Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Havala

Trošku je děj přitažený za vlasy, ale celkem se člověk bavil. Snad si to víc užije ten koho baví potápění. Viděno pouze ve 2D. ()

jafuska

klasický béčkový film, který nenadchne, ani nijak neublíží, ale dějově je film hodně slabý, očekávala jsem nějaké ty prvky napětí, ale ono se to všechno odehrává pod vodou, a nějak z toho vzejde hodně slabý film, spíš bych dala 2 hvězdičky, ale nakonec aspon posledních 10 minut byli celkem koukatelné, ale pro mě obrovské zklamání, reklamu na tento film jsem nejspš prošvihla, ale i to je možná dobře. ()

AndyMagika

Film se začal příjemněji rozjíždět s ubývajícím počtem členů týmu, Richard Roxburgh se opravdu s nikým nemazlil a tak jeho role byla nejzajímavější. Stále jsem měla pocit jako bych to už někde viděla, těžko hledat dnes originalitu, i když u Camerona i ´jen´jako producenta bych čekala víc! Konec jsem tak nějak předpokládala, že taťka to odskáče a synáček se zachrání... I tak to mělo atmosféru, napětí a jsem poučena, proč někoho tak fascinují jeskyně, mně to teda nehrozí:D ()

FezDog

Opět jsem se přesvědčil, že dobrý trailer neznamená dobrý film. James Cameron musel číst scénář snad z letadla jinak by se snad do takové hlouposti nepouštěl.. ()

HEED

Nic převratného, ani originálního. Co bylo překrásné, tak určitě to podvodní prostředí. To je ale asi vše, žádné pořádné napětí se nekoná a čekal jsem i nějaké zapeklité situace kterých jsem se nakonec taky nedočkal. Čekal jsem více vymožeností, technologií a speleologických vychytávek,.....zase nic. Nuda - ale dám dvě hvězdy, byl jsem schopný se na to dodívat. ()

MutantMarana

Nuda. Edit: shlednuto podruhe, tedy jen casti, pac se to nedalo a clovek se jen divi, co tam v tech jeskynich maj vsude ale svetla tyjo! Sracka fakt hodna tv Zhovna. Tomuto se obloukem vyhnete, pokud u toho nechcete vyhnit. ()

Pitryx

Já mám tyhle snímky celkem rád. V podstatě jsem se nenudil, mimo některé pasáže. Podle mého soudu tak jde o průměrný film, který sice nepřináší nic nového, ale dá se na něj podívat. 201107279926/10422 ()

gicous

Sanctum je dobrodružný poctivec. Neblafuje ani nepřekvapuje. Přináší přesně to, co jsem od něho očekával - kvalitní klaustrofobické záběry zaplavených jeskyní, v nichž si hrdinové klestí cestu k záchraně a jsou vyřazování v jasně daném pořadí. Nic, co by nějak zvláště zklamalo ani nadchlo. Příjemná zábava na sobotní večer. 6/10 ()

intro

Tak tohle si určitě zaslouží větší hodnocení. Mě se Sanctum líbil a dávám mu 70%. Skoro 2 hodiny krásně utečou ve společnosti této dobrodružné podívané . ()

Mamlas

Film pro mlaďochy, protože hlavní uřvaný a uhádaný hrdina je jakýsi protivný kluk. Film je o skupině potápěčů / jeskyňářů, kteří vlezou do díry zrovna když začne pršet a pak nemůžou ven. Tak tam chodí a plavou a hádají se až do konce. Blbá otravná trapárna. (11%) ()

Orhalmi

No jo, ale když film byl určen asi víc diverům. I když tam samozřejmě pár dobrých chujovin bylo. To nepopírám. ()

Pimpy

Mě se to prostě líbilo. Byl jsem napnut celý film. Už na záčatku mi bylo sice jasný, jak to dopadne, ale to mi vůbec nevadilo. Podvědomně jsem obdival ty magory co jdou zkoumat úplnou tmu bez života a při průseru si drží aspoň špetku zdravého rozumu. Jedno vím určitě, já nikdy jeskynář nebudu, zlatý teplý místečko v kanclu :) ()

jack_scott

Skvělý dobrodružný film o jeskyňářích. Lepší může být jen těžko, žádné chyby ve zpracování nejsou. O nic velkého nejde, v rámci reálných možností příběhu je to maximum co se dá. Pět hvězdiček nedam jen proto, že ten konec s tim tankem a hlavně s tou vraždou....to bylo trochu přehnaný. Proto nedam jako Livingdead pět hvězdiček. Ale jinak pěkný. Musim se zde VYSMÁT komerčním žebrákum, který na to jdou jen kvůli Cameronovi a 3D a pak tu nadávaj. 3D je dneska standart v kinech,množství 3D efektů přece nedělá film. Slavné jméno taky ne. Lidi by nejdřív měli vědět o Cameronovi víc, než že natočil Avatar, než si otevíraj smradlavý držky. Pak by jim MOŽNÁ došlo, proč tu je jeho jméno. Ubohost a debilita. ()

Raskoslav

Příroda ve filmu nádherná, totéž ovšem nemůžu říct o zbytku filmu..chování postav bylo až moc předvídatelné, co se výkonů týče, tak sem si připadal jak v sitcomu a ačkoliv si myslím, že děj nikde nebyl zbytečně natáhlý, pro některé netrpělivější diváky to bude peklo...ovšem i přesto všechno jsem se docela i bavil, i když se určitě nepřetrhnu abych se na tenhle snímek podíval znovu. Jinak nechci být sadista, ale byl jsem docela rád, že se ven nedostali všichni, neboť happyend až takového kalibru bych nemusel strávit. ()

Saljack

Blablabla někdo umře, blablabla opět někdo umře blablabla přestanou jim svítit svět a zase někdo umře blablabla je konec. Hrozná nuda, děj bez jakéhokoliv zvratu. ()

asader

SPOILER: Celý film mi připomíná hru o přežití.Už to pomalu vypadalo,že by tato hra měla dva vítěze,ale ne.Scénaristi si řekli jak by jsme se zbavili toho druhého,nemoc už tam byla,zlámání kostí tam bylo,utopených už bylo moc no tak co vylítne na něj chlápek co už z toho zmagořil.Kdyby to mělo aspoň lepší začátek,aby se divák aspoň seznámil s účastníky,ale ne hned se ze začátku utopí někdo koho tam viděl pár vteřin.Na druhou stranu rád kritizuju a nebylo to tak hrozné jak se z mého komentáře může zdát a dokonce jsem přemýšlel o tom,že dám průměr(tři hvězdičky),ale pak jsem si uvědomil jaká to vlastně byla blbost.4/10. ()

lobo87

Príbeh o jaskyniaroch tu dlhšie nebol, čo sa snažil využiť Grierson a ponúkol nám príbeh otca a syna, dvoch tvrdohlavcov, ktorých zblíži až boj o život. Nebolo to dosť dramatické ani vizuálne nápadité, napriek tomu zaujímavý priemer... 60% ()

megajalec

Aj keď to nerežíroval Cameron, jeho rukopis je viac ako jasný. Vizuál prevláda nad scenárom. Obrázky sú to pekné, nielen vonku, ale aj v jaskyni, kríva to všetko na prehľadnom príbehu, patetickosti, slabých postavách. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)