poster

Dantovské peklo

 • USA

  Dante's Inferno: An Animated Epic

Animovaný / Horor / Fantasy / Akční

USA / Japonsko / Singapur / Jižní Korea, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zipper111
  ***

  Kdo se to snaží srovnávat s Alighieriho předlohou musí být snad pošuk na hlavu padlý, vždyť tady jde jasně o něco naprosto jiného... a přesto mě to vůbec neoslovilo, animace byla tak nějak zvláštně trhaná, všechny změny image postav a vůbec celé pojetí tohoto animáku mi přijde dost podivné. Jen samá řežba a rubačka, tak jako herní předloha...tu jsme sice nehrál, ale film Dante's Inferno je v podstatě hustá smažba, která se nedá ovlávadat...no?...já nic nevim...3*(4.7.2011)

 • Hannibal92
  *****

  rozhodně musím uznat že ztvárnění všech kruhů pekla bylo naprosto úžasné a neuvěřitelně depresivním stylem nádherné. Samotný Dante se mi teda ne úplně ve všech ztvárněních líbil, ale jinak asi nemam téměř co vytknout. Momentálně je to asi moje nejvytíženější dvd a občas si ho pouštím i několikrát za den. Už se dlouho nestalo, že by mě něco tak oslnilo a zaujalo jako právě Dantovské peklo (naposledy asi stopařův průvodce po galaxii, před cca čtyřmi lety).(19.12.2012)

 • Skejpr
  ***

  Zvláštní dílo, které ve mě vyvolalo velkou touhu přešíst si Danteho Božskou komedii. Samo o sobě se však až příliš spoléhá na jednotlivé akční vložky, děj mezi nimi stále více a více sklouzává do monotónní rutiny a v poslední části se skutečně redukuje jen na přesun od bosse k bossovi. Vůbec je videohernost s přibývající stopáží stále evidentnější a evidentnější. Technicky zajímavé, nejlepší jsou imho druhá část od Shukou Murase (počátek pekla končící králem Minosem) a třetí od Jonga Sik Nama (počínaje obžerstvím a chamtivostí a duelem s Danteho otcem konče). Celkově však spíše zklamání a pocit nevyužitého tématu od počátku poplatného jen jako doplněk k video hře...(10.6.2010)

 • Lucasion
  ****

  Dante's Inferno je animovaná verze stejnojmenné hry od Electronics arts. Příběh je dílem slavné Božské Komedie od Aligieriho. Pravda toto je trošku drsnější a akčnější forma. Každopádně vizualizace nemá moc co dělat se samotnou hrou a tak jediné, co je totožné je víceméně příběh. Dante zhřeší a po návratu domů najde Beatrice zavražděnou. Pouští se do samotného pekla, při kterém ho doprovází samotný Vergilius. Animace to je krásná a krvavá. Podle mě velmi podařené anime, co vypraví tento příběh. Moc se mi líbilo, jak se Dantův vzhled mění postupem Pekelnými kruhy. Hřešit se zkrátka nemá . ( 77 procent )(8.4.2012)

 • Madsbender
  ***

  Epická výprava do hlbín najdesivejších a najtemnejších kútov pekla v sprievode alegorickej postavy básnika Virgilia, pretkaná pasážami z Alighieriho textov a v súbojoch, spracovaní a podaní príbehu čerpajúca z videohernej adaptácie. Ktorá je však bohužiaľ len mierne nadpriemerná hororová fantasy s desiatkami monštier a démonov na naporcovanie. Film je podľa môjho názoru o trochu lepší, no i tak mu chýba väčšia hĺbka, duchovný filozofický a poetický presah Danteho textov a jeho pojatie. Vizuálne pomerne atraktívne, no narozdiel od Animatrixu či Batmana: Gothamského rytiera mi neustále zmeny animácie trochu vadili - vyslovene sa mi páčila len prvá (ktorá vydržala asi najdlhšie) a posledná (ktorá sa jej veľmi podobala). Celkovo nie také zlé, vlastne som dostal presne to, čo som pri takomto hodnotení očakával. 60%(30.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace