Tajemný muž

• Kanada The Tall Man (více)

Když se jí ztratí syn, snaží se zoufalá matka rozluštit hádanku tajemného muže, který údajně unáší děti. (Filmbox)

aLCaP0Ne

Nenápadná myšlienka v nenápadnom filme. Čakal som od tohto filmu nejaké to krimi, no konečný výsledok ma milo prekvapil, zápletka, prekrútenie a samotný záver ma fakt dostal. Koľkí z nás rozmýšľali, že by chceli mať iný život resp. aké by to bolo v inej rodine, v iných podmienkach.. určite prekvapenie, ktoré sa oplatí vidieť a ktoré vás isto aspoň raz prekvapí.. 80% ()

Pavel82

Chápu, co tím chtěl Laugier říct. Nechápu, ale proč to musel říct takhle nudně...Jessica pořád někam jde..jde..., topí se v bažině (ale nezáživně:), na někoho se unyle dívá, kamera pomaličku bezvýznamně jezdí po pokoji...já spím... Pozor! Teď se děje něco zajímavého... Ale ono to vlastně jen tak vypadá...Ve skutečnosti to zajímavé vůbec není...spím. Proplesknu se...seberu všechny zbývající síly a jsem nadržen na to úžasné mysteriózní finále...Cože?... Koloběh???... Jessico, prosím tě, už mě nebuď a jdi...jdi... ()

Karp

Největší problém jsem měl ve chvíli, kdy si ten film začal hrát na něco co není. Začal jako klasické béčko s nádechem hororu a nakonec se zvrhnul do filozofické roviny, až rozjímání a hledání kladů tam, kde zkrátka nejsou. Rozuzlení toho, kdo je vlastně onen tajemný muž, bylo docela překvapivé a je nutné za něj Laugierův scénář ocenit, ale je to bohužel také jediný světlý moment, protože vše ostatní je už buď průměrné anebo vyloženě špatné. Po závěrečných titulcích jsem skoro až litoval, že se mi nedostalo nějakého klasického řezníka, přebývajícího kdesi v noře v temných lesích, který za jasných nocí trousí kolem lidských příbytků a vyhlíží přes okno své dětské oběti. Od půlky navíc film ztrácí tempo, "rozžvaní se"a končí obhajobou jakési pseudomorálky. ()

danny_21

To zase bude průměrňoučká televizní produkce, aspoň takový jsem měl pocit po pár minutách v Balíkově. K mému překvapení se z Tall Mana vyklubal nadprůměrný kousek s výbornou režií, přesvědčivou kostičkou Jessicou a nechybělo ani zajímavé rozuzlení - jedno z těch mála pozitivních překvapení, které překonají původní smířené průměrné očekávání - 75 % ()

E lan

Taková prapodivná slátanina, která si hraje na originalitu, ale ono to jaksi nestačí. Herecké výkony nijaké, příběh tak nějak nedotažený a člověk se tak nějak nudí. Nebrat... ()

Hashirama

Je to takový usedlý a tradiční horor. Usedlý tradiční západní horor s efektními úvodními titulky. Film má osobitou atmosféru typickou pro americký venkov plný rednecků obklopený rozlehlými lesy. Všechno zahalené do deště a mlhy. Takže pro mě už od první minuty všechny prědpoklady pro super zážitek. Film hraje jinou hru, než jakou divák očekává, vhodně mění lokace (vzpomněl jsem si i na milované Until Dawn) a převrací zápletku i motivace postav naruby. Nevěřil bych, jak se dá s tak slabou zápletkou tak mnohotvárně pracovat, a přestože je velice jednoduchá, až do závěrečných minut není úplně jasné, co se děje. Zvláštní, že se jedná o kanadský film, ale příběh se odehrává v Americe...proč? ()

samkko

Na začátku jsem si říkal "aha, ok budou se tu unášet děti jak originální", jenže konec filmu mě fakt překvapil. Líbil se mi taky lehký mix žánru. Ze začátku drama, potom to sklouzlo do pořádně mrazivého thrilleru který po chvíli vystřídal lehčí horror a na konci perfektní thrillerové drama. Co se atmosféry v tomto filmu týče tak ta byla přímo úžasná. Lesy pokryté mlhou, skály okolo městečka, no a opuštěné dolní šachty. Co víc si v thrilleru přát. Jak už jsem říkal konec je velice zajímavý a hlavně nečekaný. Donutí vás se nad ním trochu zamyslet, co byl vlastně dobrý čin a co ne. 9,5/10 ()

John80

Matke zmizne dieťa a začne pátrať po Tajomnom mužovi , ktorý unáša deti , až sa príde na šokujúce rozuzlenie 2* ()

Shredder

Zavadzajuci trailer sluboval horor, ale The Tall Man okolo tohto zanru ani len nesiel. To vsak neznamena, ze ide o zly film. Vychvalit musim samozrejme premysleny scenar. Vacsinou totiz pri thrilleroch odhalim pointu velmi rychlo. Po prvych minutach si vravim ach zase to klise ktorych mame stovky, no po chvili som sa dockal prekvapenia. Po prvej polhodine sa mi v hlave vytvorili tri scenare, ktore som pokladal za mozne konkluzie pribehu. O chvilu nato vsak Laugier zase vsetko otocil o 180 stupnov a to sa uz u mna prejavila konsternacia. Napokon sa mi identitu Tall Mana podarilo odhadnut asi po 50 tich minutach, ale motiv zostal zajaney ruskom tajomstva takmer do samotneho konca. Na jednej strane teda prislo sklamanie, kedze som sa tesil na horor, na druhej strane radost zo sofistikovaneho scenaru. Herecke vykony su v poriadku, obcas trochu zlyhava kamera, film posobi lacne a napriek vsetkym zvratom a zaverecnym dramatickym momentom sa nedokaze naozaj zaryt pod kozu, ale aj tak ide o prijemne osviezenie pri komparacii s klise hlupostami, ktorymi sme bombardovany posledne roky. PS: Chcem vidiet Jodelle Ferland aj v dalsich filmoch, to dievca ma v sebe potencial. ()

Allka

Horor? Ale jděte! Jako thriller to ale funguje téměř výborně. Téma je vynikající a vede k zamyšlení, herci se mi líbí (Biel překvapila) a zpracování je takové, že se člověk opravdu nenudí... Co se týče srovnání s Martyrs - vizuálně je to úplně někde jinde - a to je jenom dobře :) ()

Clark_Kent

Pěkné je to nadprůměrný filmek chvíli jsem o tom přemýšlel a povedený! Zažere se to až do mozku psychologický horor a velmi dobrá a přesvědčivá Jessica Biel. ()

BrianStorker

Vynikající thriller, kde se divák dočká dvou zásadních zvratů v ději. Scénárista i režisér si s divákem hrají dokonalou hru na schovávanou a několikrát mu dopřejí naprosto přehodnotit sympatie k hlavním postavám. Veškeré, zprvu vypadající, drobné nelogičnosti, jsou beze zbytku vysvětleny. Na konci jsem si musel film přetočit o deset minut dozadu a pustit si scénu znovu, abych se utvrdil, že jsem pointu správně pochopil. Nikoliv však z důvodu špatného podání ve filmu, ale kvůli tomu, abych si ještě jednou mohl říct "sakra, tak to jsem fakt nečekal." Ještě stále nad filmem přemýšlím, nechal ve mne hluboké pocity. Vynikající snímek. ()