Další rok

Kolem šťastného manželského páru obíhají nešťastné a osamělé životy jejich přátel a příbuzných. Jako jejich důvěrníci vidí do jádra všech jejich zamotaných životů, do jejich přátelství a osamělosti, do naděje a zoufalství, do vzniku nového i zániku starého. A to vše by bylo v pořádku, pokud by se jedna neprovdaná kamarádka nezamilovala do jejich syna. Režisér Mike Leigh, šestkrát nominovaný na Oscara, občas přezdívaný jako "antropolog s kamerou", přichází s další skvělou studií lidských osudů. A v čase, který se odehraje ve filmu, mu na to stačí jeden rok. (Aerofilms)

studo

prvá časť sa vlečie a film tiahnu hlavne všedné dialógy a Mary - veľmi dobre napísaná a zahraná postava. Keď sa stretávajú v dome s Joeovou novou priateľkou film má grády, jej psychika dostáva zabrať. Škoda toho konca ten bol z pohľadu načatej témy trocha studenou sprchou a viacmenej mi tam nesedel. ()

agassi68

Až nepríjemne ozajstný film o obyčajných angličanoch vystavujúcich svoje emócie napospas kamere. Samozrejme je ich tam trošku priveľa, ale veď skúste rok vtesnať do 2 hodín.. ()

Majkak

Šťastný harmonický pár je tím přístavem klidu, kam se mohou uchýlit ti, kteří se plácají ve svých nešťastných životních osudech. Mike Leigh skvěle skloubil civilnost přístupu s hlubokou citlivostí a porozuměním pro své hrdiny. Maximálně obyčejný život má přitažlivost a půvab, prostě protože ti dva se mají pořád rádi a jsou vůči sobě velkorysí. ()

Dimo

Jedinečné srovnání relativně spokojených lidí a zoufalců v jejich okolí. Perfektní. Viděno v kině v rámci Projektu 100 / 2011. ()

chrispe

Tento film.. to je pro mě oříšek. V kině jsem se modlila, aby znovu nenastalo jaro, ale později jsem začala zjišťovat, že o něm hodně přemýšlím, že zůstal ve mně. Musím si udělat čas a podívat se ještě jednou, protože tuším, že to bude zážitek. A vůbec i na další filmy tohoto režiséra. ()

Biopler

Slušný pohľad do kruhu rodiny a jej priateľov, ktorí sú poväčšine osamelí a zúfalo túžia po niekom blízkom. Je to svižne a srandovne podané, v závere čaká smutná epizóda, ale celý film na mňa pôsobí len ako jedna fakľa v tme, ako jedna výpoveď, ktorá nič nič neosvieti, nič svetoborné neprinesie. ()

Mr. Kodama

Smutný snímek zachycující osamělost postav v kontrastu se spokojenou rodinou. Film zdůrazňuje fakt, že ne vždy když obětujeme ať už čas, peníze nebo budoucnost jinému člověku, má on stejný záměr s námi. Myslím, že každý se někdy po krátké známosti zasnil nad společným životem, když ráno přislo tvrdé vystřízlivění v podobě faktu, že už se nikdy neuvidí. Už jen styl komentáře, který jsem právě vytvořil vypovídá, že alespoň jednoho diváka film k zamyšlení donutil. 80% ()

tančísvlky

Úchvatné . Ten filmeček je tak obyčajný a skutočný , až sa cítite byť jeho účastníkom . Skutočne nič závratné sa tu nedeje ,len kľučovou dierkou sa pozeráte na život pár ľudí . Nešťastní aj šťastní sú akoby náhodou vybraní , len sa zdá akoby ste ich všetkých už odnekiaľ poznali . Réžia je skutočne fantastická , herecký koncert všetkých účastníkov . Lesley Manville je o niečo nad všetkými , krásny film . Vďaka Británia ... ()

