Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

FeelingMovies.sk (Peter Bališ)

"Vo filme Piko ostáva veľa nedopovedaného alebo nerozvinutého. No ťažko sa do 90 minútového filmu dá vtesnať tridsať rokov života troch ľudí. Napriek tomu je film silný, zbytočne nepoučuje, len sa venuje osudu ľudí, ktorí spadli a viezli sa v drogách alebo proti nim bojovali." více

Filmserver.cz (Vratislav Šálek)

"Piko je jeden z mnoha názvu pro pervitin. O jeho vaření, distribuci a účincích natočil film nadaný Tomáš Řehořek. I když si někdy budete připadat na tripu, nezbavíte se dojmu, že šlo udělat víc. Drogy jsou špatné, áno?" více