Dantovské peklo

Dante's Inferno: An Animated Epic

Animovaný / Horor / Fantasy / Akční

USA / Japonsko / Singapur / Jižní Korea, 2010, 88 min

Sice to s Dantovou knihou nemá nic společného, ale budiž. Vizuálně lákavé, scénáristicky bezzubé. Dante jde od akce k akci, kde si neví rady, použije boha.(11.7.2011)

O hre jsem nikdy neslysel, knizku jsem nikdy necet, ale kurva, tohle bylo maso. Temna drsna fantasy o vyprave drsnyho borce do pekla za zachranou jeho zensky, kde musi postupovat skrz jednotlivy kruhy pekla a zabijet dalsi a dalsi zatraceny duse a demony. Dante tu je vylicenej jako tvrdak Conanovo kalibru, kterej nema problem kohokoliv rozsekat na kusy. To vse ma navic dokonale temnou atmosferu a skvele padnouci hudbu a neni snad minuta filmu, kdy by vzduchem necakala krev. Jedinou vytku mam k pro me nepochopitelnymu neustale se menicimu vzhledu hlavnich hrdinu. Takovouhle animovanou rezbu jsem fakt necekal a je to jeden z nejdrsnejsich animaku, co sem kdy videl.(7.3.2010)

• novoten

Renesanční klasika míchaná s anime; fantasy akce doplněná o hektolitry krve. To, co při prvním nástinu zní trochu podezřele, končí jako nefungující experiment. Protože za sebou nemám drsnou herní předlohu a Alighieriho klasické dílo už vůbec ne, vložil jsem důvěru ve film a pořádně se spálil. Příběh se totiž dá shrnout dvěma větami a dialogy trhají uši, když se pokouší vytvořit světový rekord v nejčastějším použití slov "Dante", "Beatrice" a "Forgive". Animace je sice na pohled více než příjemná, ale když od páté do poslední minuty sleduji souboj, souboj, melodramatický výkřik a souboj, je docela problém nepřát si smrt hlavního hrdiny rukou nejbližšího démona. Peklo v názvu se tak trochu překvapivě stalo předzvěstí toho, co mě čeká.(6.3.2012)

• 666teen

Něco přes hodinku jsem zíral na počítačovou hru, kde se kdysi básník, dnes křižácký inhumátor Dante prosekává všemi devíti kruhy pekla. Bez ovladače poněkud nezáživné.(15.8.2010)

Zvláštní dílo, které ve mě vyvolalo velkou touhu přešíst si Danteho Božskou komedii. Samo o sobě se však až příliš spoléhá na jednotlivé akční vložky, děj mezi nimi stále více a více sklouzává do monotónní rutiny a v poslední části se skutečně redukuje jen na přesun od bosse k bossovi. Vůbec je videohernost s přibývající stopáží stále evidentnější a evidentnější. Technicky zajímavé, nejlepší jsou imho druhá část od Shukou Murase (počátek pekla končící králem Minosem) a třetí od Jonga Sik Nama (počínaje obžerstvím a chamtivostí a duelem s Danteho otcem konče). Celkově však spíše zklamání a pocit nevyužitého tématu od počátku poplatného jen jako doplněk k video hře...(10.6.2010)