Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Nevím, co jsem čekala, ale někomu pořádně ujela ruka s cukřenkou.. Přeslazené, až to bolí.. Dokonce to překonalo i "Válečného koně".. Je tu naprosto všechno vygradované nad absurdum - máme tu delfína, ale on musí být navíc postižený.. máme tu chlapce, který je outsider, ale on musí navíc propadat a být poloviční sirotek.. máme tu mladíka, který jde do války a tam se zraní, ale on tím zároveň přijde o šanci utkat se na Olympiádě.. máme tu staré rozpadající se zdravotní středisko pro mořské živočichy, ale musí jej ještě poničit tornádo.. Ale jo, objeví se tu příjemné obličeje béčkových hrdinů Harry Connick Jr. a Ashley Judd, jsou tu znovuobjeveny vykopávky jako Kris Kristofferson nebo upíchnou do vedlejší role hvězdu formátu Morgana Freemana.. Je to "líbivější" příběh než celý svět Walta Disneyho dohromady, ale proboha, tohle opravdu musel napsat život, protože takhle kýčovitý děj by si ani sebepomatenější scénárista nemohl vymyslet :-D(5.7.2012)

Příběh delfína je o boji v životě, kdy se nikdy nikdo nevzdává. Až na onoho raněného delfína nejde o nic nového pod sluncem, ale za srdce chytne a ukáže, že není všem dnům konec. 65%(9.12.2011)

Hezký rodinný film, který zaujme příběhem, který je podle skutečné události. Tentokrát žádné vymýšlení toho, jak krutý a zároveň krásný může být osud některých zvířat a vlastně i lidí. Je to přesně takové, jak očekáváte, je to přesně tak dojemné a navíc ještě dostanete Morgana Freemana. A to už stojí za to.(1.10.2014)

Pšesládlý sentimentální příběh, který se skutečně stal... Určitě si najde své publikum a i já se na něj díval docela se zájmem. Hodnocení je asi úměrné výsledku. Herecky "neznáme" (samozřejmě až na Freemana), přesto nemám co vytknout. Malý Nathan Gamble jako by z oka vypadl Tomáši Rosickému :-)(13.2.2012)

Opravdu moc pěkný rodino-dobrdružný film o delfínovi a přátelské rodince s tátou, mladší holčičkou, s kterou se posléze spřátelí v podobném věku klučina. Delfín, který přijde o ploutev, nicméně i tak dokáže plavat, ale verdikt lékařů je neúprostný - při pohybu ve vodě bez ploutve se devalvuje jeho páteř a hrozí mu následná smrt. Morgan Freeman jako "zachránce" vynalezne umělou ploutev, kteeou delfínek hned nevezme, resp. nedokáže se s ní sžít. Až málému klučinovi kamarád delfín pošušká, že potřebuje na zmíněnou ploutev ještě ponožku, aby se cítíl lépe a mohl s ní být. Dojemný příběh končí happy endem, který mě dojal. Který už není dál proč vyprávět.. Když se navíc jedná o film podle skutečné události, tak není co řešit a zaslouží si krásné 4*..(14.7.2012)