Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

GilEstel

OK. Beru! Romantický to bylo a komedie snad trochu taky. Jen ten cukr v tom už lehce zkaramelizoval. Pro mě asi nejlepší scéna je poslech rádia, chytaného z auta jedoucího v závěsu. Vtipná je i nymfomanická kamarádka Sabrina. To jsem se fakt nasmál. Naopak trapná byla scéna s tím plakáním ohledně zemřelé matky na vyhlídce, stejně tak později na letišti. Nejvíc oceňuji, že se film do značné míry vyhnul takové té ztřeštěnosti, hnané do absurdit, které jsou pro tento žánr charakteristické. To je bezpochyby klad francouzské produkce. Už se těším za pár let na „skvělý“ hollywoodský remake. 61% ()

HAL

Sympatická ústřední dvojice dokáže mnohé - i utáhnout film který nad rámec jednotlivých polokomediálních scén nefunguje nikterak bezproblémově. 7/10 ()

misterz

Tak sa mi zdá, že čím je Vanessa Paradis staršia, tým to s ňou ide z kopca. Kde sú tie časy sexi krásky 90. rokov? Asi niekde v nenávratne. Chcelo to nejakú inú, viac romanticky pôvabnejšiu a krajšiu slečnu... Ide o klasický romantický príbeh o švárnom junákovi s netradičnou prácou a zakliatej princeznej, ktorý síce nenudil a miestami bol aj celkom zábavný, no zato bol plný hovadiniek a ku koncu aj trápneho klišé, ale tak trápneho, že som musel privierať oči. Keď začal chalan pred dievčinkou tancovať ten hriešny tanec, tak ma už skoro vykotilo. Ale nasmial som sa, aspoň. Vlastne celý film je trápnosť premenená na vtip, a z tohto pohľadu je to celkom zábava. 55/100 ()

Snorlax

Příjemná pohoda, sympaťák Duris, zajímavý nápad a hlavně lehkost a hravost, to jsou základní atributy tohoto filmu. ()

Omnibus

Romain Duris je hnusný pižďuch!!! Navíc pižďuch nikoli přírodní, pižmodojný, ale jen suchopárný pižďuch studiový, umakartový. A neptejte se mě, co tím přesně myslím, zkrátka je to nepovedený pižďuch a basta! Při pohledu na jeho „herectví“ mi lezly housenky po zádech a ježily se mi odporem chlupy po celém těle. Dokonce i na uších, v nosních dírkách a taky těch pět, co mi s prominutím raší na prdeli. Zajímaly by mě dvě věci. Za co se mi Pascal Chaumeil svým (K)látičem tak strašně pomstil? Prachy mu přece nedlužím, ani holku od oltáře jsem mu neodehnal, tak za co, Pascale, za co?! Druhou záhadou je zdejších neskutečných 72 procent. Dobrá, trailer byl čtyřhvězdičkový (to holt trailery bývají), ale to, co pak ten otravný pižďuch ve filmu předváděl, to byla nepoživatelná směsice trapnosti, nudy a rádoby romantických scén. V jakémkoli jiném filmu mi pohled na líbající se Vanessu Paradis spolehlivě zvýší nejen tep, tlak a rosný bod, ale i napětí v mém... kardiostimulátoru, ale tohle cicmání „mé princezny“ Vanessky s pižďuchem Alexem, podivnou karikaturou muže, to byla opravdu hrůza! A přitom já se na ten film tak těšil... Já debil. ()

Payushka

Ačkoli je (K)lamač srdcí sebezábavnější a není tuctovou romantickou komedií, pořád je ukotvený v neoriginálním schématu. Už od první scény tušíte, že se Alex seznámí s něčí přítelkyní, a právě ona bude ta jeho pravá. Jako tip na příjemný film na konec léta, ke kterému český distributor navíc vymyslel chytlavý překlad názvu, je ale výborný. ()

gilmore_girl

Napadite a vtipne. Alespon prvni pulka urcite, druha uz je trochu klisoidni a kycovita, ale stejne je to mile. Hrisnak nemel chybu. Jen ta Vanessina dirka mezi zuby me stvala :). ()

InJo

Romantická komedie ve stylu Mission: Impossible?! Ano! Skvělý nápad rozvedený do svižně a s citem zrealizovaného nápaditého scénáře. Konec se mírně nelogických obligátních klišé bohužel nevyvaroval, ale jelikož je titulní dvojice opravdu hodně sympatická (i když ta Vanessina mezera mezi zuby jí maličko ubírá na kráse), nečiní mi velké problémy tuhle drobnost překousnout. Tenhle značně povedený žánrový příspěvěk dokazuje, že i v tomto zatuchlém žánru, který zastupují převážně hloupé a otravné hollywoodské prefabrikáty, lze v současnosti přijít s dílem vyzařujícím originalitu a hlavně potřebnou svěžest. 70 - 80 % ()

