Viděl jsem ďábla

(festivalový název)
  • Jižní Korea Akmareul boattda (více)

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Ji-woon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a přelomovém hororu A Tale of Two Sisters přináší osobité a kontroverzní uchopení filmů o masových vrazích. Premisu o zastánci práva, který se tváří v tvář brutální vraždě své přítelkyně stává zaslepeným mstitelem, rozvádí do podoby divokého a drsného thrilleru prodchnutého groteskním násilím. Hrdina toužící po zadostiučinění se postupně stává stejnou bestií, jako jeho protivník. (oficiální text distributora)

Exanimus

Kvalitní, brutální, drsná, nelítosná a smutná pomsta poddaná v rukou mladého Soohyuna, který jde po "krku" seriovému vrahovi... Né všechno dopadlo jak si Soohyun představoval, ale i přesto se dá říct že vyhrál ;) Je celkem úžesné jak je tato pomsta vyobrazena.. V jinýho filmech o pomstě se oběť hledá a nebo se na ní čeká hodně dlouhou dobu, kdežto zde už je oběť nalezena ve 30 minutě.. Opravdu krvavá jízda, která neni pro žádné slabé povahy ! ()

maldoror16

Formálně a filmařsky další naprostá korejská lahůdka, navíc s tradičně excelujícím Min-sik Choiem. Uhlazená, přesto drsná a syrová, uvěřitelná jízda, parádně působivé a svérázné uchopení tématu pomsty, masových vrahů a tak, výborně hudebně doladěné. Skvělá režie, působivé herecké výkony, dobře vystavěný a napínavý příběh... který nicméně chvilkama trochu citelně (bohužel, jinak by to balo za 5*) pokulhává na úkor efektu, který sleduje, což je asi jediná slabina celého projektu + úplný závěr jsem čekal trochu krutější a brutálnější, zasloužil by si to... Proto jen za 80%. ()

CrazymanM

Uf,tak to teda byl hodně drsnej film!Velmi naturalistický obraz zvrácenosti,násilí,o chladnokrevné pomstě vrahovi(vrahům),kde mstitel byl skoro ještě brutálnější než ti hajzlové!Opravdu to doporučuji všem,jen se připravte na trochu delší stopáž a pusťte si to raději v češtině,v originále s titulky mě to asijské žvatlání trošku rušilo dojem z filmu! ()

xSxEx

nekompromisne davam 5 z 5ti - TAKEN ale celkove BRUTALNEJSI !!! Ja sem uplne unaveny, jak sem to prozival a jeste kdyz to trvalo 141min., ale ani na minutu sem nepolevil ze zatle pesti! ()

Sennhie

A já ho viděl taky. Jakoby mě někdo hodil do pekla, ze kterého jsem se pomalu dostával jen, aby mě tam hodil znova, a znova, a znova. Pekelná jízda se vším všudy. Jsem rád, že si Korejci tentokrát odpustili humorné vsuvky a nechali to celou dobu v intenzivně vážné poloze. ()

chrustie

Hodnocení moc nechápu, ale budiž. Hloupý scénář. Jedna hlavní postava taktéž hloupá, druhá, korejská napodobenina Bobbyho Sixkillera. Napětí žádné, kromě pár krvavých scén smrdících zatuchlinou, se nic moc neděje a film si pomalu ale jistě dokráčí do svého ušmudlaného a krajně blbého finále. Zopakuji to tedy ještě jednou: hodnocení moc nechápu, ale budiž. Doporučit mohu pouze vyznavačům asijských lolitek (mimochodem jediné opravdu na úrovni ;-) ). ()

muti

na uvod - ziaden klasicky revenge film vas necaka. The Koreans went deeper. hlavny hrdina najde originalny sposob ako vzdy nacapat serioveho vraha pri cine a zakazdym ho kruto strestat. ale to uz pravda nerobi ako policajt, no ide na vlastnu past a prahne po pomste za zabitie manzelky. to uz som ale trochu predbehol... anyway, vidim ze korejci vecia tocit aj kvalitne kriminalne trilery s hororovymi scenami. prinasa pomsta zadostucinenie alebo plodi len dalsie zlo? odpovedou si nebudte taki isti, pretoze film ma v rukave aj par necakanych zvratov. herec Min-sik Choi stvarnil diabla, ktoreho som tymto uz aj ja videl. I Saw the Devil je najkrvavejsi korejsky film ktory som doposial idel. ps: prisiel som aj na par trikov ako by mohli byt vzajomne potycky hl. hrdinov etse efektivnejsie 3;) just ask... ()

zdeci

Viděl jsem PÍČOVINU! Vulgarismy tu používám jen zřídkakdy, ale tohle si ji zaslouží. Jen za tu achilovku, se kterou zrovna laboruji, bodík k dobru. A do prdele - odkdy kriminálka nosí důkazy/lidské hlavy v papírové krabici skrze stočlenný komparz? A jakpak se asi musí šukat na stole se zlomenou rukou, kterou strkáš kurvě do držky, a prořízlou nohou? Tak jsem si přečetl vaše ohlasy a nevycházím z úžasu - viděli jsme to samý? Jo a ten nesmrtelnej strejda mi hrozně připomínal toho kreténa z http://www.csfd.cz/film/203234-dunyayi-kurtaran-adam/ ()

CorvusBlek

Po delší době konečně "asijský" film, který stojí za to.Syrový, brutální, ale né samoůčelný masakr! I přes dlouhou stopáž, jsem se ani chvíli nenudil o odcházení, či přetáčení nemluvě.I tak syrová korejština mi sedla, neumim si představit cz dabing.celkově 80% ()

elanista1

Videl jsem dabla ma aj napriek dlhsej minutazi dokonale uputal a stiahol so sebou, drsny a nasilny film o pomste s nadhernou psychologou postav. Filmova lahodka, ktora mohla skoncit uz po 60 minutach ale to by sme boli ukrateni o dlhe minuty silneho zazitku, najvacsi klad je nepredvidatelnost. Dokonale. ()

VanBradley89

Naprostá pecka, kterou kazí jen trošku delší stopáž. Pár hlušších míst se najde. Ale jinak nemám co bych vytknul. Hodně temný a brutální. Pravda, několikrát jsem se i zasmál. Pomsta podávaná v malých dávkách a, když už se zdá, že film zabředne do stále se opakujících kolejích nastane zvrat a do té doby dokonalost dostane ještě větší náboj. A závěrečných cca. 40. minut je naprosto perfektních. ()

Honzulik

Viděl jsem ďábla - velice slušný korejský kriminální horor, který mne udržel v napětí, které ještě gradovalo po celou dobu filmu. I Když je film dost dlouhý, nemá žádné hluchá místa. Perfektní herecké výkony padouchů i mstitele, řekl bych až bezchybné. Skvělá práce režiséra i kameramana... Dost drsných scén a příběhová stránka na hodně vysoké úrovni. Pro mne absolutní spokojenost za 5*! ()

DonBraso

Tohle byla pomsta jako řemen.Jediný co mi za celý film neskutečně zkazilo zážitek bylo jak Kim Soo našel prstýnek od svý přítelkyně náhoda je blbec,kouknu tam,kam by nekouknul ani debil a vzápětí hned jel na místo určení,kde má dostaveníčko násilnický prase v podání skvělýho Min-sik Choi,který vypadal spíš jak Bob Sixkiller:)Jinak nemám naprostou námítku.Začátek rozehraje karty,který si bez přečtení obsahu filmu divák přičte body navíc a nepřijde o ideju snímku,že neví kam vůbec snímek bude pokračovat.Samozřejmě po 50 minutách si někdo řekne,tak to bylo rychlé jak Bolt na stovce,ale to bohužel a právě tady začíná druhá půlka ještě lepšího a gore efekty praskajícího filmu,který sice opět chce být efektní,ale on je efektní a právem a dodává opět punc svým myšlenkám.Korejský je to opět dokonale,kdy si říkáte,že Kim Soo je snad ještě větší hajzl,ale opět šok a karty se promíchaj,aby tu přišel bravurní konec s gilotinou.Většinou zdlouhavé stopáže jedu nadvakrát,ale tohle jsem zblajznul jak malinu. ()

Elephant13

Od Hollywoodských slátanin tu máme přímočarou korejskou jízdu. Sadistický thriller, který si rozhodně budete dlouho pamatovat. ()

BlondJames

Citlivka sice jsem (cit.POMO), ale tohle se mi docela líbilo, triky nebyly totiž tak moc dokonalé, aby to vypadalo tak hrozně(hnusně,opravdově) a dalo se na to s přehledem koukat.Šlo poznat kdy jde o figurínu či malinkou dodělávku počítačem, takže se nebylo čeho bát.Každopádně emočně je ten film velmi působivý a hlavnímu hrdinovi (tomu dobrému samozřejmě) celou dobu držíte palce a vychutnáváte si tu pomstu spolu s ním. 70% ()

blazma

Velmi těžce se mi na tento film koukalo. Né, že bych byl nějaká padavka, ale prostě nemám takové extrémní hodnoty, co se v tomto filmu ukazují, rád. Když tedy tohle všechno pominu a půjdu čistě po příběhu, tak nadšení. Opravdu neuvěřitelně emočně dobře napsaný příběh a bylo to s husí kůží. Musím tomu ale vzít body, protože pár věcí tam bylo na které jsem občas neměl žaludek se koukat nebo poslouchat :D ale to je jen můj pocit. ()

Fosgo

Krvavé, nelítostné ... a brutální, vlastně také moralistní, a někdy až směšné ve své zvrácenosti. Sériový vrah i mstitel ....jsou pohlceni temnými silami násilí a vedou svůj zápas. Msta může svého nositele zaslepit tak, že .... krutostí se přibližuje k činům vraha. Strhující snímek, syrově naturalistický... Proč ale tolik zloby a nenávisti je až přes míru použito? Zůstane jen pachuť, že ďábel v každém z nás .....k probuzení jest. ()

cubiczech

No prostě wau, film samozřejmě nedělá jen obsah, ale i forma kterou je nám podáván a to v tomhle případě dopadlo výborně, film má prostě atmosféru na krájení a je to taková vstupenka na první řadu do světa korejského filmu pro všechny mladší diváky. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“