Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

Kryšpín

Nebál bych se říct, že to co kdysi udělal režijní debut Láska nebeská od britského Richarda Curtise, tak to letos udělal debut francouzského Pascala Chaumella. Dokázal téměř mrtvý romantického žánr postavit na nohy, přidat mu trochu inteligentního humoru a sem tam jiný než francouzský akcent. A hned máme všichni romantickou náladu. ()

genetique

Francúzi dali opäť na vedomie, že romantická komédia nevymrela, a že ešte stále je v tomto žánri čo objavovať. Pokiaľ máte k dispozícii originálny scenár, aj to najväčšie klišé v ňom bude fungovať. Dobrí herci to vedia rafinovane zamaskovať, scenárista ponúkne vtipné hlášky a zábavné dialógmy, režisér sa postará o bezproblémový priebeh a nerozhádzaný sled dejových udalostí a svieža, milá, úsmevná romanca je na svete. Viac takých zo starého kontitnentu, nech Hollywood pukne od žiarlivosti! 85%. ()

Madison

K(l)amač srdcí neprichádza s ničím prevratným ani novým a obsahovým klišé nemá čím nadchnúť... no keď preniknete do tej francúzskej atmosféry, ktorá vysiela energiu na všetky strany, k tomu si pripočítate svieži humor, lietajúce iskry, nežné romantické malichernosti - rozhodne by ste nemali byť sklamaní. Prekrásne monacké scenérie + neodolateľný Romain Duris a lá Patrik Swayze (Hriešny tanec) v tej najkrajšej gýčovej scéne, akú si len viete predstaviť :-) ()

Botič

Rozchodoví Dannyho parťáci na francouzský způsob, kteří baví a i přes předvídatelnost a snahu sklouznout se na vlně Bondovek tahle příjemná letní odpočinková taškařice nemůže nikomu ublížit. Obzvláště, když znáte Hříšný tanec i po zpátku. [MFF Karlovy Vary 2010] ()

Falko

Podla traileru som ocakaval taku priemernu francuzsku romanticku jednohubku, ktorej dam asi 3*. Asi po hodinke som sa rozhodol, ze dam tejto skvelej komedii urcite viac, nez 3*. A zaver filmu rozhodol az na piatu *, pretoze som necakal, ze to bude taka prijemna, zabavna komedia, ktora sa vydarila az do takej miery, ze neviem vysvetlit preco by som jej mal dat 4*. Na zaciatku su zoznameni traja hlavni hrdinovia, co vlastne robia a ako profesionalne dokazu zlomit srdce niekoho, ak si to niekto za financnu ciastku zela. Vyzera to tak, ze su profesionalni do takej miery, ze nebude problem zlomit srdce ani Vanesse Paradis, avsak mylili sa a vtedy nastanu mnohe komicke situacie. Niektore sceny boli predvidatelne, avsak nechal som sa prekvapit, ako si tvorcovia poradia so zaverom a podla mna to zvladli perfektne. Je to jedna z komedii, na ktoru dlho nezabudnem a urcite si ju rad opät pozriem... 11.01.2011 ________ Romain Duris - (Alex Lippi) +++ Vanessa Paradis - (Juliette Van Der Becq) +++ Julie Ferrier - (Mélanie) +++ Francois Damiens - (Marc) +++ Héléna Noguerra - (Sophie) +++ Andrew Lincoln - (Jonathan Alcott) +++ Hudba: Klaus Badelt +++ (Videl v kine 11.01.2011) +++ ()

troufalka

Podlehla jsem četným doporučení, ale nemohu si pomoci - nevidím velký rozdíl mezi americkými béčky a tímto filmem. Pokud nějakou skrytou kvalitu, zřejmě mi zůstane nadosmrti utajena. Ale přežuju to. ()

PinokKio

Distributory je potřeba pochválit za výborně zvolený název. Je z něj patrné, o co vše tady půjde - a to mne trochu odrazovalo. Přece jen romance na filmovém (či televizním) plátně není nic pro mě. Ale v zemi galského kohouta na to šli úplně jinak a všechno tak trochu přeházeli. Zákony v lásce už od teď neplatí. Ještě že tak, jinak by to byl další klasický romantický film, kterých je už fůra. ()

Ded@M@tes

Hlavní aktéři Romain Duris a Vanessa Paradis nepřipadají nějak zvlášť atraktivně a kvůli tomu dávám o hvězdu dolu. Příběh není úplně pozoruhodný a mohl nabídnout víc. Menší rozpaky nad touto hravou komedií. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

To zase jednou Francouzi nakopali Amíkům řiť, tedy aspoň co se romantických filmů týče. Mezitím, co z Hollywoodu k nám proudí jenom samé neoriginální a dosti blbé romanťárny plné klišé, tak oni přijdou s tímto svěžím dílkem. V tom se sice klišé taky vyskytují, ovšem je to celé zabalené ve svěžím a vtipném kabátu s neokoukanou zápletkou, který si na nic nehraje. Mezi hlavní dvojicí to funguje (Romain Duris je megasympaťák) a lépe napsané dialogy v žánru už jsem dlouho neviděl. Navíc to hodně rychle uteče, zmíněná klišé vůbec nevadí a celé mě to nabylo optimismem zase na pár příšerných romantických komedií dopředu. Romantika roku a největší pocta Hříšnému tanci zároveň. ()

MMR

Francouzská napaditá romantická komedie typická svým důvtipem a originalitou. Takhle bych to jednoduše charakterizoval já. Příjemně jsem se u toho bavil, mé očekávání to naplnilo. Tudíž spokojenost. ()

Xmilden

Francouzi stále umí příjemně pobavit! Uf, už jsem tomu v poslední době přestával trošku věřit, naštěstí jsem byl včas přesvědčen o opaku. Klamač nebo Lamač srdcí je sice mírně neoriginální komedie s ošoupaným námětem, ovšem ve velice nevšedním balení. Tolik sympatickým herců (postav) jsem neviděl ani nepamatuju. Film pro mě byl po všech těch hollywoodských záležitostech nesmírně osvěžující. Ústřední duo naprosto špičkové. PS: Znát Dirty Darcing nezbytná podmínka k navození zážitku. ()

cheyene

(K)lamač srdcí je jako dobře zkonstruovaný stroj. Na začátku měli tvůrci poměrně originální nápad a začali jej realizovat. K dispozici měli mnoho výborných součástek - perfektní herce, decentní humor, jenž není vlezlý, parádní soundtrack a v neposlední řadě skvěle zvolené prostředí. Jako celek potom tento snímek výborně funguje, pobaví, zaujme a potěší. Velmi příjemná podívaná. ()

Jamal

Opravdu po velmi, velmi dlouhé době jsem si zamiloval francouzskou romantickou komedii. Nemam co vytknout. I ta skulinka mezi zuby Juliette byla tam kde měla být. ()

nunka

Fungujúca komédia s nadhľadom a nápadom, sympatickými hercami a hlavne francúzskou eleganciou. To, čo robí tento film milým a fungujúcim je kúzelnosť Romaina Durisa, bizarnosť ostatných groteskných postavičiek a tanečky z Dirty dancing... ()

playboxguest

Durise nemusím, už od Erasma na mě působí jak hroznej ňouma se vzhledem opice, ale zkousla jsem ho, páč námět mě zaujal a nakonec byl i využit podle mých představ, slušná romkom, na kterou se klidně podívám znovu. ()

hippyman

on by to byl celkem originální, leckdy i vtipný snímek, nebýt nesympatické hlavní hrdinky a tradičně zvoranýho konce... no, co čekat od romantické komedie... přeslazenej scénář evidentně není dobrý na mezizubní prostory. 60% [1. wayFUCKý HD FEST] ()

Rosaviva

Upřímně řečeno, kdyby to nedávali v televizi, ani by mě nenapadlo na to koukat, protože jak má film něco společného s Francií, zásadně od toho dávám ruce pryč, obzvlášť, když je v hlavní roli Vanessa Paradise. O co, ale bylo větší moje překvapení, když uplynuli dvě hodiny, film skončil a já jsem byla překvapená jak rychle to uteklo a hlavně, že mě to bavilo. Vanessa Paradise se mi sice nelíbí, ani trochu, ale Romain Duris (hlavně svlečený do půl těla) mi to vynahradil a na konci ten tanec z Dirty Dancing, což sice není můj oblíbený film, ale tady se mi to líbilo. 4* ()