Reklama

Reklama

Obsahy(1)

ČT24 rozjíždí první komplexně interaktivní pořad Hyde park. Každý den budete mít možnost říct živě do vysílání, co si myslíte o dění v Česku i v zahraničí. Hlavní aktér dne usedne ve studiu nejen proti moderátorovi, ale bude vystaven názorové palbě vás diváků – stanou se tak z vás spolutvůrci pořadu. K tomu chceme využít nejen živé telefonáty a zasílání SMS zpráv, ale moderní komunikaci přes sociální sítě, jako jsou Facebook a Twitter. A posílat můžete i videodotazy – přes portál YouTube. Další oponenty vyhledá náš tým – a zapojí se do vysílání z terénu – v přímých přenosech z měst i vesnic. Moderují Daniel Takáč a Pavlína Kvapilová, dva pátky v měsíci obstará Jaromír Bosák se sportovním speciálem. První opravdu interaktivní pořad v Česku: od 4. ledna každý všední den po osmé večer na ČT24. (Česká televize)

(více)

Recenze (112)

Laxik 

všechny recenze uživatele

Když pomineme to, že si sem mnoho přispěvatelů chodí jenom vylévat svoje frustrace ze současné politické situace a doufají u toho, že jim jejich světoborný názor (který nejspíš převzali z novinek.cz) potvrdí i odborník na slovo vzatý, který je ale bohužel odborníkem na úplně jiný obor (viz např. dotazy ohledně Bárty mířené na chudáka matematika z UK), jde o hodně dobrý pořad s profesionálním a přitom moderním přístupem. A protože tyhle pitomé otázky neprocházejí skrze nutné síto, díky čemuž je můžeme vidět jen proplouvat na horní liště, divák si může udělat obraz o situaci v daném oboru. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Tento komentář je nepřehledný, místy možná tvoří nějakou pointu, ale koho to zajímá, když je tak nesnesitelné hledat ji pod nánosy. A také se vyjadřuje k věcem, u kterých si to předem nevytyčil. Tedy komentář je přesně takový, jak na mě působí Hyde park. ---------------- Tak z té interakce je mi místy poněkud mdlo. Někteří redaktoři hovoří tak rychle, že sotva rozumím, co vůbec říkají, a místy mám dojem, že ani oni sami to neví. Velmi absurdní je taková podívaná, kdy ve studiu sedí zajímavý host, jehož povídání by mohlo být hodně přínosné, ale rychle metoucí redaktor/ka na něj střílí jednu otázku za druhou - fejsbuk, chat, skype, fejsbuk, fejsbuk, chat, telefon - a odpovědi potom sestávají z několika slov nebo vět, dokud nedojde k dalšímu přerušení. Myslím si, že vzhledem k časovému presu nemají ve studiu tolik času protřídit přicházející dotazy od diváků, a proto občas ty položené jdou dost mimo mísu a neměly se tam vůbec dostat. Reformulace otázek redaktory, postřehy a doplňující otázky jsou více méně přesné a nosné. --------------------- Když budu reagovat na sledování pořadu na programu ČT 24 - ve studiu sedí proti sobě dva lidé, jeden se ptá, druhý odpovídá. Dotazy vznášejí diváci pomocí zmíněných a dalších způsobů, takže se často mění téma hovoru vcelku hodně a hlavně rychle, protože diváci nejsou publicisté a původního tématu se často drží jen vágně, není problém skákat od vozu ke koze. Ve spodní části obrazovky potom běží v liště zprávy, které se diskuzního tématu vůbec netýkají. V horní části potom probíhají psané reakce čtenářů na probírané téma. Do toho se na levé straně ještě objevuje napsaný dotaz, který redaktor, často jinými slovy, nahlas čte. Pro mě je takovýto formát kvůli přehlcenosti informacemi dlouhodobě nesledovatelný. (A to mi bude teprve dvacet.) -------------- Navíc mi celkově honba za nejrychlejšími a nejexkluzivnějšími informacemi, velmi dobře reprezentovaná neustálými živými vstupy do zpravodajských bloků, přijde dost směšná. Dělali si z toho srandu už Monty Pythoni v roce 69 a bohužel je to jenom horší. Ve studiu sedí obličej a řekne: "Dnes se někde něco stalo. Někde už čeká Vanesa Dočkalová, aby nám řekla víc. Vaneso, máš slovo." Na obrazovku skočí obrázek Vanesy jak stojí před setmělou křižovatkou a za ní se do kamery usmívá hlouček pubescentů. Vanesa řekne: "Ano, skutečně jsem někde, kde se něco stalo, a se štábem to celý den sledujeme a postupně vám toho řekneme víc." Kamera skáče do studia, kde hlasatel řekne: "Tak to byla Vanesa z velké dnešní události, Postupně vás budeme informovat o vývoji." A přejde k podobné další zprávě.--------------- Uf, to se mi ulevilo. Už to muselo ven. ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

Škoda toho, že tento pořad skončil a nahradila ho nemastná neslaná 90', která je mimochodem hodně špatná oproti tomuto. A tady je skoro jedno, jestli se bavíme o klasickým Hyde Parku nebo "odnoži" s podtitulem Civilizace. Objevujou se zajímavý témata, moderátoři jsou profíci, navíc je tam začlenění diváků přes sociální sítě, aby se mohli zeptat na to, co je zajímá. Je to prostě dobrej koncept. O to hůř, že to odstřihli. ()

gotham 

všechny recenze uživatele

To je podle mně suverénně nejlepší publicistický pořad posledních let. Nejen že se dostává na otázky běžných lidí (i když někdy jsou pěkně stupidní), ale jsou sem zváni i nevšední hosté z nepolitického prostředí, takže se člověk dost často i mnoho zajímavého dozví. Dolanský není špatný, ale Daniel Takáč, to je pan MISTR. Jen mě mrzí, že jsem dosud neviděl Hyde Park moderovaný Mírou Bosákem, asi si nějaký najdu na netu. 90% ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele

Dobrý nápad, ale má to své ALE. Většinou jsou vybírány jen otázky co se hodí do krámu a v mnoha případech (zejména z politiky) mi přijde, že Hyde park je to poslední, co bych mohl brát za seriózně. Viditelně jednostranné nadržování při různých debatách mi přijde trapné. Moderátoři by měli být nezaujatí a ne nabádat diváka k tomu, aby fandil jejich vyvolenci. Za mě dvě hvězdy, protože se na to dá koukat a při méně kontroverzních tématech se i moderátoři drží na uzdě. Aneb když budu mít dvě krabičky sirek, na chlup stejné, ale o jedné povím že je Americká... který bude lepší? Haha, samozřejmě, že ta Americká. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (7)

  • Jedná se o první komplexně interaktivní pořad ČT 24. (Kmotr76)
  • Pořad se vysílá od 4. ledna 2010 každý všední den. Prvním hostem byl tehdejší ministr financí Eduard Janota. (Kmotr76)
  • Název pořadu je odvozen od londýnského parku Hyde park, kde se nachází tzv. Speakers' corner, kde je již od druhé poloviny 19. století možné pořádat veřejné projevy, debaty a diskuse na otevřeném prostranství. (Kmotr76)

Reklama

Reklama