Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Dever

Najlepšia dráma roku 2011. Ja som si to proste musel pozrieť 2x v rade. Sean McNamara si vybral pre natáčanie veľmi pekné prostredie, ktoré doladil krásnym soundtrackom. A AnnaSophia Robb? poklona pre jej herecký výkon, nato že ma len 18 rokov je znej už teraz veľká herečka a ja osobne sa teším na jej ďalšie filmy. ()

IQ Tiqe

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád. ()

Pethushka

Nevím, jestli mě to dojalo proto, že je to podle skutečné události nebo je to díky způsobu podání. Každopádně nemám pochyb, že AnnaSophia Robb je skvělá herečka. Jsem nad míru spokojená s kamerou i s výběrem vedlejších postav. Šťávu tomu dodávají surfařské výkony a fantastická hudba, která přesně vybarvuje každou situaci. Film naštěstí nepodlehl melancholii. Sálá z něj energie, soutěživost a odhodlání. Svým způsobem je i velkou motivací. Poklona. ()

Aknah

Tak to byla síla! V poslední době mě filmy nějak neohromily, ale před tímhle smekám! Naprosto nepopsatelná atmosféra, která zahrnovala rodinnou upřímnost, spojenou s přirozeným hraním hlavních představitelů, sportovními výsledky, hravou hudbou, která se hodila právě na Hawai, dále nelze opomenout herecký výkon Anny Sophie Robb, která tu podle mě jednoznačně září. Všechno jsem prožívala, od úspěšných závodů a velkého zvratu, přes první těžké momenty a jejich překonání až po závěrečnou vlnu! Hodně mě zaujala část v zemi zasažené tsunami a také všechny ostatní scény pro mě byly velký zážitek, protože byly skvěle natočeny a podle mě, tam nebyly zbytečné části, ani prázdné dialogy, nebo snad přehnaný příběh! Fotky a videa o pravé Bethany Hamilton jen prohloubily celkový dojem z filmu, který byl velice dojemný a reálný! Hrozně na mě film zapůsobil a dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak zasáhlo... hrozný osud, ale krásný příběh! ()

Arsenal83

Veľmi pekný film, ktorý svojim spracovaním aj hereckými výkonmi je dobrým priemerom, no posolstvo to dáva hore a že sa tu objavia aj kresťanské vsuvky, no a čo? To už chceme aj toto zakazovať, už vo filmoch nemôže byť ani veriaca postava a keď sa tak stane potom hodnotením film ponoríme? Bethany Hamilton je nasledovaniahodný príklad pre mnohých ľudí s ťažkým osudom a skutočné zábery pri záverečných titulkoch boli osvedčením myšlienky, že vždy sa oplatí žiť. ()

• Ve filmu je dvakrát citovaná "Bible". (Kuny27)
  • Skutečná Bethany Hamilton, o které je film natočen, se objevila ve 25. řadě reality show The Amazing Race  (od r. 2001) jako soutěžící. Partnerem v závodu kolem světa jí byl její manžel. (Anyk)
  • Společnost FilmDistrict Pictures původně chtěla film promítat maximálně ve 300 kinech, ale s výsledkem byli nakonec tak spokojení, že se film dočkal více než 2000 kin. (hellstruck)

01.01.2012

01.01.2011