Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

MichaelaL

Jeden z mala filmu u kterych stoprocentne plati, ze je "lepsi z klise vyjit, nez se k nemu dobrat". Roadmovie na hororovem pozadi, jejiz zaver byl pro me strhujici. Filmova postmoderna, ktera stavi na zabehanych zanrovych motivech, aby je postavila na hlavu a udelala vynikajici film s napetim i myslenkovym presahem do nekolika vyznamovych rovin. ()

george82

Jediné co tento film omlouvá je snad rozpočet. Z tohoto filmu jsem si vůbec nic neodnesl. Vzít si kameru, cestovat přírodou a pak dodat nějaké efekty...to u mě není umění. Jít na to do kina, tak se snad sám zabalím a pošlu na severní pól. ()

Aildrin

Víceméně souhlasím s Djkoma. Možná by chtělo hodit sem rozpočet filmu, který by odpad!ářům zacpal ústa. Pokud má někdo zájem o shlédnutí nervydrásajícího akčního sci-fi, Monsters ho určitě zklamou. Název filmu je vzhledem k obsahu né zrovna příhodný. Jasně, Lovecraftovy obludky se několikrát ukáží, (setkání jedné z nich s konvojem mi silně připomělo Jurský park), ale převážně jde ve filmu o mezilidský příběh trochu podivné dvojice. Pravá blondýna a zhýralý fotograf. Trochu mě tedy překvapilo, že během filmu nedošlo k žádné očekávatelné erotické scéně. Nečekal jsem žádný akční příběh, takže nemůžu říct, žebych se u filmu nudil. Jen mě rozčilovalo, že fotograf živící se focením tragédií nezdokumentoval, krom potápějící se stíhačky, nic z dalších daleko tragičtějších situací včetně závěrečné scény, která by ho na hlavní stránky rozhodně dostala. Třeba během cesty změnil názor a od teď bude fotit jen oslavy narozenin. Celkové hodnocení po přihlédnutí ke všem stránkám filmu - 55% ()

Bigwave

Proč se mi to vůbec líbilo? Pro mě to je názorná ukázka, zpracování myšlenky jednoho, pro mě né moc známého režiséra. Chvíli jsem přemýšlel:"O čem to vůbec je?" Má to být jeden z těch varovných filmů, kam až může svět zajít. Nebo pouhý pohled na nové živočišné druhy, které se snaží také přežít. Vždyť přeci planeta Země není jen naše, nikdo by jí neměl vlastnit. Tak proč by člověk měl být jediný predátor. Na poli katastrofických událostí a především boji o holé životy, při úprku z karantény, vzniká mezi našimi hrdiny, jakýsi cit. O čem tento film opravdu měl být? Dávám čtyři hvězdy jen pro tu hravou myšlenku a především pro ten dokumentární styl točení, nesmím také zapomenout na úžasné exteriéry, která jsou opravdu příjemně, něžně zaznamenávány. ()

LukeSharp

Zajímavý film,ve kterém se v podstatě vůbec nic nestalo. Dva lidi jdou někam a na konci potkají dvě obří šukající chobotnice (fakt nekecám). Věděl sem už před začátkem,že monstra tady moc vidět nebudou a že na nich film nestojí,ale mohl někdo trošku popustit uzdu fantazii a na jejich designu si trochu pohrát. Tak sem měl akorát pocit,že by se pod těma světélkujícíma mrchama dalo dobře zapařit. 55% ()

tartan

Pokiaľ existuje niečo ako komorný, romantický a road sci-fi film, tak je to práve tento. Hoci logika v niektorých otázkach pokrivkáva (keď je tatík taký bohatý, prečo pre svoju dcéru nepošle rovno lietadlo?), sústredenosť predstavovanej filmovej fikcie je (pri evidentnej skromnosti rozpočtu) mimoriadna. ()

Brumlak

Přiznám se, usnul jsem u tohoto filmu, ale na vině nebyl film samotný. A vzbudil jsem se u závěrečné scény a málem jsem brečel jak kráva. Nicméně tento záběr se mi zaryl do paměti a je tam. Byl prostý, jednoduchý a plný emocí. Tak jsem se na to kouknul znova a je to krásný film. A dalo by se říci lehký. ()

KateW odpad!

A tak čekáte, že se bude něco dít, čekáte, že vás něco vystraší a ono nic. Na tohle můžou koukat děcka,co ještě nebyla ve školce, protože tady se krom jedné chabé scény nic neděje. N.I.C. ()

srncek

Skvelé nízkorozpočtové indie sci-fi o dvoch ľuďoch a ich ceste naprieč zamoreným prostredím s fantastickou scénou na záver. 80% ()

jafuska

Naprosto zbytečný film, do půlky filmu se nic neděje, jen zbytečné mluvení o ničem, možná sympatické postavy, ale ti je tak všechno, proč se proboha musí točit filmy, které mají špatné scénáře, jenom proto, aby si herci zahráli? no tak to snad ne, kdyby raději ušetřily peníze a natočily pořádný megafilm, jako jiní tvůrci, ale toto fakt ne, ()

gicous

Nějak výrazněji jsem nepostrádal monstra, sci-fi prvky či thrillerové motivy. Edwards toto všechno nahrazuje povedenými atmosférickými triky, kdy nechává podél pouti hlavních hrdinů roztroušené poničené budovy, tanky, letadla a lodě, což velice hezky navozuje pocit mystična. Je to hlavně road movie. Nuže, bych se měl sžít s hlavními představiteli, že?. A v tomto ohledu Zakázána zóna naprosto selhala. Kromě sympatičnosti Whitney Able na mě ani jeden z dvojice nezanechal absolutně žádný dojem 4/10. ()

Pitryx odpad!

