poster

Dantovské peklo

 • USA

  Dante's Inferno: An Animated Epic

Animovaný / Horor / Fantasy / Akční

USA / Japonsko / Singapur / Jižní Korea, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  ***

  Sice to s Dantovou knihou nemá nic společného, ale budiž. Vizuálně lákavé, scénáristicky bezzubé. Dante jde od akce k akci, kde si neví rady, použije boha.(11.7.2011)

 • B!shop
  *****

  O hre jsem nikdy neslysel, knizku jsem nikdy necet, ale kurva, tohle bylo maso. Temna drsna fantasy o vyprave drsnyho borce do pekla za zachranou jeho zensky, kde musi postupovat skrz jednotlivy kruhy pekla a zabijet dalsi a dalsi zatraceny duse a demony. Dante tu je vylicenej jako tvrdak Conanovo kalibru, kterej nema problem kohokoliv rozsekat na kusy. To vse ma navic dokonale temnou atmosferu a skvele padnouci hudbu a neni snad minuta filmu, kdy by vzduchem necakala krev. Jedinou vytku mam k pro me nepochopitelnymu neustale se menicimu vzhledu hlavnich hrdinu. Takovouhle animovanou rezbu jsem fakt necekal a je to jeden z nejdrsnejsich animaku, co sem kdy videl.(7.3.2010)

 • novoten
  **

  Renesanční klasika míchaná s anime; fantasy akce doplněná o hektolitry krve. To, co při prvním nástinu zní trochu podezřele, končí jako nefungující experiment. Protože za sebou nemám drsnou herní předlohu a Alighieriho klasické dílo už vůbec ne, vložil jsem důvěru ve film a pořádně se spálil. Příběh se totiž dá shrnout dvěma větami a dialogy trhají uši, když se pokouší vytvořit světový rekord v nejčastějším použití slov "Dante", "Beatrice" a "Forgive". Animace je sice na pohled více než příjemná, ale když od páté do poslední minuty sleduji souboj, souboj, melodramatický výkřik a souboj, je docela problém nepřát si smrt hlavního hrdiny rukou nejbližšího démona. Peklo v názvu se tak trochu překvapivě stalo předzvěstí toho, co mě čeká.(6.3.2012)

 • 666teen
  **

  Něco přes hodinku jsem zíral na počítačovou hru, kde se kdysi básník, dnes křižácký inhumátor Dante prosekává všemi devíti kruhy pekla. Bez ovladače poněkud nezáživné.(15.8.2010)

 • Skejpr
  ***

  Zvláštní dílo, které ve mě vyvolalo velkou touhu přešíst si Danteho Božskou komedii. Samo o sobě se však až příliš spoléhá na jednotlivé akční vložky, děj mezi nimi stále více a více sklouzává do monotónní rutiny a v poslední části se skutečně redukuje jen na přesun od bosse k bossovi. Vůbec je videohernost s přibývající stopáží stále evidentnější a evidentnější. Technicky zajímavé, nejlepší jsou imho druhá část od Shukou Murase (počátek pekla končící králem Minosem) a třetí od Jonga Sik Nama (počínaje obžerstvím a chamtivostí a duelem s Danteho otcem konče). Celkově však spíše zklamání a pocit nevyužitého tématu od počátku poplatného jen jako doplněk k video hře...(10.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace