Učitelka angličtiny

English Teacher, The

Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

Vlastně je to docela chytrý film. Linda je odtržená od reality a žije ve fantazijním světě oblíbených románů a tak není divu, že je rozčarovaná, když se svět a lidi v něm nechovají podle knih. Stejně je na tom podle mě i divák, který k Učitelce angličtiny zasedne v očekávání klasické romantické komedie, a ejhle, ona se ta idyla rozsype jako domeček z karet, když je divácké očekávání rozmetáno na kusy současně s tím, jak Linda zjišťuje, že svět, který si vysnila, neexistuje.(13.10.2015)

• Gilmour93

Bota jménem Melichar lehce stříknutá Birdmanem. Co to přináší? Že žaludek verbala je panickou úzkostí sevřen a jeho Necenzurovaný almanach invektiv (mimochodem nově zařazený do Index Librorum Prohibitorum) naopak otevřen? Trošku vznášejícího se nad Národní a Masarykovým nábřežím? Ne. Jen poznání, že knihtisk pozvolna umírá a Zisk nezná risk.. Nenáročná, prostoduchá komedie, které M.Angarano dodává mimóznost a J.Moore grácii. Když ji mladý rozervaný dramatik ve flanelce ohýbá přes učitelský stůl, na zdi visící Shakespeare nejspíš přemýšlí, jestli se jedná o báseň Znásilnění Lukrécie či komedii Mnoho povyku pro nic..(14.10.2015)

• ArsenalEagle

Nepovedlo se(8.3.2014)

• Pepinec

Příšerný... Jestli má každá ženská v myslivně zavřenou jinou ženskou, která jí tam kydá takovejhle hnůj, tak teda velkej zaplaťpánbůh za to, že jsem chlap. My chlapi máme totiž kouzelnej Box ničeho, kterej jsem se při sledování přibližně trojnásobně schyzofrenní Múrový rozhodně nebál použít. Učitelky angličtiny bejvaj ty ze všech nejmíň oblíbený a tahle hitparáda, kterou by na koleně sepsal i školník, jenom potvrzuje, že si za to můžou samy.(13.10.2015)

• CarloRizzi

Tohle byla jako komedie, jo? Dvakrát jsem se zasmál. Bylo to nudné, trapné, takže doporučuji nekoukat se na to, protože je to velká ztráta času.:-((21.5.2015)