Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

mala_kea

Příjemné překvapení, kde se režisérovi daří být do poloviny filmu krok před divákem, ale po nečekaném twistu se karta obrací a prvotní nadšení vystřídá spíš rozčarování z podivně naroubovaného konce. Tentokrát se sice žádné stahování z kůže nekoná, ale i tak se Pascalovi daří jít poměrně slušně na dřeň a z Jessici Biel dostává zatraceně uvěřitelný herecký výkon. ()

hEROic

skvela prace... mraziva atmosfera a paradni zvraty! je to pritazeny za vlasy, ale myslim, ze v tomto pripade je to dobre, protoze diky tomu se skvele formuje zminovana misty az hororova atmoska... velice neotrely filmek, ktery me prijemne prekvapil... necelych 80% ()

MickeyStuma

Ponurá, temná a depresivní podívaná na poli dramatu, thrilleru a horroru. Záhadné únosy dětí záhadnou postavou vyvolává strach i nedůvěru, zoufalství i škodolibost. Nic není takové jak vypadá, vše je klam i souvislost s očekáváním. Pomalé vyprávění prohlubuje atmosféru a zvědavost o osudu unesených dětí. Psychologické pojetí spojené s mysteriem může být pro někoho těžkým artiklem pro pochopení myšlenky, ale tak už to u takových filmů bývá. Snímek se tak vlivem svého uchopení příběhu stává pochopitelným jen pro někoho. Když se však do toho divák svojí vůlí zaboří a nic mu neujde, vyplyne mu poměrně zajímavý příběh. ()

kostej_

Skvělý film propagující zvrhlou ideologii. Opravdu se všechny problémy vyřeší, když budeme hromadně odebírat děti jejich biologickým rodičům? ()

burton odpad!

Pozor, spojler, ale soráč, jinak to nejde, protože konec filmu mě vážně otrávil! Myšlenka na odebrání dětí "nezpůsobilým" a jiným různým způsobem "nevhodným" rodičům, je prastará. Hrůzným způsobem ji v činy uvedl například náš starý, děsivý známý, Hitler. Austrálie, se svým odebíráním míšenečků a umísťováním je do "normálních" rodin, je v závěsu. Tohle je hnusnej film, co se příběhu týká a je mi putna, jak skvělá je má, docela oblíbená a nádherná, Jessica a jak bezva je ta ponurá atmoška a jak super je to natočené. Obzvláště, když se pár posledními větami, alias alibistickými pindy, scénárista v osobě dívky vymlouvá, že to vůbec napsal. Jako máma bych ho s chutí nakopala vy víte kam. Nebo můžu napsat do prdele? Do koulí! PS: Mysteriózní? No to jste upadli! ()

Ben Nevis

První zvrat funguje perfektně, ale ty další napovídají, že nejenom hrdinové mají nakakáno v palici, ale i tvůrci. Bohužel bez spoilerů se nedá rozvinout myšlenka, co nefunguje a proč. ()

Rathalos

Tajomny muz je mysteriozna drama,ktora ma aku taku atmosferu a tajomno,necakane rozuzlenie,Jessica Biel zahrala svoju ulohu velmi dobre,ale pre mna nic viac zaujimave,nieco tomuto filmu chyba,nema to ten smrnc,co by som ocakaval,dve hviezdicky,ale s prizmurenim oboch oci...:-) ()

odpadlik123 odpad!

