Učitelka angličtiny

The English Teacher

Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

• Gilmour93

Bota jménem Melichar lehce stříknutá Birdmanem. Co to přináší? Že žaludek verbala je panickou úzkostí sevřen a jeho Necenzurovaný almanach invektiv (mimochodem nově zařazený do Index Librorum Prohibitorum) naopak otevřen? Trošku vznášejícího se nad Národní a Masarykovým nábřežím? Ne. Jen poznání, že knihtisk pozvolna umírá a Zisk nezná risk.. Nenáročná, prostoduchá komedie, které M.Angarano dodává mimóznost a J.Moore grácii. Když ji mladý rozervaný dramatik ve flanelce ohýbá přes učitelský stůl, na zdi visící Shakespeare nejspíš přemýšlí, jestli se jedná o báseň Znásilnění Lukrécie či komedii Mnoho povyku pro nic..(14.10.2015)

• lopata555

Film sa mal hlavne venovať divadlu a nie žiarlivej 40 ročnej učiteľke, ale aspoň malé svetielko nádeje tu je a to Lily Collins ..(16.2.2014)

Reziser Craig Zisk mi nic nehovori, ale vynimocne sa tuna podarilo US humor priblizit na znesitelnu uroven tomu europskemu. Da sa zasmiat, este castejsie sa divak pousmeje, ale nic viac nez znesitelny priemer : 50 %(13.1.2015)

Pravda celkem očekávané zápletky, ale to obsazení je opravdu příjemné. Takový malý příběh cílevědomé učitelky, která miluje svou práci, literaturu a doslova jí věnovala svůj život. Moc se mi líbil systém, kterým známkovala všechny kolem či samu sebe. Taky jsem si u tohoto snímku skvěle odpočinula.(15.5.2015)

Julianne Moore je natolik emotivní a emocionální osůbka, že je každý (doslova) snímek s ní výjimečným zážitkem a zároveň ji činí kouzelnou a moc krásnou. Kdo to nevidí, je buď zabedněný ťulpas nebo má holt jiný vkus. ;-)(13.1.2015)

• - Ve scéně, kdy Linda Sinclair (Julianne Moore) přijde žádat Jasona (Michael Angarano) o nový konec hry, si Jason vyhrne rukávy a opře se o pult. V dalším záběru z Lindy zpět na něj má rukávy znovu normálně, a to aniž by se jakkoliv pohnul. (dandislav1991)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Tribeca 26. dubna 2013. (Terva)