Moje krásná učitelka

Moja krásna učiteľka

Larry Crowne

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 94 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $35,608,245Tržby Celosvetovo $75,045,000Tržby za predaj DVD v USA $6,318,350 //počet predaných kusov 402,310║ Julia Roberts tu nie je najhoršia ale príbeh nemá ten patričný náboj aby to strhlo aj keď niektoré momentky boli dobre vymyslené. /40%/(7.4.2013)

• teutates

Pohádka o tom jak senilní dědeček vzpomíná na časi minulé, chopí se režie, přizve si babičku a komedie se může začít. Božiíi 3/10(25.1.2012)

• Malarkey

V noci se mi nechtělo spát a tak jsem si pustil filmový debut Toma Hankse. A musím říct, že mě to jako životní drama vůbec nebavilo. Na Toma jsem si už zvykl koukat v epických filmech nebo alespoň filmech, kde má šanci hrát vcelku neortodoxní role. Jenže když hraje obyčejného člověka, v obyčejném světě s obyčejnými lidmi, nějak to prostě není ono. Přesto v tomhle filmu mu nemůžu upřít sympatično, i když s nudou.(24.12.2012)

• penylane

Nuda, nuda, nuda - celý film je prakticky o ničem - jednoduchá dějová linie, která nemá žádné napětí, vyústění, zkrátka nic.(13.5.2012)

• Boogeyman

Sladká sentimentální břečka, za kterou by se Hanks měl stydět. Postava té mladé odvázané a kůl černošky je takový kýčopřešlap, že by vyčníval i z "buďsámsebou" osazenstva Muzikálu ze střední....Ale cílovka je ženská nad padesát, to zatím nejsem, tak dám aspoň dvě z nostalgie na dobu, kdy Hanks a Robertsová patřili mezi největší taháky.(27.12.2012)

• - Celý film je natočený v Los Angeles - San Fernando Valley, Long Beach, Burbank, California State University. (odvedle)

• - Když byl scénář napsaný, jeden z prvních telefonátů, které Tom Hanks kvůli obsazení filmu uskutečnil, adresoval oscarové kolegyni Julii Roberts. Scenárista a režisér se s herečkou přátelí celá léta, ale podle Julie Roberts se jejich kamarádství upevnilo až při natáčení posledního filmu Soukromá válka pana Wilsona (2007). Julia Roberts byla právě v Římě na natáčení snímku Jíst, meditovat, milovat (2010), když nabídku na další spolupráci s Tomem Hanksem dostala. (Taninaca)

• - Tom Hanks pracoval na scénáři šest let. (Brousitch)