Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

bakeero

Žánr sci-fi je tu zastoupen jen velmi okrajově, takže nečekejte žádné ohromující triky. Spíš je to taková psychologická studie 2lidí na cestě skrz zakázanou zónu... ()

cinemaboy7

Film nenatočil ani Emmerich, ani Spielberg. Proto nelze čekat stovky příšer, bortící se města ani tisíce mrtvých. Jedná se spíš o "komorně" laděný, lehce milostný příběh fotografa a cestovatelky na pozadí katastrofy, kdy na území mezi Mexikem a USA spadne sonda se vzorky vesmírného "šmejdu" (nic z toho neuvidíte, vše se dozvídáte z prologu). Celý film je o cestě dvou lidí přes zamořené území. Musím zmínit scénu, kdy pár vyleze na mayskou pyramidu (je to nesmysl, protože v této oblasti se žádná podobná mayská stavba nevyskytuje). Road movie téměř bez děje a bez monster má však solidní atmosférou. A to zase není tak málo. ()

mvukotic

Fu. No velke sklamanie. Ono film sam o sebe ma putavu atmosferu, na nizky rozpocet dobre efekty a herci hraju obstojne, kamera je fajn, ale co z toho, ked film nema co ponuknut? Nasledujuci text moze obsahovat SPOILER. Dvaja ludia - muz a zena, medzi ktorymi ma akoze preletiet iskra, putuju z bodu a do bodu b cez zonu, ktora je v karantene a je plna mimozemskych a nebezpecnychiv tvorov. Dobry namet, zle spracovanie. Ti dvaja sa k sebe spravaju od zaciatku, ako keby mali byt predurceni k tomu, ze si spolu nieco zacnu a to co sa deje pocas cesty neponuka nic. Ani akciu, ani napatie, ani nejake intertextualne odkazy, ked uz tie prve dva faktory plne absentuju. Velmi slabe, ale nemuselo byt, keby sa viac popracovalo na scenari a na 'pribehu'. ()

mattpro

Z filmu sa dalo vyťažiť oveľa viac, doslova za pár dolárov bolo natočené vcelku slušné sci-fi. Dej mal pomerne dobrý spád avšak ten koniec pokazil celý dojem z filmu. Keby si tvorcovia dali viac záležať na tom konci, mohli byť z toho aj 4 hviezdy. ()

sigf07

Drogy a ilegální přistěhovalci možná v budoucnu nebudou tím nejhorším, co bude do Spojených států proudit přes jižní hranici… Na jednu stranu jsem ohromený tím, co tvůrci s omezeným rozpočtem dokázali po technické stránce a líbí se mi i originální námět, na druhou stranu mám za to, že se mohla věnovat větší pozornost obsazení ústřední dvojice, protože tahle nesympatická dvojka amatérů dokázala zkazit dobrou polovinu svých scén – a to je na pováženou, vezmeme-li v úvahu, že většinou stačilo jen tvářit se unaveně a vyděšeně. ()

R.I.P.

Tento paskvil snad ani nebyl myšlen vážně jako film, ale jen nějaké 5min video pak asi ano, nebylo by to úplně špatné. Ale to co jsem viděl, byla nudná hovadina. ()

gemi

O chabé provedení nejde (výprava je slušná). O nelogičnosti bohužel ano. Celý film je postavený na tolika blbostech, že je ani nejde vyjmenovat. A do toho stupidní chování postav. ()

Likan7

Neříkám, že to nemá občas solidní nápady, ale ruku na srdce. Hodinu a půl trvající road movie o klukovi, co má přemístit ženu někoho z Mexika do USA. Problém je, že v Mexiku běhají v "zakázané zóně" příšery, které poznáme tak, že ve velký tmě slyšíme občas nějaký zvuk. Hodinu a půl koukání do zdi je zábavnější. ()

vojtik

Koncept podobný District 9 - tedy levně, ale účinně se etabluje do současného sci-fi žánru s velkou oblibou a to nejen z pohledu producenta, ale také diváka. Co si pod levným sci-fi filmem představit? Pseudodokumentární styl á la již jednou zmíněný District 9? Atmosféra a ťekavá kamera á la Cloverfield? Nebo nějaký komorní sci-fi horor á la Pandorum? Všechno a nebo taky nic. Diváka ve většině připadů nezajímá kolik peněz musela stát tato scéna nebo kolik peněz se muselo dát tomuto herci. Všechny tyto věci - co se týče nákladů zajímá jen producenty a samotné tvůrce projektu. Diváka zajímá výsledný dojem. Dojem vycházející z ucelenosti vyprávění, uvěřitelných charakterů a v neposlední řadě objevování fiktivního světa těžícího z předpokladu: "co kdyby tohle?". Co kdyby NASA objevila ve vesmíru život? Co kdyby se ten život usídlil na naší planetě? A co kdyby ti noví obyvatelé naší planety byli nepřátelští? Témata, o kterých sní každý sci-fi fanoušek se zhmotňují na plátnech, obrazovkách, v knihách a pokládají si stále stejný předpoklad: "co kdyby tohle?" Co kdyby tento film stál víc peněz? Byl by lepší? Co kdyby tady byla nějaká pořádná akce? Byl by ještě lepší? Co kdybych nebyl fanoušek sci-fi žánru? Bylo by to pro mně lepší? Já vím píšu tady samé kraviny, které nemají s hodnocením tohoto snímku nic společného. Ale jak hodnotit snímek, který zcela záměrně cílí na diváky zmíněných District 9 nebo Cloverfield? Je to to samé v bledě modrém? Je to levnější Spielbergův War of the Worlds? Je to další z těch současných filmů, který chce z mála vytřískat mnoho? Ještě jednou proč píšu tak dlouhý a nic neříkající a nic nehodnotící komentář? Monsters by se dal shrnout do jedné věty a já tady píšu sáhodlouhý popis ničeho? Chtěl jsem jen tímto způsobem ukázat jak se z téměr ničeho dá udělat pro někoho nějaký obsah. A jak můj komentář vařící z vody a v neposlední řadě Monsters dokazuje - jde to. ()

Dantte..

Tenhle film je zvláštní, popravdě je to taková cestománie zamořenou oblastí od mimozemské rasy. Film na mě působil nádechem bratrů Strugackých, takový zjednodušený Piknik u cesty. Bylo to zajímavé, i když mimozemskou rasu ukázali jen zřídka a příběh to praktický zádný nemělo, přesto jsem se nenudil a s očekávání se těšil co příjde. Je to směs mysteriozna, sci-fi, romantiky a dramatu který nesedne všem, ale mě se to líbilo. Dávám 75 % a 4*. ()

RajCZitko

Tento film byl pro mě takový unikátní. I když se tam stalo docela kulový, tak jsou celou hoďku a půl byl totálně vtažen do suprové atmosféry, která by se dala krájet. Jenže když to zase zkončilo, tak se z toho zase stal v klidu zapomenutelný film. Kdo uviděl, tak asi bude vědět co tím myslím. ()

-tHESWINe-

Jeden rozhodně originální film o cestování. Gareth Edwards určitě rád cestuje a jak je vidět, určitě už leckde byl. I jeho hrdinové rádi cestují, oni sice vypadají že nemají moc na výběr, ale ono to tak vlastně doopravdy není. Tohle je poměrně pěkná sci-fi oddechovka, rozhodně však ne horror. Nechme stranou myšlenky jako: "sakra, jsme v Mexiku a nemáme peníze a všude jen samej Mexikánec a houbák," které určitě rozruší každého Američana ale u nás je většina lidí nepochopí. Nechme se pohltit cestováním. Přírodou. Atmosférou. Celý film jsem Andrewowi záviděl jeho foťák ... z toho by musely být obrázky ... A se Samanthou jsem na druhou stranu hodně cítil, mám totiž už asi týden sádru a fakt rád bych ji taky na chvilku odmotal ... pokud jste si někdy zkoušeli týden nemýt ruku, máte představu jak moc ta sádra nevoní. No a pokud mi něco ve filmu vadilo, byla to věta: "Co budeš dělat zítra?" Nic tak moc nepřipomíná konec cesty, tak jako tahle věta. ()

Euchrid

Jn, čekal jsem nějaký současný jurský park, dostalo se mi pomalé atmosférické romanťárny a nádechem agitky příroda vs člověk. Proč jsem si jenom nepřečetl nějaké komentáře předtím, než jsem si to pustil? Třeba by se mi pak čekání na něco tak nevleklo? Třeba bych si to ale nejspíš pak nepustil, páč jsem často líný divák.. "A NEVADÍ TI ŽE SE MUSÍ NĚCO ŠPATNÉHO STÁT, ABY SI Z TOHO TĚŽIL? MYSLÍŠ JAKO DOKTOR?" ()

Adrai

Jenson Button hraje ve filmu. Chvílema jsem si fakt říkal že je to on. Nakonec teda ne no ;) Za 15.ooo,- $ docela slušnej kousek ... lehká inspirace Válkou světů ve stylu Cloverfieldu ale jinak super ... ()

Grissom

Plne suhlasim s komentom trona.....film ma nazov monsters a o co v nom ide??? hmm tazko povedat.....ostalo to zahadou aj pre mna.....80 minut nudy aby som videl 2 obrovske suchozemske "krakeny" a stipku romantiky , vsetko to v konecnom dosledku u mna vyznelo az smiesne....neviem si pomoct... ()

Hellsniper

Tento film měl obrovský potenciál, který nebyl vůbec využit. Spíš mě to připadalo jako nějaký levný romantický snímek zasazen do prostředí ufounských příšer. ()

met87

výborná atmosferická záležitost, která může konkurovat kdejakému blockbusteru. Vzhledem k podmínkám a okolnostem vzniku tohoto filmu smekám a obdivuji realizační tým. závěrečná scéna pářících se chobotniček je velmi povedená, vyvolává silné emoce, a tak by to podle mne mělo být. 8/10 ()

Godhaj

,,You look like a marine biologist" Monsters je jednoduše krásný a uvěřitelný film, který se nebojí pomalého a civilního tempa vyprávění. V kulisách území zamořeného obrovskými alieny se tak rozehrává příběh dvou lidí, který by se mohl odehrát kdekoliv jinde. Rozhodně nečekejte jakoukoliv akci či stereotypnost, právě naopak - hlavní postavy tohoto příběhu jsou napsány tak realisticky, že se dá lehce zapomenout, že jsou to ,,jen" herci. Nepronášejí pravá slova na pravém místě, většinu času spíše mlčí... A ta trocha ticha je vážně k nezaplacení! ()

Ronee

Toto dielko ma pobavilo. Najviac som sa usmievala, keď sa na plátne objavili blikajúce príšerky, ktoré strašia ľudí, priťahuje ich blikajúca televízia a robia strašný rachot. ()

Dr.Gonzo

Všechno mi to přišlo celkem neuvěřitelně uvěřitelné. Jinak po celou dobu nenápadný a nevtíravý film. A se závěrem člověka polije pocit, že jako jo, že takhle to měli tvůrci ukončit a seknout. Každopádně na scifko milé. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V