Nestatická kamera má navodit pocit autenticity. Moc se jí to nedaří. Na začátku filmu je děj přímo úděsně zdlouhavý a nudný. Tato sekvence se měla zkrátit, nebo klidně vypustit. Divákovi nezbývá než se těšit na příchod do zóny, kde se monstra vyskytují. No, nechci spoilerovat, takže se dále zdržím komentáře, hodnocení asi vyjadřuje vše. Takto dopadá film, kde si jeden člověk napíše scénář, režíruje a ještě si dělá triky. Skoro žádná akce zato spousta nudy. 070820118658/9959 ()

B_Dup

Nuda prakticky po celý film převládá v nepříliš skvostném hodnocení. Nulové napětí - ano, asi to není smyslem tohoto snímku - přesto však se to chce tvářit jako "thriller"... No, mně to rozhodně nesedlo, bohužel ani herečtí protagonisté nezářili a jejich nalajnovaná lovestory se dala čekat hned při úvodním nástupu do vlaku. O dialozích se raději ani nerozepisuji. Snad prostředí je možno vyzdvihnout, další klady však najít nemohu. ()

Rooseman

Velmi zajímavý film, který je výborně natočený. Nechápu, že má tak malé hodnocení, protože podle mě je absolutně jinde. Atmosférický, klidný, zajímavý, "realistický" se sympatickými hlavními hrdiny. Zakončený byl v pravou chvíli, vše se stalo přesně tak, jak mělo. Celou dobu jsem čekal, jestli od začátku nastolený trend vydrží až do konce a vydržel. Vřele doporučuji. ()

Blazkowicz

Nechal jsem se zlákat plakátem, který vypadá solidně a vzbuzuje dojem, že i přes nízký rozpočet by to mohlo být zajímavé. Tak jo, zase jsem se spletl. Film trvá naštěstí jen cca 90 minut, ale 60 minut se neděje absolutně nic a zbylých 30 se neděje skoro nic. Jen dvě chobotnice se muckají a dvě kokotí hlavy je očumují. Jinak prostě nikde nic. 2* ()

BLACKDEVIL

Tento film fakt pohladí na duši ak naň idete správne naladení..... Hoci sa občas vynoria potvorky....dej sa nesústreďuje na akciu ale na postavy.....a hovorí sa, že menej je niekedy viac.....a tu sa to podarilo....naozaj :-D ()

jack_scott

Překvapivý snímek, který velmi výrazně přispívá do žánru sci-fi. Je to sice minimalismus na n-tou, na druhou stranu- pohledem filmové postavy- nemnoho těch, co to vážně viděli,tak přežili. V tomto ohledu je to jako Cloverfield. Takže minimalismus bych snímku nevyčítal. Komerční divák at se podívá třeba na Godzillu, to není problém filmu že kdekdo chce dneska multikulturní 3d sračku za 400milionů usd a když to nespoňuje, automaticky to není tak bomba.... Tenhle snímek si na nic nehraje. Vypráví si svůj příběh, nic nepodbízí, na nic si nehraje. Proto ho hodnotím velmi slušnými *** a 70%, na víc to nemá. Protože nic extra zajimavého to prostě není. Za vidění ale stojí film každopádně. ()

Aywes

Ono je to vlastně naprosto divné.Pan režisér nevěděl nejspíš co pořádně chce jestli romantické drama s prvky sci fi nebo jednoduše survival sci fi.Jak to tak bývá ani jednoho nedosáhl.Chobotnatci trochu připomínají emzáky ze hry Crysis se zvuky dinosaurů Jurského parku.OST je tam jen letmo jakoby dodání atmosféry, ale fakt nic moc.Originalita zde docela chybí jelikož se snaží nenápadně čerpat z District 9 což bych si, ale kvalitně ani nedokázal srovnávat.Těžko říct co tímto snímkem chtěl pan režisér říct.Konečná scéna je o dvou chobotnatcích na benzínce, kterou jsem tak nějak nepochopil.Možná nějaký náznak romantiky?No ani to ne.Oba herci jsou dost chabý a jen tak po sobě koukají a jak to tak bývá muž si ženu nadhání kdežto ona dělá Zagorku.Nakonec stejně podlehne z podivného důvodu.No nic i to se stává, ale nejhorší to není.Uteklo to docela rychle a ani sem netrpěl jen trošku nudy. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V