Dantovské peklo

Dante's Inferno: An Animated Epic

Animovaný / Horor / Fantasy / Akční

USA / Japonsko / Singapur / Jižní Korea, 2010, 88 min

Tak jsem jen zíral, co to na nás v tom pekle upekli za pikle.(9.6.2012)

Kdybych měl hodnotit hru, tak dám jasných 5*. Pač už jsem ji dvakrát dohrál :) Tudíž vcelku vím, co a jak kde bylo. Animový snímek se sice hry držel v jistých částech, ale některé si až příšliš upravil ke svému obrazu. Né, že by kreativita byla špatné věc, jenže zde to působilo spíš na škodu. Hra prostě byla o třídu víš svým zevnějškem a propracovaností! Co mi taky úplně něsedělo, byly proměny Danteho a Virgila, první byl super, pak fuj a pak ještě ta jeho namakaná reinkarnace docela ušla a pak zas fuj :) Když to shrnu, jsou to pěkné 4*(16.10.2010)

• Britrik

Jasan - Dante přefikne Beatrice a ta následně směřuje do nebes. Příště bych prosil o kůzlátkách, to je daleko lepší pohádka. Po Urbanově Stínu katedrály druhý případ, kdy si někdo s Božskou komedií vytírá řitní otvor. Opravdu, nepochopím. Vždyť samotný originál je tak geniálně děsivý a nádherný...(27.2.2013)

Film si ze samotné Božské komedie bere pouze peklo a jména Dante, Vergilius a Beatrice, vše ostatní si přičinliví tvůrci vymysleli svými vlastními hlavami. Samotný Dante by pravděpodobně nadšen nebyl (i když, co já vím, třeba ano...), já jsem si tuhle drzou řežbu celkem užívala.(17.7.2010)

• Haluzz

Alighieriho Dante jako dvoumetrová vazba čtvrtící kosou nenarozené děti? Ve filmu je možné všechno. Jakýs takýs základ z knih/y tu je, i se zbytkem kritiky vůči společnosti, církvi apod. ale udušen pod nánosem zbytečných flashbacků dovysvětlujících jednotlivé hříchy, logickými lapsy a plný neodůvodněných změn animačního stylu během vyprávění. Chápu, že je to JEN doprovod k PS3 mlátičce( chválím kreativitu brutálních scén i přímý záběr na vagínu) ale i ty souboje jsou nezáživné a v podstatě skončí ještě dřív než začnou.(10.2.2010)