Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

baXter

Mno poměrně strohý a přímočarý příběh bez nějakých větších zádrhelů. Žádnej trhák to není, ale dívalo se mi na to docela dobře. ()

Orthank

Snaha poňať romantickú komédiu originálne sa tentokrát nevyplatila. Čo z toho, že medzi Hanksom a Roberts to iskrí kde sa len dá, keď im scenáristi nedovolili vyblázniť sa. Nafukovanie do samého záveru búra klasické konvencie romantiky, a keď sa konečne rozbehne očakávaná línia film odrazu skončí. Nedokázal som sa naladiť ani na striedmy a inteligentný humor, ani na tragikomickú životnú púť hlavného hrdinu. Moja krásna učiteľka proste zostala na pol cesty medzi týmito dvoma mantinelmi. Nútená originalita a pokukovanie po Forestovi Gumpovi sa niekedy nevypláca, a to aj vtedy, keď máte za sebou silné herecké mená a ich kvalitné výkony. Pre intelektuálov na nedeľné popoludnie ako oddychovka postačí, no ostatných skôr unudí k smrti. ()

Krabak

Tome, Tome Tome, vážně máš zapotřebí hrát v takovýhle filmech? Tuto otázku jsem si kladl celej film. Sice podal jako vždy parádní výkon, ale do těchto typů filmů se prostě nehodí. Zato Roberts tento film očividně sedl. Ona bůh ví jak dobrá herečka není a do žádného lepšího filmu se opravdu nehodí. Mám pocit, že film, v kterým hraje, tak je vždy o tom samém, jen v jiném kabátě. Ze začátku nepřístupná ženská, ke konci filmu si uspořádá život a stane se vzornou, milou dámou. A samozřejmě musí film končit srdceryvným obětím a polibkem. Kdyby tam nehrál Hanks, tak tomu filmu dám 2*. ---> 45% ()

Shakeus

Hodně pohodový snímek do nepohody o tom, jak Viktor Navorski (Terminál-2004) potká Erin Brockovich (Erin Brockovich-2000). Jedná se o nenáročný příběh setkání dvou lidí, kterým jsem to opravdu přál. T. Hanks a J. Roberts jsou přesně ti dva, se kterými jsem rád strávil hodinu a půl v normálním světě „(ne)obyčejných lidí“. Rozhodně jsem si to nepustil naposledy. ()

Litvicek

Myslím si, že si film i hlavní postava hrají na mnohem víc, než ve skutečnosti znamenají. Také je tu přílišná proměnlivost chování postav a to znamená, že v jeden moment někdo hraje tvrdáka a hned v zápětí je z něj velký kladas a to bez skoro jakékoliv příčiny. No ale nejhorší to nebylo, Julia Roberts se mi překvapivě líbila, což je neobvyklé a Hanks jako vždy zvládal na jedničku bez problému. Nicméně to není nic extra skvělého, bohužel musím snížit hodnocení. ()

dopita

Opravdu hodně jednoduchoučká blbinka. Naivní, bezelstná, kýčovitá. Nakonec proč ne? Příjemná atmosféra, stejně tak i humor a především výborná práce Toma Hankse herce má za výsledek, že mě film nijak neurážel a docela dobře mě pobavil. ()

EKLEKTIK

"Jsem jenom chlap, kterej je chlapem, co je chlapem, když nejsi poblíž." Co k tomu dodat? Kombinace filmů "Samotář v Seattlu" a "Úsměv Mony Lisy". ()

,,Marty,,

Oddychovka, jednoduchý a nenáročný snímek, kde se občas zasmějete. Výkonu Toma Hankse se nedá jako obvykle nic vytknout. ()

Matros

Jednoduchá příjemná komedie, která nenabízí nic nového. Čekal jsem malinko víc a Julia Roberts mě tu těžce nebaví. ()

aLPaC

Za tu příjemnou atmosféru, sympaťáka Hankse a příjemnou Julii. P.S.: Nechápu, proč se tady lidé naváží do vysokých škol v USA. Soudit podle filmu je lehké, ale možná by to chtělo vědět, že 17 z 20 nejlepších vysokých škol světa se nachází v USA. Takže to tam s tím učením asi špatné nebude. Můžu potvrdit i z vlastních zkušeností z tříměsíčního studia v USA. ()

sona123

Jedna hvězdička, a to jsem ještě milosrdná. Příběh sám o sobě není blbý - stárnoucí chlápek přijde o práci, prý že nemá vzdělání, a tak na stará kolena nastoupí na vysokou, aby získal nějaký ten titul. Učit ho bude i krásná, lež životem otrávená a znechucená Julia Roberts. Jakpak to asi může dopadnout? Tím chudákem je Tom Hanks, dalo by se předpokládat, že to tedy může být příjemná podívaná, možná s inteligentním, decentním humorem....mohlo by být, kdyby si Hanks nesedl i na režisérskou stoličku a jak víme, na dvou židlích se sedět nedá (možná ve filmové branži s výjimkou Clinta Eastwooda). A tak je to šílená nuda. Je to trapné, je to o ničem, záchrannou brzdou je jen široký úsměv Julie a švihácký outfit Toma. Ale to rozhodně nestačí. Jako by si režisér nevěděl rady, co s kamerou a tunou materiálu, který je možno použít. A tak točí, nechá lidi chodit, mluvit, jezdit na mopedu, hlavně ať se něčím ta stopáž vyplní. Ale co divák, Tome? Až budeš chtít příště exhibovat, tak prosím už jen opět před kamerou - a možná s rozvahou, tady jsme měli to štěstí vidět třeba i tvé pozadí a ne, příště už nemusím. ()

Martin_W

Zatím nejslabší (mnou viděný) snímek s Tomem Hanksem v hlavní roli. Neviděl jsem jich hodně, takže i tak je film slušný nadprůměr. Trochu natahovaný, ale však na nic si nehrající, pohodový film, který mě potěšil. Rád ještě někdy znova zhlédnu. 73% ()

Cement73

Neškodná komédia ktorá neurazí. Od najlepších Hanksových rôl to však bolo veľmi ďaleko. BTW Julia má stále skvelú postavu, ()

bobstock

Oblíkací Tomáš v nevěrohodné pohádce o lásce k Mercedesu. Celou dobu mě to nutilo se slitovávat nad vším možným a to je přece špatně. So sorry Tom. 25% ()