Zmizení Alice Creedové

• Velká Británie The Disappearance of Alice Creed (více)
Velká Británie, 2009, 96 min

Britský nezávislý thriller se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica (Eddie Marsan) a Dannyho (Martin Compston) při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je záhy jasný: zmocní se mladé dívky z bohaté rodiny, zavlečou ji do připravené kobky a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat pak pošlou snímky své oběti- Alice Creed (Gemma Arterton)- jejímu otci s požadavkem na zaplacení dvou miliónů liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal. Zmizení Alice Creed je prvním hraným snímkem režiséra J. Blakesona. (oficiální text distributora)

Pepinec

Vynikající. Kdyby se režijní a scénaristický debut Blakesona převedl na nováčkovskou sezonu v NHL, dovedl by svůj tým do finále play-off a vyhrál v něm kanadské bodování. Krom toho mi taky splnil můj dávný sen, a totiž mít před sebou Gemmičku svlečenou a přivázanou k pelesti postele. Od včerejška tak vím, jak se dá do televize narvat divák. Nijak, bohužel. ()

S.Quentin QUALE

Nakonec za čtyři, protože je pravdou, že u něčeho podobného se člověk asi nudit nemůže, no musel jsem se trochu přemáhat, protože už po chvíli jsem věděl, že jsem tento film už viděl, ale nevzpomněl jsem si krom úplného závěru vůbec na nic. Pobaví, ale proteče. 70% ()

pornogrind

Určitě nesdílím nadšení mých kolegů. Tuctovej thriller o třech hercích. Z toho mi ani jeden nebyl sympatickej, takže ani nebylo komu fandit a v podstatě mi bylo fu(c)k jak to dopadne. J. Blakeson se sice snaží příběh oživit dějovými zvraty, ale výsledek je tak jako tak nuda jako prase. Bez atmosféry, bez napětí, ...... Jen se divím, že zrovna tohle dávají na Horor filmu. ()

Anderton

Niekde medzi troma a štyrmi hviezdami. Blakeson si tu skúša, ako sa dá vytvoriť napätie na niekoľkých metroch štvorcových a ako zaujať diváka scenárom, ktorého nedostatky by sa v takto komornom príbehu vyjímali oveľa viac, ako vo veľkoprodukcii, v ktorej na ich zakrytie máte mnoho vizuálnych možností. Rovnako dôležití sú v takomto prípade aj herci. Nezávislá, ale čisto žánrová chuťovka, ktorá chce diváka trilerovo pobaviť a celkom sa jej to darí. Jeden z tých lepších filmov, dokolečka sa točiacich na Filme+. ()

Pedestrian

Úvod nakopne, protože to vypadá jako to nejlepší z Guye Ritchieho, ale dlouho to filmu nevydrží a posledních cca 30 minut je už jen "povinná" dohra plná klišé. Zvraty jsem prokoukl oba dva (a spíš než mé prozíravosti bych to dával za vinu zkrátka tomu, že téměř každý tady ve svém komentu zmiňuje něco o velkých zvratech). Typově vybraní představitelé paráda, s lepším scénářem taky. Takhle někde přesně mezi. 70% ()

Lenny.M

Svižný film, kde nejsou zbytečné nudné kecy. Celou dobu netušíte, jak vše dopadne, což se mi tady líbilo..Gemma byla výborná..Nemám snad co vytknout, mohlo to být lepší, ale rozhodně i horší.. ()

klerik

Fajn film o troch hercoch. Takmer divadelné, ale omnoho "živšie" ako napr. REVANŠ. Skvelo zahrané, dobre napísané. Pripomenulo mi to časy, keď bodovalo VÝKUPNÉ. Hudobný doprovod trochu triviálny a občas otrepaný, ale pomáha budovať napätie... Dobre namiešaný triler... ()

dopitak

Gemmičky mi bylo docela líto, hodně ukřičená, ukvílená role. I když i to ponižování ji sluší, zvlášť, když je u toho nahá. Zvraty v první polovině filmu byly mnohem lepší než ten předpokládaně otáčivý konec. Viděno v originále. ()

Chrustyn

Neznámý ale až překvapivě kvalitní film o unesené ženě a jejích únoscích. Film vyniká nejen atmosférou, hereckými výkony a zajímavým scénářem, ale také tím, že se zde vyskytují pouhé tři postavy a 90% filmu se odehrává v jednom domě. Žádná policie a odposlechy, žádné diskuze o tom jak unesenou zachránit jen dům, únosci a unesená. Atmosféra by se chvílemi dala krájet a těch několik zvratů je opravdu nečekaných. Nenápadný ale opravdu povedený thriller. ()

Arsenal83

Málo známy, ale o to lepší thriller. Čaká vás veľa zvratov, ktoré nie sú samoúčelné, prekvapia a navnadia pozerať film ešte viac. A niekoho navnadí i Gemma Arterton, ktorá dokonca aj v tomto žánri ukáže niečo, čo pohladí mužské oko. Záver už šiel očakávaným smerom, ale dve tretiny filmu sú kľudne aj za 5 hviezd. Sám som bol veľmi milo prekvapený. ()

heyda

Čekal sem ledacos, ale takhle zajímavou nízkorozpočtovou pecku rozhodně ne! Nebýt některých drobností, které mi neseděly v chování postav, tak tasím maximum hvězdiček. Tady je krásně vidět, že stačí mít 3 skvělé neokoukané herce, pár natáčecích prostor, dobrého kameramana a především originální nápad a může vzniknout parádní thriller, který shrábne do hrsti většinu mnohem dražších kolegů. 80% ()

Sofia

Prvních deset minut nezazní kromě strohého "OK" ani hláska. Sledujeme dva muže, kteří přestavují obyčejnou místnost v nedobytnou pevnost a připravují se na únos Alice Creed, která jim má vynést tučné výkupné. Asi ale nikdy neslyšeli o zákonu "jakmile má něco sebemenší šanci se pokazit, tak se to pokazí", protože jinak by si to celé pravděpodobně rozmysleli...tři herci, pár lokací a výsledkem je sympatický thriller s několika předvídatelnými zvraty, s jedním nebo dvěma méně předvídatelnými zvraty a příjemným soundtrackem. Příklad toho, jak se dá za málo peněz udělat hodně muziky. ()

Morholt

Úvod, ve kterém si oba únosci připravovali půdu pro akci A, mě navnadil. A zbytek mě vůbec nezklamal. Jedna místnost, tři herci a jak z toho může být výborná žánrová záležitost. Líbila se mi i celá řada možných závěrů, takže jak to skončí jsem prokoukl až nějakých pět minut před titulky. No mnozí byli určitě chytřejší než já, ale já tady opět blahořečil svojí natvrdlost.Budu se opakovat a nabádat naše filmaře, aby si z něčeho podobného vzali příklad. Gemma Arterton se tady zařadila na přední místa dlouhé řady mých ženských idolů. :D 85% ()

Lacike

Komorný film o jednom únose ktorý sa odohráva iba s troma hercami. Prvá polhodina je skvelá. Príprava a celá procedúra únosu je znázornená tak detailne, že to skoro pôsobí ako návod. Lenže následne sa J Blakeson namiesto psychologického rozboru postáv (unesenej a únoscov) rozhodol zamerať na jeden šialený zvrat za druhým a logika začala poriadne haprovať. Bolo to nepredvídateľné. Záver som neodhadol (prial som si temnejšie vyústenie), ale zároveň to pre mňa veľmi rýchlo prestalo byť napínavé, keďže to bolo čím ďalej tým viac prekombinované za každú cenu. Hlavne kvôli skvele zrežírovanej prvej tretine sa to asi raz oplatí vidieť, ale druhýkrát si to už rozhodne nepustím. 5/10. ()

Martinibaby

Takhle se točí nízkorozpočťáky! Gemma jako vždy herecky nezklamala a moje první setkání s pány Compstonem a Marsanem bylo více než pozitivní. Zvraty v ději, které by se teoreticky daly kritizovat mi vůbec nevadily, za co v hodnocení ubírám bylo pár (jak já jim říkám) 'zbytečných nedějových scén', bez kterých by se film klidně obešel. Doháněla to ale skvělá kamera :) ()

Terva

Začátek byl tak detailní, že to působilo dojmem návodu. Vše až po výměnu nástěnných hodin. A to skoro beze slova. CITÁT : Tak jdem. Trochu jsem nechápal proč se to tak zvrtlo, když se celou dobu chovají jako profesionálové. Začnou se hádat kvůli jídlu a přestanou si věřit. CITÁT : Hlavně nespi, nechlastej a kontroluj jí. Pak jsem pochopil o co tu běží. Od bodu zlomu se to začne komplikovat a dramatizovat, dostalo to to správné grády. Jen tři herci se postarají o dobrou zábavu, kdy nevíte co udělá ten další a co od koho máte čekat. Našlo by se tam několik nelogických věcí, ale pěkně se na ten film kouká a tak do toho nebudu rýpat....... jo a Alice zmizela. ()

Pink.Panther

Osmdesát procent děje se odehrává v zatemněném bytě se třemi herci, z nichž vyniká pro emociálně labilnější jedince Gemma Arterton, no a pro nás cyniky jednoznačně Eddie Marsan. Vypadá to že když vás unese bisexuál, jste úplně v prdeli a nebo ne? - aniž by bylo nutné mne chytat hned za slovo, poznamenám že nejen americký, ale i nezávislý britský film má cosi do sebe. 70%. Produkce: CinemaNX ()

liquido26

Bezchybný komorní thriller. To by jeden nevěřil, co se dá udělat se třemi postavami a poměrně jednoduchým nápadem. Nejvíc mě oslovila především Gemma Arterton. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010