Dennis

(festivalový název)
  • Dánsko Dennis
Krátkometrážní / Drama
Dánsko, 2007, 18 min

Ani Dennisovy svaly nedokážou zakrýt jeho bázlivost a především závislost na matce, se kterou stále žije. Navzdory své ostýchavosti se Dennis rozhodne pozvat na rande dívku, která se mu líbí. Krátkometrážní dánský snímek velmi citlivě ukazuje, jaký rozdíl může být mezi tělesnou schránkou a lidskou duší. (ČSFD)

MrPierc

Obdivovaný a přesto pro smích. Braný jen jako atrakce. Tichý dospělý s duší dítěte. Svázaný matkou, cvičebním plánem i svou ohromnou postavou. Délka plně vyhovovala. ()

zette

Vyborny predkrm pro celovecerni film Mazel, ktery byl natocen o pet let pozdeji. Tento kratkometrazni film nam ukaze jeden, skoro obycejny den ze zivota jednoho kulturisty. Kim Kold dokaze zaujmout i po herecke strance a nejen svou muskulaturou. ()

Timak

Ale že to ti seveřané umí natočit co? Takhle osobitý příběh už jsem dlouho neviděl. Nemám slov. Opravdu úžasné. K dokonalosti chybí snad jen delší stopáž. Super ()

standsiller

Osamotený a ( fyzicky ) veľký človek ? Hm... kto vie čo by na to povedali režiséri klasického filmu . Kinematografia pozná príbehy samotárov, ale tie majú oveľa hlbšie motívy. Na jedno pozretie to neurazí, ale žeby som toto považoval za nejak majstrovský kúsok to sa povedať nedá v krátkosti naprataný mastodont , ktorý sa nevie odtrhnúť od maminky. ()

matias32

Ja to vidím tak, že chlapíkove mentálne schopnosti nie sú v súlade s jeho fyzickými proporciami a mamička by si zaslúžila pár slov, ktoré by rozhodne nepotešili jej dušu. ()

Milky.

Asi jako i několik dalších zde komentujících jsem viděl nejdříve Mazla a až poté jsem na jeho profilu našel tohohle krátkometrážního předchůdce. Naštěstí jsou v něm obě hlavní role obsazeny stejně, takže Matka i Dennis působí i zde stejně přesvědčivě. Dokonce bych se nebál říct, že tady jdou ve vykreslení charakteré ještě hlouběji a agresivněji. Nutno ale přiznat, že k tomu tvůrce nutí i skromná stopáž na které se snaží reálie vysvětlit a jestli jste tady došli od Mazla tak nečekejte nic tak zcestovalého a roztaženého. Dennis se odehrává jen v krátké epizodě hrdinova života a to kolem večeře s jednou kočkou z posilovny. A myslím, že na konci večera má přesně ten pocit na který si stěžuje spousta holek, žen, paní,... které se zoufale snaží vypadat do nejlépe a pak si stěžují, že s nimi chlapi zacházejí jako s "kusem hadru" jenom proto že vypadají nadprůměrně dobře. Mno...to jsem trochu odbočil k osobním pocitům, vraťme se k snímku. V porovnání s Mazlem je velmi komorní ale na mě působil o dost silněji a závěrečná scéna kdy šel spát s matkou už měla snad až perverzní atmosféru. Škoda těch pouhých 18ti minut. Zrovna jsem se do toho tak vžil a najednou titulky... ()

zdenur

Názorný příklad, že na pohled i totální looser může být stokrát větší tvrďák než nabušená korba co tráví svůj život v posilovně. ()

Chosé85

Dánský krátkometrážní snímek, který má velký potenciál stát filmem dvouhodinovým s velkým sociálním zamyšlením a přesahem... ()

Rehooo

Nebylo to ani špatné ani dobré. Bylo to takové nemastné neslané, stejně jako hlavní hrdina. Celou dobu se to tak něják pomalu táhlo a když už snad se mělo něco stát, tak byl konec. ()

jura-roy

Když máte kopu svalů neznamená to, že máte všechno. Dennisův příběh by mohl trvat s klidem o hodinu déle, přesto krátkometrážní utnutí z něj nedělá o nic horší počin. ()

manhamaya

Celý film je prošpikován jakousi tajemnou tesklivou složkou, depresí, obavou o zavděčení se druhému a o tom jak to vypadá, když člověk neumí říci NE. Nic pro pobavení, spíše pro hlubší zamyšlení se... ()

Hapretor

Dennis, co má malý penis. A žádné koule. Kim Kold si sám ze sebe udělal parádní prdel. Tento snímeček vrhl krásné světlo na pozadí bodybuildingu - teď všichni víme, jak je to doopravdy. Kim Kold vypadá sympaticky, vůbec ne vypatlaně (jako většina jemu podobných), muskulaturu nemá předimenzovanou, takže případný doping nechť je mu odpuštěn, ... Nejlepší video s bodybuilderem v hlavní roli. Kim Kold opravdu hrál. V drtivé většině videa s jemu podobnými stojí za h...., jsou o ničem a plné demence, kde jde jen o to ukázat "korbu", což ve výsledku stejně působí více trapně než impozantně. Kimovi bych přál celovečerák, třeba nějakou akční hlavní roli. - např. Král Škorpion 4, Rychle a šíleně 6, Stojící skála 3, Rocky X, Rambo vs. vetřelci, Prdátor 3, Vetřelec - z mrtvých vstání, Rezidual Evil - průnik, Terminátor - Fajný den, ... ()

MickeyStuma

Jedná se o krátkou povídku se sociálním tématem, který nenechá na pochybách a který chytne za srdce. Dennis, který je ve středním věku a věnující se kulturistice, po smrti otce stále žije s matkou, která na něj nedá dopustit a která ho má jako náhradu za svého manžela a nerada by přišla i o něj. A tak i velmi nerada slyší, když si chce ven jenom projít. Dennis si domluví večeři s dívkou. Musí však matce zalhat, ale i tak se to neobejde bez výčitek. Je potom možné, aby takový člověk nebyl zakřiknutý? Je potom možné, aby i takový hromotluk jako Dennis měl problém se v životě hlavně u žen nějak uplatnit? Necelých dvacet minut stačí na to, aby byl takovým příkladem prezentován všeobecný problém k zamyšlení. Námět byl později zpracován do celovečerního filmu pod českým názvem ´Mazel´. ()

actor-SP

Dennis ako film sa neskrýva za svoju identitu. Aj napriek technickým nedostatkom preniká do duše diváka a predstavuje mu svoj svet. Dennis, ako bodybuilder a jeho všedný deň, možno trochu výnimočný kedže sa odváži robiť pokroky, ktorý končí tam, kde ostatné dni. Nádherný komorný príbeh človeka, kde jeho vnútorné pochody dokáže čítať len ten empatický. Koniec nie je nezodpovedaným koncom, je odpoveďou na otázku či vystúpiť zo stereotypu a zmeniť veci vo svoj živote. ()

Pacek

Úzkost z toho jen dýchala aneb velmi citlivý a zranitelný chlap terorizován vlastní máti. Opravdu po těch 18 minut trpíte zároveň s ním a tak nějak si uvědomujete, že ikdyž tvrdě dřete abyste dosáhli svojeho snu, tak pokud nedostanete uznání okolí, neznamenáte vlastně nic. ()

drStanek

Ruku na srdce. Kdo z Vás se alespoň jenou v životě necítil jako Dennis? Hmmm? Nikdo takový není. Proto je tenhle filmeček tak pravdivý. ()