Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

C0r0ner

Příběh je to zajímavý, což o to, ale celkem se vleče, Burton z toho naprosto není poznat a hlavní hrdina je nesympatický kretén, kterému se nedá fandit, i kdyby se člověk hodně snažil. Vyloženě špatné tam není nic, ale také nic navíc, co by stálo za pozornost nebo zapamatování. 55% ()

Gaaron

Burton už zjevně jen vydělává na chleba a nijak moc ho nezajímá, co se vlastně před kamerou děje. Jízda ani ne tak na půl plynu, jako spíš na čtvrt. ()

Morzael

Snobské umění versus lidmi profláklý patetický kýč. Nemám rád ani jedno. Fandil jsem protagonistce, aby se dostala ze stínu svého ukecaného, sociopatického muže, ale vlastně ani moc ne. Waltz mi snad poprvé v životě svojí přehnanou gestikulací vadil a přišlo mi, že až přehrává. Danny Elfman byl sice uveden v úvodních titulcích, ale pochytil jsem tam snad jen jednu působivou melodii, jinak ho Lana Del Rey totálně zastínila. Jediná zajímavá postava, dcera, tam po pár větách ze začátku prostě zmizí v pozadí. Čekal jsem trochu víc introspekce do tvorby autorky, ale dočkal jsem se pouze suchého: "Umění je osobní záležitost", jo, je, ale pokud nevíte, odkud váš nápad přišel, tak tvoříte bezcílně, čímž opravdu spadáte do škatulky zbytečného a laciného umění pro masy, určeného na pohlednice a plakáty. A že je to od Burtona? Asi tak stejně jako v případě Elfmana bych to bez úvodních titulků téměř nepoznal. ()

pakobylka

Jaké to je, když vám někdo sebere duši ... a ještě to prezentuje jako svou zásluhu. Jinými slovy: Jaké to je, když máte talent ... a smůlu na chlapy. Burtonovsky barvitý příběh s velice specifickou atmosférou, která se zbytečně nepředvádí - a vždycky hraje ve prospěch vyprávění. P.S.: Základ snímku je pravdivý. ()

Wormboy

Neviem, co sa s Burtonom v poslednych rokoch deje, ale z chlapika, ktory dokazal prezentovat zanrovo rozmanite filmy sa stava nudny chlapik s predvidatelnym zanrovym vyberom. Na Big Eyes som teda pozeral s velkymi ocakavaniami, pretoze islo o odklonenie od Depp-Burton stylu a to v celom rozsahu. Biograficky pribeh plagiatorstva obrazov medzi manzelmi a z tohto vyplyvajuca plejada konfliktov spolocne s kvalitnym hereckym obsadenim, rovnako evokovali, ze tento krat Burton nemoze stupit vedla. A jeeejda...zial opat sa to podarilo, kvalitna predloha zabita debilnym spracovanim. Big Eyes je dramaticky v mojich ociach absolutne nefungujucim filmom, castokrat balansuje na hranici grotesky a dramy, pricom miestami som nevedel, ci Burton nevie, co z filmu chce mat, alebo jednoducho mu to je len jedno. Velky problem je tiez v nepodarenom scenari, ktory hercov posuva do pozicii bezduchych figurok. Od roku 2003 teda stale cakam od Burtona na kvalitny neanimak... ()

Juto

Návrat Tima Burtona k rozprávaniu skutočného života je zábavný. Napriek svojmu ostrému feministickému bodnutiu film nikdy nestratí svoj ľahký nádych. Možno z toho plynie ponaučenie, že Burton by sa mal častejšie vydávať zo svojej temnej, strašidelnej zóny pohodlia. 7/10 ()

animaxis

Přesto, že jsem všude četl, že Big Eyes moc nevypadá jako film od samotného Burtona, tak mi to tak na začátku filmu ani moc nepřišlo. Už tehdy mi bylo jasné, že nic temnějšího jako Ukradené vánoce nebo Ospalá díra se nekoná, ale zprvu se to stylově alespon trochu podobalo Edwardovi (domy). Nicméně po přestěhování do San Francisca už film klasicky "burtonově" opravdu nevypadal. Kdybych ale zapomněl na fakt, že jde o Timův film, tak bych byl spokojený. A to jsem vlastně i ted'. Podle mě Burton jen pro tentokrát změnil styl, protože jeho běžná stylizace by se do Big Eyes jednoduše nehodila. Příběh na mě místy působil až silně a hlavní postava mi byla docela sympatická, i když spíš až ve druhé polovině filmu. Co se týče Christopha Waltze, tak o tom jsem si myslel, že je kretén už od první minuty a upřímně mi tak připadá i v jiných filmech. O to více se ale pro tuto roli hodil. Hudba od Dannyho Elfmana taky potěšila, stejně jako u většiny Burtonových filmů. Vyvrcholení děje mi přišlo dobré, takže nakonec vše stačí na 4 hvězdičky. ()

okkac

Umírněný Burton a to, že to točil on je snad poznat jen v jedné scéně. Přesto celkem přijemný film, který je lepší, než některé jeho předchozí počiny. 7/10 Waltz neskutečně slizky přehrává a skoro jako bych tam zase viděl Hanse Landu :-) ()

Radiq

Timu Burtonovi svědčí víc filmy ze světa fantazie, než tahle životopisná "nuda". Nudné to teda nebylo, ale částečně bych to nudou nazval (při očekávání něčeho víc od režiséra takovýho formátu). Waltz i Adams to zvládli dobře, stejně jako i ostatní herecké postavy (obzvlášť pobavil Jon Polito, heh), dějově to bylo taky zajímavé, ale něco tomu prostě chybělo. Jak kdyby někdo udělal skvěly boloňsky špagety, vzal to s sebou na piknik a pak mu do toho napadal prach ze stavby nebo mu na to naprskaly lamy. ()

kocik1

Strach má velké oči a protože Margaret není zrovna symbol odvahy, začne na obrazech ztvárňovat velké oči svojí dcery. Walter strachem očividně netrpí, ten trpí spíš velikášstvím a megalomanstvím a o tom je celý příběh o umění, jakého najdete na Karlově mostě dvanáct do tuctu.:-). Film sám je prostě stejně jako Margaretiny obrazy klasický hezounký průměr. Můžete u něj pracovat na PC, žehlit anebo se jenom koukat a valit bulvy.:-) Jak je libo. 50% ()

filmmovier

Obrovsky neburtonovský film, na jeho poměry opravdu velice obyčejný příběh, i když ve skutečnosti tak obyčejný není. Kdybych nevěděl, kdo to točil, režiséra bych nepoznal a asi se na to ani nepodíval, takhle jsem rád, že jsem se vůbec dozvěděl o zajímavém případu "Velkých očí." (Ještě poznámka, že i hudba Dannyho Elfmana je také jiná, než kdy dřív). Každopádně mě Tim zase dokázal, proč je můj nejoblíbenější režisér - z obyčejného filmu udělal režisérně velmi dobře zvládnuté drama, ale musím říct, že po tomhle asi naneštěstí ne moc trháku se na slečnu Peregrinovou těším mnohem, mnohem víc. Pojďme konečně k filmu a nevšímejme si režie - skvělá retro atmosféra šedesátých let, vskutku skvostně vystižena, navíc prostředí San Franciska, co víc si přát? Amy Adams by si za to rozhodně zasloužila minimálně tu nominaci, jelikož to zahrála fakt nádherně. Christoph Waltz byl taky vynikající, ale celý film jsem vlastně přemýšlel jen o jeho výšce - myslel jsem si, že je větší. Herecky opět strhující, potěšil mě Terence Stamp, i když větší prostor by neuškodil. Film nenudí, poměrně rychle spěje ke svému konci a i když je tam pár slabých momentů, finále v soudní síni, kde Waltz naprosto exceluje a následné dodatky jsou jistě vrcholem celého filmu. Tenhle případ mě zaujal a jsem rád, že to dopadlo tak jak mělo, i když jsem samozřejmě celou dobu fandil manželovi. Obrazy skvěle namalovány, herci se skvěle doplňují, Opravdu skvělé drama, těch 85% tomu dám moc rád. Nejslabší film Tima Burtona od dob Planety opic a to jenom proto, že Planeta je tak strašně pitomá, že se v blbosti už překonat nedá (samozřejmě to myslím v dobrém..) Výborný zážitek a těším se na toho Pinnchia a Sirotčinec, snad to bude něco normálnějšího než tohle. PS: Co je pro distributory tak těžkého na tom přeložit název do češtiny? ()

Mr.Ripley

Tim Burton poslední dobou prochází procesem vyhoření. Jak jinak si vyložit, že všechny jeho projekty - Alenkou počínaje - jedou na poloviční výkon imaginace páně Burtonovy? Big Eyes jsou spíše filmovým kompromisem, který se snaží hrát na emoce a milý vizuál, avšak ve výsledku spíše klouže po povrchu. Doufejme, že se Tim vzchopí a ještě nám ukáže, že ani zdaleka nepatří do starého železa! ()

