Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

mat.ilda

Tak takhle asi ne... Joe Wright chce nejspíš zvedat příčky svých režisérských schopností, pravdou však bude, že by se ještě chvíli měl držet svého kopyta, to jest adaptací romancí z nejromantičtějších, kde se zatím osvědčil nejlépe. V Hanně samotné mě opravdu zaujala pouze Saoirse Ronan, zajímavá tvář a příslib velkého talentu, moje oblíbenkyně Cate i ostatní neměli v bezúčelné, zpravidla německé šedi žádnou šanci zaujmout a úplně nejhorší trapas (když nepočítám, jak táta Bana rychle a nepozorovaně doplaval z finských končin do Evropy) byla trojice "zabijáků" v podobě chlapa, jenž vyhlížel jak kadeřník gayů, ve společnosti dvou holých lebek, co vypadli z devadesátek.... i s kšandama. ()

jojinecko

Joe Wright sa snažil zmixovať vizuálnu estetiku a akčnosť, pričom výsledkom je nesúrodosť. Ku kladom patria herci (najmä charizmatická Saoirse "Chladný Pohľad" Ronan), prostredie a určite kamera. K záporom práve tá nevyrovnanosť, scenáristické barličky. V rámci celkovej zábavnosti patrí Hanna k tomu lepšiemu priemeru čiže 3,5*/5. ()

Flego

Nesúrodý paskvil všetkého a ničoho, zopár zmätočných scén, divoký strih aj tam kde to nie je treba a nekonečná nuda - to sú hlavné atribúty Hanny. Nechápem prečo vzala Cate Blanchett túto úlohu, hoci treba uznať, že patrí vo filme k tomu lepšiemu. ()

sharky

scénáristicky pitomé béčko, které si hraje na něco víc, ale jediná věc navíc je tam šílená nuda u předlouhých zbytečných cestovních pasáží, kde se naprosto nic neděje, žádný náznak nebezpečí, ani emocí. Třináctiletá holka jako elitní zabiják, kterej přepere dvoumetrový vazouny vypadá velmi nerealistikcy, zachraňuje to akorát cate blanchett. Kdo bude hlavní hrdina příště, dvouměsíční batole?:) ()

Flakotaso

Wright si hraje. S nadsázkou, vážností, kamerou, střihem, hudbou. A ve výsledku je to velice zábavné, i když díky scénáři úplně blbé. Začátek byl poněkud nevýrazný, ale od scény útěku ze základny, jsem si pořád říkal, že tak zajímavý film jsem v mainstreamu už dlouho neviděl. Hudba byla ještě lepší než jsem čekal a akční scény jsou díky ní neskutečně nakopávací, volume doprava a určitě vás to bude zvedat ze sedačky. Stejně je neskutečné, že až v roce 2011 někoho napadlo, že elektronická hudba by mohla film pořádně podpořit! Jasně, přišel s tím Tykwer v Lole, ale od té doby skoro nic. Ale hlavně tento film nebrat vážně a užívat si Wrightovy hrátky. Jeho výsostným žánrem jsou však historické filmy, a když vidím že bude dělat Kareninu, tak má očekávání jsou enormně vysoká. Snad se vrátí na vrchol, který zažil u Pokání. ()

MontyBrogan

Zaujímavá réžia, cením snahu o originalitu. Ale ako keby sa nevedeli rozhodnúť či točia béčkový akčný film, hollywoodsku prvú ligu, alebo thriller s psychologickým presahom. Žiaľ z toho posledného vo výsledku ostalo najmenej. A moje tri hviezdičky utvrdila nedomyslená scéna, keď si hlavná postava odskočila do internet café. Tá istá hlavná postava, ktorá predtým nechápavo pozerala na rýchlovarnú kanvicu alebo ventilátor. Alebo na neónku, pýtajúc sa: to je elektrína? Are you kidding? ()

honajz odpad!

Tohle točil pedofil s vášní pro holčičky, zbraně a zabíjení v psychedelickém stavu (možná proto ta neskutečně otravná psycho i delická hudba.) ... Pak samozřejmě jde pochopit i to množství logických blbin a neskutečných krávovin, jakých se nasbírá jen za půl hodiny plný kýbl. (Holka uteče s jedním šestiranným revolverem a zabije s ním osm chlapů? Tatínek ji naučí všechny encyklopedické znalosti a ona se diví zářivce? Lekne se telky a ovládá Google? Zmlátí člověka, se kterým x let žila sama samotinká? Proč se vracela do domu bratří Grimmů? Mankote! Dobrý taky je, jak furt někam holka utíká a dycinky když tam doběhne, někdo je tam už před ní - tatínek, agentka... Asi teleportace.) Kdyby se aspoň všichni ostatní nechovali jak tupci a tahle holka nebyla glorifikovaná až na půdu. Zlatej Bourne s Chamberlainem... Už tehdy Ludlum pochopil, že agent musí být i zranitelný. ... Mimochodem, i kdyby holka měla kdovíjak geneticky vymakané svaly, tělesnou konstrukcí je holka, tudíž by ani tak neměla mít šanci proti náckovi o dvě hlavy vyššímu a tělesné konstrukce přece jen bytelnější... A ty cestovní záběry, to hradil National Geographic? ... A ty lesbické...? ()

