Martha Marcy May Marlene

• USA Martha Marcy May Marlene (více)

Martha (Elizabeth Olsenová) po dvoch rokoch utečie zo sektárskej komunity a snaží sa vrátiť späť do normálneho života s pomocou sestry a jej manžela. Pobyt v sekte ju však príliš poznamenal, začína trpieť paranoidnými stavmi a prestáva rozoznávať sny od reality. Má ešte nejakú nádej, alebo už je príliš neskoro? (TV JOJ)

RXP

Tak policajti vedeli,že z vnútorného ich odpočúvajú a že na nich chystajú akciu a ...tak moment, to tam nebolo.Ked sa nudím, vymýšlam si vlastné príbehy a pri tomto som sa nudil pekelne.Dievča so šrámamy na psychike,ku torým prišla v jednej sektičke,v ktorej strávila pár rokov na výmenom pobyte.Samozrejme že vedúci si vyhradzoval právo prvej noci,ako to už býva zvykom.Ona nato láskyplne spomína a stráca kontakt s realitou.Celé sa mi to zdalo byť ovela dlhšie ako to v skutočnosti bolo a neviem si predstaviť,že by som to mal vidieť ešte raz. ()

rakosabasta

Film pracuje na principu "flashbacků", které postupně odkrývají stav hrdinky v přítomnosti. Myslím, že zásadní pointa filmu, mohla být vyhrocenější, aby se hrdinka mohla chovat tak "divně" v přítomnosti, ovšem jinak mi přišla celá fabule poměrně dost uvěřitelná. Minimálně jeden z dalších zajímavých příkladů brainwashingu. Úžasný (ne)konec... No, co dyť vlastně všichni jenom existujeme... ()

CHYREN

Tak jo. Já teda asi vím, co věnčili na těch festivalech: Touhu mít známou, která si vleze do vody nahá. Kdekoliv, kdykoliv. S touhle figurou. Protože jinak bych ty intelektuálně perverzní pošuky usvědčil z toho, že neznají fakta o vysokoškolsky vzdělaných magorech. Polovina z 99% se poslušně zařadí do společnosti a fungují jako skvělé nástroje na podpisy. Druhá polovina dělá přesně to, co hlavní hrdinka - hledá nejen sama sebe (mezi poněkud sektářským souložením), ale hledá i svět, který si žije podle svýho. A v drtivé většině je rozdělen na monogamní elementarismus. Alespoň v civilizaci, kde se svítí elektřinou, jede internet a člověk po práci hltá svý individuální pocity odměn. Nikdo mu je "neordinuje". Dávám jednu hvězdu. Za to, že jsem prodělal nedávno podobnou zkušenost s pošukem. Podobných intelektuálních parametrů. Dáte jim vzduch k dýchání a oni vás obviní z materialismu. Nakonec výjde najevo, že potřebují psychouše..tak na tohle zjištění si asi oceňovatelé museli přijít sami a byli z toho "hyn". Pěkně děkuju :O ()

Modeman123

Psychologické drama o blbce, která k rozumu v sektě (ne)přišla, pokoušejíc se poté o restart běžného života. Nepřesný pohled na sektářskou problematiku, v podstatě návod, jak s člověkem, který si nečím takovým prošel, nepracovat. Formátem spíše televizní film, zpracováním slaboduché jako vykonstruované chování a hraní hlavní hrdinky. Velmi slabé. ()

pezz

Film úplne zrozumiteľne vykreslil sektársku manipuláciu a jej následky na mladej dievčine (žene), ktorá sa pokúsila z nej vymaniť. Následky zanechané na jej psychickom stave sú už však hlboké a vyžadujú špeciálny prístup a liečbu. „Klasická“ sektárska manipulácia založená na vymývaní mozgov a izolácii ľudí (žien) a ich zotročovanie pre skupinu, kde vládne tzv. charizmatický jedinec – vodca (Patrick). No vo svojej podstate ide o protispoločenský jav, ktorý prináša ľahkú kriminalitu a končí ťažkými zločinmi. Sekta nikdy nič neodpúšťa. Výborne spracovaná téma, výborné herecké výkony, výborný výber hercov a dej-ov, ktoré sú výborne prestriedané. Olsenová fakt očarujúca... 90% ()

Alpha69

Zvláštní film... Docela nešťastný, docela ošklivý... Ale pěkně udělaný. Nakonec. Pravda, já sama jsem ho musela shlédnout na dvakrát, poprvé jsem to vypnula po půl hodině, že na to nemám (větu "To co se v té místnosti stalo je v pořádku, všechny jsme si tím prošly" jsem prostě musela trochu rozdýchat). Ale celkově vzato je to zajímavý film o tom, co s vámi může udělat sekta. ()

Mastered

Je to jako když si chcete kýchnout, ale nakonec z toho nic není, celou dobu očekáváte to toužené vyvrcholení, ale v poslední chvíli tam naběhnou titulky. Asi je to tím, že jsem hledal pointu jinde, než doopravdy byla, ale bohužel jsem byl velice zklamaný. Film zachraňuje kamera a místy hudba, která dokáže příjemně resp. nepříjemně, podtrhnout atmosféru některých situací. ()