Heidi klum: svět modelingu (TV pořad)

Project Runway

Reality-TV

USA, 2005, 60 min

Velice zajímavá reality show s Heidi Klum ve vitríně. Hned v první sérií mě pobavila hláška jednoho z protagonistů "Proč se chováš jako mrcha, tohle není Trosečník". Uvidíte zde soustu exotických umělců, kteří se nevkusně oblékají, mají příšerný přízvuk a tvoří šaty, které byste si nikdy neoblékli. Je to absurdní, ale bavil jsem se nad chováním i tvorbou návrhářů, kteří vytvoří cokoliv, jen aby na sebe upozornili.(2.7.2011)

Jedna z mála reality show, na kterou se ráda koukám, protože její protagonisté dělají něco, co průměrný člověk neumí (nejsou jenom zavření do vily); konkrétně já třeba nedokážu ani přišít knoflík, ale tihle šílenci vykouzlí večerní róbu za den. Soutěž má skvělý systém, který se nemění, což mi vyhovuje, protože vím, co čekat a protože to funguje. Heidi mě nebere, ale ona tam ani zas tolik nedělá (říct: "One of you will be the winner and one of you will be out.", bych dokázala taky) a Tim je skvělý, takže to bohatě stačí.(17.6.2014)

Je to hravé, rychlé, kruté a strašně zábavné. Soutěž módních návrhářů a ve druhém plánu soutěž modelek, což se protne ve chvíli, kdy na podium vystoupí Austin Scarlett v pošťácké uniformě, protože jeho kolegovi nepřišla modelka. Oblíbenost sérií a oblíbenost uchazečů: třetí (Laura Bennett, Jeffrey Sebella), čtvrtá (Christian Siriano! Nejen že byl fierce, ale taky bych od něj nosila takřka cokoliv), desátá (Dmitry), první (Austin Scarlett), osmá (Mondo Guerra), druhá (Daniel Vosovic, Nick Verreos), sedmá (Seth Aaron), pátá (Leanne Marshall, Kenley Collins), devátá (Victor Luna, Joshua McKinley), šestá (jakž takž Irina). Zatím spokojenost, ale kam zmizelo reunion? --- Project Runway All Stars vynikající, i na Joannu Coles se dalo zvyknout.; Project Runway Korea nuda, Project Runway Canada má děsivou Iman, Project Runway Australia úžasný a dokonalý. Jedenáctá série zatím na pokrčení ramen. Uvidíme.(10.11.2011)

V klubu cynických zmrdů a zupa kůl lidiček si tím pověst neudělám, ale plné hodnocení nedávám proto, že by PR byl směšně blbáckou estrádou vhodnou na prime time na Nově, ale protože ho považuju za kvalitní show a mám jej upřímně ráda. Důvodem je jednak to, že PR dost podrobně zachycuje proces tvorby a zpětnou vazbu, druhak proto že módu osobně považuju za jediné současné užité umění a způsob uměleckého vyjádření dostupný každému, a konečně jelikož je to jediná reality show, kterou znám, v níž lidé vystupují, protože jsou talentovaní a nadaní, nikoli proto že jsou to asociálové schopní ohromit jen hloubkou své blbosti.(7.4.2011)

Project Runway (ten český název je úplně mimo) je rozhodně jednou z těch lepších reality shows.. Talentovaní lidé předvádí svůj um v mnoha neotřelých úkolech.. Heidi je sympatická, Tim Gunn taky tak a show má spád.. Dojíždím osmou řadu a chystám se na začínající devátou.. A pořád mě to baví :o)(7.8.2011)