Teror

Rukojemníci

Trespass

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011, 91 min

Tak se všichni uklidníme, jo? Neříkám, že tento snímek je bezchybný (chyb se tam najde docela dost) neříkám, že Cage předvedl životní výkon (posledních 6 - 7 let hraje furt to samé) ale zase TAK špatný ten film fakt není. Je poznat, že to má na svědomí někdo, kdo umí točit filmy (či spíše uměl, ale doufám, že Joel se ještě alespoň jedním filmem vrátí mezi špičku) a duo Cage + Kidman to hodně zachraňuje a já oběma jejich role věřil. Je fakt, že čím více zvratů tam bylo, tím víc to šlo (postupně) do kytek, ale film má dobré tempo, takže se nestihnete (moc) nudit. Hodně jsem přemýšlel nad svým hodnocením, ale nakonec tomuto filmu těch 70 % dám, už jen proto, že 51 % (které zde momentálně Trespass má) si nezaslouží.(29.7.2012)

• hous.enka

Taky jste měli ten pocit, že jste tenhle film už viděli? Tradičně krásná zrzka Kidman neustále objímá svého stárnoucího plešatého muže Cage, a přitom ten mladší je táááák sympatický. Ale v tomhle typu amerických filmů je důraz kladen na tradiční rodinu, takže... Takže tak :) Problémy prodejce diamantů jsou jistě zajímavé, ale vystačí akorát tak na devadesát minut. Což film skvěle splňuje. Akce je ve filmu přítomná, ostatní složky jsou poněkud oslabené (například logika - injekce se záhadně vypařila?). Zatímco na Nicole Kidman se stále pěkně dívá (ty černé šaty jsou naprosto perfektní a něco podobného by se mi do šatníku určitě hodilo), pohled na Nicolase Cage je už... no poněkud nezáživný. Snaží se být hrdinný, nad věcí a zejména uvažovat logicky a chladně (!!). Filmu zkrátka chybí esprit. Škoda, trailer byl tolik lákavý...(27.10.2011)

Teror bol celkom vydarený odvážny čin otca, ktorý svoje znalosti z obchodovania zúročil a presvedčil aj amatérskych zločincov o svojej pravde aj napriek tomu, že mu išlo o život, či život jeho manželky. Nicolas Cage ako spomínaný otec spolu so svojou manželkou Nicole Kidman vytvorili vekovo vyrovnaný a príjemný, zbohatlícky pár, ale režisér J. Schumacher tento krát nevystihol úplne stupňovanie napätia a neoprel sa do správnej páky ako to urobil v historke o Telefónnej búdke. Spomenutý pokles napätia sa prejavil hlavne v druhej polovici filmu, aj keď sa to zauzľovalo, ale už to "dýchalo slabším srdcom", keďže sa riešili problémy takmer každej postavy v začarovanom kruhu a vzájomný konflikt otca a lupičov upadal. Ak sa pozriem na podobný osud rodiny vo vlastnom dome s "nevítanými návštevníkmi" vo filme Fanny Games USA musím povedať, že tam to klapalo lepšie. Ako fanúšik Caga a Kidman za ich neúplne vyťaženie dávam spokojne 50%.(12.7.2012)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $24,094Tržby Celosvetovo $10,003,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $438,474 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $2,273,214 //počet predaných kusov ?║ príšerne prekombinované, Schumacher to už nezvláda ako kedysi a herecky dosť rozhárane /40%/(16.4.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Až se probudíš, my budeme v Mexiku a tohle bude jen špatnej sen jedný pojišťovny." Není nad to mít plán. A tady ten plán je takřka geniální - Kyle má peníze a diamanty, tak mu je vezmeme. Má to jen asi padesát háčků začínajících a končících u toho, že zločinci jsou dementi a ještě se k tomu drze nepřiznávají. Mně to tedy moc nebavilo a všichni od psychopatického sympaťáka Jonaha až po prázdný trezor mi dali důvod k tomu, abych je neměl rád, ale pokud se mi někdy nerozvážně postaví do cesty španělský originál, tak si to s ním chlapsky rozdám.(10.2.2017)

• - Film u diváků naprosto propadl a z kin byl stažen již po 10 dnech od premiéry. S rozpočtem 35 milionů amerických dolarů stihl vydělat pouhých 24 094. (Avalon820)

• - V jednom okamžiku se Nicolas Cage rozhodl od projektu odstoupit, důvodem byla jeho nespokojenost s rolí Kylea Millera. Jeho přáním bylo ztvárnit roli únosce. Daná role byla obratem nabídnuta herci Lievu Schreiberovi. Nicméně se herec před kameru nedostal, neboť se následujícího dne produkčnímu štábu z úst Nicolase Cageho dostalo ujištění, že roli manžela Nicole Kidmanové ve filmu ztvární. (Conspi)

• - Nicolas Cage byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)