JW je mladý, charismatický muž žijící ve Stockholmu. I když má hluboko do kapsy, vede dvojí život – nelegálně se živí jako řidič taxi a následně si dopřává komfort vyšší třídy. Poté, co potká krásnou, bohatou dívku, zaplétá se do světa organizovaného zločinu. Začíná prodávat kokain, aby si mohl i nadále dovolit svůj přepychový životní styl. Kam až bude schopný zajít? (oficiální text distributora)

Martin741

Svedsko -nemecko -danska gangsterka, ktora postrada akciu a prilis stavia na reziserovi. Daniel Espinosa mi teda az tak vela nehovori a touto gangsterkou sa teda nepredviedol. Kynnaman nevie velmi hrat, zvysni herci su len do poctu a nuda dostala na mna neprierane vela priestoru. 60 % ()

BarryLyndon

Dospělejší švédský Bony a klid? Jo proč ne, příběh jednodušší a předvídatelný, ale vadilo mi to? Myslím že ne. A Holder resp. Joel Kinnaman totálně boží *:+* Skvělý taky Dragomir Mrsic. Fakt jsem měl podobný pocit u trilogie Pusher a Madse Mikkelsena, když jsem ho kdysi "objevil". Doporučuju všema deseti resp osmi z deseti a těším se na zbylé 2 díly. *:+* ()

enjoi

Docela kontroverzní film, který si nebere servítky. Téma drogových dealerů, mafie a podobných je tu zastoupeno ve velké míře. A je to dobře. To a sledování, jak se JW mění (k horšímu) má něco do sebe. ()

Flynn

Film jsem viděl před pár dny a musel jsem si nechat hodnocení tzv. odležet. Poměrně realisticky natočený film o prostředí, do kterého by se asi nikdo z nás nechtěl dostat (myslím tím kruhy, které obchodovaly se zeleninou). Hlavní postava mi tam skvěle sedí a realističnost podtrhuje řeč - každá sorta lidí hovoří tou svojí (ne jako v US filmech, kde všichni i v nejzapadlejší džungli hovoří english). Zajímavý film. ()

zette

Dejove mozna ne vzdy verohodne, ale rezie a kamera vyborna. Dobry kriminalni thriller ze svedskeho podsveti. Zajimave postavy, dobre zahrane. ()

Radiq

Pěknej filmeček. Realistickej, bez zbytečnejch kravin, neokoukaní herci tomu taky přidali (obzvlášť když to hráli dobře a uvěřitelně). Ale něco mě nutí jít dolů. Je to takovej ten pocit, že něco tam mohlo byt lepši, protože to nebyl ten pravej filmovej zážitek, kterej jsem zažil u jinejch filmů... ()

ivan_drago

Multinárodní propletenec obchodu s kokainem a jeden namachrovanej týpek s touhou přijít k nějaké té korunce... Na své cestě za bohatstvím ale naráží svou nerozhodností a neochotu přizpůsobit se brutálním způsobům jednání v tomto "biznise"... Film slouží i jako podivné sociální drama se zbytečnou milostnou linkou... Příběh přesto působí uvěřitelně a taková ta atmosféra všudypřítomné nejistoty a toho, že tě někdo podrazí, se vystihnout povedla... Ještě bych pochválil obsazení, kde je každý jednotlivý gangster osobitý a originální, typologicky přesný, slizký a nechutný... ()

kinghome

Miluju severský krimi, ale tohle mi teda vůbec nesedlo. Vydržel jsem hodinu a pak jsem to musel vypnout, strašná nuda, nepřehlednej děj a hlavně mě to vůbec nebavilo. Příšerná nuda. Možná na to ještě někdy zkusím kouknout, ale moc tomu nedávám. ()

ywo666

Drsná śvédská vecička. Tradičné severské civilné pojatie filmu občas bráni filmom v dosiahnutí vyšších obrátok. Väčšinou ale tá chladná atmosféra ide k dobru. Kinnaman je slizký nesymaptický ako to len ide. Zapletie sa do sračiek a nevie ako von. Švédi si pustili do krajiny kadejakú pakáž, ktorá nemá nič iné na práci ako robiť organizovaný zločin. Film ma bavil. A páčilo sa mi, že takmer každá postava bola vcelku gaunerská, ale zároveň ponúkla niečo ľudské, za čo som jej mohol fandiť. Ku koncu už človek stráca prehlad, kto je dobrý a kto zlý. Mohlo to byť drsnejšie, akčnejšie. Na 4* stačí. ()

elanius

(134/2015) / Snabba cash držia nad priemerom hlavne dve veci. Už klasicky Joel Kinnaman a taká tá klasická, sústredená severanská réžia. Kto má rád mafiánske filmy a európske k tomu nech neváha (7/10) ()

hanagi

Nedokázala jsem v sobě najít ani špetku soucitu s hlavním hrdinou. Jeho úporná snaha vetřít se a splynout s privilegovanými mě nijak neoslovuje a nerozumím ji. Ale bylo zajímavé sledovat, jakou cestu zvolil a jakou cenu za to zaplatil. ()

Millanium

Působivý film, který bohužel nevyužil potenciál svojí knižní předlohy. Pro ty, kdo nečetli je možné si hvězdu přidat. 70% ()

JohnSmith

Jak se může propojit příběh španělského uprchlíka z vězení, norského studenta ekonomie a srbského mafiána?Jednoduše. Drogama. Moc pěkný thriller, ve kterém podává skvělý výkon novodobý Robocop. ()

BuryGol

Uf, takhle syrový kriminálky uměj jenom Angláni a Švédové. Vlastně si nepamatuju žádnej švédskej film, kterej bych si kdy dal do škatulky "blbej". I tady se to hemží různejma národnostma a jazykama od Švédů, přes Srby až po jihoameričany a zase se všechno točí kolem koksu a prachů. Namyšlenej zchudlej hejsek se proto připlete ke špatný straně, aby moh machrovat před svejma prachatejma kamarádíčkama. Ale to ještě neví, že tam to jde snadno, ale ven už podstatně hůř. Filmu nemam co vytknout-postavy super, kamera taky, napětí až do konce. Vlastně jo-Dejan Cukic dostal strašně málo prostoru. ()

BMAJTZ

Příběh o podvodníčkovi, který se chce stát velkým gangsterem a nakonec je překvapen, že ho vyšplouchnou. Premisa je klasická, ale natočeno je to vážně realisticky. Nikdo nekrade miliardy, ale vše se točí kolem malého dealování drog, válek mezi gangstery a vzájemného okrádání. A nepotřebujete k tomu velkou gangsterskou rodinu, stačí vám dva lidé a to z toho filmu dělá zajímavou záležitost. Ten pocit, že takhle by to nějak mohlo fungovat vážně zabírá. ()

kenkaku

O filmu se hodně pěje a to mu škodí. když jsem k filmu zasedl, čekal jsem pecku nehorázných rozměrů (no špatně nastavené očekávání...) a ono P R D. Film má dvě poloviny. Tu první kde se "rozdávají" karty a pak tu druhou. To jsou už vyložené karty na stole a celkový dojem filmu se začíná měnit. První polovina totiž díky rozkrývání ústředních postav má své kouzlo v objevování "co jsou zač". Ne že by to byla úplně pecka (je to sem tam nuda a zmatek), ale pozornost to udrží. Ta druhá je jako facka. myslím tím jasná jak facka. Po tom co víme kdo je kdo a co je zač je do puntíku jasné kam se děj bude sunout dál. Je tak čitelný (a tím otravně nudný) až hanba. Bude to znít asi přehnaně, ale já v celém konceptu cítil Bony a klid. Tu nechutně křečovitou snahu hrát si na trapné "dobro vítězí" a "bude po zásluze potrestán" (a na to zdůrazňování jak velké ryby utečou a malé to odnesou). Kecy. Co na mě zapůsobilo dobře byl neortodoxní přístup k jazyku. Díky tomu, že se děj míchá jednou národností za druhou, míchají se i jazyky a to působí (alespoň na mě) sakra dobře. Mám to prostě rád. Další pokračování jsem ještě neviděl, ale už jen to že existují znamená že kasička cinkala a lidi na to koukaj. Co na to já uvidíme... ()

Koři

Parádní severská kriminálka, kde nevíte, zda jsou větší zmrdi jugoši, albánci, arabáci nebo jiný přivandrovalci! Ať žije kosmopolitní Stockholm! Knižní předloha je skvělá a má další pokračování, tak snad se dočkáme i filmového! ()