hrona

Opravdu zajímavý snímek. Velmi dobře ztvárněné a zahrané, počínaje Ronan konče drobnými figurkami a celkovou stylizací. Cate Blanchett je záporák jedna báseň, neskutečné charisma. Snad jen v celkové syrovosti ve které je celý film natočen jsem postrádal větší realizaci dotykových bojů alias Jason Bourne. Závěrečné scény jsou na můj vkus zbytečně překombinované vzhledem k celkové plynulosti příběhu. Každopádně se jedná o silný a velmi kvalitně natočený film ()

anais

Hudba skvělá, herci skvělí...krásné obrázky. Ale i tak tomu něco chybí. Možná je to ta neakční část, kdy se Hanna sbližuje s rodinou, a možná je to celé až příliš chladné, bez většího vykreslení charakterů. Hanna je někde kolem 70%. ()

Roman.Ticka

Zbytečný film. Plno nelogičností vyrovnal výraz mysteriózní (nebo je to alibismus), slovo akční naopak sem vůbec nepatří. Byla to jedna velká nuda o ničem, bez ničeho, k ničemu. Cate role vůbec nesedla, na chladnokrevnou zabijačku nemá ani náhodou. Děvče se zvláštním jménem aspiruje na budoucí hororové postavy, to jediné mi dala její Hanna. Erica jsem už mizet a lhát viděla v jiném "thrilleru", takže nuda. No a závěr děs běs, určitě bude Hanna 2, protože si nedokážu představit její další život v realitě po naráz zjištění, že otec není její, že je abnormální mutant a že matka šla původně na potrat. V reálu skokem z lesa do civilizace tak na hození mašle, ale ve filmu to bude jistě trhááááááááááááááák. ()

rikitiki

Když mládež neztrácí čas s počítačem, může toho hodně dokázat. Například od světa odříznutá Hanna vychovávaná otcem u polárního kruhu se bez rozptylujících vlivů stačí naučit všechny možné jazyky, bojová umění a vzdělat se ve všech oborech. Akorát lidská interakce jí trochu chybí, když zná jen taťku a soby. Vypuštěná do světa se ale Hanna překvapivě rychle adaptuje (na můj vkus až nepřirozeně rychle) a uplatní veškeré své znalosti, z nichž bojová umění se ukážou jako hlavní. Byla to zábava, když bleďoučká sladká Hanna masakrovala protivníky a celá udivená absolvovala první rande. Jak se ale děj přesunul do Německa, začal popisovat nepříliš nápaditou konspirační linku s podivnými charaktery, jejichž místo v ději nebylo moc opodstatněné (starý cirkusák). Sice je roztomilé, že Hanniny osudy jsou prošpikovány odkazy na pohádky bratří Grimmů, ale byla to jen vnější slupka. Hrůzostrašnost a morbidní přísnost grimmovských pohádek film napodobit nedokázal. ()

Kailo

J. Wright by se měl Pokat za natočení takového bablasu. Upustit od tradičního britského komorního stylu a skočit na americký "shut down" trávník? Film sice imponuje kvalitní hudbou a kvalitním hercem v hl. roli - E. Bana, ale jinak nemastný neslaný. 55% [HD] ()

Deschain

Tú Saoirse mám čoraz radšej, teším sa, v čom sa ukáže najbližšie. A k filmu. Bála som sa, že ma to nebude veľmi baviť, ale tak nejak ma to od začiatku chytilo a držalo v napätí, čo sa stane. Len škoda, že záver je taký nemastný-neslaný. Príbeh má potenciál, hlavná postava ja dobrý materiál na psychickú analýzu, škoda že sa nejde viac do hĺbky. Taktiež to dievča, s ktorým sa stretla, jaj, nesadla mi. Väčšina postáv je zvláštna, ich motivácia nie vždy úplne jasná. Akcia sa mi páčila, tých súbojov mohlo byť aj viac. Hudba od Chemical Brothers vyniká silno asi v troch momentoch, ale inak tvorí dobrú kulisu. ()

GigaPudding

Další pilot neexistujícího seriálu :). A taky další filmovej úlet kombinující kdeco všechno do nesourodého celku tváříc se u toho děsně "cool" :). Ani mi to nijak zvlášť nedochází proč je vůbec napadlo kombinovat pohádky, špionskou akci, genetickou manipulaci, road movie atd. Prostě to šlo celý nějak mimo mě, i když tam bylo i pár fajn momentů, jenže každej z těch fajn momentů prostě vypadal, jak kdyby byl z jinýho filmu než ty ostatní :). ()

Pítrs85

Režisér převážně historických filmů se chopil mixu špionážního dramatu, akčního filmu, sci-fi, road movie, s přesahem až snad někam k pohádkovým motivům. A ve výsledku tu máme pejskokočičkovský dort, který dle očekávání chutná tak nějak všelijak. Z průměru film tahá hlavně skvělé herecké obsazení (Cate Blanchett si svojí zápornou postavu, asi první, ve které tuto elfku vidím, očividně užívá, Saoirse Ronan v titulní roli ani nemusí moc hrát, protože její kukuč je stejně zvláštní jako její křestní jméno a Eric Bana je zralý tak akorát na to, aby na něj někdo zavolal sociálku pro mravní pochybení při výchově dítěte, ještěže se nakonec ukáže, že on to s tou Hannou myslel dobře :-). Dalším plusem je prostředí (většinou industriální a takové citově odcizené) a taky hudba od skupiny Chemical Brothers. Hanna není špatný film, v některých momentech šlape skvěle, ale jednoho nemůže nepřepadnout myšlenka, jak by to celé vypadalo pod rukama dříve zamýšlených režisérů Dannyho Boylea anebo Alfonso Cuarona. ()

Scrytcher

Nestabilní thriller, který většinu čas stojí, i když by měl běžet. Bourneovský úvod nastavil laťku příliš vysoko a to co přichází, je už jen ryba, co se plácá na suchu. Hanna nám celou dobu vnucuje, že je na svůj quest maximálně připravená, ale přitom nikdy neviděla televizi, vypínač, větrák, ba dokonce ani bazén. Koneckonců život v izolaci vás na civilizovaný svět moc nepřipraví, lidskou povahu z encyklopedií nevyčtete a to je průser, zvlášť když máte cestovat přes půlku Evropy. 40% ()

Janek

Je to divné a odvážné, proto ty sympatie. Filmu ale dost kolísá tempo, proto se na něj pravděpodobně znovu už nepodívám. Ovšem pár scén mi utkví, rozhodně všechny ty, ve kterých se objeví odbarvený Tom Hollander. ()

Xeelee

Proboha, kde v tomhle stupidním filmu někteří uživatelé vidí artovej přesah? (Napište mi, vážně to chci vědět.) Vždyť je Hanna blbá až to bolí a myšlenky filmu by se člověk nedořezal. Je to naprosto nekompromisní útok na první signální, ale ve filmu se děje tolik podivnejch věcí, že druhá signální mi zážitek z filmu úspěšně kazila. Holčina všechno ví a všechno umí, ale fotřík jí nevysvětlil jak se chovat, aby nepůsobila jak když spadne z Marsu? Snažil jsem se tyhle logický lapsy nevnímat, ale když ony tak bily do očí... Navíc plastičtější postavy bych dokázal napsat i já. Kdyby to co se děje na plátně aspoň trošku dávalo smysl, tak by to bylo za jasných pět hvězdiček. Takovejhle vizuál (především hrátky s kamerou) se zas tak často nevidí a soundrtack od Chemiků by si hvězdiček zasloužil minimálně šest. The Devil Is In The Beats!!! ()

Sofia

Předně musím pochválit The Chemical Brothers za geniální soundtrack, který když si pustíte v autě, pravděpodobně brzy ztratíte několik bodů za překročení rychlosti...z výsledného filmu jsem mírně rozpačitá - slibná zápletka je rozmělněná ve spoustě nelogických věcí (proč by si agentka na špinavou práci zlikvidovat Hannu vybrala právě toho neschopného teploušského blonďáka? co ti skinheadi? na to, že Hanna vyrůstala v lese a měla šok, když poprvé viděla letadlo, se pak v Berlíně zorientovala až podezřele rychle) a ve spoustě náhod, kdy se každá postava ocitá na tom správném místě v tu správnou dobu až podezřele často. Na druhou stranu je film ozvláštněn zajímavými detaily (Grimmův dům a zchátralý zábavní park). Saoirse Ronan se mi do role Hanny hodila, na rozdíl od Cate Blanchett, která vypadala, jako by ji ta role moc nebavila. "I just missed your heart". ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)