Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

taký rodinný film na nedeľu ... pre deti fajin :-) sem-tam si s mladšou dcérou pozrieme ako sa Winter darí ...(10.9.2013)

Podle skutečných událostí, s roztomilým zvířetem a krásným happyendem, dalo by se to považovat za ideální recept na úspěch, ale nějak šla celá ta záležitost s delfínem mimo mě. Příběh by se podle mě vměstnal do půl hodiny, hlavní hrdina i jeho kamarádka nijak nezazáří a asi to vážně vytahuje jen samotný delfín a samozřejmě pan Freeman, díky kterému to bylo mnohem snesitelnější pokoukání.(30.4.2012)

Vřele doporučuji tento rodinný film, po jehož zhlédnutí jsme si celá rodinka sedli k internetu a naťukali stránku, která se objeví v závěrečných titulcích. A hle - ten delfín opravdu žije v tom americkém akváriu! Tento film si na nic nehraje, není zbytečně patetický a v některých chvílích není ani jednoduše odhadnutelný. Film nám sice vypráví příběh o těžce zraněném delfínovi, kterému musí být amputována ocasní ploutev. Je to ale film, který je schopen dodat sílu i lidem, které postihl podobný osud jako hlavního hrdinu. Je to film o tom, že by si člověk měl uvědomit, že je možné východisko a alternativa i z celkem bezvýchodné situace. Je to film, který prostřednictvím dramatického životního příběhu delfína dává naději mnoha dalším lidem s podobným osudem.(28.9.2012)

• ghatos

Pro děcka, dá se to. Americký cukrový balast tomu nevyčítám, to k tomu patří. 50%.(21.2.2013)

Rozpočet $37miliónovTržby USA $72,286,779Tržby Celosvetovo $96,068,724Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,794,629 //počet predaných kusov 433,297Tržby za predaj DVD v USA $31,430,192 //počet predaných kusov 2,165,062║ Milá roztomilá oddychovka natočená v znesiteľných medziach, bez zbytočne presladčeného vyumelkovaného balastu. Z rangu Zachráňte Willyho. /80%/(4.3.2012)