Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Prochy38

Nemohu si pomoct, ale jediné,co mě zde zklamalo, je nízké hodnocení uživatelů. Proč? Je to výborně natočený, v podstatě survival-film. Je vidět, že do toho bylo vloženo více peněz a rozhodně to na kvalitě přidává. Podobný film jsem nikdy neviděl, tak se ani nebojím říct, že jde o celkem originální počin. Moc kvalitní práce! Že zde nehrají extra hvězdy, si myslím, že je jen plus. Je to natočeno hodně realisticky, což je fajn. Líbilo se mi prostředí i postavy. Dobře udělané, klobouk dolů! ()

Vejrrr

Ani nechci vědět, kolik tahle břečka stála peněz. Snaha o něco velkého, ale to by se toho musel ujmout kompletně jiný tým - od obsazení přes hudbu až k režii. Takhle bohužel. Pár dobře osvětlených scén. Pár dobrých nápadů. Ale jinak kýbl patosu a předvídatelnosti. A ještě si musim rejpnout ... Film je skutečně pouze "inspirován" skutečnou událostí. Koukám, že tahle nálepka jde do prvních vteřin filmu moc často, ale když se pak čověk podívá, z jaký hisotrky film vzniknul... jen žasne. Vynechat ty likvidační scény a plitkej příběh otce a syna - udělali by lépe. ()

sona123

Mělo to velkou reklamu a úžasný trailer a toto z toho vylezlo....Ale ne, není to na dvě hvězdičky, jak tu mnozí dávají, i když myslím, že třeba za 10 let bude. Tedy - je to béčkové. Prvních 5 minut navnadí, ale jak jdou hrdinové dolů pod zem, tak s nimi tam jde i celý zbytek filmu. Ten námět je exkluzivní, proč z něj nevytřískali víc? Z jeskyně toho moc nevidíme, hodně se tu mluví, ale nic objevného se samozřejmě neříká. Všechno plyne velmi šablonovitě a filmu chybí napětí, které se tu přitom - kdyby to bylo natočené jinak - mohlo dát krájet. Abych nebyla až tak zlá, bylo tu pár momentů, které překvapilo, ale bylo jich neskutečně málo. A to by se u takového filmu nemělo stát. ()

gumolit

Sanctum síce nie je žiadny zázrak , ale myslím že si u milovníkov dobrodružných snímkov nájde svojich fanúšikov.Svet podzemných jaskýň je úchvatný a jedinečný.Sanctum vás vezme na zaujímavú výpravu je plná nešťastia a smrti no ale pripomína nám ako dokáže človeku záležať na živote nech už bojuje s čím koľvek v tomto filme je zabíjákom príroda.Klaustrofobické scény sú fakt natočené takým spôsobom že strácate dych spolu s hlavnými hrdinami jediné čo mi na celom filme vadilo boli priblblé dialógy , ale po polhodine som sa celkom do filmu zadíval.Sanctum je celkom príjemná zábava. ()

mosnak

Viděno ve FULL HD! Počkal jsem si na tento snímek. Původně jsem na něj chtěl jít do kina - ještě,že jsem to neudělal. Byl bych opět pěkně rozladěn. Věřím,že ve 3D to mohlo bejt dobré,ale jinak? Slabučké jak čajíček. Dokonce na to mě místy působilo jako nějaký videofilm. Bohužel pouze 35% ()

ApsidalTill

Nejak my uniká hodnotenie tohto odpočinku pred full HD plátnom, ktoré som včera v príjemnom posedení inkasoval. Je my šumák kto je Cameron a čo spravil, pohľad na nádhernú prírodu v drsnom prostredí potápania sa na hrane života, ma rozhodne zaujal a oslovil. Nie ani tak klišé umieranie hercov v postupnom slede, ktoré by sa dalo predvídať ale skorej tá atmosféra strachu o vlastnú existenciu v mieste, kde ste na 90% mŕtvoly ak neviete čo robiť. Nič náročné, nič geniálne ale dobre sa nato pozeralo, takže štyri hviezdy na čelo. ()

ursinko

Nakoľko som od tohto diela nič neočakával, (videl som len trailer, ktorý ma zaujal) nenastalo u mňa žiadne sklamanie. Podzemné dobrodružstvo bolo pútavo natočené, atmosféra bola miestami výborne skľučujúca, ale konanie niektorých postáv nebolo moc uveriteľné a niektoré situácie boli riadne pritiahnuté za vlasy. Viac realistická mi prišla The Abyss aj keď tam boli mimozemšťania. Ale na poobedný oddych to nebolo zlé. ()

Gore

Kdyby postavu rozmazlenýho fakana Joshe nechali tvůrci filmu zahynout už při prvotním sestupu do jeskyně, dal bych filmu o dost lepší hodnocení. ()

RomeroIsGod

Zklamání. Nemá to vůbec žádnej spád, prostě jsem celou dobu jenom tak nezaujatě koukal a čekal až to skončí. Škoda, další průměr 50% ()

LudeCZek

Musím výjimečně souhlasit s LIVINGDEAD, tenhle film má vše co by měl mít, téma, napětí, skvělou kameru, dobré herce, výborný závěr.... Nevím, jak se u něj někteří hodnotící mohli nudit a dávat 1* a podobně. Výborný ...výborný... 4,5* ()

majo_svk

Sanctum nie je vôbec taký veľkolepý, ako sa tváril v traileroch. Nepomohla mu ani náruč veľkého Camerona. Film má chabú atmosféru s minimálnym napätím. Človeku sa ani nechce veriť, že je to podľa skutočnej udalosti. Vizuál jaskýň je krásny, až na niektoré do očí bijúce pasáže pred štúdiovým plátnom. A o scenáristických lapsusoch sa nebudem ani zmieňovať. Kto však nemá veľké očakávania, bude spokojný. Je to pozerateľný film, ktorý mohol dopadnúť oveľa lepšie (alebo aj horšie)...60%. ()

Money_too

Neskutečná protahující nuda. Možná to mohlo být ve 3D jinak,ale... Stupidní dějové linky,stupidní dialogy, herecká plejáda necharismatických herců a celkem neatraktivní prostředí. Když bych měl hodnotit s jinými ,,jeskyňářskými" filmy, tak vizuálně vyhrává film Jeskyně (2005) ačkoliv je to taky taková blbinka. A dále pak Marshallův Pád do tmy (2005) ačkoliv se oba zmínění snímky liší v žánru. Nic, za co by se měl James Cameron vychloubat... ()

KOZEL84

Jimy ''šnorchl'' Cameron servíruje další porci utopenců.Co s tím ten chlap furt má?Zaplavat bych si s ním fakt nešel.Nemít tenhle film tak krásnou výpravu tak stojí celkem za prd.Možná to příště chtělo obsadit herce a ne neprofesionální potápěče.Jediný kdo za něco stojí je Roxburgh,ale i ten ne za moc.Vůbec nechápu kdo může do filmu chtít obsadit Ioana ''nudu'' Gruffudda a hlavní hero Wakefield mu v tomhle skvěle konkuruje.No ale zas to uteklo jak voda,tak slabé 3.Další Avatar se nejspíš přenese na Kamino. ()

Dlee

Pro mě průměrnej film s průměrnym příběhem. Ve filmu se hlavně skoro nic neděje a celej film se odehrává v jednom prostředí. Ale tak zkouknout se to jednou dalo. ()

jorgus

me proste tyhle jeskynarsky filmy berou, asi proto, ze si dokazi predstavit jak bych se tam podelal strachy:)nebyl to dokonaly film, ale z meho osobniho hlediska, jsem to s nimi prozival:)charaktery nudne, dialogy jeste horsi..ale celkem me to bavilo:) ()

Danny88

Mrazive epicke dobrodruzstvo, ktore neda vydychnut ! Jaskynne potapanie je nadherne ale aj nebezpecne ako ukaze i samotny film. V kritickych situaciach sa ukaze kym v skutocnosti sme. Tesna a mraziva atmosfera, musim priznat ze ku kocu sa mi tlacili slzy do oci...Jednoducho palce hore(vynikajuca vyprava, atmosfera a hudba). THANK YOU Alister Grierson FOR THIS KIND OF MOVIE! ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)