IQ Tiqe

Chcete slaďák? Pusťte si tenhle, protože má úroveň. Možná jsem jen kvůli Vanesse Paradis ztratil soudnost, ale fakt se mi to líbilo. Ostatně i komediální stránka filmu se nekrčí v koutku, začátek originálně vtipný, scéna v autě, kdy Vanessa zpívá George Michaela je moc vtipná a neuvěřitelně sexy, no a pak krátký rozhovor s Italem: "Už jsi ji přeřízl?" "Ještě ne". 70% ()

Sobis87

Námět není vůbec špatný, avšak výsledný produkt mě pro svou předvídatelnost a jednoduchost neskutečně nudil. Nic převratného. ()

HoneyBunny

Skvěle rozjeto, ale druhá polovina trochu ztrácí dech, protože se už víc hraje na romantickou strunu, kde už horko těžko vymyslíte něco nového. Ale Klamači srdcí i to odpustíte, protože má několik kultovních momentů (Durisův ksichtík, když se pokoučí rozbrečet, polský instalatér plus italský závodník a samozřejmě narážky na Hříšný tanec). Vrchol filmařiny to není, ale napočítejte mi na prstech skvělé romantické komedie vzniklé v posledních pěti letech. Klamač srdcí k nim určitě patří. A děkuju tvůrcům, že si na konci odpustili velké odhalení a uraženou hlavní hrdinku. ()

Jordan

veľmi príjemná romantická komédia s krásnou vanessou obklopenou veľmi vtipnými postavami, pacholiacimi sa ulicami slnečného Maroka pre radosť diváka, ktorý si vyšiel do kina na rande. ()

Anderton

Chvíľu po začiatku som získal dojem, že ak skončí film jedným z dvoch ponúkaných záverov, oba budú rovnako dementné. Nakoniec sa ukázalo, že záver bol možný len jeden a jeho klišovitosť je čisto stopercentná, až sa mi tomu nechcelo veriť. Duris navyše vyzerá ako blb a je nesympatický, tak dôležitú chémiu medzi ním a Deppovou ex som nezaznamenal ani pri ich súkromnom dirty dancing. Ani sa mi nechce rozoberať, ako a prečo pôsobí východzia zápletka tak nerealisticky. Po tej letiskovej kravine s Binoche a Renom ďaľšie francúzske romantické sklamanie. ()

Socrates

Hlavně v závěru je to klasicky se vyvíjející romanťárna, ale já mám tu výhodu, že náladu mrknout se na romantickej film dostanu párkrát do roka, takže jasnou předvídatelnost, která je u typu těchto filmů prakticky pravidlem, jsem skousnul a vadilo mi vlastně jen to, že Vanessa, jedna z mejch dětskejch lásek, v některejch záběrech vypadala jak smrtka. Ty děti jí asi dávají zabrat... Duris podal velice slušnej výkon (včetně hříšně tanečního), společně s jeho filmovou sestrou a hlavně jejím chotěm pěkně pobavili a celý je to takový příjemný. Silný tři hvězdy. ()

swamp

Výborná francouzská (a tak trochu monacká) romantická komedie s fešáckým Romainem Durisem a svým způsobem sexy Vanessou Paradis. Příjemný oddych od hollywoodských, na oko stejných, sraček. ()

teutates

Lámač prci... francúzsky "Patrick Swayze" aaa krásna Vanessa (neviem, nemôžem jej prísť na chuť). Alex je profesionálny pussy+killer, každá slečna/pani nemôže odolať... v tom príde ona tzv. "nedostupná" a hra sa môže začať, fuúu 4/10 uŽaSnE to bolo! ()

mil@n.fanatik

Shlédnuto se svou přítelkyni a můžu říct, že to je dobrý a řekněme trošku jiný romantický film, ale slušný... Je to mezi 3-4 hvězdama... ()

nash.

Milá a příjemně zábavná pohodovka s vysokou hladinou elegance, romantiky i humoru. Typicky francouzská a tak nějak ze života. Holka odmítne hodného, pohledného a bohatého prince, aby se mohla vrhnout do náruče prohlaného, zadluženého frajírka. Skvělou dvojkou je manželská dvojice tvořící Alexův tým. Ta filmu dodávala nejen švih, ale také humor. Bavila mě víc než poněkud fádní ústřední dvojice a občas jsem litoval, že film není o nich. Není to nic, co by člověk musel vidět podruhé, ale každopádně to byl velmi přijemně strávený večer. ()