Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

JARDAHONDA

Film,který mě hodně zklamal,,upoutávka vypadala pomalu na oskara,ale opak byl pravdou...Skupina dobrodruhů a potápěčů,se pokuší zdolat a prozkoumat,takzvanou matku všech jeskyní...Mezi hlavními hrdiny nastanou osobní problémy,,poté,kdy se začne potápět první dvojice ,tak vzniknou komplikace,kde se jedné dívce porouchá dýchací přístroj a ta umírá....s údivem jsem žasnul,jak začne být všem lhostejný lidský život,, Navíc cellý film se odehrává v jakémsi šeru,takže podívaná nic moc... Sanctum byl,jaksi laciný nedotáhnutý do konce....Závěr : Slabé,jako třikrát převařený Ruský čaj ** ()

mitrax

Dalsi film, ktory si svoje nizke hodnotenie absolutne nezasluzi. Nesuhlasim ani s nazorom, ze hlavny mlady hrdina je nevyrazny. Mne prisiel sympaticky a presne taky ako by som ocakaval, ze bude, ked je vas otec fanatik do jaskyn a vy toho mate tak akurat plne zuby, pretoze zivot sa zije tam hore a nie tam dole. Ale postupne ako sa veci zvrtnu ste nuteni bojovat o svoj zivot nielen s jaskynou. Film skvele vykresluje charaktery postav na hrane kde uz nema cenu sa na nieco alebo niekoho hrat. Do toho su majstrovsky povkladane obrazy z podvodneho sveta jaskyni, ktore asi nikto z nas v reali nebude mat sancu a ani odvahu uvidiet na vlastnej kozi. Uplne sokujuce je jednanie postav pri niecom ako eutanazia. Vlastne ako som bol na samom zaciatku pobureny a mal som chut o takom cine moralizovat, vzapati mi to cele doslo. A ked hlavnemu hrdinovi pri boji s nekonecnou jaskynou dochadzal dych, podvedome som ho pri sledovani zadrziaval aj ja. Je tu neskutocnym sposobom vykreslena snaha bojovat o prezitie a nevzdavat sa nech situacia vyzera akokolvek beznadejne. Len si pri sledovani filmu skuste predstavit, ze mate zvladnut ponor bez pristroja v casti tmavej, hlbokej jaskyne, kde este nikdy ziadna ludska noha nevkrocila a neviete ci budete vladat s dychom. Budete bojovat aj so vsadepritomnou panikou alebo rozhodnutim ci este pokracovat dalej alebo sa rychlo vratit, pretoze ak sa posuniete este o dalsi meter, uz vam to nevyda na cestu spat. Ak ste sa zmylili. A kto si dovoli moralizovat o Cameronovi tak nech si laskavo nastuduje nieco o nom. Potom mozno pochopi preco sa pri tomto filme objavil aj on a ze to nebola ziadna nahoda a ani nejaky ulet. ()

madline24

Film je nepřesvědčivý, o ději se moc mluvit nedá, postavy předem jasně čitelné a nedobře zahrané. Relativně vysoké hodnocení dávám pouze za klaustrafobickou atmosféru, která mě přinutila dokoukat film až do konce. A taky za to, že autoři neprotahovali stopáž a milosrdně to ukončili celkem včas. ()

rhodos

Sice je tento film o vůli přežít ze zajímavého prostředí, ale scénář je pouze průměrný a film je jen na jedno shlédnutí s otřesnými hereckými výkony, byť pěkně vizuálně zpracováno. ()

JerryPilsen

Napínavá podívaná se spoustou úžasných záběrů pod vodou.Klaustrofobie dokonalá,příběh obstojný.Bezvýchodnost situace je pěkně propracovaná,dojem kazí jenom pár klišé. ()

Jumper636

Naštěstí jsem nekoukal na hodnocení na csfd, kde většina lidí hodnotí jakoby, potom co vystudovali UCLA natočili dva, tři celosvětový trháky. Protože bych se potom co tady, někteří tito hyperkritici vyprodukují z tlamy asi neměl chuť dívat. Viděl jsem to na HBO bez nějakých předešlých studii a že to je z produkce Jamese jsem se dověděl z titulků na konci. K filmu: nemám rád stísněný prostory, obdivuju všechny extrémní sporty, ještě víc ty co se týkají vody - proto pro mě zajímavý téma. Průvodce dějem je epický, jsou tam k vidění neuvěřitelný věci na který se 99,9% lidí co to tu hodnotí na vlastní oči nikdy nepodívá. Obsazení je úplně v pohodě, nevytýkám nic. Není to napěchovaný předvídatelností, jak tomu často bývá u většiny filmů. Pro mě to bylo napínavý vcelku od začátku do konce, protože bych se posral v jeskyni po pěti minutách a ani by mi nemuselo jít o život. Pro mě min. 75% ale dám pět hvězd kvůli hovňákům co tomu dali jednu =P naserte si =) ()

Jerkie

Podle mě povedené. Nic úmorně zdlouhavého, krásy jeskyň, dojemné příběhy lidí, ale nic kýčovitého. Prostě v mezích. Jen jsem občas měla pocit, že si vytrham vlasy, když jsem dětinské chování Ioan, které možná už hraničilo se šílenstvím. Pár otřepaných frází, ale jinak se jim celkem vyhýbali. A ne že byste celý film věděli, jaký bude další krok a co se v druhé minutě stane. Občas ano, ale ne po celý film. Hezká podívaná. ()

beaverkiller

Řikal sem si James Cameron, ten bych mohl něco předvést. Chyba lávky. Je to epická nudná sračka, Usnul sem u toho. Radši bych se znova podival na totálně debilní Stmívání s idiotským Pattinsonem, než na tohle. Máte rádi jeskyně a napětí? Tak koukněte na The Cave. ()

Moravpat

Tak já fakt nevim, buď jsem asi úplnej troglodyt, nebo to budou všichni ostatní, protože nevím proč si tenhle snímek zasloužil "teploušskejch" 59%...když to vezmu kolem a kolem, tak mi film přinesl přesně to co jsem od něj mohl očekávat, a to pořádnou díru v zemi, maximální úhrn srážek, který by se bál předpovědět i pan Zákopčaník, vážně dost velkou díru v zemi, spoustu napěněné krve, sen každého klaustrofobika a v neposlední řadě ještě díru opravdu mamutích rozměrů....takže nevím co se vám nelibí vy lidové, protože jestli jste u tohohle filmu nebyli aspoň trochu napnutý (já teda byl a dost), tak to musíte bejt naprostí "robokopi", protože jinak nevim....S pozdravem, Paťák ;-) ()

Herrydos

Sanctum je napínavá podívaná s dech beroucími záběry a tíživou atmosférou. Příběh je pomněrně jednoduchý a předvídatelný ale to zase tak moc nevadí. Film je propagován kvůli své 3D verzi kterou sem viděl a musím říct že bez 3D je prožitek poloviční. protože 3D vám zprostředkuje tísnivé uličky jeskyně i nerovný boj s vodou. Viděl sem i obyčejnou verzi tedy 2D a ta ve mně nezanechala takoví dojem. Sanctum je příjemná jednohubak na jeden večer a pokud je možnost doporučuji sáhnout po 3D verzi zde má smysl a film dostává opravdu nový rozměr. 5* ()

trici

Příliš nechápu zdejší nízké hodnocení. Mě film sednul. Parádní survival. Krásné prostředí, atmosféra, dobrá kamera a ústřední dvojce otec syn to zahráli velmi slušně. 75% ()

Evanlyn

S filmem jsem byla celkem spokojená, ničím mě nepřekvapil a bylo mi od začátku jasné že přežije hlavně ten kluk. Nijak zvlášť mě nenadchl ale vůbec mi nevadil ()

dedavena

Naplaveniny to kajsi stahuje a Frenk to musi zistiť. Jud praskně hadica a Frenk ju něcha utopiť, aby se zte šlamastyki sam dostal. Z buřki se stava cyklon a je třa zte ďury zmiznuť, bo se jeskiňa začina zaplavovať. Emboliju nemjel, ale zato kapafku. Frenk zrobi dalši mrtfolu a pravi, že se uvidi na druhe straně. Frenk je skvěly chlap a skvěly tata, ale pry zapoměl zatahnuť ručni brzdu. Gdyž se Viki skřipnu vlasy, fšecy začnu řvať, že ten nuž něsmi použiť. Viki řeže. Nakoněc přichaza zachrana od nětopyřich hovinek a stareho tanka. Ale ešče se to trochu zamota, bo inač by to bylo dosť nudne. Stejnak se zachrani jediny synek. ()

DiableBlanc

No, žádná sláva - ukázky v televizi působili slibně plus hvězdné jméno Camerona ...ale nějak nemám rád filmy, co 80% nic - a najednou rychlá akce, která je stejně tak předvídatelná ...jako odlehčení po těžkém týdnu asi dobrý ...taková ta rychlá zabíjačka ...ale jinak nic moc ...plus má jedině to prostředí, vodní hlubiny a jeskyně zase nejsou v každém filmu ()

Dana.Mikulda

Miluju tento film. Po milionté sedmé se přistihnu, že u některých částí nedýchám. Miluji jeskyně a některé záběry jsou dech beroucí. Jasný, člověk musí trošku přihmouřit oči, ale jako film, pecka! Několikrát do roka musím vidět, je to oddechovka. Díky za film ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)