Další rok

Another Year

Ďalší rok

Velká Británie, 2010, 129 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář .. ... ... ... Zlatá Palma - výběr(11.7.2010)

Som šťastný, že to mám za sebou! Musel som sa cez to prekusávať na trikrát. Väčšiu depku som ešte u filmu nemal. Uff...(10.8.2011)

Upřímně přiznávám, že nepatřím mezi skalní příznivce "malých velkých" dramat, ale Another Year mě svou upřímností naprosto dostalo. Podobné filmy se těžce popisují, mají prostě své kouzlo, které bez shlédnutí nepochopíte. A Another Year má oproti té řadě snímků s podobným posláním navíc ještě jednu obrovskou výhodu: i přes více méně čistě konverzační děj a dlouhou stopáž nepůsobí nudně. Výborné, skutečně výborné.(7.11.2010)

Dokonalé herecké predstavenie! Autentické bezprostredné reakcie všetkých zúčastnených, pri ktorých som mal častokrát pocit, že sa ani nedívam na film, ale niekomu do obývačky. Lesley Manville, britský klenot, zatienila ostatných a po práve dostala na plátne najväčší priestor. Prekrásne zobrazenie plynulosti života, kontrastu medzi stabilným súžitím Toma a Geri a labilnou, plachou a poplašenou Mary. Režisér Mike Leigh ma svojim spôsobom práce na pľaci úplne ohromil. Po filme som ostal v nemom úžase, aj vďaka poslednej scéne, či skôr obrazu. Welcome to my Top Ten !!!(14.8.2011)

Tenhle film je prostě příjemný. Po dlouhé době žádný pokus o drama a šokující závěry a přesto to funguje. Bravo!(30.11.2010)