Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

SKl247

Ja som si vo filme užíval nádherný kontrast medzi tým, čo treba spraviť aby prežili (Frank), tým čo je kvázi ľudské (Josh) a tým čo sa robiť nemá (všetci ostatní s výnimkou Georga). ()

zekon

Taky nechápu co s tím měl společného Cameron..... není to až tak špatné jak tvrdí někteří, ale pecka to není. Bohužel, klasika. Spousta nelogičností, že to je inspirováno skutečností, možná, ale teda je hodně upravená. Světla všude jak na kolotočách, a to z baterek na hlavě. Ujetý závěr, zmatek i když co ve stísněném prostoru jde filmovat, že? Každopádně je to lepší než sračky jako Jeskyně, Pád do tmy apod. takže aspoň 3, páč se obešly bez zombáků, mutantů apod. trapáren. ()

Margay

To bylo... trapné. Důvěřuj jeskyni, naslouchej instinktu. Tati já tě nesnáším, pak ale za všechno vděčíme tobě (hlavně že je do té situace nejdříve dostal). A co ta úmrtí? Ani u jednoho nechápu, proč vlastně umřel. Taky se páni filmaři zjevně rozhodli, že samotné uvíznutí v neprozkoumaném systému jeskyní a téměř jistá smrt nestačí, takže tam ještě naflákali zabíjení postav jinými postavami, i když ani jejich motivace není zcela jasná. Heh. ()

Chlo0opek

Bít uvězněn v jeskyni musí být příšerné. Bohužel mně tento film nanavodil takovou atmosféru, která by byla adekvátní oné situaci. Ale kvůli pěknému zpracování 2* dám. ()

pirate

Velmi mrazivé a drastické, ale zároveň také působivé a napínavé s dávkou naladěné atmosféry. Krásné prostředí. Dobrá stránka - nuda se nekonala. Tři a půl hvězdy = 70%. ()

Elssir

Chápu lidi, kteří film odsuzují. Většina z nich čekala víc než potápěčskou nemoc nebo pád do rozbouřené vody, ale film není horror je to film, který je realistický a zahrává si s psychikou hlavních postav. A v tom je jeho síla. Při představě, že jsem 700 metrů pod zemí ve tmě, vodě a někde tam plavou mrtvoly mrtvých druhů a voda stoupá, zásoby se zmenšují a světlo brzy zhasne, tak bych zešílel také. Nemůžeme od filmu čekat něco, co není. Je dobře natočený a ve 3D se jedná o opravdu úžasný zážitek. Pokud však holdujete titulům jako: Pád do tmy nebo Jeskyně, tak ruce pryč. Osobně ale dávám 100% ()

90125

Možno by to nebolo také zlé. Chcelo to ale skúsenejšieho scenáristu a režiséra, ktorý by šikovnejšie rozohral interakciu medzi postavami a lepšie vygradoval napätie. Je to škoda, lebo obrázky sú celkom fajn a akási malá klaustrofóbia sa po čase tiež ukázala. Pán Cameron sa týmto filmom moc nevyznamenal. Asi len potreboval ukojiť svoju potapačskú vášen. 55 % ()

Ajfist

Nechápu zdejší negativní hodnocení.Film až zas tak špatný nebyl.Nelogicky se postavy chovají často i v oscarových filmech.Logiku chování bych neřešil,kvalita herců je sice průměrná,ale natočené to špatně nebylo a námět také nebyl špatný.Je to prostě průměrný film a dá se normálně shlédnout.Viděl bych to tak na těch 62-65%. ()

StanleyVanH

Naprostý skvost. Krásné prostředí jeskyního systému, sympatičtí herci, napětí, dobrodružství, nemám co vytknout, prostě full počet hodnocení. ()

pichta

Pekne spracovany film, ukazka toho čo sa moze stat v extremnych podmienkach pri extremnej práci. Vyobrazenie myšlienkovych pochodov, skratoveho jednania vo vyhrotenej situacii a toho čo potom nasleduje. No film ma aj tak nechytil za srdce. Herecke výkony hodnotim ako nadpriemerne, prostredie neuveritelne... ()

Ja.Malachi

náhodou to celkom ušlo...:)ako som si všimol nie vždy sa oplatí držať väčšiny "strašne profesionálne a múdro sa tváriacich " hodnotení-prišiel by som o veľa celkom pozerateľných filmov.:) ()

Renciasko

Som zvedavý koľko tu ešte pribudne komentárov od “Jamesa Camerona”. Ja som na tento film natrafil klasicky v telke, nepremýšľal som a ani nezisťoval, kto bol režisér a pod.. ale keď sa na film pozriem spätne v globále, nepríde mi celkom objektívne to hodnotenie. Videl som oveľa slabšie filmy, ktoré sa hrali na niečo, čím neboli a predsa mali viac %. Ak to mám porovnať s “The descent” tak to pre niekoho môže byť celkom dobrá varianta bez horrorového podtónu, bez krvilačných beštií ukrývajúcich sa v podzemí, proste klasická survivalovka. Prečo nie? Scenár síce priehľadný ako voda v jaskyni, ale inak kamera, strih, celková atmosféra a dojem z filmu dobrý.. **** ()

Sa.sa

No plno napětí, krásných záběrů a prostředí... Dost jsem čekal jak to dopadne a kdo přežije... Nakonec jen kluk, nevím, nevím proč nezůstali u tohoto obojživelníku a nezkusili se dostat nahoru či přivolat pomoc... PS: s tou holkou měl pravdu... Udělala 3 chyby na místě kde se neodpustí ani jedna ;) ()

vinducha

Úžasný film , survival s potápěči pokud možno nejlépe odehrávající se v jeskyni , když se vše začne kazit,  co víc by si člověk mohl přát , laskomina . ()

Malcolm337

nervy drásající drama, absolutně nekompromisní klaustrofobní prostory neprobádaných jeskyní si každou chvíli žádají oběti a divák jen sleduje v neustálém napětí. Překvapivě dobrý film který opravdu dokáže pumpovat adrenalin. ()

Smoldo56

Čistý priemer a jednohubka za nudnej zimnej nedele. Na dobrodružný film málo dobrodružné so slabým scenárom a inováciou. Vlastne všetko už niekde bolo ale to nevadí pretože film odsýpa celkom rýchlo a o nude nemôže byť reč. Hoci je to predvídateľné ako šibačky tak nieje tak zlé aby som to neodporučil. A čo sa týka toho Camerona tak nechápem prečo chcel niečo také produkovať ale dobre, zrejme je aquafil iné vysvetlenie nieje. Tento príbeh objavov najväčšieho jaskynného systému na svete o ceste pár hrdinov cez podvodné zatápajúce tunely som prežil bez väčšej ujmy. To ale neznamená že to nebohlo byť lepšie. ()

jeromedefif

dle mého názoru zklamání, atmosféra se sice stupňovala až do konce, ale určitě se z celého snímku dalo vytáhnout více. Osobně mám rád filmy toho typu, kde se dostavují klaustrofobické pocity a kde zadržujete dech s hlavními hrdiny filmu až dokonce. Ovšem zde to nefungovalo tak dobře jako třeba u Descentu. Film sráží hlavně nesmyslné a málo propracované konflikty mezi otcem a synem a dalšími aktéry. Zde nejspíše Cameron šlápl vedle. Čekal jsem více akce a napětí. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)