Moje krásná učitelka

Larry Crowne

Moja krásna učiteľka

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 94 min

Že není nikdy pozdě doplnit si vzdělání už jsme měli možnost na filmovém plátně nejednou vidět, takže tady bych nějakou originalitu nehledal. Že se student zamiluje do své profesorky, i to už bylo v minulosti mnohokrát zfilmováno. Takže se ptám, kde vlastně mám v tomto filmu hledat nějakou originalitu. Možná v tom, že hlavním hrdinou, který studuje a zamiluje se do profesorky je chlap ve věku kolem 50 let? Nebo v tom, že se tenhle chlapík ještě ke všemu stane členem motorkářského gangu? Abych byl upřímný, mám pocit, že tenhle film nic originálního nenabízí, a tak se vlastně jedná jen o průměrnou romantickou komedii, která se asi ani příliš originální být nesnaží a sází spíše na průměrný mnohokrát viděný příběh a především sází na slavné herce v hlavních rolích. Ano, film byl z mého pohledu bezesporu koukatelný a nějak mi to uteklo, aniž bych měl nutkání přepnout jinam, ale bohužel film ani nenadchl a o jediné překvapení se v mém případě postaral Wilmer Valderrama, kterého jsem v jeho roli vůbec nepoznal a celou dobu jsem přemýšlel, kdo hraje toho sympaťáka. Pokud jde o hodnocení, tak jak jsem již výše napsal, film vnímám jako průměrný a to znamená udělení tří hvězd.(14.1.2013)

Milé, ale amatérsky napsané. Příběh tak trochu o ničem. Každopadně film perfektně reprezentuje Hanksovu osobnost. Škoda, že to nedopadlo lépe. 3* dávám bez ostychu za příjemné herce a feel good náladu.(30.3.2016)

• Slarque

Nepříliš vtipná a ještě o něco méně romantická komedie, kterou zachraňuje Tom Hanks herec. Jenže bez scénáře to nezvládne, ani kdyby se roztrhal. Kde jsou nějaké zajímavé vedlejší postavy (kromě japonského profesora ekonomie, ten se díky jeho hereckému představiteli jediný povedl), kde je nějaký příběh, který by měl hlavu a patu? Zkrátka je to nakonec skoro tak pitomé, jako český distribuční název. Škoda.(18.10.2014)

• teutates

Pohádka o tom jak senilní dědeček vzpomíná na časi minulé, chopí se režie, přizve si babičku a komedie se může začít. Božiíi 3/10(25.1.2012)

• Hild

Achjo. Tohle se opravdu nepodařilo. Ze začátku jsem si ještě říkala, že půjde sice o obyčejnou a neoriginální romantickou komedii, ale svým způsobem příjemnou a milou, jenže postupně se z filmu stává větší a větší nuda, dobré momenty zde opravdu nenajdete a všechny postavy tady mi přišly strašně divné. To, že Tom Hanks je skvělý herec asi psát nemusím, ale pokud jde o jeho tvůrčí činnost, tak žánru komedie by se měl vyhýbat, jelikož tento film mu nevyšel ani po stránce scénáristické, ani po té režisérské.(29.10.2011)