poster

Viděl jsem ďábla (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Akmareul boattda

 • Jižní Korea

  악마를 보았다

 • USA

  I Saw the Devil

Thriller / Krimi / Horor / Drama / Psychologický

Jižní Korea, 2010, 144 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JFL
  *****

  Korejský expert na žánrové hybridy Kim Dži-un se tentokrát chopil filmů o pomstě. Stejně jako v jeho předchozích variacích na western, gangsterku, horor, sportovní film a rodinné melodrama i tentokrát ze základního rámce přejímá pouze základní prvky a motivy, ale vsazuje je do doposud nevídaného celku. "Viděl jsem ďábla" lze popsat jako spojení západní dramatičnosti a formální preciznosti s karnevalovým extrémem hongkongských CAT III snímků.(5.12.2010)

 • Pilda17
  ****

  Ne tak horor, ale spíše brutální thriller s výraznou atmosférou. Jediný problém byl děj, protože dvě hodiny a dvacet minut mi přijde na takový film přehnané. Přesto se Ji-un Kim předvedl a I Saw the Devil patří k lepší Korejské práci... 8/10 = 80%(8.10.2011)

 • Shit
  ****

  I saw the devil jen pokračuje v tradici kvalitních a drsných jihokorejských thrillerů jako jsou Chaser nebo No mercy. Opět tu máme inteligentního nemilosrdnýho sériovýho vraha, kterýho tu lahůdkově ztvárnil perfektní Min-sik Choi, dokonce bych řek, že je jedním z nejlepších sériových vrahů vůbec a doplňuje ho tu néméně dobrej Byeong - heon Lee, kterej tu plní roli velice krutýho mstitele, jdoucím tvrdě za odplatou a dělá to stejně perfektně jako Min-sik svoje zabíjení, takže tečou potoky krve, rozmlacujou se hlavy, rozřezávaj se těla a to všechno zabalený do kvalitního příběhu, akorát trošku zbytečně dlouhýho a paradoxně ke konci už to byla zase taková moc velká rychlovka, takže si to člověk ani neužil, ale přesto kvalitní a extrémně drsnej thriller.(8.2.2011)

 • molotov
  *****

  I saw the devil toho má v sobě mnohem víc než jen scény brutálního násilí a jednoduchý příběh. Pro mě byl hlavně o emocionální stránce pomsty, co s vámi dělá vykonávání pomsty, proč ji neustále prodlužujete a o prázdnotě, když ji dokončíte. Silný film, který ve mně stále rezonuje.(8.8.2011)

 • Wacoslav1
  ****

  Jo, jo viděl jsem ďábla a měl podobu tohohle filmu. Dlouho jsem to odkládal, říkal jsem si, že to bude podle názvu nějaká neškodná duchařina a on je to nakonec docela brutál. No oni jsou ty ťamani docela slušný prasata a umí to podat. Musím se přiznat, že to bylo něco jinýho než jsem čekal, ale na druhou stranu explicitní násilí já rád. Navíc hlavní hrdina byl ultra drsnej psychouš. Byeong-Heon Lee si u mě pomalu začíná získávat status momentálně nejlepšího Asijskýho herce. Škoda přehnaný délky. Trochu to zkrátit a bylo by to na 5* takhle 80%(2.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace