Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Radiq

No to byla ale pěkná podzemní práce. Teda zas tak pěkná ne, když to tam tak zdechalo. Ale rozhodně napínavá a námětem neokoukaná. Bavilo mě to a i když bylo docela jasný, jak to bude pokračovat a jak to dopadne, tak mě to bavilo. A jinak nejlepší bylo těch pár záběrů na tu krásnou přírodu... ()

Prometheus69

Chcete soutěžit o film ... nejnudnější a zbytečný film roku? ____ Natočte něco podle skutečné události o čem můžete jenom vyprávět.... :) ____ Tam někde v podzemí stalo se... blablabla.... B) ___ Půl hvězdy za hudbu.... půl za úvod a za smrťáky. Které tam nejspíš přidali jen tak pro spestření... hmmm. :) A za vtípek z dírou. :) ____ Škoda že nelze dávat i půl hvězdy.... pak bych dal dvě a půlku ubral za tu Histerku.... která kupodivu vcelku dlouho vydrží než konečně zhebne. Jsem skoro otevřel šampón.... :D Proč tenhle charakter vůbec přidali do už tak chabého scénáře. Jsem prostě nepochopil a to chápu celkem dost. O to víc že prakticky vůbec nehodnotím oblíbenost postav podle toho jak na mě zapůsobí. ale tahle pí*a mi teda mimořádně zkazila celkovej dojem. To teda jo: ()

Sabrewulf

Vysvětlete mi někdo ty myšlenkové pochody scénáristů, prosím. Já to fakt nechápu. Proč, když tvořím dobrodružný příběh boje o přežití, založený na principu "větší skupinka, která se postupně zužuje", provádím eliminaci takovým způsobem, že většina umrtí jsou způsobená absolutně retardovaným chováním zúčastněných? Jak má potom člověk takovým lidem fandit? Nebo se o ně dokonce bát? Např: Jdeš prozkoumávat nikdy neprobádanou podvodní jeskyni a VĚDOMĚ si nevezmeš rezervní kyslík? Chcípni, krávo. Takhle tedy ne. ()

miguel_111

Kvalitných filmov z jaskynných priestorov je dosť málo a myslím si, že Sanctum patrí k tým viac vydarenejším. Občas to bolo strašne tupé a ani herci nestáli za nič, ale cení sa to prostredie a jaskynné labyrinty. Bavil som sa. Pre mňa 60% ()

Fanita

klišé v dierach v peknej dolepenej prírode, plné očakávaných zvratov a divných hereckých výkonov...strata času. ()

Jizni Tlapa

Based on the true story. Sanctum je nevšední filmový zážitek, postavený na jeskyňo-horolezecko-potapěčské kombinaci, která perfketně zabírá. Film se může pyšnit úchvatnými přírodními exteriéry a do detailu propracovanou kamerou, která je nasnímává z netradičních, do detailu promyšlených úhlů. To vše podtržené zajímavým hudebním doprovodem. Sanctum ocení v první řadě každý, kdo se jednou potopil, jednou zdolal skalní převys nebo jednou nahlédl do jeskynních útvarů. Bechderoucí!! ()

ecceHOMMO

Hodnotenie filmu ani zďaleka nevidím tak tragicky ako poniektorí. Áno, pôsobí miestami až televízne, prípadne ako kvalitné B-čko a budí niekedy dojem filmu z konca 90 rokov, kedy podobných filmov bolo viac než dosť. Avšak svoju kvalitu má. **/*** A určite zaváži i to, že je inšpirovaný skutočnou udalosťou. ()

DivX

Opravdu nezáživný film o skupině jeskynních potápěčů, kteří uvíznou v podzemí bez jakékoliv naděje na záchranu. Smrt, intriky a nenávist jsou to, co tento film provádí. 40% ()

Mrkvič

Jako lehký klaustrofobik a silnější odpůrce jeskynního potápění jsem si užíval drsnou atmosféru filmu a místy parádní obrazy. Lákání na Camerona naprosto chápu, protože bez jeho přičinění by určitě ty obrazy a výprava nebyly takové. 3D nejspíš bude k prdu, ale doma u velký obrazovky je to krásně skličující. Málokde je tak dotažená závislost na někom zkušeném, kdo se v takových případech a situacích pohybuje instinktivně. Jen mě tu příšerně otravoval hlavní hrdina Josh, jehož představitel mi nestojí ani za opsání jeho jména. ()

adams89

Klaustrofobnost z Pádu do tmy Sanctum tolik nedosahuje. Škoda. Kde víc ji očekávat než ve filmu o zatopených jeskyňářích. Nemůžu říct ale, že bych se nudil. Snímky o přežití v jeskyních je jako šafránu. Můžeme být rádi alespoň za tohle. Nějaké to napětí si film přece jen udržoval. Po dokoukání filmu jsem se přistihnul, že o zdejší jeskyni hledám nějaké bližší informace... A nalákáním Jamese Camerona v úvodních titulcích člověk nesmí začít věřit na zázraky. ()

markuc

Standartni podprumerna kravina - zadne prekvapeni = stupidni nelogicky scenar, dementni dialogy, slabi herci, akorat kamera a strih misty zaujal (hlavne kdyz nebyli ve scene herci). ()

anli

Dobrodružné"survival"drama se vším,co k tomu patří.Jeskyňáři a potápěči budou určitě nadšeni a ten zbytek se bude divit,co Ty lidi k tomu vlastně vede.Někdo je bude obdivovat a někdo kroutit hlavou.U mě je to někde mezi-chvílemi je obdivuji a chvílemi kroutím hlavou.Osobně by mě nikdo do žádné takové jeskyně nedostal ani za Oscara(no...i když za Oscara....musím si to rozmyslet....).Jinak film je zcela podřízen žánru a žádné překvapení se nekoná-scénář velmi jednoduchý a lehce předvídatelný,herci jsou průměrní a někteří ani to ne(no v té vodě a jeskyni se jim vlastně ani nedivím...).Ovšem vizuální stránka filmu a zpracování je skutečná pastva pro oči(tohle je zjevně Cameronova zásluha),včetně nádherných záběrů krajiny a podvodních scén(kameraman odvedl skutečně skvělou práci).Vynikající je také hudba-skvěle mapuje děj,má patřičnou gradaci a významně příspívá k celkovému zážitku.V klidnějších pasážích(kterých opravdu moc není)film připomíná dokument National Geographic a divák se skutečně kochá krásnými záběry podzemního a podvodního světa.Kdo čekal tohle -zklamán nebude,kdo čekal nějaký horor(i když pro mě to horor je...),bude prskat a spílat.Takže kolem a kolem vzato si tenhle film na nic nehraje a je opravdu takový,jaký jsem čekal,že bude.Ještě bych tady chtěl pochválit 3D formát(opět Cameronova práce),který je tady opravdu brilantní a skvěle jsem si ho užil.Takže když to shrnu,tihle jeskyňáři to mají u mě za podvodních 65% a po žádné volné jeskyni okolo se rozhlížet v žádném případě nehodlám. ()

oveckaoa

Sanctum není špatný film bohužel je to takový film bez napětí bez nějakých zajímavých scén prostě nijaký. Máme zde několik postav k žádné z nich si nedokáže vytvořit žádný vztah (jen toho otce od začátku nenávidím protože je to hajzl) a celkově mě je jejich osud ukradený. Když to srovnám s filmy podobného žánru tak i taková Jeskyně na kterou hodně lidí nadává u mě měla více emocí než tohle. Tenhle film je předvidatelný až to bolí a děj je jasný snad každému jdou do jeskyně tam mu hlásí že má pršet samozřejmě oni se to tam dole nedozví (musí byt nějaká zápletka) zatopí jim to východ tak se musí dostat na druhou stranu a po cestě umírají na konci přežije jen ten syn toho otce, který řekne x krát jakýsi posraný citát jako by to mělo byt nějaké cool. Do toho scény typu plavou ve vodě ten otec a ženská ta ženská se utopí přežije ten otec a řekne byla to její vina co jsem měl dělat a takové scény se tam opakují x krát v několikatém pořadí. Hodnocení 20 procent film 10 procent za prostředí a tu scénu jak se spouštějí do té jeskyně a 10 za ten tank. Sanctum není nic převratného ale ani nic čemu bych mohl dat třeba 1 hvězdu nebo odpad prostě jednorázovka. P.s. viděno i s titulky i v dabingu bez 3D P.P.S nechápu proč to šlo do kin jsou daleko lepší filmy než tohle ale u českých debilních distributorů mě to ani nepřekvapuje ()

lennyd

Skupina vědců se vydává na průzkum poslední ještě neprozkoumané jeskyně na světě, Esa’ala v jižním Pacifiku. Když jsou ale na dně jeskyně, přijde obrovská bouře, a jeskyně se začíná pomaličku zaplavovat. Cesta nahoru je zavalená, jedinou možností je pokusit se najít v bludišti tunelů jinou cestu ven. Kromě odvahy si ale tato cesta vyžádá i silné nervy a hlavně spolupráci celého týmu... I když se na filmu dá najít tisíc a jedna chyba (logické chování některých postav si vzalo asi dovolenou), stejně jsem se docela bavil a ani moment se nenudil. Oproti očekávání můj odhad kdo přežije a kdo ne částečně nevyšel, což se mi moc často nestává (malý spoiler - fakt jsem čekal, že ta holka to taky přežije - konec spoileru). Nicméně prostředí je pro nás klaustrofobiky naprosto úžasné, herecké výkony (či nevýkony, chcete-li) dokážu odpustit a pokud si chcete o jeskyni přečíst o něco více, zkuste např. tady. ()

Phietros

Takový průměr, nijak mne neoslnil, ale ani nezklamal. Atmosféra v jeskyních a pod vodou byla slušná, obsazení herců taky, děj má spád kdy posupně někdo umírá, až zbyde jen jeden. Navíc podle skutečné události! 60% ()

greghouse

tak čím začít........asi tím vykradeným prostředím a téměř stejnýma scénama jako je v Pádu do tmy, potom totální demencí postav, pak ještě totální demence postav a taky ještě totální demence postav...pardon jsem potapěč ale tohle nemůžu ... ()

drake31

Aj by som povedal že Sanctum je nádherná podívaná ... ale len čo sa týka exteriérov a interiérov ... inak je to vcelku predvídateľná, miestami nezáživná, lekcia prežitia ktorej ťažisko je na tom prenádhernom jaskynnom prostredí. Taký znesiteľný priemer keď človek nevie čo z nudy alebo si chce zvýšiť počet hodnotení ;) ()

Mishqo

tak toto bol dobrý prešľap....ešte že som sa neunudil k smrti...jediné čo kvitujem bolo to nádherné prostredie...a aj to si myslím že 2* sú až príliš veľa ....plytké scény, herecké výkony jak zo zlého sna...keby som to videl v 3D tak sa asi dogrciam ()

IdentityS73

Mně se to docela líbilo...i když bych do takovýhle díry nikdy nevlezla, běhá mi z toho mráz po zádech...nikdo by mě tam nikdy v životě nedostal....tak ale film se docela povedl a nemyslím si, že si zaslouží tak přísné hodnocení. Někdy bych chtěla vidět, jak ti chytrolíni, co všechno jenom zkritizují, natočí nějaký film sami....to bych se teprve zasmála. ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)