Zjevení

Todd Lincoln

Todd Lincoln

Daniel Pearl

tomandandy

Docela standardní duchařina, která si body připisuje hlavně za to, že se snaží strašit bez digitálních bubáků (snad jen ta plíseň byla zbytečná). A přesto, že The Apparition vzbuzuje spíše rozpaky až výsměch, nebudu ho tentokrát úplně odsuzovat. Filmu se totiž občas podaří vykouzlit slušné napětí skrz všechen ten samohýbající se nábytek, několika pohledy do tmavých koutů místností a celkem pěkný vizuál (scéna s prostěradlem vypadá hodně dobře). A vůbec mě nesere, že sekvence v garáži s plazícím se duchem těžce vykrádá japonský Ju-on. Stopáž má taky hodně střídmou, takže já se vážně nenudil.(4.12.2012)

• Hoyt

Úplně zbytečný horor s příliš rychlým začátkem a odfláklým dějem. Zrovna tady je to škoda, protože to atmosféru místami mělo slušnou a herci byli sympatičtí. Na začátku poslední scény jsem byl neuvěřitelně zvědav co se bude dít dál a doufal jsem, že uvidím něco originálního ale ono nic.(19.11.2012)

A já ty čtyři hvězdičky dám. Zcela nenápadný horor, který velmi mile překvapil. Zejména svou atmosférou a zajímavými hororovými prvky, kterým dopomohla moderní počítačová technologie (viz. vychytávka s dveřmi - zatloukání hřebíků). Ashley Greene jsem viděl poprvé a musím uznat, že je to vskutku velmi pěkná baba. Horor se obešel bez větších nelogičností, což velmi oceňuji, a tak nemám problém dát 70%.(10.3.2013)

• katasta

Film, který postrádá naprosto všechno, co by v něm, dle žánru do kterého se rádoby řadí, mělo být. Dlouho jsem neviděla horor/thriller, při kterém by chybělo sebemenší napětí, při kterém jsem se ani jednou nelekla, ani jednou nebála a po kterém se mi spalo úplně stejně dobře jako po pohádce na dobrou noc. Je to velká škoda, jelikož nápad, který tam v pozadí je, se mi líbí... bohužel tvůrci na něj nejspíš přišli jen tak náhodou a ani si neuvědomili, že vlastně něco vymysleli...tak nám podali tuhle...věc.(26.11.2012)

První část byla výborná. Skvěle budovaný napětí, hlavní hrdinové se nechovali jak členové spolku "jdoucí na smrt tě zdraví, diváku" a práce se záběry na detail rovněž kvalitní. I když musím přiznat, že když tam Ashley po baráku hopsala v černejch kalhotkách, tak mě celý slavný strašení bylo u prdele a kdyby jí v tu chvíli ten duch či zjevení zabil a nechal v baráku jen toho kluka, nebetyčně by mě tím nasral. Bohužel v další části se Ashley zcela nepochopitelně oblíkne a i napětí pomalu odchází. Přišlo mě, že tvůrci si tak trošku nevěděli rady kam tu celou pointu nasměrovat a závěrem tomu nasadili korunu.(16.9.2014)