Učitelka angličtiny

The English Teacher

Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

Dalo se to úplně v pohodě snést, dokonce jsem se i několikrát zasmála. Nevím sice proč chce někdo, aby Julianne vypadalo milionkrát hůř, když je to taková kočka na svůj věk, ale budiž - spíš teda nechápu, co v takovém filmu dělala, vlastně to celé stálo především na ní. Po hooodně dlouhé době jsem někde viděla Nikki Blondsky, protože od Hairspray nebyla snad v ničem větším. Mihla se tu Lily Collins, která si pro její smůlu a obočí vybírá samé průměrné filmy, i když neříkám, že se u nich člověk nebaví. No a jinak ten konec jsem vůůůůbec nečekala. Vtipný mi ale přišel prokládaný komentář neexistující postavy a především pak v závěru, kdy naprosto mimo popisoval celou situaci, až byl zavřen sám v baráku.(29.11.2013)

• ecceHOMMO

Keď tak spätne premýšľam, prečo som sa rozhodol pozrieť si Učiteľku angličtiny aj napriek tomu, že už podľa obsahu som tušil prúser a zbytočnosť tak mi vychádza akurát obsadenie: Julianne Moore a Lily Collins. A ukázalo sa nasledovné: nečakal som nič, nedostal som nič. Vo výsledku je to také zbytočné, že škoda času čo som pri to pobudol. */**(1.3.2014)

• Pepinec

Příšerný... Jestli má každá ženská v myslivně zavřenou jinou ženskou, která jí tam kydá takovejhle hnůj, tak teda velkej zaplaťpánbůh za to, že jsem chlap. My chlapi máme totiž kouzelnej Box ničeho, kterej jsem se při sledování přibližně trojnásobně schyzofrenní Múrový rozhodně nebál použít. Učitelky angličtiny bejvaj ty ze všech nejmíň oblíbený a tahle hitparáda, kterou by na koleně sepsal i školník, jenom potvrzuje, že si za to můžou samy.(13.10.2015)

Díky sympatickému castu je to rozhodně lepší než čekáte a hlavně roztomile naivní.(12.1.2015)

• kaylin

Julianne Moore hraje velmi samotářskou učitelku, která v sobě má hodně citu. Ten se pokusí ventilovat ve hře svého bývalého studenta, který nemá jinak možnost uspět. Rozhodne se, že jeho poměrně kontroverzní hru chce uvést jako středoškolské drama. Je to komedie, která není moc vtipné, drama, které je až moc zlehčováno, a navíc je to všechno překvapivě předvídatelné. Když jsem se díval na Julianne Moore, měl jsem pocit, že by v "Hannibalovi" zvládla i roli Masona Vergera. Asi to není moc lichotka, ale stejně se mi ta ženská líbí. Jen by neměla nosit sepnuté vlasy.(17.11.2013)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Tribeca 26. dubna 2013. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Linda Sinclair (Julianne Moore) přijde žádat Jasona (Michael Angarano) o nový konec hry, si Jason vyhrne rukávy a opře se o pult. V dalším záběru z Lindy zpět na něj má rukávy znovu normálně, a to aniž by se jakkoliv pohnul. (dandislav1991)