Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých let dosáhl malíř Walter Keane neuvěřitelného úspěchu, naprostou revoluci v komercionalizaci populárního umění se záhadnými obrazy tváří s velkýma očima. Bizarní a šokující pravda nakonec vyšla najevo, když se zjistilo, že Walterovy práce nebyly ve skutečnosti vůbec vytvořeny jím, ale jeho manželkou Margaret. Keane, jak se zdálo, žil kolosální lží, kterou oklamal celý svět. Příběh je až příliš neuvěřitelný, aby byl smyšlený. Big Eyes se soustředí na Margaretino umělecké probuzení, fenomenální úspěch jejích obrazů a její bouřlivý vztah s manželem, který byl katapultován k mezinárodnímu věhlasu tím, že přijímal ocenění za její práci. (Forum Film CZ)

terunka003

Obrazové, velká očiska, děti, psychoteror, barevné, ovládající, zmanipulované, vydírající, utíkající. Souhlasím s ostatními, byl to sice slabší Burton, ale přesto to Burton byl. Bylo to hezké. Amy mám ráda (jen ta paruka jí moc neseděla) a Christoph, to je prostě takovej milej rakouskej hajzlík prolezlej do morku kostí (Dr. Schultz ale stále vede co do pozitivní role). Příběh to byl vcelku jednoduchý, navíc podle skutečné události. O to víc je milejší, že ne všechno musí stále končit špatně. ..ty obrázky mě nějak uklidňovaly, netvrdím ale, že bych chtěla mít jeden na zdi v ložnici.. ..to utíkání a stavení se na vlastní nohy mi přišlo jako z příběhu S.Kinga, jak vono se to menovalo, Rosie nějak, a pořád taky utíkala do obrazu a zpátky, a bejvalej se promítal do nějakýho minotaura nebo co, a taky to nakonec skončilo dobře.. ()

Pavlínka9

Pro mě neskutečně jiný Burton, skvělá Amy Adams, která tu dostala hodně prostoru a do toho dost silné a plné příběhů oči, která zaujala každého. Ať už negativně (negativní reklama, taky reklama) či pozitivně tak moc, že se z toho stal světový hit...Waltz a Adams pro mě byli skvělou dvojicí a celý film má pro mě dvě intenzivní roviny...Jedna je o tom, jak žena v tehdejší době nepracovala, starala se pouze o rodinu a i když pracovala, tak buď dělala podřadné práce či vydělávala za stejnou práci méně než muž. A druhá je o tom, jak muž dominoval v rodině a co řekl bylo svaté a ženě vyhrožoval i tím, že ji dá odstranit, jako v tomto filmu....Žít celý život ve lži a vytvořit si fiktivní příběhy téměř na vše a nežít vlastně vlastním životem...To muselo být příšerné..A to zjištění o Francii, o malování a uvědomění si toho, že jsem Keana opravdu ve filmu neviděla jedinkrát malovat (ani předtím než se seznámil s Margaret)...Film má skvělé exteriéry a interiéry a je to jak krásně 50ti a 60ti leté prostředí, tak i děsivě napínavé, který Keane bude ve světě známý...Ale v tomhle případě to jsou oba ;) ()

venison

Po dlouhé době opravdu inteligentní životopisný film s vynikajícím obsazením (Christoph Waltz, Amy Adams) a zajímavou bizarní zápletkou.. Navíc zasazen do mých oblíbených 50.-60. let americké historie na pozadí světa umění ;-) Skvělý filmový zážitek ;-) ()

