The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

moviesfan

Očekával jsem spíše více akčnější film, ale tohle mi moc nesedlo. Ano, zajímavé to je, ale záleží na momentální náladě a jestli zrovna chcete poslouchat určité řeči s kterými se nemusíte ztotožňovat. Závěr ale překvapil. ()

JohnCZ

Prvně bych řekl, že jsem čekal naprosto něco jiného. Čekal jsem další thriller ala Phone Booth, což tenhle film není. The Ledge je hlavně romantické (a trošku i psychologické) drama s hodně ponurou atmosférou, aneb co dokáže náboženský fanatismus. Místy to bylo hodně napínavé, někdy zase trošičku zdlouhavé a občas zase příjemně a neprvoplánově erotické. Herecké výkony byly na standartní úrovni, zejména mě potěšila přítomnost Liv Tyler. I když se nejedná o nějak přelomový film, doporučuju. ()

Ten Druhy

Mohlo to dopadnúť horšie, keď sa namiesto dramatickej gradácie a akcie, začne príbeh potápať v očakávaných dialógoch o viere a nevere, záchranný pás mu hádžu herecké výkony, ale ani to nestačí. Liv Tyler sa tvári pomerne upäto v náručí milenca aj v momente, v ktorom ju manžel ohrozuje pištolou. V podstate, tak ako ostatní herci však nemá čo hrať. Muž, ktorý sa nachádza v hraničnej situácii života a sľuboval zaujímavé predstavenie, stojí na rímse od začiatku do konca a spomína, ale nemá, čo ponúknuť. Počas jeho spomienok som sa pristihol pri tom, že sa nudím. Otázka, ktorá zo zainteresovaných postáv zomrie však udržala moju pozornosť do konca. Zabije sa milenec, alebo zomrie jeho milenka, či dokonca jej manžel, alebo skoncuje so sebou aj vyjednávač, ktorý zažil sklamanie? Nchcem predbiehať, ale ani ten pád nebol dobre natočený. ()

EastWicka

Jax ze Sons of Anarchy stojí na římse, vratce, vysoko, a hodiny neúprosně odtikávají... Podobnost s Telefonní budkou je tu ovšem jen naoko, The Ledge je v jádru intimním vztahovým dramatem s překvapivě filozofickým přesahem. Umně nadhazuje nitky k úvahám, do jaké míry si s čím a s kým zahrávat, a co je vlastně důležité. Kromě ústředního loveboye Charlieho potěšila i (opět) posmutnělá Liv a tlumený Terrence Howard. ()

maddy

Vôbec som nevedel do čoho idem, prvotne som si myslel, že sa bude jednať o čistokrvný thriller, nakoniec som bol milo prekvapený zaujímavou drámou. Snaží sa položiť niekoľko kontroverzných otázok o viere v Boha, ale v konečnom dôsledku sa nanešťastie drží vo veľmi decentnej rovine a väčšia odvaha by nebola na škodu. Romantická línia medzi ateistom a podvádzajúcom manželkou jedného náboženského fanatika je vyobrazená skvelé a s takou jemnosťou, že Liv Tayler som veril každý jeden jej čin a po dlhom čase ju videl naozaj ako pani herečku. Scenár inteligentný, pár krát by sa zainteresovaný „neveriaci“ divák chcel debát priam zúčastniť, jemná hudba dotvárajúca atmosféru a línia s „ledge“ udržuje po celý čas nepríjemné napätie a tajomno s hľadaním odpovede, čo mohol jedného ateistu prinútiť vyliezť na rímsu, navyše doplnené o veľmi zaujímavú vedľajšiu líniu s otcovstvom vyjednávača, ktorá vôbec nepôsobila zbytočne a v určitých momentoch dokonca zatienila tú hlavnú. Samotný záver potom chtiac/nechtiac skĺzne z pozície existenčnej romantickej drámy skôr do thrilleru a táto zmena pôsobí mierne ako päsť na oko, ale uznám, že nejako „zmysluplnejšie“ to ani zakončiť nešlo. Rozhodne však zaujímavý snímok, ktorý by som určite neodporúčal zarytým veriacim, škoda len že sa držal trocha na uzde, napriek takým kontroverzným témam akým sa venuje. CELKOVO: 3,5* ()

NinonL

Charlie Hunnamovi, pro mě takřka neznámému herci, to ve filmu moc sluší. Zamiluje se do vdané ženy (Liv Tyler), která žije s křesťanským fanatikem. K čemu mezi manželi dochází, je ve filmu uvedeno jen sporadický, ale zřejmě to není nic pěkného. Charlie Hunnam však náhle stojí na římse vysokého domu a chce skočit. Přesně až odbije dvanáctá. Podaří se policejnímu vyjednavači mu tento čin rozmluvit? Celkem zajímavý film protknutý zakázaným sexem a vášní. ()

MartinezZ

1) Když už jdete k lékaři, zajděte si pro výsledky, 2) Nikdy nelezte za ženou psychicky narušeného fanatika. ~ Příliš mnoho keců o náboženské víře, příliš velká koncentrace zpracovaných mozečků, příliš moc jasné, o co jde, ačkoliv mě vyústění překvapilo. Tím to ale také mělo skončit, pokračování už bylo zbytečné a navíc. Kdo ví, jestli se tohle k nám vůbec dostane na DVD. Prostředek sestříhat a překopat konec. Vlastně kdyby to byl jiný film, mohlo to být podstatně lepší. ~ Normálně za **, za množství vážně míněných náboženských plků ale ne. ()

Z0oMb3E

Prečo má každý, kto chce spáchať nejaký väčší čin potrebu vyrozprávať svoj životný príbeh? Asi si myslí, že práve ten jeho je v niečom originálny. Očividne nie! Každý kláti niekoho iného, ako by mal. Jediný, kto nekláti nikoho je iracionálne založený sektár. Čo, a povedzme si to na rovinu, nieje žiadna škoda. Na druhej strane i človek pri zdravom rozume dokáže myslieť a konať v štýle "fatal error". Ďalší poznatok vyplývajúci z filmu tkvie vtom, že univerzálny žolík: "Chesus Nás učil odpúštať." už nezaberá ani na najväčších fanatikov. Zrejme koloval nejaký ten pápeženský obežník. Film ale nieje zlý, i keď po čase sa začne čoraz viac točiť namieste. Vtedy by malo nasledovať bulvárnejšie obohatenie príbehu ohľadne vzťahu v rodine slepými nábojmi vyzbrojeného strážnika. Čo sa naneštastie nestalo. Tak či tak sa nejakej tej emócii nakoniec podarilo predrať i cez tú komornú atmosféru, a z projekcie som vytĺkol slušný filmový zážitok. Nebyť ako vodou obliatej Liv hodnotenie by šlo k Olympu. Takto to vyšlo len na lepšie 4*. ()

Lamiczka

Láska, víra, nenávist. V tomhle snímku všechno tohle dost úzce souvisí. Zároveň platí, že nic se nemá přehánět, nemusí to totiž vůbec dopadnout tak, jak si myslíte. Hlavní milostný trojúhelník jako fajn, ale tu mdlou elfskou pannu Tylerovou mohli vyměnit. Jinak dobrý, velmi dobrý! ()

katasta

Myšlenka se mi líbila, ale stejně mi tam něco chybělo. Možná to bylo způsobený tím, že nejsem ten romantický typ, který by tak snadno uvěřil, že někdo položí život za někoho, koho zná tak krátce a v podstatě s ním nic neprožil a nijak se mu neodevzdal, možná to bylo způsobený tím, že Liv Tyler prostě obecně nic moc nevěřím a tomuhle typu filmu rozhodně moc dobrého nepřidala. Takže abych to shrnula: nápad na příběh zajímavý, ale dost těžko uvěřitelný... ()

kobejn

No co, bylo to vyspekulované a vyumělkované až moc....kýč...kdyby to bylo jen romantický bez těch pseudonáboženskejch keců, bylo by to daleko lepší...ale ne... ( v tom případě radši bunuela než todle). ()

Riddick77

Inu poměrně hustá káva! Náboženský fundamentalismus v čiré podobě, v tomto případě ten křesťanský odvozovaný strikně ze Starého zákona. Příběh je jednoduchý, což ovšem není problém, přičemž vedlejší povídka, jejímž vyvrcholením má být antiteze k hlavnímu příběhu, je příjemným spestřením. Režisérovi se v průběhu filmu daří budovat stísněnou atmosféru, ve které se ocitá nejen hlavní hrdina, ale v podstatě všechny postavy filmu, ač si to možná nepřipouštějí. Konečná gradace pak směřuje k poměrně očekávanému konci a racionálnímu pohledu na problematiku (racionální v tomto případě znamená logický, založený na vědě či poznání, neznamená to nějaký hodnotový soud). Hunnam je výborný, Liv Tyler po dlouhé době lze věřit každou větu a Wilson je vskutku mrazivý. Celkově působivé a opravdu dobře natočené. 9/10! ()

petrsv

Taková ukázka, kam až může vést náboženský fanatismus na jedné straně a uvažování kolenem místo hlavou na druhé straně. ()

Alementina

Ať si každý věří v co chce, ale ať tu svoji víru nikomu nevnucuje. A když někdo nevěří, tak ať nikomu nevnucuje, jaká je jeho víra blbost. Příjemný filmový překvapení, jen ten konec jsem nečekala. ()

movieband

Dlouho jsem Římsu odkládal. A abych byl upřímný, tak mi moc nesedla. Herecké výkony byly věrohodné a bylo to dobře natočené. Forma retrospektivního vyprávění, nebyla špatný nápad, divák s postupem stopáže sledoval rozplétání milostného trojúhelníku. Celkově film neměl problém ani v hercích, ani v technické stránce. Atmosféra byla v první polovině lehce romantická, tudíž se nejedná o žádnou slaďárnu. Právě v závěru film dostal thrillerový nádech a to bylo pro film záchranou. Scénář byl právěže problém celého filmu. Postavy byly napsány dobře o tom žádná, ale vyhrocenost, s jakou film přichází není pro mě. Jak v milostném trojúhelníku, kde mi přišlo, že si postavy samotné občas podkopávaly nohy, tak i ve vztahu k Bohu, Víře a vykládání si Starého zákona, který je sakra těžké správně vyložit a pochopit. Právě Wilsonův "věřící" mě těžce lezl na nervy svou striktností a vším, co o Víře v Boha vykládal. Názory "Nepřijmeš Boha propadneš peklu, nech mě Tě zachránit" jsou totálně šílené, teatrální a falešné. V tomhle případě ano. Ne vždy tomu tak bývá. Ale když k tomu člověk přistupuje tak, jako tady Wilsonova postava, tak se jedná o čisté pokrytectví a jediné, čeho tím daný člověk docílí je, že druhou osobu jenom znechutí. Prakticky mi právě Wilson zkazil celý film a jeho dialogy o Bohu mě vytáčeli do maxima. V závěru bych chtěl na filmu ocenit určitě herecké výkony. Právě Wilson to zahrál dost dobře, stejně jako Howard svou roli vyjednavače. Hunnam mi přišel, že si film celkově užil, tudíž tak vypadal i jeho výkon. Právě v závěru mě nejvíc zaujal jeho, dokázal bych říct, epilog a jeho divoká diskuze s Wilsonem v kuchyni na téma Víra v Boha. Podruhé už bych do toho stěží šel dobrovolně. 72% PS: Wilson mi s tou svojí vírou lezl na nervy právě proto, že já tyhle typy věřících nedokážu nějak vystát. "Nepřijmeš víru, propadneš ohňům pekelným a Kristus tě zavrhne." Blbost. Člověku se víra vnucovat nemá. Má k ní nějakým způsobem dospět sám a je jen na něm, jak se rozhodne. Navíc teatrálnost jakou je tenhle způsob víry podáván, jak ve filmu, tak v reálu u takových lidí, mi nepřijde jako víra, ale jako faleš a pokrytectví. PPS: Hvězdičkové hodnocení mám jen na třech, i když se zdá, že procenta tomu neodpovídají. Je to lepší průměr, ale na ty čtyři to vážně nemá. ()

runner85

Nič by sa nemalo brať veľmi vážne, ani viera či ateizmus ... nič. Tie ich debaty o Bohu či je a či nie sa mi fakt veľmi páčili, obaja mali svoju pravdu. K tomu odkrytie osudov a minulosti jednotlivých postáv bolo parádne ... akurát to že hlavná postava sa riadila Starým zákonom bol kaťas ! ()

stuntmanMIKE

Film, ktorý ukazuje, že cirkevnícka morálka nám do života nedá nič... Inteligentný človek (ateista), ktorý používa vlastný rozum, preválcuje svojou filozofiou akúkoľvek nezmyselnú dogmu, ktorá sa tvári, že predáva dobro... ()

berusche

Mé srdce plesalo tu část filmu, kdy i dva beznadějní, kteří již nevěří v lepší život, najdou to, po čem jiní jen touží a ne a ne se jim dostat taky kousek. To byla ovšem ta lepší část. Ta horší přijde po tom, co se spojí příběh těhle dvou s příběhem, který nechtěli vyprávět. Musím se přiznat, že být tak silná jako Gavin, asi bych zřejmě musela odjet konečně stavět tu školu do Himalájí, protože tohle byl jedním slovem: nářez. Doufám jen, že Gavin nehledal ve svém zběsilém činu Boha a šlo pouze o čistou lásku, protože jinak by to dostalo jiný rozměr, který už takhle vyzařoval z jednoho psychopata, a já bych nerada přemýšlela o tom, že jich tam bylo víc. Dobré, komorní, klidné, stručné a emocionálně nabitější než cokoli, co jsem za poslední dobu viděla. ()

GrungeChild

Oh, God... Heath Ledger znovuzrozen (ve stejnojmenném filmu!), Arwen ve své nejlepší elfí formě, a je to celé, abych tak řekl, téměř perfektní. Asi tak, jako když po vyčerpávajícím večeru hledíš na svůj poslední panák rumu, a pokoušíš se vyčíst přiopilé pobožné dušičce, sedící naproti tobě, všechny hříchy, co tě život donutil způsobit. Nadáváš, řveš, proklínáš, a cítíš uspokojení, jako by ses konečně pohádal s tím nahoře, jak jsi o tom dlouho snil, za všechno, co ti svět provedl, a dal mu to kurevsky sežrat. Ve skutečnosti chceš ale prostě jen, aby tě někdo vyslechl, než uděláš ten poslední krok do prázdna, o kterém víš, že už se neodvratně blíží... drsné, syrové, a tak říkajíc - boží. 5* ()