JW je mladý, charismatický muž žijící ve Stockholmu. I když má hluboko do kapsy, vede dvojí život – nelegálně se živí jako řidič taxi a následně si dopřává komfort vyšší třídy. Poté, co potká krásnou, bohatou dívku, zaplétá se do světa organizovaného zločinu. Začíná prodávat kokain, aby si mohl i nadále dovolit svůj přepychový životní styl. Kam až bude schopný zajít? (oficiální text distributora)

CrazymanM

Velmi zajímavé drama,které však chvílemi ztrácelo dech,přesto určitě stojí za shlédnutí,o tom vůbec nechci polemizovat! ()

silak_xup

Film mě v ničem nezklamal ale v ničem neohromil. Příběh o JW, který chtěl snadno a rychle vydělat prachy, aby si mohl dopřát luxusní život ale narazil na to, že to tak jednoduše nepůjde... Radši než aby se nechal zradit on sám, zradil on ostatní a celé se to docela zamotalo. Příběh dobrý, konec zajímavý ale film jako takoví se zbytečně táhne a mě to prostě nijak extra neoslovilo. ()

Elephant13

Svět je povrchní a vše je o penězích. Proto se mladý student ekonomie JW rozhodl vystupovat s maskou boháče. Elegantní obleky, párty spratků, co jim rodiče všechno koupí. Přes den však prodávání drog a taxikaření. Multikulturní Švédsko má problém s organizovaným zločinem. ()

blondboss

Ale áno, takéto filmy ja môžem. Snabba Cash je pravou ukážkou moderného filmu z prostredia mafie, v ktorom sú reálne zobrazené väzby, vzťahy a praktiky podsvetia so všetkou zvrátenosťou, ktorá k tomu patrí. Keď k tomu pridáme slušné herecké obsadenie, skvelý soundtrack a precíznu prácu s kamerou, tak výsledný efekt musí byť výborný. Tu sa to ukázalo. Skvelý počin od Espinosy, ktorý si právom zaslúžil aj pokračovania. 75 % ()

lobo87

Kvalitný škandinávsky thriller, v ktorom ma bavil príbeh aj Kinnaman, ale nedokázal ma natoľko osloviť, alebo šokovať, aby som dal vyššie hodnotenie... 65% ()

DonBraso

Začátek je malinko kostrbatý,protože netušíte,která bije.Do toho útěk jedna dvě,hned nějaký rány pěstí v příšerný kameře Vám začátek zrovna pro film nepřinese úlevu a spíš si říkáte,že to je lepší vypnout.Na film byl zvědavý hlavně na Kinnamana.Ono celkově filmek dobře zraje jak víno.Vlastně tu máte víc dějových linek a dvě hodiny prostoru jsou pak znát.Sice se vytrácí tempo,ale za to dramatická část má zelenou.Sice už ohraný děj s balkánskýma překupníkama,arabášem a mafiánama,ale režisér si vybere jen jednu podstatnou část a to je jen dobře.Díky více dějovým smyčkám si divák může někoho oblíbit,ale vlastně zde nemáte vítěze a snímek se nesnaží moralizovat. Je to rozhodně nejlepší film od Espinosa,protože ten jeho sci-fi projekt "Life" to byl bullshit.Pravda je,že filmy z drogovou tématikou můžu.Film úřadoval v tom,že vypadat jako model a myslet si žít na vysoké noze není zrovna pro všechny.Zbytečná love story,ale zase se na holku pěknou koukalo.Jestli seženu někde druhý díl,mrknu rád.75% ()

hanazu

Chudý student toužící po penězích a životě v přepychu. Aby se mohl stát členem místní zlaté mládeže, musí se dostat k penězům. A tak využije svých kontaktů s podsvětím, aby se zúčastnil akce, ze které si slibuje balík, který mu umožní žít dle jeho představ. Téma jak z Dostojevského, takže nic nového, avšak dobře zpracováno. Film je zaměřený spíše na psychologii postav, ale nepostrádající tempo. JW je na můj vkus až moc naivní - chtít po mafii aby se chovala jako řádný zaměstnavatel - ale dá se to přičíst na vrub jeho mládí a přílišné cílevědomosti. Takže další dobrý švédský film. ()

paradoxman

Paráda. Dvě hodiny ulétly jak vlaštovky na podzim. Co mě na tom baví nejvíc, jsou naprosto uvěřitelné motivace jednotlivých postav. Velmi lidský film i přes spoustu mrtvých a životních tragédií. ()

misiaq

pribeh o chlapikovi, ktori sa hra na nieco, co nie je a padne az po usi do vlastnych sraciek, celkom zajimava prva cast filmiku s dalsimi dvoma pokracovaniami. Uvidime ako to dopadne vo finale. ()

mouzi

Takove slaboucke 3*, protoze ten film mi byl vylozene proti srsti. Ve svedskem filmu byla jedina z hlavnich postav Svedka, zbytek sama naplava. Nehlede na to, ze jedina kladna postava, ktera tam byla vice ci mene vykreslena, mela osm let. Mozna to vsechno bylo dokonale vymyslene, ale mne se ten film fakt protivil. ()

bonovox

Na mňa to až tak nezapôsobilo. Hlavný hrdina mi neprišiel ako sympaťák a tak so mu až tak nevedel držať palce. Akcia je zvládnutá slušne. Uvidíme čo prinesú pokračovanie ()

placido1

To je kombinace. Srbové, arabové a naivní nor a kšefty z drogama. Nor si myslí že přijde ke snadnejm penězům aby mohl chodit na večírky a akce mezi švédskou smetánku a hrát si na jednoho z nich. Jeden z arabů chce zaopatřit svojí těhotnou sestru a pak utéct někam pryč. Srb chce jen rychle přijít k penězům aby se se svojí dcerkou mohl vrátit do rodné země a utekl tak před bossem srbské mafie. Nic ale není tak jednoduché a vše je nakonec jinak. Líbí se my tenhle zvláštní styl jakým seveřani točí své filmy. V poslední době je jich dost a každej je něčím zajímavej. ()

Epco

Príbeh sto krát videný no napriek tomu a vďaka Švédskemu prístupu veľmi dobre natočený. Dokonca po dopozeraní som mal pocit že kolegovia zo zámoria by príbehový a postavový pretlak nedosiahli ani ak by do 2 hod natlačili 5 nimi tvorených filmov. A na vrchole toho všetkého si tróni výborný J Kinnaman, ktorý je v úlohe naivného študentíka čakajúceho na tvrdú životnú lekciu neskutočne presný a prirodzený. ()

montel

JW (Joel Kinnaman) je mladý student ekonomie, který se chce vyrovnat svým zazobaným přátelům. Proto dělá ještě po nocích tajně taxikáře, aby měl dostatek peněz na snobské večírky. Jednoho dne ale dostane kšeft, kterému se měl raději vyhnout. Za spoustu peněz má u sebe na vysokoškolském pokoji nechat ukrytého uprchlého vězně Jorgeho (Matias Varela), kterého ovšem hledá obávaný gangster Radovan (Dejan Cukic). JW se s Jorgem seznámí a ten jej na oplátku uvede ve světě zločinu, na který ale JW nemá žaludek. Vidina snadno vydělaných peněz je však lákavější...Začátek velmi slibný a zajímavý. Do všeho se ale zamotá ohromné množství postav a celé se to zvrtne v užvaněnou kriminálku, které ale nechybí ani dobrá zápletka, ani trocha akce. Jen mi tu chybělo více té skandinávské syrovosti a možná i více skandinávců. 60% ()

J.Gotti

Pro mě perfektní příběh o mafii a o člověku, který se snaží dostat na jiný "level" života i když mu to nebylo dáno od rodičů. Skoukl jsem všechny tři díly ale jen jednička asi stojí za 70%. Určitě bych film teda nepustil ani 17 ti letému, mému neexistujícímu synovi, protože slovník ve filmu je opravdu až přehnaný. Ale na druhou stranu, byl by to asi jiný film, kdyby Srbové a Jugoslávci mluvili jak holčičky. Plnohodnotný krvák z podsvětí, kde jsem viděl podobnost s filmem Gangsteři od Francouze Frédérica Schoendoerffera. ()