Nikdy neprovdaná, čtyřicetiletá učitelka angličtiny Linda Sinclair (Julianne Moore) žije v malém městě. Společnost jí dělají jen její dvě siamské kočky a spousta klasických knih. Její život je, na rozdíl od hrdinů jejích oblíbených knih, velmi klidný. Jednoho dne se do města vrátí její bývalý žák Jason (Michael Angarano). Jason se chce stát dramatikem v New Yorku, ale jeho arogantní otec Dr. Tom Sherwood (Greg Kinnear) chce aby jeho syn vystudoval právnickou fakultu. Linda se rozhodne, že Jasona v jeho snu podpoří a začne ho v jeho úsilí povzbuzovat. Jejich osudy se začínají proplétat. (Terva)

Psycho.R

Sice jsem si nečetl o čem to je a od filmu čekal něco jiného, ale právě proto jsem, možná byl spokojen. Nepříliš komedie, nepříliš drama, správně vyvážený reálný příběh. ()

TommyDiamond

Hodně slabé. Přes poměrně slušný začátek jsem se začal po půlhodině dost silně nudit. A není čemu se divit. Nezáživný průběh a očekávaný konec udělali své. K ničemu bylo i to, že Julianne Moore v roli naivní učitelky podala celkem slušný výkon. Víc než na jednu hvězdu to nevidím..... ()

megan017

Utahý film, přesto koukatelný. Poslední dobou chtějí po Julienne, aby vypadala jako nějaká tuctová padesátnice, což nechápu, chtěla bych být v jejím věku taková kočka. Ve filmu se dokonce objevilo i obočí Lily Collins, které má větší herecké nadání, než ona(asi proto ztupila všechny pinzety).. Příběh učitelky celkem ušel, soulož na lávici s bývalým studentem byla spíše k smíchu, než nějak vzrušující a tak to mělo být. Chlapi, co ví víte, o čem vaše byvalá učitelka snila.:D Myslím, že Julienne obstarozní, zatrpklou, netečnou a zmatenou úču zahrála dokonale, ale řekněte mi. Kdy ona nehraje dokonalé? Ona je jediný důvod, proč jsem se na to podívala. Z trapasů a reakcí hlavní hrdinky jsem měla celkem solidní srandu. Dávám 2 hvězdičky. ()

Daryl.Dixon

Jediným vtipem v této komedii bylo označit film za komedií. Dvě hvězdičky jsem tomu dal pouze z respektu vůči Julianne Moore, i když její postava přestárlé, zapšklé a pokrytecké ženské mi přišla stejně zajímavá a přitažlivá, jako slovo lečo. Mimochodem z leča jsem se ve školce poblil, ale to je jiný příběh, který nemá jakoukoliv souvislost s kvalitou tohoto filmu. ()

marek29

No nevím, asi nejsem takovej drama fapper abych z toho ucákával a za mě to rozhodně z bahna průměru nevybočuje.. Mě to "bavilo" a asi to bylo lepší než čučet do zdi, nebo spát. Ale to je všechno jasný pane. Divadlo a jedna přefiklá 45ka jaro nedělá. 3,4* z 5 ;) ()

Pajela

Prijemny film k pondelnimu veceru. Nic extra, ale taky zadny propadak. Julianne samotna pro me neni zadna extra heeerecka, takze mi ani nenamalovana nevadila. :-) ()

yazik odpad!

Trapné, nudné, naivní, předvídatelné a už jsem zmínil slovo trapné? Postavy jsou povrchní a jejich charakter, aby se vytvořila alespoň nějaká zápletka, je ubohý a mění se jak počasí ve Skotsku. Herecké výkony nulové. Nic jsem od filmu neočekával a přesto jsem zklamaný. Jsem si jist, že tohle už znovu neuvidím a doufám, že podobným počinům se v budoucnu vyhnu. Morální dno opět kleslo. ()

rigby

Julianne Moore je moje oblíbená herečka, tak jsem se těšil na tento kousek. Po pár minutách jsem už jen nevěřícně zíral, co to vlastně má být. A po slastném The End zírat nepřestávám. Co to vlastně mělo být? Totální průšvih. ()

punco

Zbytočný film. Vlastne poriadne ani neviem čo mala byť pointa. Od komédie to má na kilometre, na drámu to má málo silných a emotívnych prvkov. Julianne Moore je náramne ohavná stará dievka, ale dávam plus za Angarana ktorého som si obľúbil vo skvelom Knicku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Pythonator

Zdá se mi, že Julianne Moore hrála ve filmu ošklivější ženu než ve skutečnosti je a to se cení. To chce aspoň ty dvě hvězdičky. Film byl skoro o ničem a celý stál jen na jejím hereckém výkonu, který nebyl špatný, ale rozhodně byl nudný. Z blbého scénáře ovšem těžko vytřískat něco víc. Julianne by si zasloužila lepší filmy, nejspíš se zde trochu spletla ve výběru. ()

gael83

Co? Proč? Důvod? Stokrát omleté téma skrytých nadějí v lidské introvertní duši. Táhlé a doslova nudné, poměrně špatně zahrané i tak kvalitní dvojicí, jakou bezesporu Moore a Kinnear jsou. Zbytečné a to do puntíku. ()

Mukade

mmm, fakt velmi realisticke - chlap ma o nu zaujem aj ked vie ze mala sex s jeho synom. EW! :)) Celkovo som mal popri tom film viackrtát negatívne emócie, čo pri komédii mať nechcem. Pozrel som si to len koli Lily ()

Gyl

Julianne Moore jako jediná nemá úplně dementní postavu a i její herecký výkon je dobrý. Naopak Michael Angarano hraje takového debila, že je naprosto neuvěřitelné, aby se s ním jeho bývalá učitelka alespoň bavila, natož aby ho osouložila. Panoptikum pokračuje otcem hlavního hrdiny, ředitelem školy, dramatikem, který vede herecký kroužek a tak dále. Na místě paní učitelky bych se odstěhoval někam, kde žijí normální lidé a nikdo by o tom nemusel točit film. ()

JITY

film pohodovka, dej sa zamotáva ale je jednotvárny. Učiteľka, ktorá je ešte stále slobodná dáva svoju lásku žiakom a anglickej literatúre. Miluje svoju prácu až natoľko, že jej podľahne spolu so svojim bývalým študentom, jej vzťah sa vyvinie trochu komplikovane a divadelná hra, ktorú práve skúšajú troskotá na dohode...rozmotáva sa na konci, keď všetko dopadne podľa jej predstav a všetci sú spokojní. Nakoniec zistí, že ani vzťah, ktorý sa vyvíja pomaly nie je na škodu...skôr dráma ako komédia.... ()