Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

anli

Příběh kozy pokračuje a tentokrát se sýrem.Vizuální stránka se nám o trochu zlepšila(pořád to ale není nic moc),scénář je mnohem více pohádkový a má spád a i nějaké ty nápady,takže už se jasně dá mluvit o rodinném filmu,který je určen především pro děti a ty si ho opravdu užijí-zábavné postavy,pohádkoví hrdinové,chytlavá písnička a ...oblíbená koza.Pořád tu ale tvůrci mají moc vaty,která vyplňuje nedostatky ve scénáři a mezery v režii.Chce to víc nápadů a větší tah na branku,ale nedopadlo to zase tak špatně.Film je především určen dětem a ty budou jistě nadšené.Vše doplňuje opět skvělý dabing,takže po chvíli přemýšlení dávám zasloužených 55% a tvůrci nám v dalším díle jistě dozrají.P.S.Tomuhle filmu dát odpad,znamená naprostou absenci fantazie ,nenávidět pohádky nebo se osobně mstít-tedy žádnou objektivitu. ()

kingik

Trochu sýrového odéru, přidá se jedna koza a na to se uplete příběh. Mluvící koze z prvního dílu unese "rohatej" část její milované rodiny, kterou tvoří vyhlášený sýrař Kuba a jeho žena. V chalupě po sobě zanechají svoje dvě malé (akční) děti, Zuzanku a Honzíka, kteří se spolu s kozou vydávají na záchranou výpravu svých rodičů do Čertova mlýna. Po cestě si smluvně najmou Širokého, co s klidem vypije třeba celý rybník, Dlouhého, co má nízký tlak i legrační francouzský přízvuk a Bystrozrakého se šedým zákalem, kteří jsou údajně "specialisty" přes hledání zmizelých osob. Na lahodných Kubových sýrech si také pochutnával sám pan král , který se stal obětí intrik svého rádce, který je ve skutečnosti kníže pekel, a jehož hlavním cílem je zmocnit se královského trůnu, aby započal svoji krutovládu. Rozhodující krok už udělal v tom, že král se mu nevědomky upsal. V animované pohádce se prdí, ženské postavy mají naditý dekolt, nechybí zemitý humor a div, že se v ní nesouloží. Nechybí absolutní "faily", jako třeba, když mocného a fikaného Lucifera vyřídí přechytračením jedna malá holka. Animace na stále stejné ošklivé úrovni, jen s minimálním posunem k lepšímu standardu zůstává poměrně zaostalá, ale ve velmi dobrém barevném provedení i rozlišení. Většina postav nekoexistuje moc dobře s příběhem a je jen tady v rámci pokusu o pozvednutí už tak nízkého humoru, který menší děti ve větší míře nepochopí a budou se ptát svých rodičů, aby jim určité scény objasnili, a to chci vidět, jak a co jim odpoví. Po překvapivém značném komerčním úspěchu jedničky z před čtyřmi roky tvůrci nezaháleli přijít s pokračováním, které sice nevím od čeho je dobré, když už první díl z hlediska kvality nestál za moc. Už samotná animace neupoutá, protože není líbivá, ale je sympatické, že si zachovává tvář české originality, tedy takový "czech made" nebo "czech trade", protože by bylo bláhové si myslet, že je schopná konkurovat zahraniční konkurenci. Je tedy lepší od toho odhlédnout. Příběhově je to poměrně akceptovatelné, pomine-li se fakt, že díky nevzhledné animaci se na to bude hůře esteticky koukat. Víc než na příběh, je kladen důraz na groteskní gagy, kterých se sem vměstnalo poměrně dost. Tím se odbourává zdlouhavost příběhu, která bezprostředně hrozí, vzhledem k méně absorbčnímu scénáři, který zápletku příliš neřeší a cíleně ji obaluje často prvoplánovými až primitivními gagy. Jsem toho názoru, že tenhle film se pro kina nehodí. Svoje nekvality na plátně ukáže v plné síle. Televizní obrazovka je pro něho vysvobozením. Nedodělanost snímku není příliš omluvitelná, protože se dalo čekat, že tvůrci se poučí z chyb prvního dílu a přijdou s o hodně propracovanějším pokračováním, což se nestalo. Zaostalá animace a do toho uječeně uřvaný příběh, u něhož si lze jen těžko představit, jaká divácká sorta se bude u něho bavit. Zrovna tak těžko si lze představit, komu se mohla líbit už tak nepodařená jednička, u niž nebylo ani příliš jasné, jaké divácké kategorii je vlastně určena. Jedním z předností pokračování je jeho krátká stopáž, kdy se rozvleklost nerozprostře v plné síle a diváka až tak neobtěžuje. A když budu hodně benevolentní, tak pár gagů snese přídomek "nápadité", a že jich je ve filmu větší množství, tak se to dá vydržet až do závěrečných titulek. Ještě neopomenu zmínit, že film nemá příliš pevnou dramaturgii. No, doufám jen, že nikoho nenapadne "potěšit" diváky třetím pokračováním. Předně je námět už hodně opotřebovaný, s animací se asi těžko udělají zázraky a dost bylo kozího i sýrového odéru. Rozpočet 35 "melcků" se dal investovat rozhodně lépe, než do takovéto kraviny na jedno použití. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

Gore

Kašlu na horší animaci, protože pro mě je vždy na prvním místě příběh. Tento druhý díl je oproti prvnímu zacílen konečně na děti, a dokonce je tam dostatečně dobrých hlášek pro nás dospělých. Mě osobně to bavilo, stopáž nebyla přepálená, agresivita (v poslední době tolik typická pro animáky) utlumená, ujetý hlášky, konečně už bez náznaku zoofilie (viz minulý díl Kuba vs. Koza) - co víc si přát na nedělní ráno, které zkazil jen chlap s prostřelenou hlavou, kvůli kterému jsem to musel dokoukat až odpoledne, po jeho ohledání. ()

PetrKral

Byl jsem na novinářské projekci a skvěle jsem se spolu s dětmi bavil. Děti mimochodem spontánně tleskali uprostřed představení - nepředpokládám, že byly podplacené. 3D Stereo funguje skvěle. Nerozumím jak někdo typu Tetsuo alias Fila alias MINDRÁK - může dát dětskému filmu, který rozdává dětem smích a radost odpad. ()

Pierre

Pozor, v druhém Kozím příběhu se už nečurá na ulici Prahy, druhý díl neobsahuje ani lechtivé animované scény. Místy je to docela vtipné, ale Tománek do příběhu tak nějak dává vše co se mu hodí. Je to taková kaše různých napadů a opět je zde spousta věcí bez naprosté logiky (už jenom ten Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Kde se tam vzali??) Prostě Tománek moc nepřemýšlel. Ale za animaci třetí hvězdu dám ta je hodně slušná. Ale prosím, nechtějte po Tománkovi logiku. ()

• Od začátku výroby snímku se vystřídalo více než dvanáct animátorů z ciziny. [Zdroj: kultura.idnes.cz] (hippyman)
  • Tvůrci filmu některé záběry upravovali i sedmdesátkrát. (JoranProvenzano)
  • Film si odbyl premiéru 1. 6. 2012 na zlínském filmovém festivalu ještě v nedokončené verzi. (Kolbenova)