Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Příběh delfína je o boji v životě, kdy se nikdy nikdo nevzdává. Až na onoho raněného delfína nejde o nic nového pod sluncem, ale za srdce chytne a ukáže, že není všem dnům konec. 65%(9.12.2011)

Nevím, co jsem čekala, ale někomu pořádně ujela ruka s cukřenkou.. Přeslazené, až to bolí.. Dokonce to překonalo i "Válečného koně".. Je tu naprosto všechno vygradované nad absurdum - máme tu delfína, ale on musí být navíc postižený.. máme tu chlapce, který je outsider, ale on musí navíc propadat a být poloviční sirotek.. máme tu mladíka, který jde do války a tam se zraní, ale on tím zároveň přijde o šanci utkat se na Olympiádě.. máme tu staré rozpadající se zdravotní středisko pro mořské živočichy, ale musí jej ještě poničit tornádo.. Ale jo, objeví se tu příjemné obličeje béčkových hrdinů Harry Connick Jr. a Ashley Judd, jsou tu znovuobjeveny vykopávky jako Kris Kristofferson nebo upíchnou do vedlejší role hvězdu formátu Morgana Freemana.. Je to "líbivější" příběh než celý svět Walta Disneyho dohromady, ale proboha, tohle opravdu musel napsat život, protože takhle kýčovitý děj by si ani sebepomatenější scénárista nemohl vymyslet :-D(5.7.2012)

Nádherný a dojemný příběh o samici delfína Winter. Jež se zamotala do pasti na krabi a bylo nutné jí amputovat ocas. Ačkoliv se rychle naučila plavat i bez něj. Pro její páteř to byla příliš velká zátěž a ohrožovalo to Winter na životě. Rozjíždí se proto velká snaha o její záchranu pomocí protézy. Jenže tato věc je v celém světě neslýchaná. Nikdo se o to ještě nepokusil. Před lidským týmem stojí úkol těžší než se mohlo zdát. Dokáží společnými silami a navzdory všemu zachránit Winter život ? Film natočen podle skutečné události. Trochu podobné Zachraňte Willyho. Ačkoliv se to tak možná nezdá, film netrpí zbytečnými klišé a a snaze za každou cenu vyvolávat pocit soucitu a hraní na city. Doporučuju všem věkovým skupinám.(16.11.2014)

• ghatos

Pro děcka, dá se to. Americký cukrový balast tomu nevyčítám, to k tomu patří. 50%.(21.2.2013)

Vřele doporučuji tento rodinný film, po jehož zhlédnutí jsme si celá rodinka sedli k internetu a naťukali stránku, která se objeví v závěrečných titulcích. A hle - ten delfín opravdu žije v tom americkém akváriu! Tento film si na nic nehraje, není zbytečně patetický a v některých chvílích není ani jednoduše odhadnutelný. Film nám sice vypráví příběh o těžce zraněném delfínovi, kterému musí být amputována ocasní ploutev. Je to ale film, který je schopen dodat sílu i lidem, které postihl podobný osud jako hlavního hrdinu. Je to film o tom, že by si člověk měl uvědomit, že je možné východisko a alternativa i z celkem bezvýchodné situace. Je to film, který prostřednictvím dramatického životního příběhu delfína dává naději mnoha dalším lidem s podobným osudem.(28.9.2012)

• - Původně bylo s filmem spojováno také jméno Hilary Surf, nakonec byla však spolupráce popřena. (..Lucas..)

• - Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)

• - Po filmech Těžký zločin (2002) a Sběratel polibků (1997) se jedná již o třetí spolupráci Ashley Judd a Morgana Freemana. (..Lucas..)