Cosmopolis

• Kanada Cosmopolis (více)

Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dupac

Kvůli tomuhle failu trčí fascinující DeLillův román/novela s Pattinsonem na obálce ve spodních regálech u Dobrovskýho, šest pětek za kus. Během první hodiny si s Cronenbergem knížku prolistujeme tu s větším (demonstrace anarchistů, pohřeb rappera Bruthy Feze), tu s menším úspěchem (atentát na šéfa MMF, filozofující scény v limuzíně). Některé důležité momenty děje chybí úplně (spektakulární natáčení filmu s komparzem z nahotin, tahle scéna by film asi dost prodražila). Ještě k tomu Pattinsonovi - myslím, že to zvládl, ale nedalo mi to, abych si v roli Packera představil nějakého fakt výrazného herce (Fassbender!) nebo typově vhodnějšího nihilistického a nesympatického hezouna (co třeba Timberlake?). Hlavní problém Cosmopolisu je ale v něčem jiném - není samonosný. Tvoří jenom doplněk ke knížce, protože na rozdíl od ní nedokáže vytvořit fikční svět, který by to míjení na plátně nějak zarámoval a dal mu smysl. Pokud tím zarámováním mělo být do úmoru natahované finále s Giamattim, tak to úplně nevyšlo, protože kazí dojem i těm, co četli předlohu. Na adaptaci Cosmopolisu nakonec není nejzajímavější to, jaká je, ale to, jaká mohla nebo spíš měla být. ()

Signore

Nepovedená filmová adaptace (možná výborné - nečetl jsem) knihy; co může v knize představovat inspirativní (ekonomicko-filozofické) úvahy, ve filmu nefunguje - papírem šustící dialogy působí pouze rádoby chytře, nevěrohodně a vyumělkovaně. ()

nikhaj

uf ih, nastastie parkrat vytupil zo svojho koca. V koci je vsak miesto na rozne aktivity. Asi to tu zachitavalo cloveka ktory vidi na vsetko z vrcholu a uz nevidi dalsiu vysku a teda mu ostava iba klesanie. ()

nogi

Krásně absurdní film. Nic se neděje a zároveň všechno probíhá. Výborné narážky na Pattisona (který konečně předvedl, že umí být i někým jiným než Edwardem). Tolik vjemů najednou, že člověk nemá pocit, že by je vůbec mohl všechny obsáhnout. ()

Rubinka

Postrádám smysl natočení tohoto filmu, kdyby se mě teď někdo zeptal o čem byl, nebudu schopna odpovědět. Patlanina, bezduché dialogy, prostředí ( limuzína, limuzína...). Většina diváku z velkého sálu odešla zklamaná a nebo dobře vyspaná, přičemž se každý modlil ať proboha zmáčkne tu spoušť. Nikdy víc!! ()

Dunric

Zpracování těžce pokulhává za výborným námětem. Malý prostor, na jakém se děj odehrává a střídmé efekty ve mě evokovaly, že tentokrát snad konečně dostane přednost obsah před formou. Myšlenky o krizi hodnot společenských i osobních, nevyhnutelný úpadek současné "vyspělé" části civilizace, které prosakovaly z úsečných dialogů, byly tou lepší stránkou filmu. Bohužel příběh zazdilo jen těžko uvěřitelné chování postav, které dostalo korunu závěrečným "twistem" hlavní postavy, chyběly mi pointy a ta s prostatou a analogie k finančním trhům byly hodně slabé. Celkově mi to přišlo takové hodně nedotažené. Hřebíčkem do rakve byl R. Pattinson, jehož unylý herecký projev a charisma blížící se limitně nule jen snímek přitáhl ke dnu. Škoda té nevyužité šance. ()

LeChatNoire

Nevím, co si myslet. Četla jsem, že Cosmopolis má být věrná adaptace DeLillilova "románu" (označila bych jej spíše za novelu), očekávala jsem tedy i věrné "kopie" všech scén, z nichž nejvíce jsem se těšila na ležící dav statistů mezi nimiž se ocitne i Eric se svou manželkou a následně propadnou vášnivému sexu. Toho jsem se však nedočkala. Celkově na mne působí film rozporuplně, ničím mě zvlášť nepřekvapil ani neudivil ani mi nepřinesl nic nového. Myslím, že kdyby zůstal příběh jen v knižní podobě, nic by se nestalo :-) ()

REMUS_3

Perfekne natočená blbina ktorú som strávil cez jeden chladný jesenný večer. A čo viac bavila ma a vydržal som u nej dokonca. Je to iné je to artovo fajnové herecky výborne zahrané a k tym pre mnohých hlúpim dialógom, bavili ma a aj koli nim som si tento INÝ film užil. ()

stuj

Pattinson je díky kapitálovému trhu těžce za vodou. Dokáže vše analyzovat a správně předpovědět. Ví, jak věci chodí, ví, jak se lidé chovají. Brázdí New York v luxusní limuzíně, v níž má pracovní hovory nebo v ní řeší osobní záležitosti. Příjemné i ty nepříjemné. Může si sice pořídit cokoli, na co si vzpomene, ale, jak to tak bývá, není se svým životem dvakrát spokojen. Ví, že může být navždy absolutně zajištěn a absolutně v bezpečí, ale tahle jistota je ubíjející. Co s tím? / "Rozhovorový" film. ()

Montmorency

Což o to, námět filmu je určitě zajímvý, ovšem to provedení je děsivé - jakési iritující filozofování (rozuměj blábolení :-) o nesmrtelnosti brouka, proložené nesmyslnými scénami a postavami.....no ale třeba jsem omezený divák a film jsem vůbec nepochopila :-) ()

MilanM76 odpad!

Tento film neodporúčam pozerať. Je to súbor dialógov a scén absolútne bez logiky. V každom dialógu nastolia nejakú tému, v dialógu oddiskutujú pár viet a hurá na ďalšiu tému absolútne bez prepojenia. Hlavný hrdina je strážený viac ako pápež (venujú celých 5 minút na začiatku aby povedali ako je zabezpečená jeho bezpečnosť). Má N limuzín aby nikto nevedel v ktorej sa preváža, má ochranku, ... Ale nemá problém prestúpiť v zápche do obyčajného taxíka, ísť sa najesť do obyčajného fast foodu.... Je multimilionár a keď chce s ním niekto hovoriť tak príde do jeho zabezpečeného auta. No napriek tomu sa bol viackrát najesť v obyčajných fast foodoch, namiesto toho aby mu objednané jedlo doniesli priamo do rozmernej limuzíny. Je to odpad! ()

Aligon odpad!

Dumal som nad tým , čo mi ukradlo skoro 2 hodky života ... Dospel som k názoru že akýsi pokus o film s blbým námetom a blbým hercom. 20 minút som sa sám seba pýtal: O čom to kur*a vlastne ten film je ? Stále neviem. 35 min a film som permamentne zmazal z pc a zostane mi iba tento koment ako spomienka na ďalší hlúpy film. Samozrejmosť je že človek musí vidieť aj hlúpe a nudné filmy aby sa dostal k dobrému filmu. Bohužiaľ cosmopolis sa dobrým filmom pre mňa nestal a dosť rozmýšlal nad tým čo chytilo ostaných ľudí tak, že dali tomu filmu 5/5 * ? Ak si chcem pozrieť drámu, pozriem si drámu. Ak si chcem pozreť 2 hodiny kecania v hieroglyfoch podané odporným hercom pozrem si Cosmopolis. Teda nie nepozrem , radšej budem pozerať 2 hodiny na stenu a v imaginárnosti vytvorím kvalitnejší snímok. ()

LooLaa

108 minut úplného hnusu, upocených dialogů, nechutných obcénností a velkohubých pseudožvástů. I když Robertovi špetka herectví slušela, já to nepožvejkal. Snůška keců a blábolů o kapitalismu a velké grotesce neústící vůbec nikam. Jediné na co se dalo koukat, byly hluboké oči, smyslné rty a neskutečný výraz Sarah Gadon, na kterou se můžete těšit ve filmu asi 3x. Rada pro mě - příště pořádně přečíst recenzi, né tak zběžně! ()

hanzikk

Zatím asi jeden z nejrozporuplnější filmů co jsem viděl. Robert Pattinson se určitě překonával. Místy mi připadlo na mysl, zdalipak je Eric Packer vůbec člověk a né nějaký stroj. Celý film defakto popisuje jeden den plného cesty skrz město, v limuzíně ve které si zařídil prakticky život, plného skoro až filizofováním, nám divákům vlastně ani nic neříkajících dialogů. Stále jsem čekal, že se něco "dozvím", nebo bude něco "vysvětleno", ale toho jsem se nedočkal. Film nejspíše apeluje na kritiku finančního systému. Je pravda, že film šel dosti okolo mne, řeči jsem moc nepobíral, ale v celkovém efektu tento typ filmů, co nutí nad zamyšlením, mám rád. ()

Evziiik

Omlouvám se za toto hodnocení všem fanouškům, ale já jsem ten film prostě nepochopila. Asi mi nesdělil to, co chtěl. ()

zajunc odpad!

A to má být jako co? Chvílemi jsem si říkala - tohle snad nemyslí vážně?! Jako parodii bych to brala... Mohlo mi být jasné už podle obsazení, že dřevem se to nezachrání.. ()

sour666 odpad!

Jeden z najhorších a najnudnejších filmov všetkých čias?!! To že tam hrá Robert Pattinson neznamená že to bude zase nejaký romatický twiling film. Od začiatku až do konca filmu sa vôbec nič nedeje. Dívať sa 108 min. na to ako sedí celý čas v limuzíne a rozpráva, potom rozpráva v holičstve a na konci na gauči - je na mňa prisilná Káva... Nepozerajte to nikdy?!! ()

Vidím mrtvé projekty...

Vidím mrtvé projekty...

19.08.2012

Pokračování Východních příslibů, drsný reboot Daredevila a nový animák od mága Henryho Selicka? Zapomeňte na ně... nebo si počkejte mnohem déle. David Cronenberg neoslnil Cosmopolisem a možná i to… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Cronenberg a Pattinson? Cože?

Cronenberg a Pattinson? Cože?

08.01.2011

Ale ano. Hezoun z Twilight ságy nám hodlá dokázat, že opravdu umí hrát. Uvidíme, co z něj vymáčkne David Cronenberg, který jej obsadil ho hlavní role thrilleru Cosmopolis. V adaptaci úspěšného románu… (více)