Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

Venceslao90

První dojem z filmu nic moc, ale když jsem nad tím začal intenzivněji přemýšlet, tak mi to celé do sebe zapadlo. Po "Mučednících" další vydařený film se sofistikovanou závěrečnou pointou, kterou byste v hororově laděném filmu hledali asi jen těžko. I tak mi ale pointa v Mučednících přišla jasnější a zřejmější. V případě tohoto filmu je podle mého názoru nutnější hlubší zamyšlení. Ale z mé strany s odstupem času určitě spokojenost a těším se na další filmy totoho režiséra. ()

Deganawidah

Tento film mě v průběhu nijak zvlášť nepřekvapoval. Z počátku je jeho vývoj podobný standardním hororům, avšak najednou vás hodí do naprosté zmatenosti, která dokáže i naštvat. Říkáte si: "Zřejmě chaos, z toho vyleze nějaká blbost nebo něco podnobného." Nakonec, když se Vaše tušení blíží k pravdě, pochopíte kolik toho v sobě tato myšlenka nese. Přiznám se, že jsem nic podobného neviděl a i přesto že zvukově, obrazově-kamera a střih, z hlediska efektů či akčnosti nebyl nijak nadprůměrný, za jeho originální myšlenku vedoucí k notnému zamyšlení dávám pět hvězd, respektive 91%. Myslím, že je nutné vždy dobře ohodnotit něco, co tady ještě nebylo a co se dotýká, respektive mohlo by se dotýkat našich životů... ()

retrix

Hudba, kamera, střih na skvělé úrovni. I retrospektivní vyprávění jedné z hrdinek filmu tomu dává větší citovost. Hereckým výkonům nelze rovněž co vytknout. Režijní zpracování scénáře, až na pár nelogických či nemožných nesmyslů, je na vysoké úrovni. Námět filmu je zajímavý ale zpracování scénáře má největší slabiny, tady to trochu kulhá, a proto dávám 3,5 bodu. ()

JGK

Hvezdu dolu za tu prevladajici nudu a naprosto rozcilujici preexponovane osklive prostredi jen kvuli vyvolani kontrastu a ziskani sympatii divaka pro druhy zvrat. Za dvojzvrat ovsem hvezdu nahoru. ()

morwen

Kdybych se nechal lépe informovat, zjistil si žánr a nemyslel si že se dívám na krvavý slasher tak by můj finální dojem byl mnohem lepši. Proto jsem se na to musel podívat znovu abych ocenil jednotlivé detaily, které jsou ukryty v celém filmu. Žádná řezničina se nekoná :(( to neznamená ale, že nebude o zábavu postaráno. Celé to ze začátku působí otrhaně a říkáte si "Tohle už jsem někde viděl" ale při tom tipování a tipování co se stane dál nakonec zjistíte, že příběh je uvědomělí a dokáže ze sebe udělat i něco víc než pouho pouhý hloupý thriller, který byl vyroben během 3 dnů u nějakého dědy v garáži. Navíc Jessica Biel je kočka 70% ()

vofo

Po Mucednicich jsem cekal dalsi gore zalezitost. Nakonec se dostavil jiny film, ktery ma atmsoferu hororu, ale neni to horor. Velmi dobre napsane i natocene. Skoda, ze to k nam nedorazilo do kin. ()

VideoTuti

Film který může spadat i do kategorie horor. Od začátku do konce není jasné další pokračování děje - výborné, nutí diváka přemýšlet. Zajímavý závěr filmu. ()

Ondrew

Atmosfera je priam dokonala, no rovnaku pochvalu nemozem odovzdat zvysku filmu. Herecke obsadenie je fajn, o tom niet pochyb. Lez.... co tie zahadne scenaristicke skoky? Toboz v zavere filmu??? Ja som zvacsa za kazdu srandu, ale v tomto pripade mi zaver vskutku pripada znacne nedomysleny. Nebyt toho, urcite by som isiel s hodnotenim vyssie. Takto mi neda, nez hodnotit za 60%. ()

Hookins86

Zpočátku docela zajímavý mysteriózní, poté však už jen drama-krimi- thriller sníme. Docela mě to zabavilo, páč jsem od toho moc neočekával, takže jsem nebyl nějak zklamán... ()

david666

Zajímavá zápletka, resp. na konci položená otázka? Sám nevím jak si na ni odpovědět. Jinak vcelku slušný thriller s překvapivými momenty. Vzhledem k námětu se z toho ale dalo vytřískat mnohem víc. ()

Davemix

Zajímavej námět... Jessica Biel mě mile překvapila a fakt to zahrála dobře. Celková atmosféra i zpracování na skvělé úrovni. Mělo to pár much a chybiček, ale jinak super ! 75% ()

MUNRO

Obrovské překvapení!Nikdy by mne nenapadlo,že poté,co přidělím režiséru Laugierovi dvakrát po jedné hvězdě(Sanatorium,Mučedníci)budu nucen jeho nejnovější film ohodnotit maximem.Tajemný muž je zkrátka od prvních minut skutečně tajemným..Laugier tentokrát není tak přímočarý,ale využívá zvratů a buduje tajemnou,místy až děsivou atmosféru,která graduje sestupem do podzemních dolů a hledáním mrtvých(?)těl dětí,které se již několik let z Chladných hor ztrácejí.A jsou ty ztracené děti vůbec mrtvé?A je sestřička July,alias Jessica Biel ta zlá,nebo ta hodná?Zkrátka a jednoduše tajemný film a pro mně osobně zůstává tajemstvím,jak se Laugierovi podařilo přinutit mně zvednout laťku ze země a položit ji až na samý vrchol.. ()

othoson

Určitě originální zápletka, ale přesto pro mne málo důvěryhodná... Smíšené pocity... Nebudu spoilerovat, protože by si na tento film měl udělat každý názor sám za sebe. Navíc kdybych spoileroval a psal své pochyby, prozradil bych celý podstatný děj... ()

ButchCB

mám z toho filmu polovičný pocity, na jednu stranu mě to moc bavilo, na druhou stranu jsem se přistihl že se nudím a přemýšlím zda to dokoukat či nikoliv. Snad jen kvůli Jessice jsem to vydržel(i když jí ten pes tu nohu nedokázal ukousnout). Režii bych zařadil do té kladné polovice pocitů, scénář spíše do té záporné trošku zklamané polovice. ()

fafejt001

Takové trochu zmatené , trochu divné , nelogické , Jessika nemastná - neslaná , pořád jsem čekal co z toho vyleze . Průměrné herecké výkony i zpracování . ()

Ironhead

Dobra kamera, charismaticke prostredi, nekde uprostred slusny zvrat v deji, ale konec to cele tak nejak kazi... Tezko uveriteny a uchopitelny pribeh i motivace postav... btw... a nejvetsi dojem z filmu, sakra tam maj i v takovejch zapadlejch dirach tak nadherny silnice :_) ()

kolodej1

zkraje to vypadalo celkem slibně, film má dobrou atmosféru, i dějový zvrat se povedl. Musím říct, že to jsem fakt nečekal. Horší bylo, že to, co následovalo po něm, vypovídalo o tom, že autor už si nevěděl moc rady, co s příběhem dál. A film tak čím dál víc míří mezi slátaniny. Ale je to škoda po tom nadějném úvodu. ()