Napadlo mě to. Jednou během filmu. Něco takového. Ale nevěřila jsem tomu, nevěřila jsem prostě, že by mohli, že by mohli něco takového natočit. Že by si to mohli dovolit. Zapomněla jsem na jeden fakt: ONI můžou všechno. A tak jde o film s nejneuvěřitelnějším poselstvím, které jsem snad kdy poznala. Spoiler: Že totiž ti bohatí (= uvědomělí, moudří, šlechetní a skvělí) MAJÍ PRÁVO na to ukrást chudým (= venkovským, trapným, zpátečnickým, nepokrokovým, nebrodícím se v miliardách a ubohým) spoluobčanům děti, prostě je ukrást, unést, užít si s nimi a pak je prodat do velkého města náhradním pěstounům, bez souhlasu rodičů, bez souhlasu dětí, bez jakéhokoliv zaváhání. Mají na to prostě MORÁLNÍ PRÁVO, protože jsou bohatí. Oni dobře ví, co je pro druhé dobré. V hnusné díře, mimo město a v malé kůče by tyto děti neměly žádnou perspektivu a žádný luxus, širokoúhlou televizi a soukromé školy, které si přece, chudáčci malí, zasluhují. Ať se jim to líbí, nebo ne! A toto je třeba udělat navzdory protestům těch malých parchantů (oni se budou bránit, ale zvyknou si, cha, a pochopí, co je pro ně dobrý!) a truchlících původních rodičů (oni ty děti budou bránit, ale pravdu se nedozví, protože by to nepochopili, neb jsou nemajetní=pod hranicí debility, a ještě by se mohli vzpouzet, ohavové!), kteří do konce života (pokud toto přežijí) hledají své vlastní děti. Je to správné, žádná pochybnost, naopak, je to chvályhodné, a pokud je za to překupník snad stíhán, je v tom ohavná byrokracie a dotyčný je svatou obětí. Obětí, která jenom ty děti chtěla vyrvat strašným lidem ve strašném prostředí se špatnými předpoklady. Že skuteční rodiče možná nežijí jak miliardáři, možná se musí protloukat v nestoprocentně industrializované krajině a na nákupy jezdit jednou za týden? Ale že MAJÍ SVÉ DĚTI RÁDI? Zcela irelevantní fakt. Jsou to jen odporní vidláci, co žijí jistě nemravně, a je nutno je usměrnit. Třeba tím, že jejich děti přerozdělíme do árijských rodin. My, co máme prachy, totiž můžeme rozhodovat o všem. (Copak nějakej Bůh, kampak na nás!) I o tom, kdo kam patří a zda má kdo právo žít ve své vlastní rodině. (Aspoň bychom to rozhodovali rádi...) ♦♦♦ Minimální právo na takovou pouze myšlenku vzniká, myslím, v případě (a sporném případě), kdy dochází k týrání dětí rodinou. Co nám předkládá film? Zoufalé rodiče, kteří svoje děti milovali a nechtěli se jich vzdát. Jen neměli miliony, toť vše. Americká víra, že za prachy a kvůli prachům opravdu můžeme cokoliv, je skutečně moc dojemná. Může tohle vůbec dát dohromady člověk? Ani slovo si nevymýšlím, všechno je v tomto jímavém filmu obsaženo. To je tak chorobný. Ano, opravdu jsem až do konce nevěřila, že tohle můžou beztrestně ve filmu prezentovat, protože tohle je nacismus nejhrubšího zrna, a podle mě by za tohle měli tvůrce zavřít, až zčernají. A oni se tím ještě chlubí... Je možné, že jen komentátor burton ze všech tady pochopil poselství? Líbí se vám poselství? Tak si dávejte bacha, jestli splňujete finanční normy (americké) vyšší třídy (a to 99% českých občanů pravděpodobně nesplňuje) - pokud ne, přijdou na vás se samopalem, ukradnou vám děti, přerozdělí je za mořem bohatým NewYorčanům, a vy jim ještě budete povinni být vděčni. Doporučuji rovněž podobně cnostnými myšlenkami oplývající Cold Creek Manor, ale dokonce i tam jakože rozdělili postavy na záporáky a klaďáky. A ano, můžete vsadit na sto procent, že jediná osoba, která tady mezi chudšími vlastní palác, bude ta "správná", i kdyby podřezala vlastní babičku. I hůř. PS: Tak už jsme ale v klidu, konečně víme, že všechny ztracené (americké. Doufám že jen v Americe je něco takového možné. Natočit.) děti ve skutečnosti byly moudře uloupeny a dodány na místo určené, kde jim konečně bude dobře. (Předpokládám, že bohatým městským úchylákům, překupníkům dětí a tvůrcům dětské pornografie.) Fuj fuj fuj! Další dokonalý zářez americké (Francii tímto rovněž gratuluji, nechci jí upírat zásluhy) naci-hovno produkce. () (méně) (více)

Wallis3

Film se odehrává v sympatickém prostředí venkova. Tam se ztrácí děti. Na svědomí to má mít Tajemný muž. Dojde k dalšímu únosu, kdy hrdinka dostane na  budku. Pak najednou vám u televizní obrazovky něco vrazí pořádnou facku. PRÁSK! Máme tu podivný zvrat, kdy hrdinka uvidí pár fotek a novinových výstřižků a vidláci z toho sympatického venkova pojmou podezření, že hrdinka, co dostala na budku, pojala podezření. Jak to, proč? Hrdinka se dostane na tajemné místo, kde vám od tv obrazovky přiletí další facka. PRÁSK! Tajemný muž není on ale ona! A není to únosce, ale matka uneseného dítěte. Vedou se podivný dialogy, mezi hrdinkou, co, jak to tak vypadá, už není hrdinkou a Tajemným mužem-matkou! Do toho se připlete cácora, co místo lekcí logopedie bloumá v noci venku. PRÁSK! Unesené dítko je znovu uneseno a odneseno do tajemných chodeb. Hrdinka, co už není hrdinkou, je zatčena a vyslýchána. Osud unesených dítek vám bobtná nervy! Hrdinka, co není hrdinkou, dává nejasné náznaky. PRÁÁÁSK! Cácora, co místo lekcí logopedie bloumá po venku, je unesena a ona kupodivu neprotestuje. PRÁÁÁSK! Tajemný muž není mužem  ani zdrcenou matkou a všechno je jinak. Atmosféra filmu vám uteče na hony daleko od požitku celého tohoto šmodrchelu a zbytek filmu těžce kulhá kdesi daleko vzadu. A vy odcházíte spát ze všech těch facek dotlučení jako hračky nepřízpůsobivých... ()

panvasik

Nebudu lhát, že jsem zklamaný, protože film umí pracovat s atmosférou malé vesničky, kde jsem měl úplně stejný pocit, jako při Insomnii od Nolana. Ale jakmile se film začne, nějak dostávat k zápletce a hlavnímu rozzuzlení, tak jsem byl vyloženě nasraný, protože pointa a název toho filmu je prakticky úplně o ničem a film by se bez Tajemného muže obešel. Jediné co film umí je atmosféra, ale s tím rozzuzlení všechno ztrácí... Navíc, když se tam Tajemný muž ukáže nanejvíc 5 minut. Jessica Biel je sice dobrá herečka, ale v této roli mi absolutně nesedla. 5/10 ()

RobLord

The Tall man se rozjíždí velice slibně - perfektní záběry, příslib velkého kina. Chvilku jsem měl obavy, že se dívám na horor vykrádající Jeepers Creepers (ve finále jsem docela zklamaný, že tomu tak nebylo), ale v tomhle celuloidu je nakonec všechno úplně jinak. Na jednu stranu je to možná škoda, na druhou stranu to má úroveň. Skvělé herecké výkony, výborné postavy, parádní kamera. 60% není nejspíš objektivní hodnocení - Tall Man si zaslouží víc. Jenže já pointu prokoukl dříve, než jsem měl (poslední cirka půlhodinka už je křišťálově jasná) a navíc mě vůbec nedojala. Být to epizoda ze seriálu Millennium, dal bych 100%. Uvítal bych takto natočený HOROR z Cold Rock! ()

nurielka

Nebolo to pôvabné, ale dostalo ma to, donútilo ma to premýšľať a to sa deje pri málo snímkoch. S odstupom času nemôžem hovoriť, že by som bola nadpriemerne spokojná s hodnotením, ale cítim, že by som mu veľmi krivdila ak by som tvrdila opak. To herecké obsadenie nemusím, Bielovú nepovažujem vôbec za príťažlivú a lezie mi krkom keď na ňu civím, ale prečo to vo mne evokuje..? No tohto sa chytila tak, že by som to to o nej ani nepovedala. Podľa mňa je to presne taký typ filmu, ktorý si stačí pozrieť raz a nie je potrebné dávať REPEAT. ()

