JW je mladý, charismatický muž žijící ve Stockholmu. I když má hluboko do kapsy, vede dvojí život – nelegálně se živí jako řidič taxi a následně si dopřává komfort vyšší třídy. Poté, co potká krásnou, bohatou dívku, zaplétá se do světa organizovaného zločinu. Začíná prodávat kokain, aby si mohl i nadále dovolit svůj přepychový životní styl. Kam až bude schopný zajít? (oficiální text distributora)

klukluka

Fakt to nemusí být nic tak složitýho - přivézt z Německa do Švédska 40 kilo (cca polovina dospělýho chlapa) něčeho, po čem se jen zapráší... Tady se to ale celý zkomplikovalo, kluk, kterej se možná v budoucnu mohl mít dobře, na to hrozně kvaltoval, takže kecal, aby to svoje zbohatnutí urychlil, a tím to celý podělal. Slabej článek, no... Ale od "svých" Arabů asi fakt nemohl čekat bůhvíco, nevěřím, že by se s ním šábovali tak, jak si to dohodli. Prostě se na to měl vykvajznout od začátku, jenomže to by tak strašně nesměl potřebovat kačky. Každopádně je vidět, že na mě ten příběh zapůsobil, a že ho beru vážně. Bylo to jistě i proto, jak to bylo celý udělaný, měl jsem u toho studený nohy, a to je neklamný znamení, že to funguje. Úplně hotovej jsem z toho ale nebyl, pětihvězdy si šetřím jen pro ty největší pecky. ()

jondoe

Dalsia skvela kriminalka zo Svedska. Snabba Cash je dalsim dokazom ze skandinavska kinematografia v poslednych rokoch hravo svojimi thrillermi prevysuje aj velky Hollywood. Pribeh je realisticky a nepredvidatelny. Herecke vykony vyborne e rezia tiez. Som zvedavy ako mozaika pribehov do seba v dalsej casti zapadne. ()

Lukoboss

Zádrhelem Snabba Cash je hlavní hrdina nebo lépe řečeno antihrdina, protože se mu nic nedaří, na co hrábne, to podělá, tváří se furt jak blbec, takže jsem za celou dobu nenašel k téhle postavě jakoukoliv cestu. Jeho praštěný chování se pak projeví především v závěru, kdy jsem u toho řekl "co to kurva dělá, asi mu hráblo?!" Tím pádem absolutně nazajímavá postava, která kdyby po půl hodině zmizela, ani by mě to nemrzelo. Zajímavější postavy se spíš najdou mezi přistěhovalcema, kterých je plnej film. Švédy byste spočítali na prstech jedné ruky. ()

Tjaden

Švédský kolega sice za skvělým dánským Pusherem zaostává, přesto si ode mě důstojné 4* vysloužil. Civilně laděné skandinávské gangsterky u mě sklízí vyšší sympatie než ty nadupaně akční americké. Proto dám rozhodně šanci i dalším dvěma dílům Snadných prachů. "Nikdo ti nepomůže. V tomhle byznyse jsme všichni zmrdi." ()

Rssa

Drsná krimi o podnikavém JW, který k úspěchu a penězům přišel jen díky svému důvtipu a předstírání, je podána velmi netypicky hlavně svou atmosférou a celkovým vyzněním. Velký vliv severské depresivní filmografie je znát, učesaný příběh není radno čekat. Defacto jediný Švéd v tomto švédském filmu je blonďatá slečna hlavního hrdiny, který je Nor, ostatní jsou buď muslimští přistěhovalci nebo Srbové nebo jiní. A taky ta slečna je jediný dobrý element příběhu, všichni ostatní jsou svině, tzv. bad guys. Temnost a deprese v druhé části filmu sálají na povrch, ale film je to hodně dobrý. 80 % ()

Hanys_

Avizovaný akční krimi-thriller se nekonal (to by možná až tak nevadilo), ale ani výsledné ukecané drama mě nějak nevtáhlo. Takže za mě - nudil jsem se. Celkem nečekaně u filmu s takovouhle sexy tématikou. 4.5/10 ()

MacGuffin

H. - Dragomir Mrsic (Mrado); Lisa Henni (Sophie); Joel Kinnaman (Johan 'JW' Westlund); Matias Padin (Jorge); Jones Danko (Fahdi) ()

kolemjdouc

první díl se ve velké většině točí kolem toho jak nenápadný JW je šokován prostředím drog a všeho kolem nich . ..Bez úvahy co mu z toho vznikne do toho soukolí vlezl a již není cesta ven ()

DannyBoy80

MINIKINO Kavárna, Ostrava, 6.7.2011: Tentokráte v mnohem komornějším prostředí v 6ti lidech. Tento severský triler se docela povedl. Je o mladíkovi (studentovi VŠ), který ač chudý se potřeboval kamarádit se smetánkou. Ovšem k takovým vztahům je potřeba mnoha peněz, aby člověk nějak vypadal atd. Však víme jaká je to snobárna. Jak nejjednodušeji získat hromadu peněz? Legálně asi ne. JW se tak spouští do spirály, z které není úniku. Ač schopný a chytrý je v nové brandži nový a neví co vše to obnáší. Což ho pekelně semele. Jak si lze jednoduše, kvůli karavině, naprosto pokurvit život. Zahráno dobře a realisticky, škoda že nebyl dán větší prostor Dejanu Cukicovi. Hlavní hrdina zahrál výborně, uvidíme co z něj vyroste. Kamera a střih na vysoké úrovni.80% ()

Disease

Film je knižní předlohou pouze mírně inspirován, i když přečtení pomůže v orientaci v postavách "kdo s kým a proč". Dojem celkem příjemného filmu ovšem sráží melodramatické finále. ()

Shimargh

Tyhle severské kriminálky prostě můžu - drsné a syrové. Holt nic není tak jednoduché aby se to všechno pěkně neposralo. ()

vander19

Švédsko, krajina kde sa zdá všetko funguje perfektne. V tomto prostredí výbornej ekonomiky vyrastá aj JW. Má bohatých kamošov, pravidelne chlastajú drahé koňaky a fúkajú linky koksu. Lenže chudák JW je bohatý len svojimi šatami, živí sa ako taxikár a čo zarobí to vráža do výšky, ktorú študuje alebo do posledných módnych doplnkov, aby bol IN. Každému je jasné, že takto sa proste nedá žiť na vysokej nohe. Tak sa mladý JW dostane do gangu, však keď jeho srdce piští po bohatých čubkách, luxusných doplnkoch a cool autách čo iné mu zostáva??? Espinosa odokryl trošku inú tvár škandinávskej krajiny, kde je ten bežný život úplne identický ako hoc kde na svete. Vytvoril film s multikultúrnou spoločnosťou, kde vlastne ani jedna postava nie je domáca-Švéd. Je to mix Arabov, juhoameričanov a bývalých jugošov čo sa rozliezli prakticky po celom svete. Práve v tomto je sila príbehu, balkánci sú horkokrvní, Arabi ziskuchtivý a chudák JW tupý. Hlavne jugoši sú hustý. Fakt klasa obchodníci. Film mal len tú smolu, že trošku je pridlhý. Takýto akčno-gangstersko-koksový film je tým pádom zbytočne naťahovaný a potom stráca dynamičnosť. Na záver je ale vidieť ako JW zbesnel a už sa teraz teším na dvojku, kde dúfam nebude uplakaný Matikár... ()

Marys

Zaujímavý snímok. Najviac ma asi zaujal trojuholník hlavných postáv so zaujímavým pozadím a životným osudom, ktorých cesty sa navzájom prepletú. Malo to príbeh, dynamiku, nápad; nevyčnieva, no rozhodne neurazí. ()

Illy

Srboši a Arábáši se i ve Švédsku živí tím co umějí nejlépe. A když se do toho připlete jeliman, který chce hlavně žít na vysoké noze, je pro drama uděláno. A uděláno výborně. ()

Santino7

Severské snímky o podsvetí alebo teda o ľuďoch žijúcich na hrane zákona (v písanej forme toto slovné spojenie vyznieva dosť komicky:-)) do veľkej miery obľubujem - akýmsi priekopníkom sa pre mňa stala akiste dánska trilógia Pusher (1; 2; 3) ešte z ranej Refnovej tvorby - a tak som sa na ďalší "zárez" z daného prostredia len a len tešil. Od knižnej predlohy, režiséra s celým štábom až po herecké obsadenie bol pre mňa tento počin veľkou neznámou (až na jednu výnimku, a to konkrétne Joela Kinnamana). Na plno neznámych tvárí som si už ale pri severských filmoch časom tak nejak zvykol, a tak som sa do pozerania vrhol skutočne so značnou dávkou nádejí, dokonca i napriek pomerne slabším hodnoteniam mojich obľúbených uživateľov, ktorí udelili zväčša nevýraznú (no tiež neškodnú) "trojku". Prakticky od prvých minút až zhruba do polovice som bol pevne presvedčený o tom, že moje hodnotenie bude totožné, a teda že filmu udelím trojku s vedomím, že ďalšie dve pokračovania ma s najväčšou pravdepodobnosťou minú. Následne som si však začal akosi uvedomovať, že som sa do príbehu vcelku aj ponoril, bohvie kedy a ako, no predsa sa stalo. Nakoniec ma tá pestrá "multi-kulti" zmeska rôznych národností od "domácich" metrosexuálov (ktorí boli pôvodom vlastne z Nórska a nie zo Švédska, ako neskôr vysvitlo); "pacifisticky" zmýšľajúcich Srbov (Mradovi s dcérkou Lovisou som fandil jednoznačne zo všetkých postáv najviac, no na druhej strane jeho nadriadený Radovan mi pripadal vo viacerých ohľadoch komický, resp. ani zďaleka nie tak drsný, ako by sa na srbských mafiánov - z ktorých by sa v reále nejeden človek asi posral - patrilo, Švéd ako vyšitý, škoda...); Arabov (tí boli taktiež vcelku fajn); Hispáncov, až po Albáncov a ja neviem koho ešte, predsalen dostala. Čo sa mi páčilo asi najviac bolo, že jednotlivé postavy (ani jedna z nich) nie sú vykreslené čiernobielo, skutočne žiadna. Každá má svoje pre aj proti, nejaké tie motivácie, dôvody a presne kvôli tomu pôsobil film celkovo (oproti mnohým žánrovým kolegom najmä zo Spojených štátov atď.) omnoho realistickejšie a zároveň tak nejak ľudskejšie, dalo sa s tým pokojne bez nejakých väčších problémov stotožniť, podľa mňa snáď každý by si tam vedel nájsť to svoje. Taktiež sa mi páčil aj výrazný kontrast medzi švédskou zlatou mládežou (kam sa chcel JW ako správny šampón silou mocou začleniť) a odvrátenou stranou mesta/krajiny, prezentovanou onou prisťahovaleckou zmeskou. Čiže hoci sa to na prvý pohľad nezdalo, príbehová rovina predsalen nepochybne mala čosi do seba, a tak už teraz môžem prehlásiť, že na zvyšné dve pokračovania si určite v blízkej dobe posvietim. Snabba cash u mňa teda za také lepšie, poctivé štyri, ktorým v hodnotení asi najviac ubralo to, že po filmárskej stránke sa tvorcovia nejakým tým chybičkám nevyhli a teda kvalít oného Refnovho už spomínaného Pushera to nedosahovalo, obrazne povedané "chybička se vloudila". To však absolútne nič nemení na tom, že môj výsledný dojem zo snímky je viac než len dobrý a opakované pozretie v žiadnom prípade nemôžem (a ani nechcem) vylúčiť. 4/5 () (méně) (více)

warrenur

Fuu...tak toto je v skutku poriadne hutne susto. Neuveritelne autenticke a drsne zobrazenie toho, co sa stane, ked sa naivne zapletiete s tymi nespravnymi ludmi, ktorych svet vas zmetie so sebou. Je jedno, ci vas k nim priviedla vidina prachov, alebo len naivna predstava, ze to zvladate a mate navrch. Na tuto temu som uz vzhliadol mnoho filmov, ale tento patri jednoznacne k spicke. Vyzdvihnem jeden z najsilnejsich momentov filmu a tohoto zanru vobec. A sice, mafiana podvedenemu mladikovi. "And what's gonna happen now...when it's coming closer ....(v zmysle balik penazi na dosah ruky)......is, that people get greedy and nervous. They'll fight each other, backstab each other. Your best friend will screw you over." Srbi, moldavci, arabi, veduci drogovy biznis sa nestitia nicoho a ak sa stanete toho svedkom nemusite to psychicky ustat. Ked zistite, ze je zle....vycuvat sa jednoducho neda, bezmoc vam ovladne mysel. Je tu nepreberne mnozstvo dalsich silnych momentov, ktore v skratke opisat nejde a ani si to nezasluzia. Po technickej stranke nie je filmu co vytknut. Kamera velmi citliva a pozorna, herci neokukany a vyborne obsadeny. Co tu ale vedie prim, je perfektna volba hudby, ktora podfarbuje dokonalo a prakticky zneje v prestavkach celym filmom. Hned som si spomenul na soundtrack z filmu Crossing Over, ta akusticka gitara je velmi podobna. Treba vidiet, vrelo odporucam spravit si na film cas. NIe nadarmo i severska produkcia patri k mojim oblubenym. ()

Camac

Solidní, zajímavě a dobře natočený thriller ze současnosti. Film je naprosto multi-kulti, každá parta tam mluví jinou řečí. Zároveň mě ale takové ty očekávatelné stereotypy kolem drsných Jugoslávců a proradných Arabů trochu vadily. Má to výborné tempo (a hudbu) a drželo mě to do poslední scény. ()

KOZEL84

A zase ti Albánci.To už člověk fakt musí obdivovat jejich podnikavého ducha.Rejža je něžná duše a je pěkné,že v ReHW úplně nevyměknul,ale tohle je samože jasně lepší.Na Kinnamana Robocopa sem fakt zvědavý.Snad v HW s klukama nevyjebou.Vyjebou. ()

Saur.us

Čistokrevná gangsterská záležitost zahalená v kabátu severské šedě. Perfektně gradovaný scénář o třech postavách, u kterých se dá těžko soudit, komu víc fandit. Napínavé až k prasknutí a s výbornou kamerou. "Všichni s tebou vyjebou" ()