MikeZ

Burton se drží zpátky a servíruje příjemně umírněný, dobře zrežírovaný životopis s výbornou Amy a over the top Waltzem. Radši sto takových standardních filmů než další číčovinu s Deppem. 7/10 ()

hroubek

Viděl jsem dost filmu od Tima Burtona, abych věděl co se mi na nich líbí a co se mi na nich nelíbí. A Big Eyes mě zklamali, protože jsem z toho krom pár záběrů necítil pravého Tima Burtona. Chápu, že se Burton chce posunout a zkusit něco jiného, s jinými lidmi a natočit obyčejný film. Ale nechápu, proč to udělal, jako každý jiný. Předchozí Burtonovi filmy, byly hravé, nápadité, měly skvělé soundtracky proložené dobovými písněmi a já tohle všechno vidím v Big Eyes jen v náznacích. Spoustě lidem tenhle úkrok stranou sedne, ale mě nesedl. Nejvíce mě mrzí, že je to skoro bez nápadu a je to doslova obyčejný film. Amy Adams je dobrá herečka, ale tady to pro ní nebyla žádná výzva. Christoph Waltz se snaží co mu síly stačí, ale na některé věci nestačí ani on. Zbytek herců není nějak extra výrazný. Několik scén se mi dost líbilo, retro atmosféra není vůbec špatná a samotný příběh utíká dost rychle a nenudí. Od Tima Burtona jsem čekal něco lepšího. ()

Brain-D

Velmi příjemně koukatelný jednoduchý předvýdatelný příběh, který jakoby zapadal do Burtonovské tvorby pouze "obrazy", ale filmovými postupy je úplně jinde. Christoph Waltz z okouzlujícího romantického muže až na protipól byl dokonalý. ()

VanTom

Burtonovy Velké oči sice nevypadají jako od Burtona, nicméně to z nich automaticky nedělá špatný film. Možná jen dosti nevýrazný, i přes kameru krásně barevnou, jako malovanou. Osobitá ilustrátorka a její ambiciózní manžel totiž neprožili nezajímavou kariéru, od dobrovolného rozhodnutí zamlčet pravdu pro výdělek, přes rozkmotření kvůli v umění veledůležité prestiži jména a uznání autorství, až po komedii u soudu. Těžké však bezvýhradně sympatizovat pouze s autorkou a nemožné se jejím příběhem nechat pohnout. ()

LEGACY

Krásně zpracovaný příběh podle skutečné události, kde naprosto exceluje hlavní duo, jenž pod taktovkou mého milovaného Tima vytváří kouzelný a procítěný příběh, který zaplať Pán Bůh skončil tak jak skončil. Celkově se jedná zase o něco zcela jiného od předešlých Burtonových kousků a zase se potvrdilo, že Burton do svých děl stejně jako Margaret dává kus sebe + LDL a její úžasné písně. Jo, nemůžu si stěžovat. ()

Eleanor05

Strašný film. Nudný, předvídatelný, zbytečný (důležitý asi jen pro bývalou paní Keanovou), bez jakékoli památné scény a s neuvěřitelně přehrávajícím Christophem Waltzem. Příšernější herecký výkon jsem snad ještě nikdy neviděla, ve většině scén jsem se za Waltze cítila trapně. Christoph prostě jede zase znova osvědčeného Hanse Landu, jen ještě mnohem křečovitějším a teatrálnějším způsobem, přičemž všichni kolem hrají normálně civilně, jak se na komorní drama sluší, jen on v něm působí jako pomatený klaun z cirkusu. Pomalu začínám pochybovat, že umí víc, než jednu jedinou hereckou polohu. Kdybych ho neviděla nikde jinde, řekla bych, že je to jeden z nejhorších herců na světě. Doufám, že dostane Zlatou malinu... ()

bizz_mjc

Tohle točil Burton? Ale vlastně pro Amyny, která svou roli podává skvěle, Velké oči chápu proč. Příjemná oddechovka. ()

sskrblik

Waltzův mistrovský waltz přehrává vše co se na filmovém jeviště odehrává a Tim Burton v poměrně střízlivém vypravěčském tempu a nyní bez absurdní fantazie. Na druhou stranu proč po dlouhé době ne, je to alespoň rozhodně zase na vyšší úrovni oproti minulým dvěma filmům. ()

kornflakeska

Na všudypřítomné obrazy Margaret Keane se příjemně kouká, stejně tak jako na strhující herecký výkon Amy Adams. Film jako celek neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Jeden z poněkud slabších počinů Burtona. Asi tu chybí jeho specifická potřeštěnost a morbidita. ()