VaHo

Je z toho vidět, že Burton si tenhle film natočil jako poctu umělkyni, která ho zřejmě hodně ovlivnila. Mě to bohužel nepřišlo, jako tak zajímavé téma, které by si zasloužilo vlastní film. Spíš je to ten typ příběhu, který by se dobře hodil do nějakého časopisu, a kterému by čtenář věnoval deset minut svého času. Ale nic víc. Nicméně je to řemeslně dobře natočené, Christoph Waltz hraje velmi dobře, stejně jako Amy Adams. Prosluněné San Francisco 50. a 60. let je nádherné a já jen litoval, že se v něm neodehrává zajímavější příběh. ()

chelseaman22

Velké oči a manžílek, který by zasloužil po tlamě především proto, že bere takto podřadné role! Po dvou soškách Akademie Christoph Waltz abdikoval na kvalitu, aby upřednostnil kvantitu a zvýšil tak svůj net worth. A to mě fakt žere. 56 % Celosvětový příjem k 8. 8. 2019: $29,253,166, což je 2,93 násobek rozpočtu ()

Johnny.ARN

Dobre že Waltza vytiahli z toho viedenské divadla. Taká dobrá biografická dráma, ktorá má vlastnú atmosféru a dobré obsadenie. Končí to v ten správny moment, nie je to veľmi ukvapené a divák to vydrží do konca. Chýbalo tomu ale niečo "burtonovské". 3 z 5 ()

Avathar

Burton ma začína srať. Ale fakt, že veľmi. Nepotreboval som od neho ďalšiu pecku v štýle EDA WOODA, chcel som proste len dobrý film. BIG EYES mal všetky predpoklady byť dobrým – zaujímavý príbeh, výborní herci, scenáristi... Ale nič z toho. Postavy sú opäť totálne prázdne (ako je u Tima v poslednej dobe zvykom), jedine Amy Adams dokáže svojej hrdinke vdýchnuť život a človek jej naozaj verí všetky emócie. O to väčšia škoda, že jej postava nie je viac prepracovaná, že nie je viac zachytená jej vášeň pre vlastné umenie, pre jej vzťah s dcérou, s Walterom apod. To všetko sa odbije pár scénami/vetami. Christoph Waltz je doslova a dopísmena príšerný a to som neveril, že niečo takéto napíšem. Pri jeho šaškovaní pred súdom v závere filmu, mi už bolo regulérne za tvorcov trápne. Povrchné, absolútne bez kúzla a bez šťavy. Jediné, čo je na tomto filme dobré je Amy Adams. A možno celková výtvarnosť a kamera. A to je všetko. Iste, je to lepšie ako TEMNÉ TIENE, ale to nie je bohvieaká výhra. Burton regulérne zosenilnel, sorry, už to musím priznať aj ja. Je to smutný pohľad, keď režisér, ktorého najlepšie filmy ma emocionálne žmýkali a žmýkajú dodnes, vypotí takúto sračku bez duše. Zase. Opäť obrovské sklamanie. Myslel som, že s FRANKENWEENIEM chytil Tim druhý dych, ale len som si staval vzdušné zámky – aj v tom prípade ho zachránilo len to, že vlastne remakoval svoj vlastný film. Burton už skrátka točí sterilné, chladné prefabrikáty. Vlastne ma to znechutilo ešte viac než TEMNÉ TIENE, pretože takto zabiť dobrý príbeh, to dokáže asi len Tim Burton! Voilá, ďalšia veta, o ktorej som si nemyslel, že ju raz napíšem. Na ďalšie jeho filmy sa úprimne neteším. ()

Mrkvič

Zajímavé ale nijak extra zábavné sledování uťápnuté maminy let padesátých v USA. Neměly to ty baby tenkrát asi lehké a proto chvíle, kdy film vypadal na thriller působila hodně realisticky a lákavě. Potom se ale Christoph Waltz rozjel a z filmu tak na závěr je docela vtipná taškařice. Hlavní účel ale splnil. Rád se něco víc dozvím o autorce Velkých očí Margaret. ()

Ryuuhei

Nevelkolepé drama, kde se mi líbilo zejména až komediální vyobrazení patetického lháře a podvodníka. Jen mi jaksi nesedí, že by tohle měl být Burton. 60% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona