Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Kingjiri

Scénář hodně tahá diváka za nos a právě proto se mi docela líbil. Nejdřív jsem si myslel, že jde o horor, ale pak přišel na řadu thriller, do kterýho se dostávalo stále víc dramatickejch prvků. Hlavně thrillerová složka fungovala překvapivě nejvíc. Jenomže od chvíle, kdy se začne mysteriózno okolo postavy Tall Mana až příliš rychle odhalovat (cca. v polovině snímku), záčíná děj značně ztrácet tempo. A u mě při dramaticky laděný poslední třetině filmu převládala spíš nuda. Závěr byl však docela zajímavej a leckoho možná bude inspirovat k menšímu zamyšlení - nad čim se bez spoilerování nedá napsat. Koukatelná žánrová jednohubka, který by slušelo ještě víc napětí i mysterióznosti. ()

Charlie84

Laugier si ty scénáře snad píše sám, protože todle jsou Mučedníci přes kopírák. Abysme si rozuměli, s červenýma cákancema se šetří na minimum, ale jinak...Laugier nechává své hrdinky (taky jste si všimly, že se zase soustředí na ženské? Má někdo nějakou teorii čím to?) projít opět martýriem od začátku až do konce, kamera opět vše snímá tak, aby na nás mohlo vybafnout kdykoli a cokoli, do toho opět rozfázování na jednotlivé lokace, od děsivých lesů, přes opuštěné ubytovny v těch samých lesích a partou rozlícených vesničanů okořeněné strašidelné domy se strašlivým tajemstvím...jak jinak, než také v těch samých lesích...a já mám pro lesy slabost! Jako u Mučedníků pak přijde pointa. Serie, jednomu by se chtělo vykřiknout až lavina point!. A tady už se dostáváme na tenký led, protože všechnu tu řemeslnou zručnost a příjemné pokoukáníčko prostě můžete jednoduše odstřelit, pokud vás film nas**e. A to se může stát:) Ale občas prostě stojí za to to risknout, ne? ()

Al44...

Napínavý a neotřelý příběh s několika nečekanými "twisty" - dobré herecké obsazení - místy velmi hustá atmosféra - konečná pointa není nic moc - od P. Laugiera jsem čekal daleko víc. ()

Ondr@932

No v celku slušný thriller a to především jeho první polovina která byla luxusní a ta to zachránila. V druhé půlce film začal drobet nudit a cca v posledních 20 minutách jsem usnul. Takže kdyby ta první polovina nebyla tak dobrá bylo by to tak 1 nebo 2*...Takhle dávám 5/10 - prostě film na jedno zkouknutí :-) ()

phoenixer

Myslím, že hodnocení tady neodpovídá skutečnosti. Film je kvalitní především svojí atmosférou. Zajímavý je také zvrat a myšlenka nad kterou je třeba se zamyslet... ()

Hpatrik

Dokonale nevinná tvář Jessicy Biel, nedává prostor jakýkoliv pochybám o její postavě - o to víc je člověk překvapen a zmaten při prvním velkém zvratu. Z prvu neurčitý příběh později nabízí spoustu otázek, z nichž ne všechny (ať už úmyslně či nikoliv) zodpoví. Problém s tímhle filmem mám ten, že to pro mě je ne úplně uvěřitelné a reálné. ()

emdvojka

Na to, že sa na tom podiela i Kanada, je tento film vskutku napínavý a dramatický s dobrým nápadom a s dobrým spracovaním, kde nakoniec všetko zapadá do skladačky, ktorú Vám herci postupne skladajú na čele (na veľké prekvapenie) s nie moc peknou Jessicov Biel, ktorá miesto krásneho ksichtíku ukázala kúsok herectva. Takže ja som spokojný, pretože som videl film, ktorý je trošku iný a to sa už vidí málokedy. ()

chrispe

Solidní podívaná plná zvratů. Bohužel mi tam chyběla ta správná atmosféra. Ale co se týče příběhu, ten je rozhodně zajímavý a neřekla bych, že právě průhledný, A to bylo moc fajn. ()

Eduardo

Veľmi príjemné prekvapenie. O filme som vlastne absolutne nič nevedel, siahol som po ňom len kvôli tomu, že som mal chuť na nejaký film s Jessicou Biel, a vykľula sa z toho naozaj zaujímavá príbehovka hneď s niekoľkými dobre fungujúcimi zvratmi. Scenár fakt musím pochváliť, a rovnako až nečakane dobrý herecký výkon Jessiky. ()

Ygnor

Tři jen kvůli mystické Jodelle Ferland, kdy jsem ji viděl s odstupem času od Silent Hill (a je to pořád ONA). Určitě ne nezajímavý námět a místy super ruční kamera; na druhou stranu běh Jessicy Biel za dodávkou a její chycení mi evokoval běh proslulého zlého terminátora ve dvojce... :-P ()

tranquill

"To je ten, o kom tu všichni mluví!" - "Není to o tom, jestli jste lepší člověk nebo horší člověk, ale o to, jak to zvládáte!" ()

Di Tecka

Hodně zajímavý film, který by se mohl zdát hororem snad jen ze začátku, uprostřed se stane kriminálkou a na konci se promění v drama. Na chvíli mě donutil se zamyslet nad únosy dětí z jejich pohledu, ale jinak nic.. žádné vzrušení z filmu se nekonalo. Bohužel poslední dobou očekávám asi víc, než nám filmaři můžou nabídnout a označení filmového žánru "horor" jaksi ztrácí význam. ()

vlado90

Tak toto nie tešil som sa na Tall mana aj podla ostatnych komentov sa my zdalo ze to bude dobre ale pre mna velke sklamanie. Od Pascala Laugiera som sa sklamal uz v druhom filme aj Sanatorium bolo slabe, zatial sa my pacilo len Bratstvo vlkov bojim sa pustit aj do Martytrs ktory som este nevidel. ()

Acrobat

„Poznanie je kľúčom ku všetkému.“ Poznanie chorého systému má jednu vadu: Existuje množstvo ciest, tie sú správne, mätúce, zradné, slepé, víťazné. Ktoré si vyberieš? Na ktorej si? Verím, že človek má na to, aby mal lepší potenciál než Pláž 33. To, čo však od nás chce Jodelle Ferland, je vskutku náročný úkol. Problém je, že ak nepoznáš seba samého, nezískaš odpovede. Nikto ti to zvnútra nenapovie. Možno sa niekto sebatrýzni, aby odpovede našiel, no napríklad ja túto dilemu vyriešiť neviem. Večná diskusia. Na druhej strane „krása“ amerického vidieka a totálne vždy patentovane hlúpych ľudí. Prečo Amerika hlúpne, nevie nikto. Avšak ak by niekto absolutizoval, stačí zájsť do Laosu napríklad. Telefonovať mamke domov, že už neprídete a je tu krásne, nehrozí. Tak ešte raz, myslíte si, že každý na právo na úhľadný, nekonfliktný život v oáze pokoja? Hrajúca a konečne zahalená Bielová vo fantastickej vizáži svojej tajomnej tváre odpovedá na otázku, a kontruje systému. Fanúšikov mať bude, no zbytočná hororovosť zráža snímke sem-tam dokusané nohy. Jednoducho vedľa v sále dávajú nejaké Bejbi, ktorému sa vysvetľuje čaro slovíčka „goodbye“. Tam zájdi. Popritom skúmajme, či to, že po pozretí aj tohto filmu , načrieme očí do ďalších rýchlo chrliacich filmov, je súčasťou nejakého systému. Silvestrovské prianie zániku UnHollywoodu a otvorenie svetla, sa zatiaľ nie a nie splniť. http://www.youtube.com/watch?v=a3ir9HC9vYg (videné 18.08.2012, BDrip) ()

Franc1s

Překvapivě spokojen! Do půlky filmu parádní kolotoč,až mi z toho šla hlava kolem, do toho ještě miliarda zvratu a skoků do neznáma :D J.Biel do hlavní role super volba, jen mohla být lepší hudba. Dobrej námět a hlavně dosti otázek. 8/10 ()

Claude Speed

Ze začátku to vypadalo dobře. Už úvodní titulky se nadmíru podařily, i začátek filmu byl hodně podařený. Ale po tom, co se Tall Man poprvé, trochu nepovedeně objeví na scéně je se vším konec. Od filmu jsem očekával kvalitní horor, toho jsem se ale nedočkal. Místo toho jsem dostal jen zaplantaný příběh a rádoby psychologický nádech. 15%. ()