AngelG

Hodnocení trochu nechápu, ale tak snad se to časem ještě zvedne, páč tohle si tento skvělý thriller nezaslouží..! Už dlouho jsem nezažila film, který by Vás tahal za nos přes polovinu filmu a pak přišel se zvratem, tak neuvěřitelným, že by Vás to - teda mě určitě, ani nenapadlo.. Takže děj naprosto brilantní, herci taktéž - Jessica Biel je prostě skvělá herečka a závěrečná pointa dělá z tohohle filmu úctyhodnou záležitost.. ale tak každý máme asi jiný vkus.. ()

katmandzoo

viac ako polovicu filmu som netušil, o čo tam vlastne ide, kto je dobrý a kto zlý, kam miznú tie malé deti, či vôbec existuje Tall man, pretože tam bolo toľko zápletiek, zvratov a prekvapení, že to diváka len viac a viac dezorientuje..u mňa to však slávilo úspech, keďže som bol tak zažratý do deja, že som sledoval každé jedno slovíčko, každý jeden pohyb, aby som prišiel pravde na kĺb..bol som v napätí až dokonca a dychtil som po tom ako sa to skončí a ak sa všetko to, čo som tu už spomenul vo filme nachádza, tak potom nemôžem udeliť inú známku ako 5*..sám som veľmi milo prekvapený, že som to ohodnotil tak ako som to ohodnotil, keďže som očakával, že pôjde len o nejaký B-čkový horror, pravda je však iná a The Tall man má do seba viac, nebudem však už viac prezrádzať, určite to stojí za pozretie..P.S. zabudol som ešte vystihnúť skvelý herecký koncert Jessicy Biel, ktorá týmto filmom potvrdila, že je kvalitná herečka a nie len pekná tvárička..P.P.S.:ešte aby som podotkol, trailer je veľmi zradný, pretože jasne ukazuje, že pôjde o nejakého muža, ktorý unáša malé deti a Jessica Biel je matkou jedného z nich a tak sa ho rozhodne hľadať..chcem len podotknúť, že nepôjde len o to, ale je v tom oveľa viac, takže by som sa naozaj trailerom neriadil, kto si to pozrie, pochopí prečo.. ()

misbos

Tak to se zas jednou něco hodně nenápadnýho hodně povedlo. Laugier přesně ví, jaký emoce, sympatie nebo antipatie chce v ten kterej moment z diváka vymáčknout, a bezezbytku se mu to daří, takže jsem si postupně po skončení uvědomoval, jak mě celým filmem protáhl jako na udici (a i ten naviják bych zbaštil). A to dilema pro publikum nakonec.... hodně slušný. Jen víc takovejch filmů. ()

Kingjiri

Scénář hodně tahá diváka za nos a právě proto se mi docela líbil. Nejdřív jsem si myslel, že jde o horor, ale pak přišel na řadu thriller, do kterýho se dostávalo stále víc dramatickejch prvků. Hlavně thrillerová složka fungovala překvapivě nejvíc. Jenomže od chvíle, kdy se začne mysteriózno okolo postavy Tall Mana až příliš rychle odhalovat (cca. v polovině snímku), záčíná děj značně ztrácet tempo. A u mě při dramaticky laděný poslední třetině filmu převládala spíš nuda. Závěr byl však docela zajímavej a leckoho možná bude inspirovat k menšímu zamyšlení - nad čim se bez spoilerování nedá napsat. Koukatelná žánrová jednohubka, který by slušelo ještě víc napětí i mysterióznosti. ()

Charlie84

Laugier si ty scénáře snad píše sám, protože todle jsou Mučedníci přes kopírák. Abysme si rozuměli, s červenýma cákancema se šetří na minimum, ale jinak...Laugier nechává své hrdinky (taky jste si všimly, že se zase soustředí na ženské? Má někdo nějakou teorii čím to?) projít opět martýriem od začátku až do konce, kamera opět vše snímá tak, aby na nás mohlo vybafnout kdykoli a cokoli, do toho opět rozfázování na jednotlivé lokace, od děsivých lesů, přes opuštěné ubytovny v těch samých lesích a partou rozlícených vesničanů okořeněné strašidelné domy se strašlivým tajemstvím...jak jinak, než také v těch samých lesích...a já mám pro lesy slabost! Jako u Mučedníků pak přijde pointa. Serie, jednomu by se chtělo vykřiknout až lavina point!. A tady už se dostáváme na tenký led, protože všechnu tu řemeslnou zručnost a příjemné pokoukáníčko prostě můžete jednoduše odstřelit, pokud vás film nas**e. A to se může stát:) Ale občas prostě stojí za to to risknout, ne? ()