Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Tydle typy filmů podle skutečné události mám rád. Můj přítel se mi zpočátku dost líbil, ale ke konci mi přišlo, že to trochu ztrácelo dech. Děj je docela předvídatelný a místy kýčovitý ale to u těchle filmů podle pravdy už bývá pravidlem...65%.(12.4.2014)

Pěkně příjemná oddechová záležitost. Dobře se na to kouká, relaxuje a přemýšlí. Potěšilo mě, že nejde čistě o emocionální nátlak a bouřlivý happy end.(14.7.2012)

Příjemný film, který pohodově charakterizuje vztah vnímavého savce k člověku. Do jisté míry by se dalo říct, že se od delfínů máme stále co učit, co se týče fair play. Ale teď vážně, není bez zajímavostí, že se s nimi stále snaží člověk navázat kontakt. Jaksi automaticky předpokládám, že je delfín moudrý, a určitě na sebe všechno hned přeci lidem nevytroubí:-)(1.5.2012)

Tak pohádkové, až se člověku nechce věřit, že by všechny události zobrazené ve filmu byly opravdu podle skutečné události. A ta veterinářova dcerka mi byla strašně nesympatická. Bohatě stačí jedno zhlédnutí. P. S. Původně jsem se na snímek vůbec nechtěla podívat, protože raněná zvířata mě většinou dovádějí k pláči. V tomto případě jsem k slzám tak nějak neměla důvod, uf.(26.9.2015)

Pekný rodinný film určený hlavne deťom, ale vďaka dobrému a hviezdnemu obsadeniu sa nebudú nudiť ani dospelý. M. Freeman i menšie úlohy vždy dokáže nejakým spôsobom pozdvihnúť a poteší i fakt, že film je točený podľa skutočnej udalosti. V záverečných titulkoch sa objavujú skutočné zábery skutočných postáv. Dosť ma znechutil chlapcov rozhovor s bratrancom, takýto prejav z detských úst je prinajmenšom nedôveryhodný. "Myslíš si, že si jediný kto trpí?" Každopádne ide o príjemný film, ktorému som však hviezdu ubral po tom, čo som tesne po ňom videl rodinný film ešte lepší - Bella a Sebastián. Nakoniec 60%.(10.1.2015)