Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

Martin741

Sympaticky anglansky film s dobrym hereckym obsadenim. Dejovych zvratov bolo trochu vela, a rezia je dost priemerna, ale kupodivu sa dali tie zdeformovane suchoparne anglanske xichty vydrzat bez vacsej ujmy. 68 % ()

kaposlav

Akože na ten rozpočet som prekvapený. Film o troch hercoch nie je častý jav. Možno trošku slabšie 4*, ale sú to 4*. ()

Crawler-D

Prý thriller, ale já mám pocit, že aspoň ve skrytu duše museli být tvůrci přesvědčení, že točí komedii, nebo aspoň frašku. To, co se zprvu jeví jako film o únosu, se postupně taví a s tím i očekávání fyzického a psychického vypjetí z hereckého projevu Gemmy Arterton. V závěru mu ale chybí nějaký twist, který by byl ve stylu výstavby předchozího děje, kdy si strany spolupráce (únosce-únosce-unesená) přehazuje jako horký brambor. ()

U_S_O

Tak to bol thrillerový ping-pong, ktorý medzi sebou rozohrali Vic a Danny. Spočiatku všetko klapalo podľa plánu ale ani ten najlepšie pripravený smrtiaci forehand sa niekedy nemusí vydariť. Obzvlášť ak do súboja o hlavnú cenu, 2 milióny libier, zasiahne tretí hráč. (80%) ()

Juto

Napätý, vynikajúco prevedený a neustále strhujúci. Výborný celovečerný debut pre spisovateľa a režiséra J. Blakesona. 8/10 ()

Safenat

Film má celou dobu spád i napětí. Celkový dojem kazí jen některé dějové zvraty, které budí spíše smích než úžas (například dvojitě převrácená milostná zápletka) - kdyby scénáristi byli drženi trochu zkrátka, mohl by to velmi podařený snímek. ()

Splasher

Spoiler _ Klasický Double Double-Cross, který stojí na hereckých výkonech. Ty jsou ale (stejně jako celý film) poněkud nevyrovnané. ()

tom88

Nečakane dobrý a kvalitný film, od ktorého som veľa nečakal. Nenápadný a pomerne neznámy film, ktorý dopadol nadpriemerne. Scenár nie je vôbec zlý, práve naopak. Žiadna nuda ani na chvíľu, dobrý príbeh, obraty deja, napínavé situácie, fajn herci aj réžia. Celkový dojem veľmi dobrý, záver to neskazil. Niektoré situácie zanechali slušné emócie, atmosféra bola pekne vybudovaná. Ja som bol celkom nadšený a chcem viac podobných filmov do budúcna. 75% ()

Courtemanche

Existuje jen několik málo filmů, který umí donutit diváka hned v prvních minutách k otázce ,,-Jak to sakra končí?,, Perfektní první třetina. Další už malinko roztahaný, v poslední části chybí taky víc nápadů. Velmi zvláštní film s celkově ale dobrým režisérem a vynikajícím výkonem Eddieho Marsana. 3,5/5 ()

miguel_111

Britský nezávislý snímok o dvojici bývalých trestancov, ktorý sa rozhodnú uniesť dcéru milionára za účelom získania výkupného. Vzťahy medzi ústrednou trojicou hlavných protagonistov však nie sú také ako sa na prvý pohľad zdajú. Snímok je plný zvratov a často dosť nečakaného konania hlavných predstaviteľov a zároveň ešte nečakanejšieho konca snímku. V úlohe uneseného dievčaťa sa predstavila sexy Gemma Arterton, ktorej kariéra stúpa závratnou rýchlosťou. Pre mňa 60% ()

rowdys

Zručne natočená žánrovka, ktorá sa ale po rozjazde mení z filmu typu "som zvedavý čo bude nasledovať" na film "viem presne čo bude nasledovať, ale som zvedavý ako to zachytí kamera a zahrajú herci". I napriek tomu som sa celkom obstojne bavil a Gemmu začínam mať čoraz radšej. Akurát na tie gay olizovačky si vo filmoch asi nikdy nezvyknem, no offence. ()

lennyd

Měl to být kšeft, který je zabezpečí na zbytek života. Unést mladou bohatou holku, ideálně matku od dítěte, a vyžadovat tučné výkupné. Plán, který nemůže selhat - zvlášť pokud se jej budou Vic a Danny držet, a neudělají žádnou chybu. Jenže i dokonalý plán může mít své trhliny, zvlášť když každý z nich má své vlastní plány, o kterých ten druhý nic netuší. A jak do toho všeho zapadá Alice Creedová? ... Na filmovém řemesle se mi líbí, že se sem tam odněkud vynoří nenápadný filmeček s nenápadnými herci, který vás totálně usadí do křesel a nenechá vydechnout. Tak jako to udělal tento film - už úvodní asi desetiminutová scéna, ve které sledujeme dokonalou přípravu na vlastní únos je skvělá. I když se pak film odvíjí trochu očekávaným způsobem až ke konci, který - vzhledem k předchozímu ději - byl naprosto jasný, stejně divák čeká, co dalšího na něj filmaři vymysleli. Po herecké stránce nemám filmu co vytknout - všichni tři (ano, opravdu ve filmu kromě hlavních tří herců nikoho dalšího neuvidíte) podávají nadstandardní výkon (i když Gemma Arterton má z počátku trochu usnadněnou pozici, páč si jen válí šunky :) ), stejně tak divadelní pojetí (větší část filmu se odehrává v prostorách jednoho bytu) - prostě celkově jsem spokojený.. ()

ywo666

Solídny film. Všetci traja herci (jediný traja herci) predviedli kvalitnú robotu. Gemma je sexi (aj keď jej útrapy filmu dosť uberajú na sexappeale) a má dosť dobré prsia. Proste krv a mlieko. To sú body hore. Atmosféra dobrá. Zvraty nečakané. Škoda že som videl video so sex scénou, ktoré my jeden pokazilo. Koniec odpovedajúci celému pribehu filmu. Občas mi tam niečo vadilo a nie som práve fanúšik žánru. Napriek tomu dávam 3.5*. Ale do štyroch čosi málo chýbalo. ()

hanagi

Zábavný film, který umí vtáhnout diváka do děje. Všechno odsypává tak, jak má. Pak přijde sem tam malý kiks, ale pořád si to můžeme ospravedlnit tak, že hrdinové přece jen jednají pod tlakem. Ovšem zpackané finále už odpustit nelze. ()

zdenny

Mnohoslibné drama, ve kterém tvůrcové někde v průběhu natáčení zapomněli, jakou vlastně chtějí pointu. Já jsem si od tohoto filmu sliboval (hlavně po zhlédnutí úvodu) mistrovskou práci dvou únosců, kteří svůj plán bezezbytku plní s tím, že ve čtvrté pětině filmu to mezi nimi začne haprovat a projeví se jejich psychické slabosti. Nestalo se tak. Zajímavé ve filmu bylo takzvané hraní si s divákem, kdy si lup chtějí rozdělit vždy dva (pokaždé jiní dva) a nikdy ne všichni tři. Takže si myslím, že domluvit se by bylo daleko jednodušší a možná by se i v tomto ohledu dala vytvořit kvalitní psychologická partie. Tak šlo primárně o sexuální pud, který jiskřil pokaždé mezi jinou dvojičkou. Rada pro podobný případ: V takovýchto vyhraněných situacích nepřemýšlejte penisem (tedy penisem především), nýbrž chladnou hlavou. Co se týče té chladné hlavy, zde bych filmu připsal plus za to, že uměl celkem slušně vykreslit myšlenkové pochody a pocity, které se odehrávají v hlavách únosců. Já tedy nemohu jinak, než dát pouhé dvě hvězdy, protože nejsem schopen hodnotit pouze produkt, který jsem sledoval, ale zahrnuji do toho i svá očekávání a následná zklamání. Neboť film originalitu moc nenabídl. Jak říkám, někde v polovině se autor zasekl a uvažoval, co vlastně chtěl a tak se v nouzi rozhodl pro průběh ála "Nebezpečné hry". ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010