Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy.(13.4.2014)

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že tam je až moc klišé a pár scén přitažených za vlasy. Pořád jsem váhala, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Příběh je to sice pěkný, ale dalo se to podle mě natočit líp a víc vážně. A stopáž je taky krapet dlouhá. Chvílema mě to bavilo a chvílema moc ne. Tenhle film mě bohužel moc neoslovil.(8.1.2014)

taký rodinný film na nedeľu ... pre deti fajin :-) sem-tam si s mladšou dcérou pozrieme ako sa Winter darí ...(10.9.2013)

O delfínovi, který přijde o ploutev, připomíná více než bych chtěl kvalitnější a oblíbenějšího Zachraňte Williho. Doplhin Tale nikoho neurazí, děti určitě potěší, pro mě v podstatě průměr. Podotknu, že to je založeno na skutečné události.(31.12.2011)

Opravdu moc pěkný rodino-dobrdružný film o delfínovi a přátelské rodince s tátou, mladší holčičkou, s kterou se posléze spřátelí v podobném věku klučina. Delfín, který přijde o ploutev, nicméně i tak dokáže plavat, ale verdikt lékařů je neúprostný - při pohybu ve vodě bez ploutve se devalvuje jeho páteř a hrozí mu následná smrt. Morgan Freeman jako "zachránce" vynalezne umělou ploutev, kteeou delfínek hned nevezme, resp. nedokáže se s ní sžít. Až málému klučinovi kamarád delfín pošušká, že potřebuje na zmíněnou ploutev ještě ponožku, aby se cítíl lépe a mohl s ní být. Dojemný příběh končí happy endem, který mě dojal. Který už není dál proč vyprávět.. Když se navíc jedná o film podle skutečné události, tak není co řešit a zaslouží si krásné 4*..(14.7.2012)

• - Původně bylo s filmem spojováno také jméno Hilary Surf, nakonec byla však spolupráce popřena. (..Lucas..)

• - Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)

• - Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)