Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Nevím, co jsem čekala, ale někomu pořádně ujela ruka s cukřenkou.. Přeslazené, až to bolí.. Dokonce to překonalo i "Válečného koně".. Je tu naprosto všechno vygradované nad absurdum - máme tu delfína, ale on musí být navíc postižený.. máme tu chlapce, který je outsider, ale on musí navíc propadat a být poloviční sirotek.. máme tu mladíka, který jde do války a tam se zraní, ale on tím zároveň přijde o šanci utkat se na Olympiádě.. máme tu staré rozpadající se zdravotní středisko pro mořské živočichy, ale musí jej ještě poničit tornádo.. Ale jo, objeví se tu příjemné obličeje béčkových hrdinů Harry Connick Jr. a Ashley Judd, jsou tu znovuobjeveny vykopávky jako Kris Kristofferson nebo upíchnou do vedlejší role hvězdu formátu Morgana Freemana.. Je to "líbivější" příběh než celý svět Walta Disneyho dohromady, ale proboha, tohle opravdu musel napsat život, protože takhle kýčovitý děj by si ani sebepomatenější scénárista nemohl vymyslet :-D(5.7.2012)

Pekný rodinný film určený hlavne deťom, ale vďaka dobrému a hviezdnemu obsadeniu sa nebudú nudiť ani dospelý. M. Freeman i menšie úlohy vždy dokáže nejakým spôsobom pozdvihnúť a poteší i fakt, že film je točený podľa skutočnej udalosti. V záverečných titulkoch sa objavujú skutočné zábery skutočných postáv. Dosť ma znechutil chlapcov rozhovor s bratrancom, takýto prejav z detských úst je prinajmenšom nedôveryhodný. "Myslíš si, že si jediný kto trpí?" Každopádne ide o príjemný film, ktorému som však hviezdu ubral po tom, čo som tesne po ňom videl rodinný film ešte lepší - Bella a Sebastián. Nakoniec 60%.(10.1.2015)

Hezký rodinný film, který zaujme příběhem, který je podle skutečné události. Tentokrát žádné vymýšlení toho, jak krutý a zároveň krásný může být osud některých zvířat a vlastně i lidí. Je to přesně takové, jak očekáváte, je to přesně tak dojemné a navíc ještě dostanete Morgana Freemana. A to už stojí za to.(1.10.2014)

Skutočný príbeh samičky delfína skákavého menom Winter, ktorá sa 9.12.2005, v Mosquito Lagoon neďaleko Mys Canaveral (Florida), zamotala do pasce na kraby, ktorej lano jej odtrhlo celú chvostovú plutvu a zlomilo dve krčné stavce. Mala vtedy iba 3 mesiace. Hneď bola prevezená do morského akvária Clearwater na rehabilitáciu, ale neočakávalo sa, že prežije. V auguste 2007 dostala Winter umelú plutvu a stala sa populárnou atrakciou v akváriu. "Je úžasné, že Winter bola zachránená, ale tento film propaguje odchyt veľrybovitých cicavcov. Delfíny nepatria do zajatia, ale do oceánov." Protestujú niektorí ochranári. Winter prežila. Stovky delfínov zahynú v rybárskych sieťach každý rok.(23.10.2011)

,,TEĎ MÁ ASPOŇ ŠANCI“..... /// Je krásný bejt delfín v šírým oceánu... plavat si a dovádět...jen se nesmí objevit rybářská loď (teda lidi). Aby bylo jasno – je to film pro děti. A tím, že na něj mrknou s dospělákem, může vzniknout jakýsi nadšení pro záchranu něčeho živýho a skutečnýho. Prostě apelovat na lásku k přírodě, laciným – ovšem celkem účinným způsobem. Něco ve stylu Zachraňte Willyho? (nevím neviděl jsem!!!) Rozhodně ale ne jako The Cove (to vím...to jsem viděl...) Plusem je, že to není jen o hendikepovaným delfínovi, ale má to návaznost na podobně postižený lidi. A když budu chtít napsat něco vážně... tak říkám, že i oni by měli být pro děti něčím ,,normálním“ a zasluhujícím pozornost. A oni sami by měli pochopit, že se nemá nic vzdávat – bez boje! Ale dost moralizování! DEN ZÁCHRANY WINTER citlivějším nažene vodu do bulv a patetickej závěr vrátí film zpátky do jen a pouze dětský polohy. Řemeslně zvládnutý, lacině podbízivý a (zřejmě) proto funkční. Ale proč né!? Každý správný dítě, ať si hvězdu přihodí... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkají o mě, že jsem společenskej jako delfín. 2.) Miluju filmy s dramatickými záběry ocasu! 3.) V žilách mi koluje slaná voda (Pivo? Neříkali, vykašli se na to jdi chlastat!). 4.) Jsem pravidelným návštěvníkem stránky seewinter.com (X...no to ať tě ani nenapadne!!!) /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(2.2.2012)

• - Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)

• - Původně bylo s filmem spojováno také jméno Hilary Surf, nakonec byla však spolupráce popřena. (..Lucas..)

• - Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)