JančiBači

Tim Burton si pre svoj nový film zvolil naozaj pre neho netradičnú tému, skutočný príbeh o manželoch Keanových. Margaret ( Amy Adams ) je chudobná maliarka, ktorá má svoj osobitný štýl, maľuje obrazy (prevážme ) deti s veľkými očami. Až po zoznámení s jej budúcim manželom Walterom ( skvelý Christopher Waltz ) sa jej tvorba dostáva do povedomia verejnosti a jej obrazy sa stávajú slávne. Ale má to jeden háčik, nakoľko je Margaret submisívna a nevie sa predať, do popredia sa dostáva dravejší Walter, ktorý je tiež „maliar“ a obrazy svojej manželky začne prezentovať ako svoju tvorbu. Margaret sa to najskôr nepáči, umlčí ju až zlepšenie finančnej situácie. Napokon sa v nej predsa len prebudí túžba postaviť sa za svoje diela, no nebude to jednoduché, pretože prekážkou bude práve Walter, ktorý si zvykol na bohémsky život. Burton ponúka civilný pohľad na celú udalosť a Big Eyes je v jeho filmografii prvá snímka z minimom „Burtonštini“.Ja osobne mám radšej starého dobrého Tima, ale v prípade Big Eyes rozhodne nejde o zlý film ()

Hanzisko

Burton se dál topí v průměru a nemůže z něj ven! Jedinej na koho se tak dá ve filmu koukat je Christoph Waltz. #NOHOMO ()

jefff

Bohužel se ke kritice Burtonova nového díla musím také přidat. Nechápu, proč se vydal touto cestou a natočil zajímavou látku tímto nezajímavým rutinním až nudným způsobem. Šlo z ní vytěžit daleko daleko více. Ke všemu Amy Adams mi přišla jak leklá ryba a Waltz tentokrát až příliš přehrával. Big Eyes se nepovedl, ale stále je to koukatelný film. ()

Trapper33

Slabší film od mého nejoblíbenějšího režiséra. Jediný kdo je ve filmu opravdu dobrý je duo Christoph Waltz - Amy Adams a pak ta atmosféra 50. let.. jo, to muselo být něco. Stopáž je asi tak akorát abych se nezačal nudit. Příběh podle kterého je film natočen je sice zajímavý, ale dle mého názoru ne zase tak poutavý, aby se z něho dal udělat opravdu dobrý film. ()

Babous

Je celkem snadné uhodnout, proč si Tim Burton vybral právě osud Margaret Keanové. Její obrazy totiž mají takřka stejnou stylistiku (velké hlavy, útlé končetiny) jako starší loutkové a animované filmy Burtona. Oba mají podobný vkus na barevnou kompozici. Ale oba taky mají sklony sklouznout ke kýči a podbízivosti. Snad ve snaze, aby film pochopili úplně všichni, se z Christopha Waltze stala parodie na všechny záporáky, které kdy hrál (jakože jich nehrál málo), a z Amy Adams chudinka utlačovaná muži jako potvrzení důležitosti feminismu. ()

Sdoom

Ach jo, Tim Burton je v poslední době jako na houpačce. Po velkém zklamání v podobě Dark Shadows se docela revanšoval Frankenweeniem, ale tímto filmem zase na pomyslné sinusoidě spadl dolů. Když už mě ve filmu nezaujme pořádně ani Amy Adams a Christoph Waltz mi chvílemi přijde otravný, je asi něco špatně, protože s těmito herci nikdy žádný problém nemám, ba naopak. Špatně je tu skoro všechno, je to natočené sterilně, bez emocí, bez pomyslné "lásky" k tématu, nemohu si pomoci. Time, máš určitě na víc! (HD, orig.) ()

KR4T4S

Mnohem chytřejší, než je na první pohled zřejmé. Zjistil jsem to až při druhém zhlédnutí. Je to vtipné, dramatické, emotivní, hravé, přesah tam taky najdete a ještě je to téma aktuální. Ústřední dvojice je fenomenální. 90% ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona