Smrtící léčba

Smrtiaca liečba

Thriller / Drama

USA, 1996, 118 min

• golfista

Takhle slabý scénář nemohlo zachránit ani silné herecké obsazení. Tenhle thriller se vám opravdu rychle vykouří z hlavy.(5.3.2003)

• Radyo

Velká očekávání (kvalitního thrilleru) vystřídalo ještě větší zklamání. Vyložený propadák to sice není, ale dějově je tenhle film opravdu slabý, což zavinil zejména špatný scénář.(25.3.2003)

• Djkoma

Film, který nemá na víc než je 22tá hodina na stanici Nova :-)(21.6.2005)

Film se snazi byt napinavy, ale bohuzel se mu to diky neskutecne naivnimu a smesnemu scenari nedari.(8.8.2002)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $17,380,126Tržby Celosvetovo $-/55%/(10.7.2005)

rozpočet : ? tržby americke : $17,380,126(4.5.2006)

Pôsobivý lekársky knižný triler, ktorý ak sa vám bude páčiť, odporúčam vám do pozornosti i strhujúci román F. Paula Wilsona „Select“, ktorý skúsený a zručný režisér Apted tak troška vykráda, ale robí to dobre, takže som mu za to vlastne vďačný. Hoci sa nejedná o žiadnu špičkovú filmovú prácu, atmosféra je dobrá, scény napínavé, príbeh nestagnuje a dokonca i Gene Hackman a Hugh Grant (z vedľajších lavíc krytí Davidom Morseom a Billom Nunnom) podávajú slušné herecké výkony, čoho podľa mňa spravidla nie sú ktovieako schopní. Tento film si vždy pozriem rád.(18.11.2004)

• movie

Nuda nuda nuda nuda. Víc stručný už snad ani být nemůžu ... A Michael Apted? Tenhle člověk mě jako režisér naprosto děsí. Upřímně!(24.11.2005)

Vubec ne tak spatnej film, jak to podle hodnoceni vypada, ale zas nejaka velka slava to taky neni. Zapletka je docela dobra, ale precejen celkem neoriginalni, filmu na podobny tema (jeden clovek proti vetsine, ktera mu znici zivot) tu uz bylo spousta. I kdyz to ma slusny herecky obsazeni tak mi Gene Hackman ani Sarah Jessica Parker nejak moc dobry neprisli. Hackman predved docela mdlej vykon a Parker tam je spis proto, ze celkem dobre vypada. Ale potesil me Hugh Grant, v tech vsemoznejch romantickejch komediich ho nijak zvlast nemusim, takze bylo prijemny sledovat ho v necem jinem, a nutno rict, ze to zvladnul docela dobre. Trosku vic propracovat scenar, aby to nebylo cele takove rozvklekle (mistama je to ale napinavy docela dost), tak bych dal i vetsi hodnoceni, ale takle jen 3*.(22.6.2005)

Na herecký obsazení, jaký to má, to neni nic extra, ale určitě jsem se u toho nějak výrazně nenudil. Až na ten začátek, kterej je takovej pomalej a nic neříkající, to je dobrý, hlavně druhá polovina filmu je i napínavá a mnohem víc se tam objevuje Gene Hackman a celej děj je v mbohem větším a někdy i akčnějším tempu. Ale stejně mi tam pořád vadil ten Hugh Grant, kterej sice neni špatnej herec, ale nějak ho nemusim(22.6.2005)

• Brouk

Tak z tohohle filnu jsem fakt vedle... akorát, že nevím jestli v dobrém nebo špatném... zkusím se na něj mrknout po čase a auvidím.. Zatím za horší 3*(20.9.2004)

Zas tak špatný film to není. Na truc dávám čtyři.(22.1.2005)

Bezbarvý, laciný film. Všichni zúčastnění jsou schopní herci, ale mnoho neukázali. Až na Hugha Granta. Asi jeho nejlepší vážný výkon. Ve scénáři by se taky našlo pár CHYB. Film je nerealistický. Navíc zde jedinou velkou roli má hugh Grant, všichni ostatní si rozdělují ostatní část stejným poměrem. A to dokonce i Gene Hackman, jindy jeden z nejlepších herců. Zde mě zklamal. Sarah Jessica Parker je zde jen pro okrasu. David Morse se sice snaží, ale zahrál už i lepší role (Skála, Zelená míle). Prostě bezbarvý, laciný film.(22.6.2005)

Není to špatné, mnohem zajímavější by ale bylo, kdyby Luthana nechali déle balancovat na hraně "co byste udělal, aby se to změnilo."(20.7.2013)

• RHK

Tak kdopak nám to tady dělá z bezdomovců pokusné králíky? - Kdo jiný než důvěryhodný záporák profesor neurologie Gene Hackman... A kdo se na to i při své přepracovanosti snaží přijít, i kdyby ho to mělo stát kariéru, zdraví a život? - Přece začínající doktůrek Hugh Grant. Karty jsou rozdány, zpočátku má film i grády, ale ve výsledku máme bohužel místo etického thrilleru spíše lacinou slátaninu s minimem napětí, pro kterou je tak dobrých herců škoda. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=ApZdy4ZrUZo(21.7.2013)

Škoda že to je pouze průměr. Mohl z toho být vynikající thriller, ovšem vinou slabého scénáře se ta nestalo. Napětí to má, Hugh Grant odehrává svůj standart, Gene Hackman skvělý jako vždy. Dobrý film, i když (bohužel) průměrný. 60%.(16.9.2006)

• gudaulin

Jediné, čím se může tahle koncentrovaná nuda pochlubit, je herecké obsazení plné známých jmen. Jenže nač je to platné, když nemají co hrát. Scénář je slaboučký jako hladovkář po měsíčním půstu a režie rutinní a přesvědčivá jako úsměv reklamního agenta. Celkový dojem 35 %.(18.5.2007)

Nerada se po někom opakuji, ale tady to jinak nejde. Film si sice udržel mou pozornost až do konce aniž bych se přistihla, že myslím na blbosti typu "to vyprané prádlo nezapomenout ráno pověsit" nebo "měla bych si zajet koupit na kolo ty blatníky", ale ten děj ... ten opravdu nic moc extra je. Člověka nezaujme, nechytí ho do pasti, ze které je úniku až při závěrečných titulcích. Snaží se sice o akci o to, aby vznikl atraktivní a realistický příběh, ale jen snaha nestačí. Chybí tomu víc šťávy a víc gurmánského koření. Hugh i Gene byli vynikající o tom žádná, ale sami nemůžou zachránit slabý scénář.(15.7.2014)

Je zajímavé, jak se v každém filmu najde nějaká kardinální pí*a...no ale nakonec se děj vyvýjel přesně tak jak jsem čekala (včetně epidurální anestezie)(9.6.2010)

Průměrný thriller z lékařského prostředí, ve kterém padouch Hugh Grant hází klacky pod nohy dobráckému doktorovi Gene Hackmanovi, co se snaží vyvinout novou léčbu pro ochrnuté pacienty a dává tak příležitost k užitečnosti sociálně nejslabším občanům. Prostě starý lidumil versus mladý, sobecký floutek:-). Klišoidní scénář, solidní herecké obsazení (s výjimkou toho britského žužu cukrouše, ten se už prostě nálepky romantických rádobyvtipných cajdálistů nezbaví)... a to je asi tak všechno. Ve filmech mi doktoři nevadí, tak dám i třetí hvězdičku. 55%(10.6.2010)

<< předchozí 1 2 3 4