Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

TheSompeque

Tady se hlavní protagonista vykašlal na nějakou hygienu, desinfekci a podobně. Prostě naházel pár lidí do haly, sešil je a konec. Černobílý filtr a nechutný vrátný kvalitu nezvýší. ()

Vabr

Tohle musím napsat hned na začátek. Hlavní postava je tak zatraceně divná, nechutná, odpuzující, úchylná a příšerná! Vím, že byl takový záměr, ale až takováhle hlavní postava mě odrazovala po celý film. Nechovala se ani na vteřinu jako normální člověk. I ten vzhled tý postavy je tak ku*va divnej a perverzní. Malej úchylnej, skoro plešatej skřet s ku*va divnýma vyvalenýma očima. Nedalo se na něj vůbec dívat. Už jsem zkritizoval hlavní postavu, tak teď ještě ty vedlejší. Ty byly vzhledově taky divný až na pár lidí. Tomu psychologovi jsem měl tak neuvěřitelnou chuť ty vlasy a vousy ustřihnout. Vždyť to snad není možný v tom vydržet :D! Iritovalo mě to celej film. Ne, prostě takovej divnej vzhled postav. Jako, nechci žádný Hollywoodský tvářičky, to ne, ale tak tohle je vážně moc. Ignoruju to, že byl první díl ,,film''. Celý druhý díl je o dost horší a míň profesionální. Černobílý filtr to asi lehce zlepšil, protože by to bez něj vypadalo ještě hůř. Bohužel to tenhle film narozdíl od prvního dílu potřeboval, aby vypadal atmosféričtěji. Celý film je vlastně o unášení obětí, které vypadá hodně amatérsky a špatně. Je hodně nijaké. Film je až moc ustříhaný. Stonožka je trochu brutálnější, snaží se konečně o odtrhnutí a průjem je víc ukázaný. Ale i přesto to tolik stále nechutný nebylo. Spíš to nechutným dělala hlavní postava. Operace mohla být více ukázaná, ale už je to lehce lepší. Docela mě zklamalo, že to nebylo ukázaný u každého. Snažili se moc o gore (třeba mimino), ale nijak to nepůsobilo nebo to bylo málo. Vcelku mi taky vadilo, že herečka z jedničky, která jako jediná mohla poté mluvit, nic ze sebe nevymáčkla vůči tomu, co se tam právě dělo. Přijde mi divný a trochu na hlavu, že místo toho, aby unesl nějaký lidi, tak je zabil. Konec mě docela naštval. Film byl hodně hluchý. VYHODNOCENÍ: MUSÍM TO ŘÍCT FAKT JEŠTĚ JEDNOU A NAPOSLED, ABY TO BYLO JASNÝ :D. TA HLAVNÍ POSTAVA JE TAK NECHUTNÁ, ŽE TO ONA DĚLÁ TEN FILM NECHUTNÝM ()

Urukhaj98

Černobílá mozaika těch nejhorších úchyláren, které můžou zdravého člověka napadnout. Gore jede na plné obrátky, takže pokud máte pro podobné věci slabost, budete asi spokojení. V jádru je to ale pořád strašná kravina. 1/10 ()

fililipekk

Obrovská exploze hnusu, humusu, nechutností a úchylností. Už první Human Centipede mě dost překvapila a je tedy jasné že očekávání tady toho kousku bylo velké, ale ani v nejmenším jsem nečekal, že to bude taková soda. Úchylák Martin má svůj zvrácený sen a udělá vše pro jeho uskutečnění. Tom Six si tímto udělal dobré jméno a myslím si, že né jenom u mě, prostě se do toho nebojí pořádně obout a za to má palec nahoru, černobílá mi ve filmu seděla, herce pro ujetýho úchyláka nemohli vybrat líp. Nadšenci tohoto žánru se budou tetelit blahem, je to opravdu dost hard.......................... Jo a uživatelé kteří vysoko hodnotící posílají k doktorovi, chtějí je zavřít do klece a nazývají je blázny at´ si uvědomí, že jde o pouhý film. Takže puritánci přestaňte koukat na filmy pro okrajové publikum ()

agrimon odpad!

Teraz neviem či je väčší úchyl ten odporný slizký tučko, alebo režisér, no pripadá mi to trošku choré. Takéto filmy dokáže natočiť človek, ktorý sa nedokáže nijak inak presadiť a zaujať. Myslím si, že po trojke už nič nenatočí. ()

MorskyVlk

Prvý diel som nevidel a nemam ani co lutovať, Pán six je zvrátene hovado bez stipky zdravého rozumu uz len koli tomu napätie ci sa to podarý som to dopozeral, ubohé postavy ktore ani zdaleka nevedia co je to dobre zahraný film. Ludia umierali preto tie 2*. ()

filipes.lu

Dávám stejné hodnocení jako jednotce, ačkoliv jde tento díl úplně jinou cestou. Už tu nejde o ty chudáky- lidi, pro které pojem "lézt někomu do prdele" nabírá zcela nový směr. Jde tu jen o nechutnýho tlustýho dědka, jehož oči připomínaj ponejvíc chameleona při epileptickém záchvatu, který je vysloveně šikanován vlastní zběsilou matkou a který se stane modlou tak huňatého vousáče, že by i Ezop proti němu vypadal jak na reklamu pro gillette. Housenka se nám rozrostla o další články a je ještě více sdílná, co se potravy týče. Překvapivě mě bavila první část filmu, taková ta psychologická kaše a o jednom retardovi. Nebarevná stylizace se mi tůůze líbila, filmu přidává na tíživosti a uvěřitelnosti (myslím tím prostředí, zbytek ať vezme čert!) Ano, jsem z tímhle humusem spokojen, ale že bych si zavísknul, že je to lepčí jak jednička, to zasejc né-é. Tak stejně. Asi... (mimochodem, scéna s dítětem v autě je asi tři kilometry za veškerými hranicemi :) ()

teddinka1 odpad!

Já nějak nevím, co si o tom myslet. Zpracování nebylo nejhorší, dokonce sem fakt věřila těm trpícím lidem a psychopatovi, že je fakt psychopat... ale ten námět, .. a viz @verbal . zdržuji se hlasování, protože takovýto počin, ačkoliv jakkoliv bude dobře zfilmovaný, je pořád dost zvrácený na to, abych hodnotila objektivně. ()

Jacques-ds

Druhá stonožka je film tak nechutný, že může být únosný jen jako černobílý. Poprvé v životě se mi při sledování filmu zvedal žaludek. První dvě třetiny jsou skvělé, jako vystřižené z nějakého temného komiksu lidské duše. Jde o přehlídku šílenosti, nechutnosti a utrpení v té nejčistější podobě. Poslední třetina se změní v orgasmus bolesti. Možná je škoda, že to celé končí jako brutální horor. První dvě třetiny byly natolik zajímavé (doslova hypnotické), že by tomu slušela podoba nějakého thrilleru mnohem víc. Avšak i tak, zatímco první stonožka byla divná, nudná a v podstatě jenom nechutná, druhá stonožka je mnohem víc... mnohem víc nechutná. ()

Joža

Tak jestli jsem nazval první dil za zvrhlý,tak dvojka je naprosto nechutný masakr,obdiv všem,kteři se zůčastnili stonožky. ()

florik

Tak toto je šílenost. Kdo toto sakra vymyslel?! Ať kdokoliv, tak má můj odbdiv! Po něčem naprosto novém (po první stonožce) se objevilo něco, z čeho se vyvalí opravdu velké množství průjmů. Sakra vždyť je to geniální! Takovej magor, jako ten malej šilhavej tloušť snad fakt nemá obdoby. Kde ho vytáhli proboha!! Opravdu si nedokážu představit lepšího možného představitele tvořitele. Černobílé ztvárnéní je absolutně na místě. Nízké hodnocení mě fakt mrzí, ne, fakt mě sere. Pravý hororový fanda by tento skvost měl náležitě ocenit, ne ale odpadem. Narozdíl od těch puberťáků naháněných strašným zabijákem někde na konci světa, jak to v dnešní době býva, si opravdu řeknete..Být jakýmkoliv článkem opravdu nechci! ()

Jolee

Možnosti přidání hodnocení v podobě hvězd se tentokrát budu muset zřeknout, jelikož jsem z tohoto filmu viděla zhruba 10 minut. Ale nedá mi to, abych nevysvětlila proč... U začátku, který ukazuje konec předchozího filmu, se mi udělalo tak neskutečně zle, že jsem se po boku svých kamarádů snažila raději rychle usnout, abych nemusela koukat dál. Scéna, kdy poslední z hlavních hrdinek zůstane jediná živá našitá obličejem na konečník Asiata, co spáchal harakiri a držící za ruku svou kamarádku, která je pro změnu našitá k její prdeli, je opravdu i na mě dost silné sousto. Film jen pro opravdové fekální gurmány, kam se nechutností hrabe Saw123456... ()

mudvayner

Uff. Naprosto jinak podané než díl první. Temnější, psychologičtější, zvrácenější, nechutnější, špinavější, surovější a působivější. Pan režisér a scénárista Tom Six musí být buď naprosto geniální člověk s přehnaně zvrácenou fantazií, nebo jen přehnaně zvrácený člověk. S příběhem jedničky je zde zajímavě naloženo, a i když se od sebe oba filmy po stránce nápadu zas tolik neliší, nemohou být více odlišné. Černobílé podání jen umocňuje onu bestiální primitivnost a je pravdou, že u tohoto filmu si nedokážu představit happy end. Na některé scény jsem oněměle civěl s otevřenou hubou, všechna čest hercům a především castingu, jelikož tak dokonale vybraného herce pro ústřední postavu jsem opravdu nečekal. Laurence R. Harvey v hlavní roli naprosto exceluje, jeho magor patří do zlatého fondu extrémní kinematografie, navíc předvádí velmi uvěřitelný výkon a všichni ti magoři z exploitation filmů Texaským masakrem počínaje mu z velké části nesahají ani po achylovky. Obscene Extreme má další materiál k promítání a ochotníci z Hell Show by mohli do svého představení zahrnout i onu masturbaci se šmirglem v ruce. ()

Jenislávek

no... je to fakt k zblití... esi toto je proti plánovany trojce „disneyovka“, jak prohlásil režisér, tak nevim, esi ju přežiju bez ujmy ()

Jan.Mlynar

V životě každého muže přijde chvíle, kdy mu smysl pro prvotřídní zvrácenost řekne "Kurva stop, tohle už fakt ne"... Moment, kdy se Vám místo přiblblého chechtání, až holubi z nosu lítaj, změní ksicht na strnulý výraz, bez jediného cuknutí v zaschlých slinami pokrytých koutcích. A i JÁ se dočkal... tohle byla má mez... můj strop... moje úchylácká Styx. Ale aby nebylo jen smutno, až plačtivo, tak takový lehký verš na závěr: "Udělám z Vás stonožku, přišitím držky na anální předkožku." ()

mazic

verbal se nám přiznal, že v zachování duchovní rovnováhy se vzdává hlasování. Pravdou je, že při pěti hvězdách by každému došlo, že hodnotí sám sebe aneb velké přiznání a velká otázka zodpovězena - ANO hlavní hrdina je ve skutečnosti všemi oblíbený verbal. Při jedničce jsem si říkal - kdo na toto téma přišel? kdo by v tom chtěl hrát? a kdo by to zaplatil? a kdo by na to koukal? Při dvojce už jsem si neříkal nic. Chtěl jsem křičet po trojce, případně po 3D, ale není potřeba. Dočkáme se. ()

markotter

Dvojka je temnější, syrovější, surovější a má jednu obrovskou přidanou hodnotu. Hlavní postavu. Hlídač Martin je snad ta nejodpornější postava, co jsem kdy ve filmech viděl. Zajímalo by mně, jaký je hlavní hrdina ve skutečnosti - to snad ani nemohl hrát, takový snad on opravdu je. Mně se dvojka líbila víc - 50 minut jenom sledujeme Martina, jak si připravuje dílky do skládačky a co asi při tom prožívá, zbytek je o tom, jak by to asi dopadlo ve reálu. prostě se to muselo posrat a Martin - zcela logicky situaci nezvládl. Sice je to místama odporný, ale to radši budu u horroru chvílema odvracet oči, než abych se tomu vysmíval jako před dvěma dny Děsu v temnotách. ()

Likan7 odpad!

Jestli byl Tom Six při vymýšlení prvního dílu opilý, při psaní dvojky si ještě musel k tomu píchat marihuanu. Opravdu jsem ještě nikdy neviděl tak odpudivější film, než tohle. Poslední půl hodina je to nejhnusnější, co si dokážete představit. Čekali jste něco v mírné jedničce a nedostali to? Tady to dostanete měrou vrchovatou. Před znovushledáním snídaně mě nejspíš zachránil jen černobílý filtr, takže nešlo naštěstí poznat co je zrovna co. ()