Missi84

Nenápadný film, který Vás zaujme především svou přirozenou stránkou. Na nic se tu nehraje a proto mi byl film asi tak blízký. ()

Brinkley

Další rok rozhodně není milým, příjemným snímkem. Je to civilní depka na pochodu (a to nemusím být ani rozvedená padesátnice směšně nadbíhající synovi své kamarádky). Jim Broadbent mě opět nezklamal... stačil jediný pohled a dalo se tušit, co si zrovna jeho postava může myslet (a že toho asi bylo hodně). ()

markotter

Konečně film od Mikea Leigha, který ve mně nechal dobrý dojem. Sice jsem byl po většinu filmu v mírné depresi - kdo by taky nebyl, když vidí tolik hoven na jedné hromadě - ale to chtěl určitě Leigh dosáhnout. Bylo mi těch lidí líto a Leighovi se fakt podařilo nastavit zrcadlo životu v soudobé Anglii. Až se mi nechce věřit, že by to tam bylo tak hrozné. Ale oni si to ty lidičky ve filmu taky dělali sami. Stejní herci jako před 20ti lety, ale vyzrálejší a to také filmu pomohlo. ()

rottik-cb

„Být hluční je výsada mladých.“ Typická konverzačka, u které se smějete, ale zároveň vás vzadu na krku mrazí. Realistická črta ze života, podporovaná záběry zblízka, perfektně napsanými dialogy a příjemnými hereckými výkony. Nejvíce mě zaujala Lesley Manville v roli Mary (kontrast mezi jejím chováním na začátku a na konci je všeříkající) a Ruth Sheen coby Gerri, která byla naprosto okouzlující a -jak to říct- lovely. Ve filmu je přemíra samoty, alkoholu, komplexů a nejrůznějších jiných psychických problémů- už dáma na začátku, která si nemůže vzpomenout na svůj nejhezčí zážitek v životě, je jako ztělesnění mých nočních můr. Snímek hovoří o odcizení, selhávajících mezilidských vztazích i strachu ze smrti, ale to vše s obdivuhodným nadhledem, odkoukaným od dvou hlavních protagonistů. Sdělení naprosto přirozeně pochopíte, i když váš věk ani zdaleka nekončí na -sát, a u filmu si zaručeně uvědomíte spoustu věcí pro svůj vlastní život. Já jsem se například rozhodla, že už konečně musím začít doma pěstovat ty bylinky =D. Před projekcí mi kamarád řekl: „Je to britský film, tak to bude dobrý.“ A měl naprostou pravdu :) ()

štíple

Výborný film. Chvíli se smějete, ale současně cítíte svírání v žaludku. Je to věrný obraz života, nejen toho britského. Mary, podle jedné recenze věčná optimistka, je pro mě velmi smutná postava, osamělá, věčně prohrávající, věčně hledající potenciálního partnera bez ohledu na věk, ve svém zoufalství ochotná "dělat oči" i na čerstvého vdovce. Film Happy-Go-Lucky se mi líbíl moc (a před mnoha lety i Tajnosti a lži), byl také znepokojivý, ale byl o mládí, takže v něm byla obsažena značná dávka naděje. To se ovšem o Dalším roku nedá říct. ()

polonius

Film s vynikající hudbou a příjemnou náladou, jen konverzační situace britského střihu jsou dost těžko stravitelné. ()

Gertruda.W

Mike Leigh natočil „tvrdou třídní kritiku“ a naši diváci to tak nevidí. Místo toho usuzují, že se jedná o „příjemný“ film „o životě, jaký je“, „poklidný film ze života“, „o obyčejných věcech, které se stávají obyčejným lidem“ atd. Jenže on to není problém diváka, ale společnosti, ve které žijeme. Pokud by náš divák žil více na západ a na sever, nejspíš by film chápal jinak. Srovnejme si bídu střední třídy u nás a tam, a pak se nedivme, vždyť my vlastně nevíme, co je to třídní kritika ani v životě, ani ve filmu. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky