poster

Můj přítel delfín

 • USA

  Dolphin Tale

 • Slovensko

  Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ArsenalEagle
  ***

  Americká klasa rodinná komedie se zvířátkem a samozřejmě jasným happyendem Někdy to až omrzí(11.4.2014)

 • triatlet
  **

  Dojem z obyčejného (předvídatelného) rodinného filmu s netradičními zvířátky kazí otřesný dabing. Kluk mluví jako Chip, nebo Dale?(30.5.2016)

 • tahit
  ****

  Příjemný film, který pohodově charakterizuje vztah vnímavého savce k člověku. Do jisté míry by se dalo říct, že se od delfínů máme stále co učit, co se týče fair play. Ale teď vážně, není bez zajímavostí, že se s nimi stále snaží člověk navázat kontakt. Jaksi automaticky předpokládám, že je delfín moudrý, a určitě na sebe všechno hned přeci lidem nevytroubí:-)(1.5.2012)

 • dopita
  ***

  Nebejt to natočený podle skutečných událostí, tak hodnotím o hvězdičku méně. Tři čtvrtiny filmu ještě docela ušly, není to žádná sláva, ale ani průšvih, ale závěr je přeslazenej tak, až by jednomu povolil svěrač.(14.4.2014)

 • whack
  ****

  Skutočný príbeh samičky delfína skákavého menom Winter, ktorá sa 9.12.2005, v Mosquito Lagoon neďaleko Mys Canaveral (Florida), zamotala do pasce na kraby, ktorej lano jej odtrhlo celú chvostovú plutvu a zlomilo dve krčné stavce. Mala vtedy iba 3 mesiace. Hneď bola prevezená do morského akvária Clearwater na rehabilitáciu, ale neočakávalo sa, že prežije. V auguste 2007 dostala Winter umelú plutvu a stala sa populárnou atrakciou v akváriu. "Je úžasné, že Winter bola zachránená, ale tento film propaguje odchyt veľrybovitých cicavcov. Delfíny nepatria do zajatia, ale do oceánov." Protestujú niektorí ochranári. Winter prežila. Stovky delfínov zahynú v rybárskych sieťach každý rok.(23.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace