňajúceho sa smrteľnej Panne Márii. Gringo nestrháva tempom, ale je nebojácne krvavý, no ani akčný, ani komédia, prestupujúci na mieste. Farebnejší Payback už len z dvoma pozítivami. Gibson fucked up s mexickými cabrónmi a priam úsmevne žalostný exkurz do pomerov mexických väzníc. (Ten je napodiv reálny, keďže sa to môže porovnať s Discovery výpravou do útrob väzníc). http://www.youtube.com/watch?v=GjHxyq9AU18&feature=related (videné 07.07.2012, BDrip) ()

Kingjiri

Gibson zjistil, že vybíjet si agresivitu doma a převážně na ženskejch asi neni uplně to pravý ořechový, tak se tentokrát rozhod upustit páru naprosto legálnim způsobem - na filmařskym place. Gringo místama působí hodně béčkovym i lacinym dojmem (že by záměr?) a inspirace Rodriguezem je evidentní. Nejlepší na celym snímku je dle očekávání obstarózní, ale pořád dobrej Gibson se svejma hustejma hláškama. S akcí se moc rejža nepředal, ale když už se nějaká objeví, dá se na ní koukat. Ono se dá bez problémů koukat na celej film, ale jenom jednou, sympatickej průměr. ()

E lan

Průměrné od začátku do konce. Příběh, scénář, herecké výkony a ztvárnění jsou prostě jen tak na průměru a člověk nemůže čekat po celou dobu filmu nic moc zajímavého (ani trapného či nepovedeného). Prostě je řemeslně dobře odvedená práce... ()

ER

S příjemnou lehkostí podaný příběh bezejmenného gringa, který se shodou náhod dostal do spárů mexické policie, potažmo vězení a ještě přijde o lup několika milionů dolarů. A to ho nenechá v klidu a tak jako odstřelovač pozoruje,vyhodnocuje a pak "mačká" spoušť. Všechno good,ale jediné,co mi dost vadilo, byl sám Mel v hlavní roli.Tentokrát jeho úšklebky nefungovaly. ()

mazic

viděl jsem stejnej film než místní hodnocení? nevtipné, nudné, předem jasné, ani drama ani komedie ani krimi nic - vlastně jo ztráta času - hvězdička mě za dokoukání a trpělivost ()

gemi

Drsně cynická gangster-western komedie z prazvláštního mexického krimu. EDIT: 15. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Je to malinko jako od Tarantina, jenom bez těch jeho debilovin (únavně dlouhé rozhovory, hektolitry krve vystřikující po zásahu z těla). ()

vikino1

Uznávám, že Statečné srdce je majstrštyk se vším všudy, a že na Smrtonostné zbraně se dá dívat furt dokola, ale pro mě osobně je nejvostřejší a nejsyrovější film s Gibsonem jednoznačně Odplata. Snad možná proto, že Mel je v osobním životě křesťanskej fanatik - hajzl co mlátí ženský, snad možná proto, že filmy jako Pulp Fiction, Gauneři, Pod(f)uck (a dalo by se pokračovat) o opravdových zmrdech, kde se oddělují prsty na nohách kleštěma, kde lidskej život nemá cenu ani kulky, kde slovo rodina a její hodnoty opravdu nezazní ale ve finále si necháte kvůli synovi do těla pustit elektrický proud (nebo monolog ve kterém hlavní záporák vysvětluje proč je dobré vlastnit prasečáky - Podfuck), se jen tak neokoukají. Ono jich taky za rok moc nevznikne a v kinech moc nefrčí ... A tohle všechno se v Melových prázdninách opravdu povedlo. Nebýt trošku odfláknuté razie (kde to mělo gradovat - a bohužel moc negradovalo) tak bych uvažoval i o pěti.... ()

Psycho.R

Vcelku jiný druh věznice, vcelku originální příběh a hlavně cool Mel Gibson. Nějaké hlášky mi připomínali jeho nejlepší role. Je to svižné, nenudí a o postavy máte strach. Škoda, že Adrian Grunberg nezvládl tak dobře i Expendables 3. ()

markyzgero

sms film. mel najde v krimu novýho syna, dostane zpět nakradený peníze a ošuká stárnoucí mexičanku. mel mele maso. my meleme s ním. ()

filip289

Veľmi dobrý film, Melovi to stále ešte ide. Takéto badass úlohy mu sedia, skvele to zahral. To iste môžem povedať aj o ďalších (aspoň pre mňa) neznámejších hercoch, bolo to v pohode, nemám čo vytknúť. Prostredie a scenár dosť zaujímavé a najmä Melove dialógy skvelé (má úžasný hlas, toto bol prvý film v ktorom som ho počul nenadabovaného). Hudba dobrá, posledná polhodina skvelá. Ako už napísal Cervenak síce kvôli tomu digitálu vyzerá film lacne ale čo už, to je vlastne jedno. V budúcnosti viac takýchto pohodových filmov (s Melom). ()

alldo.raine

Klasický Mel a la Odplata. Nezklamal, nenudil, nepřekvapil. Mel si vyrovnává účty s podstvětím jako za "mlada" v místě zvaném El Pueblito. Místo, kde by se asi nikdo z nás nechtěl nikdy ocitnout byť jen třeba jako návštěvník. Poctivé 4*.. ()

Lilien

konečne sme po dlhom čase mohli vidieť aj starého dobrého Mela, v poriadnej drsnej akcii. Dokonca to na mňa fungovalo lepšie ako trapácky Postrádateľní 2. GTG je síce stará škola a dnes sa už "nenosí" tento štýl , ale aj napriek tomu som dokázal prehltnúť všetky jeho chybičky a užiť si ho. Melovi idú najlepšie takéto úlohy maniackych polobláznov. ()

Maniik88

Ozaj originálna odľahčená gangsterka plná gegov, vtipných momentov ale aj brutálnych, či možno aj nudných. Mňa to ale sakra bavilo a myslím, že Gibson ešte nie je do starého železa. Sem tam to bolo trochu moc naivné (prechod cez hranice z MEXIKA do USA s plným autom zbraní), no ako celok fakt podarené. Trochu mi to pripomínalo nejaký Rodriguezov alebo Tarantinov film. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)