Můj přítel delfín

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

• triatlet

Dojem z obyčejného (předvídatelného) rodinného filmu s netradičními zvířátky kazí otřesný dabing. Kluk mluví jako Chip, nebo Dale?(30.5.2016)

Pšesládlý sentimentální příběh, který se skutečně stal... Určitě si najde své publikum a i já se na něj díval docela se zájmem. Hodnocení je asi úměrné výsledku. Herecky "neznáme" (samozřejmě až na Freemana), přesto nemám co vytknout. Malý Nathan Gamble jako by z oka vypadl Tomáši Rosickému :-)(13.2.2012)

Mám rád filmy čo tlačia na city a obzvlášť tie podla skutočnej udalosti. Filmu môžem akurát vytknúť pár až moc gýčových scén, ktoré mali až miestami cukríkový dojem. Nič proti Charlesovi M. Smitohovi, no keby film pritlačil viac do reálnej krutej drámy, bolo by to presne podľa mojich predstáv.(23.12.2011)

• necisty

Co to je? Vždyt to byla strašná sračka! Spoil: Naivní příběh s dítětem, vyvrhelem bez přátel, přijde delfín a najednou má na konci dokonce proslov před třeba 500 lidmi. K totálnímu odpadu mi chybělo snad jen to, že by se dala jeho matka s jejím otcem dohromady. A tomu ani nepřidával naprosto katastrofální dabing těch dětí. Snad se pustím do pátrání jak zní v originálu. Místní hodnocení mě opravdu překvapilo... SA(18.11.2013)

Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy.(13.4.2014)